Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 12:44   #941
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Pa logicno da ga necu prodat kad je pala vrijednost, pucao bi si u nogu...jedino se bojim da cu ostat mjesecima unutra..
sto odprilike znaci "kad BTC ide sideways" ?


Postranično kretanje cijene .........bez izraženog up/down trenda.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 13.10.2017., 12:44   #942
Quote:
akimaki kaže: Pogledaj post
A što drugo možeš ?
Prodati sada i potpisati 40-50% gubitaka je put u propast.
Mozes upaliti mozak. i potpisatio 50% gubitka prije negoli se pretvori u 90 ili 100% gubiutka. Jer da si na vrijeme upalio mozak, potpisao bi 10 ili 20% gubitka i castio cijelu kafanu kako si bio pronicljiv i na vrijeme izasao.

Glupi promjer, imas 100 Prkno kojnova, koje su kupile po 100 dolara. Nisi prodao kad je trebalo, i sad tvojih 100 prko kojnova vrijedi 50 dolara.

Prkno kojn i dalje pada, bitkojn raste, i jasno je da ce jos rasti jer se pumpa pred fork

Scenarij a) ne prodajem jer sam na gubitku, to je put u propast, sjediš i gledaš kako tvoj kapital pada na 40, 30 ili 20 dolara.

Scenarij b) prodaj za 50 dolara i kupi BTC, gledaj kako tih 50 dolara raste na 60 ili 65, prodaj ponovo prije ili poslije forka, i kupi ponovo Prkno kojn ako te bas veseli, samo sad neces imati 100 kojna koji vrijede 30 dolara, nego njih 200 koji vrijede 60.


Sam izaberi koji put ti je miliji.

BTW. Ja osobno mislim da je day trading put u propast, ali kad ce vec igrate s altkojnovima koji su cista lutrija, onda barem upalite mozak s vremena na vrijeme.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 13.10.2017., 12:45   #943
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
To će se sve oporaviti. Problem je da li ćete izdržati gledati minus a da ne prodate, jer ako ste labilni napraviti ćete upravo to.

Treba se uvijek sjetiti da ste cijenu na kojoj ste ušli smatrali jako povoljnom, i da ona to i jest. To što će netko drugi možda kupiti još povoljnije od vas to vas ne treba smetati.

E sad da vam objasnim i tu priču oko odnosa BTC - altovi??

Stvar je slijedeća. Kad BTC ide up, altovi padaju, kad BTC pada, padaju i altovi, a kad BTC ide sideways altovi idu x4 up...........

Naravno to podrazumijeva kontrolu straha i pohlepe, jer ako to ne možete kontrolirati ne bi smjeli trgovati........jer ćete cijelo vrijeme sve raditi obrnuto od onog što bi trebali................

Hvala, za post poucno
murof7 is offline  
Old 13.10.2017., 12:47   #944
Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post
Otvoris graf bilo koji, imas gore, dole, ljevo nemoze jer bi se vracao kroz vrijeme, i ostaje ti?

To "ako prodam pucao sam si u stopalo" sta vi spominjete je definicija bagholdanja...

Osnove su ono...OSNOVE.... da znas jel long term holdas (onda te briga za ovo sve jer znas u sta si ulozio) il tradeas short term (ona si si davno trebao povuc granicu gdje je loss recimo kad padne za 25%).

Ovo sta vi spominjete je doslovno da svaki trade u koje zapnes se pretvoris u bagholdera, mozda ces i izac u plusu za npr. 6 mj al opet lockao si kapital s kojim si moga poslovati zadnjih 6 mj za nikakav gain.
Navedi konkretan savjet.
Trenutno možeš prodati i što onda ? Svi altovi su nisko i mozes se eventualno prebaciti dijelom iz jednog u drugi...
Ako preporucas prodaju dijela i kupovinu nazad pri jos vecem padu,slozio bih se...ali to je cista sreca i dok smo vec ovako nisko,moze proci dobro tek kod stvarno znacajnijih kolicina.
akimaki is offline  
Old 13.10.2017., 12:47   #945
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Mozes upaliti mozak. i potpisatio 50% gubitka prije negoli se pretvori u 90 ili 100% gubiutka. Jer da si na vrijeme upalio mozak, potpisao bi 10 ili 20% gubitka i castio cijelu kafanu kako si bio pronicljiv i na vrijeme izasao.

