Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2022., 17:45   #4961
Quote:
modra kaže: Pogledaj post
imam ostecenu od pramenova kosu, suhu, gustu, koju peglam (samo donji sloj)
mislila sam naruciti Chronologiste Thermique Régénérant koji je sqd oko 230kn na notinu, ali sad mislim nesto, mozda postoji nesto bolje za moje potrebe za te pare? ne mora ni biti kerastase.
a moje potrebe su zagladjivanje kose i sjaj. zastita od temperatura nije bitna!
bas tako nesto kao krema sto se ne ispire trazim!

ak netko ima neku ideju slucajno..za neki extra provjereni proizvod za te pare...
Imam isti problem - relativno gusta, suha i oštećena kosa ( vrhovi ), ali prirodno je takva ( nije nikad farbana ). Meni je prije par godina pomoglo stavljanje nerafiniranih ulja ( ricinusovo, kokosovo, ulje badema i marelice ) na kosu i tad mi je kosa bila jako lijepa i nije ispadala. Budući da su ta sva ulja bila puno previše za moj tadašnji studentski džeparac, odustala sam od njih.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2022., 12:19   #4962
Na Notinu je Résistance Ciment Thermique sad 205 kn. Jel to ok cijena? Imam kovrčavu kosu 3A i prvo ju izvlačim na četku, pa prođem peglom. Kosa je još dosta kratka, ali sam u fazi puštanja, pa je to sve dosta suho, mat i frizzy. Hoće li mi s tom kremom biti zaglađenija i sjajnija? Sad imam neki Osis termo sprej i ništa mi ne radi.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2022., 12:56   #4963
Rekla bi, regularna cijena. Znala sam po 20-23€ uzeti (LF i sl.). Nisam dugo jer imam zalihe, neznam sta je inflacija napravila
__________________
JustDefected
tima is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2022., 11:20   #4964
Cure ako koristite Kerastase ulje za kosu (original verziju), na Notinu je na akciji 166kn + besplatna dostava uz kod top20.
__________________
Bostons are my life.
weknica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2022., 09:28   #4965
Dakle, čim više čitam o temi šampona za kosu, više sam zbunjena.

Moja kosa je tanka, sklona pucanju vrhova. Želim da vlas ojača i prestane pucati.
Koja linija je onda najbolja za mene?
espinada is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2022., 08:46   #4966
Već neko vrijeme koristim kallos hair pro-tox šampon i masku. Cini mi se, da mi je kosa ojacala.
wacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2023., 10:06   #4967
Koristim Kérastase Résistance Masque Extentioniste. Jedino to od njih, i maska je za rast kose i jačanje korijena. Puno puno mi je kosa cvrsca u repu i na krajevima se dosta primjeti kad je pustim.

A sta se tice rasta ne vjerujem da ima efekt jer pijem vec 3 mjeseca pd RAINA soul. I nenormalno mi kosa od toga raste. Toliko mladih na celu, u gustoci.

Tako da najvjerojatnije maska vise manje za cvrstocu kose da ne puca, ludilo.
tanahlot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2023., 07:58   #4968
Ima li ovdje neki poznavalac brenda da mi kaže koja linija je za moju dugu valovitu kosu sa debelom dlakom. Suha, srednje porozna i perem jednom u 5-6 dana.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2023., 20:39   #4969
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje neki poznavalac brenda da mi kaže koja linija je za moju dugu valovitu kosu sa debelom dlakom. Suha, srednje porozna i perem jednom u 5-6 dana.

Curl manifesto ti je linija za njegu valovite i kovrčave kose..
Za suhu Nutritive..
Probaj uzet recimo šampon iz Curl linije i masku iz Nutritive.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Loreanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2023., 22:19   #4970
Quote:
Loreanna kaže: Pogledaj post
Curl manifesto ti je linija za njegu valovite i kovrčave kose..
Za suhu Nutritive..
Probaj uzet recimo šampon iz Curl linije i masku iz Nutritive.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala ti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2023., 11:22   #4971
Kako koristite Specifique Argile Équilibrante mineralnu masku? Ima konzistenciju gline, ali kad se nanese i utrlja je kao šampon. Probala sam ju ovaj vikend i prvo sam nju stavila, isprala i onda 2x običan šampon. Nisam sigurna trebam li možda drugim redoslijedom. Inače sam maske stavljala nakon šampona, ali ovo nije klasična maska pa sam malo izmijenila
varicella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2023., 11:18   #4972
Odluka je pala na Kerastase proizvode, potaknuta svim pročitanim ovdje i na drugim stranicama foruma.

Ono sto ne znam , ne znam kako izabrati pravi proizvod za svoj tip kose.
Bila sam na dva mjesta (u frizerskom salonu) gdje Kerastase prodaju no frizerke tamo mi nisu baš ulile neko preveliko povjerenje.


Kao da uopće nisu znale što bi mi preporučale, više su bile bez volje nego bez znanja, nisu me uvjerile u kupnju nikako. Proizvodi nisu baš jeftini pa nema šane da samo tako uletim i kupim na prvu.

Ako netko ima iskustva sa Kerastase preparatima i voljan je dati savjet svakako sam spremna prihvatiti savjet.

