Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2014., 20:45   #1001
Quote:
Jeguljica kaže: Pogledaj post
Možda se pokušavaju vratiti na stare staze,lutkama
Barem dio.
Da, i ja imam dojam da Abrams kao fan originalne trilogije se svojim reziranje usmjerava korjenima, da ova treca trilogija bude u tom stihu, i na tome mu svaka cast.

Bogamu, hocemo old skool SF a ne crtic u kojem se gleda jesu li glumci dvoljno zgodni, uredni, nasminkani etc
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 20:52   #1002
A zašto Tatooine snimaju u Emiratima, a ne u Tunisu?
TomSawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 20:59   #1003
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Da, i ja imam dojam da Abrams kao fan originalne trilogije se svojim reziranje usmjerava korjenima, da ova treca trilogija bude u tom stihu, i na tome mu svaka cast.

Bogamu, hocemo old skool SF a ne crtic u kojem se gleda jesu li glumci dvoljno zgodni, uredni, nasminkani etc
A, old school. Glumci zgodni, uredni, našminkani...
Podsjetio si me na OT, koji je J. J.-u kao uzor, i to kako je Leia u Novoj nadi nakon mučenja, mozgopera i sličnih umotvorina i dalje uredno našminkana, s frizuricom s početka filma, a odjećom čistom ko iz reklame.

Quote:
TomSawyer kaže: Pogledaj post
A zašto Tatooine snimaju u Emiratima, a ne u Tunisu?
Isprva se govorilo da zbog sigurnosne situacije u Tunisu, no nedavno je Variety pojasnio stvar:

Quote:
“There’s a wide number of reasons why ‘Star Wars’ chose to shoot in Abu Dhabi. Obviously, straight off the bat, you’ve got to get the creative right,” said Baker, who was previously exec VP of Pinewood USA. “We have a great selection of locations that appeal to those guys. Then, there is everything else that falls into place: production infrastructure, crew, equipment suppliers, and obviously a big one in the rebate.”

The 30% production rebate, which was launched two years ago, has proved popular with international producers. twofour54 and the Abu Dhabi Film Commission in the past 12 months have attracted several international productions, including Sony’s paranormal thriller “Deliver Us from Evil,” Universal Pictures’ “Fast & Furious 7″ and Bollywood movie “Bang Bang” from Fox Star Studios.

“We really started ramping up last year,” Baker said. “We wanted to create a production environment that was of international standards. So a producer can say: ‘If I spend $1 million on the ground in Abu Dhabi, I am going to get $300,000 back.’ So we launched the rebate, and I think that’s had a big impact on the decision-making process now, because producers are able to see what they can spend in Abu Dhabi and work out immediately what they are going to get back.”
Dakle, jeftinije je.

Zadnje uređivanje Xenoborg : 22.05.2014. at 21:04. Reason: Dodatan citat & komentar
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 21:26   #1004
Malo Watta za dobro raspoloženje.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 21:34   #1005
Ma ako moram birati između crtića ( CGI ) ili muppet, lutkarskog igrokaza, radje biram crtić.

Sa CGI likovi bar imaju prirodne kretnje, lice im ima mimiku itd..
Kod lutke se to ne može postići tako dobro. Prvo što se glumci u lutkama jedva mogu kretati kako spada, a i lutke često nemaju ni dobru i uvjerljivu mimiku.
Ne znam, prequel trilogija je koristila i praktične efekte i CGI i meni se sviđala ta kombinacija.

Nadam se da će i ovdje koristit i jedno i drugo. Bilo bi mi bezveze da recimo samo da bi se lutke koristile zbog lutki ili modeli zbog modela neke scene ispadnu lošije i manje WOW jer se ne koristi CGI.
Recimo scene u svemiru. Neki kutevi snimanja i kretnje se ne mogu napravit nikako sa modelima a mogu sa CGI.


Healer blizanke također će čini se imati nekakvu manju ulogu u filmu.

http://www.starwars7news.com/2014/05...-are-they.html
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....

Zadnje uređivanje Sumrak7 : 22.05.2014. at 21:45.
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 22:29   #1006
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
Ma ako moram birati između crtića ( CGI ) ili muppet, lutkarskog igrokaza, radje biram crtić.

Sa CGI likovi bar imaju prirodne kretnje, lice im ima mimiku itd..
Ni lutke ni CGI nemaju prirodne kretnje, a ako moram birat, radije lutke, pogotovo ako se radi o SW.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 23:00   #1007
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Ni lutke ni CGI nemaju prirodne kretnje, a ako moram birat, radije lutke, pogotovo ako se radi o SW.
CGI imaju ako se koristi Motion capture tehnologija.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 12:20   #1008
Redatelj Godzille Gareth Edwards režirat će, a Gary Whitta napisati prvi Star Wars spinoff.

