Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2013., 00:20   #21
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
svašta ima, trebalo bi pročitati biografije i pokušati pronaći na šta se odnose SO Cap i SA Le, nisam svih gledala, možda ima netko i sa ukliještenim Le...
Znam da DAvid Bowie ima uklijestenu ali 7 u Lavu(Konjukcija Pl0Sa0Mo)a u Jarcu So,Me i Ma(poput moje malenkosti)
Znam odprilike biografije nekih ovdje navedenih,Fillmore predsjednik amerike,Nasser vodja panarapskog pokreta,Andreoti Talijanski premijer,ministar(nema sta nije bio,pa cak kazu i mafijas)Hilton Hotelijer i bogatas(pradeda poznate nam Paris Hiton),Venustiano CArranza mexicki vodja i diktator,Pierre Bodein manijak nekakav(nije cudo ima Pl na Mo) i sto kazes ima jos svasta ovdje.Ocito treba pogledati jos mnogo toga osim ove recepcije
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 10:00   #22
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo ti je post premješten na odgovarajuću temu.

Uzajamne recepcije naglašavaju suradnju između tih dviju planeta zato jer u njoj živi taj element "ravnopravnosti" tj. jedna drugoj nudi vlastito sjedište. Pa su one na taj način povezane, a kako se dotična planeta tu osjeća ovisi o tome što za njenu prirodu ta pozicija znači. Tj. svaka uzajamna recepcija je priča za sebe.
ponašaju li se planete u recepciji kao da su u konjunkciji? npr. zanima me konkretno moj sa u vagi i ve u jarcu. međusobno nemaju aspekt osim te recepcije, ali meni se čini da se pronalazim u opisima aspekata saturna i venere.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 10:58   #23
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
ponašaju li se planete u recepciji kao da su u konjunkciji?
Ne bih rekla. Konjunkcija udružuje, spaja, stapa, ujedinjuje i fokusira djelovanje planetarnih energija koje ju sačinjavaju dok recepcija funkcionira po principu suradnje i ravnopravnosti. Konjunkcije su više poput braka a uzajamne recepcije su više poput one razmjene učenika gradova prijatelja.

Riječ "recepcija" u svom značenju označava primanje, prihvat...kod uzajamne recepcije je naglasak na primanju i prihvatu s obje strane...svaka planeta nešto "prihvaća" i prima sebi. Pa ono što bi se moglo izdvojiti kao karakteristično kod uzajamnih recepcija je taj tkz. faktor zaštićenosti koji se odnosi na "osjećaj planete" u toj poziciji te uzajamno zadovoljstvo koje proizlazi iz te činjenice da je svaka planeta tu dobro "primljena".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 11:11   #24
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
ponašaju li se planete u recepciji kao da su u konjunkciji? npr. zanima me konkretno moj sa u vagi i ve u jarcu. međusobno nemaju aspekt osim te recepcije, ali meni se čini da se pronalazim u opisima aspekata saturna i venere.
recepcija nije aspekt, a planete koje su u recepciji a nisu u međusobnom aspektu nemaju ništa jedna sa drugom..
kada bi bili u aspektu onda bi mogli reći da preuzimaju osobine konjukcije, ali ovako bez dodira (aspekta) nisu povezane
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 14:09   #25
hvala oboma. al evo da pokušam objasniti što sam točno mislila kad sam rekla kao da su u konjunkciji. poprilično mi je jasan princip konjunkcije, al još nisam skroz razumjela dispoziciju, čini mi se. dispozitor pokazuje što određena planeta s vremenom "postaje". dakle, moja venera s vremenom postaje saturn u vagi, a saturn venera u jarcu. znači, oboje poprimaju obilježja onog drugog. zato rekoh kao da su u konjunkciji (kako reče fish- u braku). jer su "doživotno" jedno drugim obilježeni i na neki način udruženi.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 16:40   #26
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
hvala oboma. al evo da pokušam objasniti što sam točno mislila kad sam rekla kao da su u konjunkciji. poprilično mi je jasan princip konjunkcije, al još nisam skroz razumjela dispoziciju, čini mi se. dispozitor pokazuje što određena planeta s vremenom "postaje". dakle, moja venera s vremenom postaje saturn u vagi, a saturn venera u jarcu. znači, oboje poprimaju obilježja onog drugog. zato rekoh kao da su u konjunkciji (kako reče fish- u braku). jer su "doživotno" jedno drugim obilježeni i na neki način udruženi.
nijedan planet nikad ne može postati drugi planet, dispozitor znači nešto drugo..
ovdje puno njih piše svašta pa ljudi krivo shvaćaju astrologiju..
tvoja venera nikad neće postati saturn, kao ni saturn venera, na svu sreću
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 16:44   #27
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
hvala oboma. al evo da pokušam objasniti što sam točno mislila kad sam rekla kao da su u konjunkciji. poprilično mi je jasan princip konjunkcije, al još nisam skroz razumjela dispoziciju, čini mi se. dispozitor pokazuje što određena planeta s vremenom "postaje". dakle, moja venera s vremenom postaje saturn u vagi, a saturn venera u jarcu. znači, oboje poprimaju obilježja onog drugog. zato rekoh kao da su u konjunkciji (kako reče fish- u braku). jer su "doživotno" jedno drugim obilježeni i na neki način udruženi.
inače je dispozitor vladar znaka gdje se nalazi neka planeta..
drugim riječima saturn vlada tvojom venerom u jarcu, a venera tvojim saturnom u vagi, ali ne postaje zato saturn venera, niti venera saturn
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 22:01   #28
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
hvala oboma. al evo da pokušam objasniti što sam točno mislila kad sam rekla kao da su u konjunkciji. poprilično mi je jasan princip konjunkcije, al još nisam skroz razumjela dispoziciju, čini mi se. dispozitor pokazuje što određena planeta s vremenom "postaje". dakle, moja venera s vremenom postaje saturn u vagi, a saturn venera u jarcu. znači, oboje poprimaju obilježja onog drugog. zato rekoh kao da su u konjunkciji (kako reče fish- u braku). jer su "doživotno" jedno drugim obilježeni i na neki način udruženi.
Ovo je topic recepcije a ne dispozicije. I kao što zvijezda kaže, dispozicija je skroz nešto drugo i ne može neka planeta s vremenom postati druga.


