Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2017., 17:26   #41
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
mozes izvadit sa stranom adresom,da
kako to mislis ne vrijedi? ja je stalno nosim sa sobom i kad god sta treba pokazujem je svima i sve je ok...(i policiji npr)
Ja imam sad talijansku,i mogu ju samo u italiji koristit.
jeleros is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 18:16   #42
italia je u EU tako da ju bez problema mozes pokazat bilo gdje u EU kao potvrdu identiteta....
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:56   #43
Da.a na òsobnu mi naljepili da je nevazeca u inozemstvu.neznam ni ja zasto. Valjda jer nemam drzavljanstvo.
jeleros is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 14:44   #44
talijanska osobna

Quote:
jeleros kaže: Pogledaj post
Da.a na òsobnu mi naljepili da je nevazeca u inozemstvu.neznam ni ja zasto. Valjda jer nemam drzavljanstvo.
Upravo tako. Takva osobna vrijedi samo u Italiji. Stranci drugu ne mogu niti dobiti, dok talijanski drzavljani biraju da li zele onu koja vrijedi i za van, a za maloljetnike ako ne potpisu oba roditelja, oni isto tako mogu dobiti samo osobnu koja im ne vrijedi izvan granica Italije.
lillykroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:58   #45
Da. U konzulatu mi kazv da mogu napravit hr osobnu s novn6m adresom,i da mi putovnica vrijedi do isteka.
jeleros is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 21:04   #46
Quote:
lillykroll kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Takva osobna vrijedi samo u Italiji. Stranci drugu ne mogu niti dobiti, dok talijanski drzavljani biraju da li zele onu koja vrijedi i za van, a za maloljetnike ako ne potpisu oba roditelja, oni isto tako mogu dobiti samo osobnu koja im ne vrijedi izvan granica Italije.
Jel znate kako sa vozackom? U hr mi je istekla.gdje da pravim ako cu tamo odjavit preb?
jeleros is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 10:52   #47
Mislim prijaviti privremeni odlazak iz RH jer sam se zaposlio u Irskoj i nisam siguran da li cu se mozda vratiti za koju godinu. Jedino sto imam na moje ime doma je auto, racun u banci i zivotno osiguranje. Koja je procedura sa poreznom da ne bih placao porez tu i u RH?
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 16:20   #48
Quote:
Noctifer kaže: Pogledaj post
Mislim prijaviti privremeni odlazak iz RH jer sam se zaposlio u Irskoj i nisam siguran da li cu se mozda vratiti za koju godinu. Jedino sto imam na moje ime doma je auto, racun u banci i zivotno osiguranje. Koja je procedura sa poreznom da ne bih placao porez tu i u RH?


Dovoljno je zadrzati prebivaliste, auto i zivotno osiguranje, pa si siguran da ce ti automatskom razmjenom podataka stici uplatnica porezne uprave na adresu, a dok ista bude bila na putu, porezna ce se naplatiti sa tvog racuna


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 16:57   #49
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Dovoljno je zadrzati prebivaliste, auto i zivotno osiguranje, pa si siguran da ce ti automatskom razmjenom podataka stici uplatnica porezne uprave na adresu, a dok ista bude bila na putu, porezna ce se naplatiti sa tvog racuna
A koja je matematika za izracun poreza? Ako gledamo cisti porez a ne davanja na moju trenutnu bruto placu ja placam veci porez u Irskoj nego sto bi to radio u Hrvatskoj za tu placu.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.