Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Stolna računala

Stolna računala Konfiguracije, ploče, procesori, ram, grafičke kartice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2020., 21:16   #3361
Narucuju svi skupa u to neko skladiste u nizozemskoj, ima neka rupa u zakonu, nemam pojma koja al ne placaju carinu. Netto cijena je umanjenja za 25% koji se moraju paltiti odmah i na kraju godine kad se radi obracun poreza dobije povrat, kad kupuje u nas onda mora platiti PDV, iz vani ne triba, odlican zakon imamo al eto. Po svoj racunici, ovdje me ispadne skuplje 800kn i da mu daju tih 25% popusta. Ma i da narucim ovdje, da paltim i carinu i pdv i sve gluposti, opet me ispadne 400kn manje
kariola007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2020., 21:25   #3362
Quote:
kariola007 kaže: Pogledaj post
Narucuju svi skupa u to neko skladiste u nizozemskoj, ima neka rupa u zakonu, nemam pojma koja al ne placaju carinu. Netto cijena je umanjenja za 25% koji se moraju paltiti odmah i na kraju godine kad se radi obracun poreza dobije povrat, kad kupuje u nas onda mora platiti PDV, iz vani ne triba, odlican zakon imamo al eto. Po svoj racunici, ovdje me ispadne skuplje 800kn i da mu daju tih 25% popusta. Ma i da narucim ovdje, da paltim i carinu i pdv i sve gluposti, opet me ispadne 400kn manje
1) Misliš brutto cijena je umanjena za 20% ili što već.

2) Kada kupuješ u HR preko firme PDV plaćaš odmah, a u idućem mjesecu ga odbijaš u prijavi PDVa.

3) Kako god bilo, zvuči kao previše zajebancije za 400kn, da naručuješ par tisuća eura bilo bi zanimljivije

4) Alternativa ti je naručiti u HR i praktično odmah odbiti PDV ili naručiti preko nekog od europskih Amazona koji ti na firmu koja ima EU PDV broj šalje robu po netto cijeni, a onda ti kao firma plaćaš i odbijaš PDV kao da si kupio u HR. Čisto sumnjam da je velika razlika u netto cijeni sa npr. Amazon.de u odnosu i američke cijene + poštarina + zajebancija

BTW, kako to dođe iz Nizozemske do tebe? Gratis?
juretherebel is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2020., 22:02   #3363
Dok dođe komponenta do tebe već će nova serija ryzena izaći.
pavlovs dog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2020., 22:20   #3364
kariola007 i šta onda ako ti bude trebala garancija? Kupljeno u americi te odjebu u EU servisima, osim EVGA mislim. A slati u SAD je em trošak, em zajebancija, em bi trajalo 100 god.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2023., 20:42   #3365
Neki dan gledam RAM. Imam trenutno stick od 8GB, 2133 MhZ. Planirao sam kupiti dva nova sticka da imam 16GB. Matična podržava do 2666MhZ.
Odem ja na task manager, a kad ono pokazuje manje od hiljadu herca, 800 ili 900. To se množi sa 2, znači memorija radi sa 1600-1800 herca?!
Čitam po forumima kako je normalno da ram radi manjim taktom. Da se puna frekvencija dobiva kada čekiraš onu XMP opciju u BIOSu.
Odem ja u BIOS i kliknem A-XMP. Ne mogu podešavati voltažu ni ništa, samo on/off.
Sada mi piše 1200 herca. Znači ram dela na 2400.
To je normalno ili se nešto sjebalo?
FuzzBall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2023., 09:49   #3366
Ako je sve stabilno onda ti je to ok, očito je i brža memorija od tih 2133mhz
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2023., 19:06   #3367
Da. Samo što ispada da je overclockano. Nije da osjetim neku ogromno uvećanje brzine, a strah me da mu nisam skratio život znatno.
FuzzBall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2023., 11:20   #3368
Quote:
FuzzBall kaže: Pogledaj post
Da. Samo što ispada da je overclockano. Nije da osjetim neku ogromno uvećanje brzine, a strah me da mu nisam skratio život znatno.
Overclockano je na dušu proizvođača RAM-a. Nisi mu skratio život, a pogotovo ne znatno. "Stop worrying and love the bomb"
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2023., 22:48   #3369
Ok onda.
Sljedeći tjedan mi stižu 2 sticka od 8 gigi sa 2666 megaherca pa ćemo vidjeti razliku.
FuzzBall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2023., 07:18   #3370
neces osjetiti razliku
Ante hardver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.