Uzajamna recepcija označava "izmjenu sjedišta", dakle to je kao kada netko gostu da ono najbolje što ima, a isto tako ovaj drugi njemu i onda naravno da se to "zadovoljstvo" osjeti. Kod uzajamnih recepcija važno je pogledati da li planete tvore u tim pozicijama aspekt i kakav.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 22:45   #29
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovo je topic recepcije a ne dispozicije. I kao što zvijezda kaže, dispozicija je skroz nešto drugo i ne može neka planeta s vremenom postati druga.
dotakla sam se dispozicije zato što su u mom slučaju te dvije planete jedna drugoj dispozitor. nisam se dosjetila pojma- uzajamna recepcija, a morala sam nekako objasniti na što točno mislim.


Quote:
Uzajamna recepcija označava "izmjenu sjedišta", dakle to je kao kada netko gostu da ono najbolje što ima, a isto tako ovaj drugi njemu i onda naravno da se to "zadovoljstvo" osjeti. Kod uzajamnih recepcija važno je pogledati da li planete tvore u tim pozicijama aspekt i kakav.
to "zadovoljstvo" koje spominješ osjećam kod sebe i slično mi je konjunkciji.

ok, onda pretpostavljam da ima više vrsta recepcija. kod mene saturn i venera ne tvore aspekt. kako bih to trebala tumačiti? ode recepcija u vitar?
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 22:25   #30
je li bi vi gledali mars u raku, veneru u ovnu kao recepcije?
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 22:30   #31
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
je li bi vi gledali mars u raku, veneru u ovnu kao recepcije?
da ako su u aspektu, u ovom slučaju u kvadratu, inače ne
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 22:35   #32
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
da ako su u aspektu, u ovom slučaju u kvadratu, inače ne
zašto tako misliš?
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 22:36   #33
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
zašto tako misliš?
kako? ako planete nisu u aspektu nemaju utjecaja jedna na drugu
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 22:43   #34
mislila sam na onu priču o jačanju položaja ako su planete u zamjeni sjedišta ili egzaltacije.

što bi uzeo za najbliže istini?
1. aspekt je uvjet recepcija
2. recepcije se gledaju samo po sjedištu
3. recepcije se gledaju po sjedištu i egzaltaciji
4. recepcije su gotovo nebitne
5. recepcije se gledaju samo po sjedištu i po orbisu aspekta
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 22:46   #35
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
to "zadovoljstvo" koje spominješ osjećam kod sebe i slično mi je konjunkciji.

ok, onda pretpostavljam da ima više vrsta recepcija. kod mene saturn i venera ne tvore aspekt. kako bih to trebala tumačiti? ode recepcija u vitar?
Najsnažnija recepcija je ona uzajamna a kada planete ne tvore aspekt onda ih nabolje opisuje neka vrst skladnog naboja koji postoji između njih. Dakle općenito kada imamo uzajamnu recepciju, a nema aspekta između planeta to se u astrologiji često naziva "velikodušnost" jer označava kao što napisah gore uzajamno prihvaćanje planeta...ali bez nekog jakog akcijskog efekta budući da aspekti ukazuju na tijek energije između planeta...već više kao zaštitni čimbenik.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 22:51   #36
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
mislila sam na onu priču o jačanju položaja ako su planete u zamjeni sjedišta ili egzaltacije.

