Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2008., 18:07   #1
Paket "sretna beba", DM babybonus, Konzum dječji klub...

kad sam odlazila iz bolnice, dobila sam dm-ov paket (pelene). sad listam malo casopise i pise da se ti paketi podizu u ljekarnama.
sad, da li je to jos aktualno...?
cdvita12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 18:11   #2
ja mislim da je još aktualno, ja sam rodila prije 5j, dobila sam taj kupon i podigla pelene u dm-u.
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 18:12   #3
Quote:
cdvita12 kaže: Pogledaj post
kad sam odlazila iz bolnice, dobila sam dm-ov paket (pelene). sad listam malo casopise i pise da se ti paketi podizu u ljekarnama.
sad, da li je to jos aktualno...?
ja sam to podigla u DM prošle godine u 9 mjesecu, ne znam dali je se šta promjenilo
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 18:27   #4
da, da, dm-ov sam dobila, ali ima navodno jos jedan od family service-a, paket "sretna beba"! 5 stvari radim odjednom, zaboravila sam napisati da pitam za taj drugi!!!
cdvita12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 18:38   #5
da, paket sretna beba možeš preuzeti u ljekarni s otpusnim pismom iz bolnice.
Na stranici www.familyservice.hr pogledaj koja je ljekarna u tvom gradu zadužena za te pakete
Maret@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 22:33   #6
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Njasa,koliko si toga dobila,mi smo dobili samo paket babylove pelena
evo Mareta je dala link di mozes provjerit u kojim ljekarnama mozes podignit paket. ja sam samo dosla, ispisala ceduljicu i to je to. ti za svaki slucaj donesi otpusno pismo ili onu knjizicu sta si dobila kad si izasla iz bolnice (od bebaca)


Quote:
Maret@ kaže: Pogledaj post
da, paket sretna beba možeš preuzeti u ljekarni s otpusnim pismom iz bolnice.
Na stranici www.familyservice.hr pogledaj koja je ljekarna u tvom gradu zadužena za te pakete
meni je knjiga savrsena!!!! i samo zbog toga se isplati uzet paket
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 18:39   #7
moja sestra rodila je prije 1,5mj i podigla je svoj paket u ljekarni.
A ja rodila prije 9mj i dobila u bolnici, tako da je, izgleda, od sada tako po novom.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 18:49   #8
a tako, dobro onda, da ne secem ukucane bezveze. hvala!
cdvita12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 09:06   #9
rode su pretjerale s tim paketom, čak se raspituju koja rodilišta su ih podijelila valjda da ih kazne, nemam pojma kako netko uopće može utjecati na odluku majke da doji...
ako želiš dojiti onda dojiš i nitko te neće odvratiti od toga....
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 09:17   #10
Ja ne kuzim zashto bi te rode imale pravo na sve........samo zato shto se u paketu dobije duda varalica i pampers pelana........a u knjizici prva godina isto lijepo pishe da je dojenje prva i najvaznija opcija

Zashto one lijepo ne bi uza ovaj paketich djelile svoj paketich.....pa da rodilje izadju sa dva paketicha

Stvarno idu predaleko.....a meni je fakat drago da sam uspjela biti jedna od zadnjih koja je paketich dobila na ruke!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 09:52   #11
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Ja ne kuzim zashto bi te rode imale pravo na sve........samo zato shto se u paketu dobije duda varalica i pampers pelana........a u knjizici prva godina isto lijepo pishe da je dojenje prva i najvaznija opcija

Zashto one lijepo ne bi uza ovaj paketich djelile svoj paketich.....pa da rodilje izadju sa dva paketicha