Glupi promjer, imas 100 Prkno kojnova, koje su kupile po 100 dolara. Nisi prodao kad je trebalo, i sad tvojih 100 prko kojnova vrijedi 50 dolara.

Prkno kojn i dalje pada, bitkojn raste, i jasno je da ce jos rasti jer se pumpa pred fork

Scenarij a) ne prodajem jer sam na gubitku, to je put u propast, sjediš i gledaš kako tvoj kapital pada na 40, 30 ili 20 dolara.

Scenarij b) prodaj za 50 dolara i kupi BTC, gledaj kako tih 50 dolara raste na 60 ili 65, prodaj ponovo prije ili poslije forka, i kupi ponovo Prkno kojn ako te bas veseli, samo sad neces imati 100 kojna koji vrijede 30 dolara, nego njih 200 koji vrijede 60.


Sam izaberi koji put ti je miliji.

BTW. Ja osobno mislim da je day trading put u propast, ali kad ce vec igrate s altkojnovima koji su cista lutrija, onda barem upalite mozak s vremena na vrijeme.
meni je milije sad prodati btc i kupit prkno coin.. hipotetski govoreći. šta vi imate protiv prkna uostalom?
Kaidos is offline  
Old 13.10.2017., 12:49   #946
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Ne, jer je to put u propast.
Potpuno si u krivu. Ako si kupio fundamentalno dobar coin, isplati se čekati da se oporavi, bez obzira koliko to trajalo. ( ako si kupio neko smeće to je sasvim druga stvar )

Bolje nego da kapitalizira gubitak i uđe u nešto drugo. Prvo knjižio je gubitak, a drugo i najvažnije ta druga valuta mu se neće brže oporaviti od ARKa i onda je u dvostrukoj pušioni.

Daj nam ti reci što bi ti kupio kad prodaš ARK da nadoknadiš gubitak tako da vidimo ( barem teoretski ) kako bi prošao. Ništa te ne košta..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 13.10.2017., 12:51   #947
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Mozes upaliti mozak. i potpisatio 50% gubitka prije negoli se pretvori u 90 ili 100% gubiutka. Jer da si na vrijeme upalio mozak, potpisao bi 10 ili 20% gubitka i castio cijelu kafanu kako si bio pronicljiv i na vrijeme izasao.

Glupi promjer, imas 100 Prkno kojnova, koje su kupile po 100 dolara. Nisi prodao kad je trebalo, i sad tvojih 100 prko kojnova vrijedi 50 dolara.

Prkno kojn i dalje pada, bitkojn raste, i jasno je da ce jos rasti jer se pumpa pred fork

Scenarij a) ne prodajem jer sam na gubitku, to je put u propast, sjediš i gledaš kako tvoj kapital pada na 40, 30 ili 20 dolara.

Scenarij b) prodaj za 50 dolara i kupi BTC, gledaj kako tih 50 dolara raste na 60 ili 65, prodaj ponovo prije ili poslije forka, i kupi ponovo Prkno kojn ako te bas veseli, samo sad neces imati 100 kojna koji vrijede 30 dolara, nego njih 200 koji vrijede 60.


Sam izaberi koji put ti je miliji.

BTW. Ja osobno mislim da je day trading put u propast, ali kad ce vec igrate s altkojnovima koji su cista lutrija, onda barem upalite mozak s vremena na vrijeme.
eto, nismo svi vidoviti kao ti
RayBan is offline  
Old 13.10.2017., 12:54   #948
Quote:
akimaki kaže: Pogledaj post
Navedi konkretan savjet.
Trenutno možeš prodati i što onda ? Svi altovi su nisko i mozes se eventualno prebaciti dijelom iz jednog u drugi...
Ako preporucas prodaju dijela i kupovinu nazad pri jos vecem padu,slozio bih se...ali to je cista sreca i dok smo vec ovako nisko,moze proci dobro tek kod stvarno znacajnijih kolicina.
Nemam konkretnog savjeta, svaka skola kosta najvaznije je iduci put uc s konkretnijim planom.

