Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2007., 12:06   #201
Cool

Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
cumu pretjerivanje i dodatno uzimanje preparata - slusaj doktora jer ti dobro govori tj. da je potrebno jos nesto on bi ti to preporucio i nista ne uzimaj na svoju ruku, slusaj svog doktora
Cuj, ako pogledas primjer potrebe za kalcijem – 1000mg. Trudnica bi trebala piti skoro litru mlijeka ili jesti toliko sira..jogurta i etc. da bi dosla uopce na dnevnu potrebnu dozu. Da ne govorim o ostalom. Eh sad, bas me zanima koja zaista .uzima toliko kalcija iz hrane..? Po meni nije od gorega uzeti neki preparat. Ovo sto je meni moj ginic preporucio je u okviru preporuke svjetske zdrastvene organizacije za trudnicku prevenciju. Zasigurno ima ginica koji ce ti reci da ne trebas nista drugo osim folne. Istina – ako zaista uzimas toliko vitamina itd. Iz hrane..

kako su govorili stari - jedna trudnoca - jedan zub :-D
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:12   #202
Ja sam prva tri meseca zimala folna kiselina, a cele trudnoce pila Prenatal. U njemu su svi vitamini neophodne za bebica i tebe. kad su bile grcevi u noge bilo je i Magnezijum, dva puta dnevno. Vit C obavezno.
iad is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:24   #203
Ako se ne varam vitamini B-kompleksa su topivi u vodi, tj ako uzmes visak, tijelo ga izbaci mokrenjem... malo jos proguglaj.. ovo sjecanje seze iz osnovne ili srednje...
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:24   #204
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
Cuj, ako pogledas primjer potrebe za kalcijem – 1000mg. Trudnica bi trebala piti skoro litru mlijeka ili jesti toliko sira..jogurta i etc. da bi dosla uopce na dnevnu potrebnu dozu. Da ne govorim o ostalom. Eh sad, bas me zanima koja zaista .uzima toliko kalcija iz hrane..? Po meni nije od gorega uzeti neki preparat. Ovo sto je meni moj ginic preporucio je u okviru preporuke svjetske zdrastvene organizacije za trudnicku prevenciju. Zasigurno ima ginica koji ce ti reci da ne trebas nista drugo osim folne. Istina – ako zaista uzimas toliko vitamina itd. Iz hrane..

kako su govorili stari - jedna trudnoca - jedan zub :-D
sve to stoji ali ti preparati sadrze i ostale vitamine ..recimo prevelike doze vitamina A nisu preporucljive
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:32   #205
Wink

Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
sve to stoji ali ti preparati sadrze i ostale vitamine ..recimo prevelike doze vitamina A nisu preporucljive

vitamin A i nece biti u prenatalnom preparatu u vecoj dozi nego preporuceno. svaki trudni vrabac na grani zna da se i ne smiju konzumirati stvari koje imaju puno vitamina A - npr jetra...
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:35   #206
a sad imam i ja jedno pitanje, ako bi pila prenatal, da li treba piti i Omegu 3, s obzirom da ribe baš ne volim jesti????????
ivn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:39   #207
Omega 3 ne, zasto Prenatal ima sve sto treba za vas i vase bebence.
iad is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:40   #208
Ja ribe necu da probam, ni da vidim, pa moje bebice, sasd ima sest mes., rod. se 3100 sa 51 dugacko.
iad is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:40   #209
Quote:
ivn@ kaže: Pogledaj post
a sad imam i ja jedno pitanje, ako bi pila prenatal, da li treba piti i Omegu 3, s obzirom da ribe baš ne volim jesti????????
Da li taj preparat sadrzi omega 3? Moj recimo sadrzi.. Ali ribu bi trebala jesti i zbog jodi (pogotovo ako zivis negdje gdje nema puno jodi u zraku -inace se manjak moze odraziti na stitnjacu trudnice+bebe). Naucnici vele da su djeca onih koji su uzimali omega3 pametnija . osim toga, omega 3 smanjuje riziko spontanog pobacaja..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:41   #210
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
vitamin A i nece biti u prenatalnom preparatu u vecoj dozi nego preporuceno. svaki trudni vrabac na grani zna da se i ne smiju konzumirati stvari koje imaju puno vitamina A - npr jetra...
ma vau, otkrila si toplu vodu a koliko vidim boccaccio prica o multivitaminskom pripravku sto nije isto kao i prensatalni preparat ili se cura krivo izrazava
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:44   #211
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
Da li taj preparat sadrzi omega 3? Moj recimo sadrzi.. Ali ribu bi trebala jesti i zbog jodi (pogotovo ako zivis negdje gdje nema puno jodi u zradu). Naucnici vele da su djeca onih koji su uzimali omega3 pametnijea . osim toga, omega 3 smanjuje riziko spontanog pobacaja..