Stvarno idu predaleko.....a meni je fakat drago da sam uspjela biti jedna od zadnjih koja je paketich dobila na ruke!
ja sam rodila 18.03. i nama curama koje smo rodile drugi i više puta bilo nam je stvarno čudno što nismo taj paket dobile u bolnici i baš nekako bezveze, znam da nas je uvijek to veselilo...evo tek sam nedavno uopće saznala za njega tako da ću ga tek sad podići...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 11:27   #12
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
ako želiš dojiti onda dojiš i nitko te neće odvratiti od toga....
pa, ja bih rekla da nije baš tako jednostavno

lako je odlučiti da ćeš dojiiti, mislim da nijedna mama nije odlučila da neće dojiti
pa, ipak, kolike bebe - uključujući i moju - a ja sam bila sigurna u odluci da ću dojiti - piju adaptirano
a kad si friška mama, prvi put - teško je. dojenje je samo rijetkim sretnicama nešto što odmah krene savršeno bez problema. i onda, u prvim danima, kad je na sto muka, izranjavanih bradavica, s bebom koja stalno cica i stalno traži još - mislim da mami ne treba reklama koja će joj govoriti što je 'prava hrana za vaše dojenče' (mislim da nema prvorotke koja uspostavlja dojenje, a koja se ne pita je li joj beba gladna)
i, onda, kad te netko nafila s informacijama o nekoj super hrani za tvoju bebu - nije teško posustai (sve pišem iz vlastitog iskustva, iako sam ja bila tvrdoglava i nakon jedne krize kad sam skoro išla napraviti bočicu, sam forsiralan dojenje mjesec dana. al, nije išlo)

mene iznenađuje koliko su zapravo trudnice -bez obzira na sve kampanje i sve tečajeve - slabo informirane o dojenju (eno tamo na Trudnoći jedna kaže da namjerava dojiti, ali da će, budući da joj nije ugodno pred svima uvijek vaditi sisi - tad bebi dat bočicu - evidentno je da nema pojma o tome kako funkcionira dojenje).

Meni je, što se tiče dojenja, u tom paketu čak problematičniji čaj, 'od prvog tjedna'. Iznenađuje me kolike mame koje doje ne znaju da dojenim bebama ne trebaju čajevi i vode, štoviše da im čine loše.

Paket sam išla podić zbog knjižice. Ostale 'darove' (moš si mislit darove, probne uzorke koji te trebaju navuć da kupiš proizvod) sam, istina, s veseljem pregledavala i upotrijebila, al nije da mi je paket 'Sretna beba' nešto što me urnebesno razveselilo.
Jer svjesna sam da je to čisti marketinški potez, ništa drugo.
A kako nisam baš oduševljena kad marketing upotrebljava majčinstvo i bebe, tako me ni taj paket nije oduševio.

Isto kao ni milijardu Johnson's toaletnih torbica, koje sam se nadobicala svugdje, od trudničkog tečaja, ginekologa do patronažne.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 18:24   #13
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa, ja bih rekla da nije baš tako jednostavno

lako je odlučiti da ćeš dojiiti, mislim da nijedna mama nije odlučila da neće dojiti
pa, ipak, kolike bebe - uključujući i moju - a ja sam bila sigurna u odluci da ću dojiti - piju adaptirano
a kad si friška mama, prvi put - teško je. dojenje je samo rijetkim sretnicama nešto što odmah krene savršeno bez problema. i onda, u prvim danima, kad je na sto muka, izranjavanih bradavica, s bebom koja stalno cica i stalno traži još - mislim da mami ne treba reklama koja će joj govoriti što je 'prava hrana za vaše dojenče' (mislim da nema prvorotke koja uspostavlja dojenje, a koja se ne pita je li joj beba gladna)
i, onda, kad te netko nafila s informacijama o nekoj super hrani za tvoju bebu - nije teško posustai (sve pišem iz vlastitog iskustva, iako sam ja bila tvrdoglava i nakon jedne krize kad sam skoro išla napraviti bočicu, sam forsiralan dojenje mjesec dana. al, nije išlo)

mene iznenađuje koliko su zapravo trudnice -bez obzira na sve kampanje i sve tečajeve - slabo informirane o dojenju (eno tamo na Trudnoći jedna kaže da namjerava dojiti, ali da će, budući da joj nije ugodno pred svima uvijek vaditi sisi - tad bebi dat bočicu - evidentno je da nema pojma o tome kako funkcionira dojenje).
Meni je, što se tiče dojenja, u tom paketu čak problematičniji čaj, 'od prvog tjedna'. Iznenađuje me kolike mame koje doje ne znaju da dojenim bebama ne trebaju čajevi i vode, štoviše da im čine loše.