Jedina poanta mog upisa je da ako misli da je npr. Ark dobra long term investicija, ovo sta se trenutno dogada s cjenom je apsolutno nebitno.

I da vecina kupi nesto jer "vjeruje u tehnologiju i coin" onda kmeci kad cjena radi ono sta na ovakvom trzistu oduvjek i radi ide gore/dole....

S druge strane ja imam samo 2 alta i dosta su neimpresionirani svim ovim dok je oko njih pokolj -tako da lako meni
Shannanigans is offline  
Old 13.10.2017., 12:56   #949
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Potpuno si u krivu. Ako si kupio fundamentalno dobar coin, isplati se čekati da se oporavi, bez obzira koliko to trajalo. ( ako si kupio neko smeće to je sasvim druga stvar )
Jedini fundametalno dobar coin trenutno je BitCoin, jer s njime nesto mozes stvarno i kupiti. Svi drugi altcoinovi su fundamentalno teoretiziranje i lov u mutnom.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Bolje nego da kapitalizira gubitak i uđe u nešto drugo. Prvo knjižio je gubitak, a drugo i najvažnije ta druga valuta mu se neće brže oporaviti od ARKa i onda je u dvostrukoj pušioni.
Pa ja ne gledam tako, danas imas 100 000 kuna u ARK, i ark i dalje tone, i prodaš tih 100 000 kuna za BTC, i sutra imas 110 000 kuna vrijedan BTC,. ja ne vidim gdje ti tu tocno biljezis gubitak.

Kao sto ni ne vidim zasto bi se, i kad bi se ARK trebao oporaviti. Ne kazem da nece, ali jasno je kao dan sto se dogadja s BTC-om, i velika je sansa da ce rasti jos barem 10%, ne vidim zasto ne uzeti te nivce.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Daj nam ti reci što bi ti kupio kad prodaš ARK da nadoknadiš gubitak tako da vidimo ( barem teoretski ) kako bi prošao. Ništa te ne košta..........
Isto sto sam napravio s BCH-om, prodao, prekasno doduse, ali ''knizio'' sam ''gubitak'', jer sam mogao prodati prije mjesec dana po 600, a nisam, i kupio BTC.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 13.10.2017., 12:57   #950
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
eto, nismo svi vidoviti kao ti
Zato je za tebe bolje cekati. Mozda je vrijeme da ulozis jos novaca u ARK, za brzi povrat kad jednom krene rasti.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 13.10.2017., 13:07   #951
Samo mali podsjetnik - zadnji od mene da ne ispadne da nešto nudim ili ne znam što ...
ADA cardano 01.11. objavljuje road map, a za neka 3 mjeseca prelazi u POS/rewarding blocks što će raketirati cijenu. Još uvijek je ispod 500 satoshia ... Nemojte kasnije plakati
abusaef is offline  
Old 13.10.2017., 13:16   #952
Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post
Nemam konkretnog savjeta, svaka skola kosta najvaznije je iduci put uc s konkretnijim planom.

Jedina poanta mog upisa je da ako misli da je npr. Ark dobra long term investicija, ovo sta se trenutno dogada s cjenom je apsolutno nebitno.

I da vecina kupi nesto jer "vjeruje u tehnologiju i coin" onda kmeci kad cjena radi ono sta na ovakvom trzistu oduvjek i radi ide gore/dole....

S druge strane ja imam samo 2 alta i dosta su neimpresionirani svim ovim dok je oko njih pokolj -tako da lako meni
Sad vidim da si ti lik koji je na bitcoin temi napisao da može izracunat kretanje cijene bitcoina,ali mu se ne da
akimaki is offline  
Old 13.10.2017., 13:19   #953
Quote:
akimaki kaže: Pogledaj post
Sad vidim da si ti lik koji je na bitcoin temi napisao da može izracunat kretanje cijene bitcoina,ali mu se ne da
Tocno sam to napisao!