sa cime se ti zamaras - jod u zraku je najmanji problem jer jod dobivamo iz soli
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:44   #212
pa ne bi oni valjda svjesno u trudnicku kombinaciju ubacili preveliku kolicinu necega sta steti....meni je gin rekla do 10.tjedna samo folnu, a kasnije samo prenatal jer on ionako ima folnu u sebi
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:45   #213
Prenatal je bas multivit. za trudnice
iad is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:45   #214
Cukerino, je u pravo i ona je radila kao mene. Vrlo ispravno
iad is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:48   #215
cure stvarno ste najbolje!!
boccaccio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:51   #216
Wink

Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
sa cime se ti zamaras - jod u zraku je najmanji problem jer jod dobivamo iz soli
draga, toliko soli nemres ni pojesti. previse soli nije dobro jer veze vodu u tkivo (tem nakupljanje vode - edemi)
recimo bayern (gdje ja zivim) je oficijelno proglaseno kao podrucje gdje ima jako malo jodi (=puno oboljenja stitnjace). cim netko zatrudni dobije od ginicha kombi preparat jod + folio. a sto se tice vitamina i ostalog - ginich ce preporuciti, no ostaje na trudnici da odluci sta ce (ili ne)
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:53   #217
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
draga, toliko soli nemres ni pojesti. previse soli nije dobro jer veze vodu u tkivo (tem nakupljanje vode - edemi)
recimo bayern (gdje ja zivim) je oficijelno proglaseno kao podrucje gdje ima jako malo jodi (=puno oboljenja stitnjace). cim netko zatrudni dobije od ginicha kombi preparat jod + folio. a sto se tice vitamina i ostalog - ginich ce preporuciti, no ostaje na trudnici da odluci sta ce (ili ne)
ali to nije hrvatska ... pa o tome ja i pricam, ginic je taj koji ce joj preporucit sta da pije i svako uzimanje preparata napamet u trudnoci moze nosit svoje posljedice
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:58   #218
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ali to nije hrvatska ... pa o tome ja i pricam, ginic je taj koji ce joj preporucit sta da pije i svako uzimanje preparata napamet u trudnoci moze nosit svoje posljedice
of skroz honey..onaj tko zivi na moru zasigurno nece imati problema..oni u unutrasnjosti mozda prije..

no da li ce netko uzimati dodatne preparate (osim folio) ovisi malo i o prehrani trudnice. ako se hrani 100% kak treba ne vidim neki problem. ako netko povraca tri mjeseca i nemre nista zadrzati u stomaku - pa ta trudnica zasigurno ne konzumira dovoljno vitamina
ako netko ne podnosi mlijecne proizvode, onda mislim da ima smisla uzimati npr. kalcij itd itd itd..

ono sto se nalazi u tim prenatalnim preparatima ne moze biti lose za trudnicu..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 13:06   #219
Koliko je dovoljno?

zanima me tko uzima toliko vitamina preko hrane kao sto stoji u preporuci...?

@wedding
smiruj zivce na nekom drugom..
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 03.09.2007. at 14:53.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 15:42   #220
Evo, ja postavim pitanje, a 2 forumašice su se morale zakačiti.....
ivn@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.