Inaće sam kestenjasto smeđa prirodno, bojam kosu balejaz tehnikom u plave nijanse, toplih tonova. Kosa se dosta petlja prilikom pranja i rascesljavanja (kada stavim masku stvar je malo bolja), perem kosu dva puta tjedno. Masna je na korijenu, slegne se uz glavu već drugi dan nakon pranja, ali na vrhovima bude suha cijelo vrijeme.

Ako je isfeniram i ispeglam ima sjaj (nanesem i na vrhove ulje) , no ako je samo posušim ili ostavim da se sama suši uglavnom izgleda matirana. Nije nekako reprezentativna.

Hvala
josipa232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2023., 21:26   #4973
https://www.frizerski-salon-animi.hr/kerastase/
Ovdje su dosta dobro opisani proizvodi, malo prouči pa ako imaš neke nedoumice, možda ti može pomoći netko ko je probao baš taj proizvod. Moja kosa je duga, smeđa, suha, tanka i petlja se. Prirodno sam lagano valovita do kovrčava, ovisi kako ju sušim, ako ju gužvam, jako sam kovrčava. To radim ljeti, zimi obavezno prođem peglom da dobijem val. Perem ju jednom tjedno, a mogla bih komotno i svaka dva tjedna. Jednostavno je suha i ne masti se uopće.
Probala sam skoro sve proizvode i koristim kerastase godinama. Trenutno imam Genesis šampon i maske Genesis i Therapiste, ulje elixir i Nutritive zaštitu od topline.
Šamponi, nemam favorita. Maske Therapiste i Nutritive su mi najbolje. Ulje mi je definitivno najdraži proizvod. Linija koja mi je najgora je Chronologiste. Zagušuje me taj miris, maska mi zaljepi kosu, ulje mi je lošije od elixir.
Što se mene tiče, ja perem kosu RPR metodom, koristim prirodna ulja prije pranja kad stignem i zadovoljna sam svojom kosom
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2023., 07:43   #4974
https://www.kerastase.com/diagnose-your-hair-quiz/
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2023., 09:51   #4975
Bas ti hvala, i ja sam ga rijesila zaboravila sam gore napisati da je moja kosa gusta i to prilicno.
Test mi nudi jedan serum koji nisam probala, bas cu ga istraziti!https://www.notino.hr/kerastase/nutr...m-za-vlasiste/
Da li je probao netko
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2023., 11:36   #4976
@josipa, meni je s takvom kosom super bain divalent, za masne korijene i suhe vrhove. Super pere, a takvu njegu nisam imala odavno, nakon prvog korištenja sam uspjela raščešljat mokru kosu nakon valjda 5 godina. I čini mi se da se sporije masti.
ljubaznagospodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2023., 14:00   #4977
Par bočica Bain Divalenta sam potrošila u nadi da će mi se manje mastiti kosa, ali ništa, nula bodova. Masti se brzinom kojom se masti, nema tu puno pomoći. Neko vrijeme mi je Biokapov šampon za masnu kosu produživao za dan pranje, ali brzo se tjeme "naviklo" i opet ništa. Masu takvih šampona sam probala i uvijek ista priča.
Jeaxpea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2023., 03:33   #4978
Quote:
supergirl1 kaže: Pogledaj post
https://www.frizerski-salon-animi.hr/kerastase/
Ovdje su dosta dobro opisani proizvodi, malo prouči pa ako imaš neke nedoumice, možda ti može pomoći netko ko je probao baš taj proizvod. Moja kosa je duga, smeđa, suha, tanka i petlja se. Prirodno sam lagano valovita do kovrčava, ovisi kako ju sušim, ako ju gužvam, jako sam kovrčava. To radim ljeti, zimi obavezno prođem peglom da dobijem val. Perem ju jednom tjedno, a mogla bih komotno i svaka dva tjedna. Jednostavno je suha i ne masti se uopće.
Probala sam skoro sve proizvode i koristim kerastase godinama. Trenutno imam Genesis šampon i maske Genesis i Therapiste, ulje elixir i Nutritive zaštitu od topline.
Šamponi, nemam favorita. Maske Therapiste i Nutritive su mi najbolje. Ulje mi je definitivno najdraži proizvod. Linija koja mi je najgora je Chronologiste. Zagušuje me taj miris, maska mi zaljepi kosu, ulje mi je lošije od elixir.
Što se mene tiče, ja perem kosu RPR metodom, koristim prirodna ulja prije pranja kad stignem i zadovoljna sam svojom kosom
Zasto ti je ulje najdrazi proizvod? Koristim dosta Kerastase proizvoda al ulje nikad nisam isprobala, sto ga cini drugacijim od tipa drogerijskih?
Tillea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2023., 19:10   #4979
Ne masti mi kosu, nahrani ju, lakše ju raščešljam. Stavim dvije pumpice na mokru, opranu kosu prije češljanja i svaki dan ujutro 1-2 pumpice. Šišam se 2x godišnje i to zato što mi se stanji kosa na krajevima i počne se petljati, mislim da mi ulje čuva krajeve od listanja i pucanja. Jednostavno volimo se godinama Ima žena kojima je bezveze, meni je super, treba probati
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.