što bi uzeo za najbliže istini?
1. aspekt je uvjet recepcija
2. recepcije se gledaju samo po sjedištu
3. recepcije se gledaju po sjedištu i egzaltaciji
4. recepcije su gotovo nebitne
5. recepcije se gledaju samo po sjedištu i po orbisu aspekta
Tradicionalna astrologija koristi recepcije po znacima egzaltacije, tripliciteta, izgona i pada...

Evo zgodan link o tome.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 22:57   #37
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Tradicionalna astrologija koristi recepcije po znacima egzaltacije, tripliciteta, izgona i pada...

Evo zgodan link o tome.
hvala! baš je dobar članak.
i koristan za horarnu.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 16:08   #38
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
...znači saturn je odgovoran i vjeran što venera u vagi priželjkujeje, a venera u jarcu je ozbiljna, odgovorna, vjerna, oni su u tom položaju kompaktibilni-skladni, to oni traže jedni od drugoga, neznam zašto se saturn dobro osjeća u vagi?
Saturn kao hladan planet je uzvisen u Vagi jer je tamo Sunce u padu, odlazi ljetno vrijeme dolazi jesen kad u prirodi sve pomalo umire,postaje tamno i to odgovara saturnovoj prirodi.
U Proljece kad Sunce stigne u Ovna ono je tu uzviseno jer dolazi njegovo vrijeme, ali zato odlazi vrijeme Saturna i zato je on u Ovnu svom padu.
__________________
stelanova
stelanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 17:51   #39
Tumacenje recepcija svih vrsta i svih vaznosti, da tako kazem je vrlo jasno i precizno odredjeno u horarnoj astrologiji. Naravno da onda vjerodostojnost stoji do nacina citanja horarne karte i tumacenja tih recepcija.

U natanoj karti, naprotiv, nema bas generalnog pravila. Mnogo je vise fluidno i iznijansirano tumacenje recepcija.

Koliko vidim iz linka koji je Fish zakacila, recepcije djeluju i bez aspekta ako su vrlo jake i medusobne. Aspekti djeluju i bez recepcija samo ako su osnovni, najvazniji i to aplikativni.

U zajednickoj sprezi aspekata i recepcija, medusobna povezanost planeta u pitanju, se ostvaruje u potpunosti, bilo da je negativna ili pozitivna. Naime, recepcija pomaze ispunjenju aspekta a aspekt ostvarenju recepcije.


U svakom slucaju, pri tumacenju natalne karte, obracamo paznju na obje strane medjusobnih odnosa, i aspekte i recepcije.

Jedan mi je primjer trenutno u glavi: medjusobna recepcija Venere u Ovnu i Marsa u Biku. Necu gledati manja dostojanstva termina i lica, samo veca.

Venera je u domicilu Marsa ali u svom izgonu a Mars je u vladarstvu Venera a isto tako u svom izgonu. Ova medjusobna recepcija je veoma jaka po dostojanstvima a ako joj se jos pridruze i kuce i aspekt izmedju dvije planete (dakako neki od minornih), onda se njena vaznost pojacava.

Na sta ona moze da ukazuje (osim na potencijalnu tendenciju ka homoseksualnsti, biseksualnosti ili transseksualnosti...)? Primajuci jedna drugu u svoju vladavinu, ove si dvije planete cine povjerenje na neki nacin, daju si precutno obecanje da, posto se svaka od njih osjeca prilicno neudobno i neugodno u domu drugoga, da ce, kao u ogledalu, pomagati jedna drugoj. U slucaju velikog kvara, stete, poplave, zemljotresa itd (govoreci figurativno), ona ce druga priskociti u pomoc svom gostu. Pruzit ce mu ruku spasenja i solidarno ce jedno drugom uskakati u neprilikama.

To bi bilo jedno od mojih vidjenja medusobnih recepcija u natalnoj.
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 16:25   #40
da li je ovo recepcija ili su obje planete u sjedištu; jupiter kvadrat neptun, jupiter u ribama , neptun u strijelcu.
litka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:47.