Film u kina dolazi 16. prosinca 2016.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 12:48   #1009
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
CGI imaju ako se koristi Motion capture tehnologija.
Ma čim vidiš takvo nešto jasno ti je da je umjetno. Još uvijek računala i aplikacije nisu dovoljno sofisticirani da kreiraju nešto što može oko zavarat. Onaj Yoda iz oriđiđi trilogije je bio stvarni 3D objekt u stvarnom okružju, je bio malo drven, ali nije bio nacrtani lik u nacrtanom okolišu.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 12:51   #1010
Osim što jesu.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 13:00   #1011
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Osim što jesu.
Dosad u filmu vidio nisam.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 14:05   #1012
[QUOTE=Popij Pipi;50158420Onaj Yoda iz oriđiđi trilogije je bio stvarni 3D objekt u stvarnom okružju, je bio malo drven, ali nije bio nacrtani lik u nacrtanom okolišu.[/QUOTE]

Taj je Yoda bio stvarna lutka u umjetnom okolišu, to ga ne čini uvjerljivijim od nacrtanog lika u stvarnom okolišu.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 14:44   #1013
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Dosad u filmu vidio nisam.
Možda gledaš krive filmove.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 14:45   #1014
NOVI nastavak "Zvjezdanih ratova", koji će se početi prikazivati sljedeće godine, snima se u Abu Dabiju, objavio je redatelj J.J. Abrams u kratkom videu objavljenom u srijedu na YouTubeu.

"Nevjerojatno je biti ovdje na ovom divnom mjestu, raditi s ovim nevjerojatnim ljudima na filmu. Poput mnogih od vas ja sam obožavatelj franšize još od djetinjstva i doista je nestvarno raditi na ovom filmu", kazao je Abrams.

Filmska ekipa tijekom boravka u Emiratima promovira i humanitarni rad zajedno s UNICEF-om a sretni obožavatelj dobit će priliku nastupiti u filmu u okviru te kampanje.

Sedmi nastavak "Zvjezdanih ratova" bit će prvi u novoj trilogiji i radnja će se događati 35 godina nakon smrti glavnog negativca Dartha Vadera u Povratku Jedija.

Filmske scene tjedan dana snimat će se u Abu Dabiju zbog pustinjskih krajolika a potom se nastavlja snimanje u Londonu.

http://www.index.hr/black/clanak/pog...va/749144.aspx
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 14:55   #1015
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Možda gledaš krive filmove.
Aj reci film u kom su stvarno realni efekti, okoliš i likovi.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 14:59   #1016
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Aj reci film u kom su stvarno realni efekti, okoliš i likovi.
Tko to tamo peva,Maratonci trce.....itds

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk 2
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 23:04   #1017
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
NOVI nastavak "Zvjezdanih ratova", koji će se početi prikazivati sljedeće godine, snima se u Abu Dabiju, objavio je redatelj J.J. Abrams u kratkom videu objavljenom u srijedu na YouTubeu.

"Nevjerojatno je biti ovdje na ovom divnom mjestu, raditi s ovim nevjerojatnim ljudima na filmu. Poput mnogih od vas ja sam obožavatelj franšize još od djetinjstva i doista je nestvarno raditi na ovom filmu", kazao je Abrams.

Filmska ekipa tijekom boravka u Emiratima promovira i humanitarni rad zajedno s UNICEF-om a sretni obožavatelj dobit će priliku nastupiti u filmu u okviru te kampanje.

Sedmi nastavak "Zvjezdanih ratova" bit će prvi u novoj trilogiji i radnja će se događati 35 godina nakon smrti glavnog negativca Dartha Vadera u Povratku Jedija.

Filmske scene tjedan dana snimat će se u Abu Dabiju zbog pustinjskih krajolika a potom se nastavlja snimanje u Londonu.

http://www.index.hr/black/clanak/pog...va/749144.aspx
Bez Vadera ne znam kak će mi to izgledati
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 00:09   #1018
Čitam da će spinoff pisati Gary Whitta, pisac remek - djela kao što je After Earth.

Sent from my HUAWEI Y300-0100 using Tapatalk
good kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 00:29   #1019
DISNEY je jučer objavio da će redatelj "Godzille" Gareth Edwards režirati prvi "Star Wars" spin-off.

To je jedina poznata informacija o spin-offu koji bi se u kinima trebao pojaviti 16. prosinca 2016. godine. U stranim medijima pisalo se kako Disney namjerava napraviti filmove o Yodi i mladim danima Han Soloa, ali ništa još nije potvrđeno.

"Otkad sam vidio 'Star Wars' znao sam što želim raditi do kraja svog života - pridružiti se Savezu Pobunjenika! Uzbuđen sam i počašćen što idem na ovu misiju s Lucasfilmom", rekao je u svojoj izjavi Edwards.

Scenarij za film piše Gary Whitta, autor scenarija za filmove "The Book of Eli" i "After Earth".

Edwards je postao tražena roba u Hollywoodu nakon uspjeha "Godzille" koja je na svjetskim kino blagajnama zaradila 216 milijuna dolara od premijere 16. svibnja.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 00:51   #1020
Quote:
good kid kaže: Pogledaj post
Čitam da će spinoff pisati Gary Whitta, pisac remek - djela kao što je After Earth.

Sent from my HUAWEI Y300-0100 using Tapatalk
Još jedan razlog zašto mi se ne sviđa ideja spin-off filmova.
Bilo bi najbolje da SW ostane samo na epizodama.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.