Paket sam išla podić zbog knjižice. Ostale 'darove' (moš si mislit darove, probne uzorke koji te trebaju navuć da kupiš proizvod) sam, istina, s veseljem pregledavala i upotrijebila, al nije da mi je paket 'Sretna beba' nešto što me urnebesno razveselilo.
Jer svjesna sam da je to čisti marketinški potez, ništa drugo.
A kako nisam baš oduševljena kad marketing upotrebljava majčinstvo i bebe, tako me ni taj paket nije oduševio.

Isto kao ni milijardu Johnson's toaletnih torbica, koje sam se nadobicala svugdje, od trudničkog tečaja, ginekologa do patronažne.
Nesto slicno sam ja napisala... Mozda je mene i islo. Dojim stalno ali kada izlazim negdje izdojim mlijeko u bocicu i tako ga dam bebi. Mislim da tu nema nista lose jer to nije svaki dan. Kaj ces bed mi je vadit sisu vani, tko hoce nek to radi meni ne smeta ali osobno mi je bed. Uostalom on bi stalno bio na sisi i podoji nam traju stvarno dugo, sto znaci da bi setnja bila provedana dojeci na klupici u parku. Ovako se napapa i onda je miran. btw malac i dalje vise voli sisu nego dudu
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 14:52   #14
[QUOTE=Lali Puna;14171505]pa, ja bih rekla da nije baš tako jednostavno

lako je odlučiti da ćeš dojiiti, mislim da nijedna mama nije odlučila da neće dojiti
pa, ipak, kolike bebe - uključujući i moju - a ja sam bila sigurna u odluci da ću dojiti - piju adaptirano

e vidiš ja znam puno mama koje su baš odlučile da neće dojiti...

i zato kažem tko hoće taj i može...i ja sam imala rane na bradavicama pa nisam posustala.... a taj paketić nema veze s tim...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 14:06   #15
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
rode su pretjerale s tim paketom, čak se raspituju koja rodilišta su ih podijelila valjda da ih kazne, nemam pojma kako netko uopće može utjecati na odluku majke da doji...
ako želiš dojiti onda dojiš i nitko te neće odvratiti od toga....

...a kako bi to molim te rode mogle kaznit rodilišta...nažalost, nisu one toliko moćne da uvedu neka nova pravila u rodilišta...

...šta se tiče paketa, i ja sam ga uzela i razveselio me, al da je unutra bilo nešto strašno od pomoći i bez čega ne bi mogla, pa i nije
...hrpa letaka i reklama i pokoja kremica koju bi rađe da nisam dobila jer mi je maloj izbio osip od nje...zapravo je knjižica jedino šta vrijedi, al do nje se može doći i bez uzimanja paketa...
...po mome mišljenju, više štete nego koristi...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 14:36   #16
a najbolji mi je tekst na maloj Jani od 2dcl - "proizvod namjenjen majci" ili tako nešto...

Nego ja sam u prvom paketu (2005.g.) dobila LITRU Domestosa...to još nisam vidila kod nikoga u paketu, jest da su falile neke sitnice (neki testeri), ali litra domestosa... Jeli još koja od vas to dobila?
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 19:04   #17
Ja san rodila u 2.mj. i pridigli smo taj paket u apoteci. Muz je otisa sa otpusnim pismom. Inace, prije su se ti paketi odma dobivali u bolnici sad samo u apotekama.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 19:10   #18
Jel postoji neki rok do kad se to može podignut?

Mali mi ima skoro pa 6 mj. a ja to nisam uopće podignula.... jel ima smisla da idem sad po to?
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 19:14   #19
nema ti to nikakve veze mos sad ic uzet. Vecinom ljudi ne znaju za to da se taj paket u apoteci moze dic.Samo ne moze u bilo kojoj tu na netu imas apoteke koje imaju te pakete.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 19:15   #20
Ovako ja san ti dobila jednu pampers pelenu, uzorke kremica (becutan,JGL, sudocrem) onda od nivee nesto, pa imas libress uloske, knjizica Moja prva godina (ful dobra stvar-zapravo zbog toga smo samo i uzeli paket), kesicu caja za rodilje od hippa...ne znan jesan li sta zaboravila
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.