Blago ti se

Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pa ja ne gledam tako, danas imas 100 000 kuna u ARK, i ark i dalje tone, i prodaš tih 100 000 kuna za BTC, i sutra imas 110 000 kuna vrijedan BTC,. ja ne vidim gdje ti tu tocno biljezis gubitak.
Al ovdje imas pretpostavku da ce btc nastaviti ici gore, a ark nastaviti padati, znaci igras se s dvije varijable a ne sa jednom, a da bi bio profitabilan moras biti u oba slucaja u pravu.

Zato ako vjeruje u Ark (koji ima solidan temelj i nije u krivu) holdat je neizmjerno bolja opcija..

Zadnje uređivanje Shannanigans : 13.10.2017. at 13:32.
Shannanigans is offline  
Old 13.10.2017., 13:38   #954
Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post
Tocno sam to napisao!

Blago ti se



Al ovdje imas pretpostavku da ce btc nastaviti ici gore, a ark nastaviti padati, znaci igras se s dvije varijable a ne sa jednom, a da bi bio profitabilan moras biti u oba slucaja u pravu.

Zato ako vjeruje u Ark (koji ima solidan temelj i nije u krivu) holdat je neizmjerno bolja opcija..
A dobro ipak su te dvije varijable međusobno povezane dobrim djelom.
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 13.10.2017., 13:39   #955
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Jedini fundametalno dobar coin trenutno je BitCoin, jer s njime nesto mozes stvarno i kupiti. Svi drugi altcoinovi su fundamentalno teoretiziranje i lov u mutnom.



Pa ja ne gledam tako, danas imas 100 000 kuna u ARK, i ark i dalje tone, i prodaš tih 100 000 kuna za BTC, i sutra imas 110 000 kuna vrijedan BTC,. ja ne vidim gdje ti tu tocno biljezis gubitak.

Kao sto ni ne vidim zasto bi se, i kad bi se ARK trebao oporaviti. Ne kazem da nece, ali jasno je kao dan sto se dogadja s BTC-om, i velika je sansa da ce rasti jos barem 10%, ne vidim zasto ne uzeti te nivce.



Isto sto sam napravio s BCH-om, prodao, prekasno doduse, ali ''knizio'' sam ''gubitak'', jer sam mogao prodati prije mjesec dana po 600, a nisam, i kupio BTC.
Jedino fundamentalno dobar coin je Bitcoin? Netočno.

Druga tvrdnja ti je spekulacija bazirana na pretpostavci da će se BTC nastaviti kretati up. A što ako privremeno malo potone? Kako ćeš onda stajati? Onda si dvostruko popušio.....

Treće. Da ne vidiš zašto će se ARK oporaviti to mi je savršeno jasno. Nemaš pojma što je to ARK pa ne vidiš niti razlog zašto bi se oporavio. To je legitiman stav, pitanje je koliko je ispravan........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 13.10.2017., 13:46   #956
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
A dobro ipak su te dvije varijable međusobno povezane dobrim djelom.
Nekad jesu nekad nisu. Pravila nema. Bilo je situacija kad je ARK padao kad i BTC, i rastao kad i BTC, a bilo je i situacija BTC up - ARK down, kao sada..........pa ipak i down kretanje ima svoje limite, može se dogoditi da odjednom ARK krene rasti brže od BTC, tj u odnosu na BTC..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 13.10.2017., 13:46   #957
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
A dobro ipak su te dvije varijable međusobno povezane dobrim djelom.
Slazem se.

Al razluci da ja pricamo o nasem "filingu trzista" i da svi prodaju altove da bi pumpali u btc i ni ja ni ti ne mozemo stavit ruku u vatru da je to tako.

Al i dalje su dvije i svaka moze svojim smjerom, dok jedna ne moze u oba.

Ovo sta se spominje je neka vrsta mikro tempiranja marketa i premda si cesto tu u pravu, onaj put kad nisi doslovno si sell low alt , a a buy hi btc i likvidirao se na mejstu jel tako?

Onda imas problem da i ako je u pravu mozda bas pogodi dip itd...

Sta znaci da dugorocno kod takog tradea moras biti tipa 8 od 10 puta bas u pravu da bi bio profitabilan? (brojeve izvlacim iz guzice u svrhu diskusije da ne bi bilo...).

Sta na kraju dana ako je sve komplicirano i svida ti se ark sta nije najlakse just hold ?
Shannanigans is offline  
Old 13.10.2017., 13:49   #958
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Jedino fundamentalno dobar coin je Bitcoin? Netočno.
Realno, jebes novac bilo kakve vrste s kojim ne mozes kupiti nista osim drugog virtualno novca. Koliko je meni poznato, jedini je BitCOin za sada stidljivo priznat kao sredstvo placanja kod pojedinih retailera. Jesam li u krivu?

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Druga tvrdnja ti je spekulacija bazirana na pretpostavci da će se BTC nastaviti kretati up. A što ako privremeno malo potone? Kako ćeš onda stajati? Onda si dvostruko popušio.....
Pa ako BTC ode u kurac, odlaze i sve alternativne valute. A vec je nebrojeno alterkoina nepovratno otislo u kurac a da se to nije odrazilo na bitcoin. Mada si nacelno u pravu, sve su to pretpostavke.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Treće. Da ne vidiš zašto će se ARK oporaviti to mi je savršeno jasno. Nemaš pojma što je to ARK pa ne vidiš niti razlog zašto bi se oporavio. To je legitiman stav, pitanje je koliko je ispravan........
Kako to mislis ''nemam pojma sto je to ARK'', jos jedan u nizu stotina i stotina altercoinova koji trazi svjetlo pod suncem. Jesam li u pravu ili u krivu?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 13.10.2017., 13:53   #959
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Nekad jesu nekad nisu. Pravila nema. Bilo je situacija kad je ARK padao kad i BTC, i rastao kad i BTC, a bilo je i situacija BTC up - ARK down, kao sada..........pa ipak i down kretanje ima svoje limite, može se dogoditi da odjednom ARK krene rasti brže od BTC, tj u odnosu na BTC..........
yap.. Brijem da će se to i dogoditi kad prestane prelijevanje novca u btc. Mislim da altove prilično brzo čeka još jedna renesansa kao ona pred par mjeseci. Najvjerojatnije kad se priča sa forkovima slegne
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 13.10.2017., 13:59   #960
Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post
Slazem se.

Al razluci da ja pricamo o nasem "filingu trzista" i da svi prodaju altove da bi pumpali u btc i ni ja ni ti ne mozemo stavit ruku u vatru da je to tako.

Al i dalje su dvije i svaka moze svojim smjerom, dok jedna ne moze u oba.

Ovo sta se spominje je neka vrsta mikro tempiranja marketa i premda si cesto tu u pravu, onaj put kad nisi doslovno si sell low alt , a a buy hi btc i likvidirao se na mejstu jel tako?

Onda imas problem da i ako je u pravu mozda bas pogodi dip itd...

Sta znaci da dugorocno kod takog tradea moras biti tipa 8 od 10 puta bas u pravu da bi bio profitabilan? (brojeve izvlacim iz guzice u svrhu diskusije da ne bi bilo...).

Sta na kraju dana ako je sve komplicirano i svida ti se ark sta nije najlakse just hold ?
Sa iotom sam narasao 6X u vrijednost tom metodom(jednom dobrom odlukom). Igrao sam se fiat-iota. Tako da ne moram biti 8 od 10 puta u pravu. Trenutno mi se čini najbolja igra btc-ark jer jedan raste drugi pada. Ali brijem da će se uskoro dogoditi da Ark ne želi pasti više nego što je u srazmjeru sa btc-om . Tada bi po meni bila prilično velika šansa za velikim reboundom, pa možda čak i novim all time highom Arka. A tvoja logika definitivno drži vodu. Ima smisla već kada nisi prodao Ark pri highu, da ga ne prodaješ u bottomu. Ako je hodl, onda je hodl. Ali to je prije investicija, nego trade...
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.