Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2017., 08:36   #81
Quote:
Blurred Vision kaže: Pogledaj post
... Jel to posljedica vezanja u dugotrajnoj vezi(14g.) ili moguće nešto drugo ? Ovisnost o odnosu ? Ili kakva druga patologija koju potajno štujem o svom trošku ?
I šećer na kraju ja se njoj ispričavam, opet beskičmeno gazim po jajima i sve što ide u paketu i vjerovali ili ne od toga se čak i osjećam bolje !!!
Sooo sick & Mr.Spock wouldn't be so proud
...
Moguće, ali kako ste opisali te ljude, rekla bih da oni imaju i dobru stranu, dio ili dijelove sebe koji se vama jako sviđa i koji paše. Uz sav repertoar jada koji obavezno serviraju posjeduju i onaj impresivni na koji se vežete i koji vam fali, radi njega ste u stanju prijeći preko svega.

Ti su ljudi tanjur na kojem su zajedno komad kolača i komad govna. Jedno bez drugog ne ide, kad staviš u usta jedno, prije ili kasnije moraš i drugo. Probaj se sjetiti toga kad ti dođe da ju nazoveš.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 09:34   #82
Quote:
porcelain-doll kaže: Pogledaj post
Molim vas, nemojte se podbadati. Cemu to?

Update- I dalje posjecujem psihijatra, pomaze mi puno. U medjuvremenu, pratim youtube kanal jedne strane psihologinje koja govori o temi narcisoidnosti, emotivnih zlostavljaca, toksicnih veza itd.

Ovo blagdansko vrijeme mi posebno tesko pada. Ne da ne mogu uzivati u blagdanskom ugodjaju, nego mi sve to dolazi kao sol na ranu. Koliko god sam u sebi odlucna da je veza zavrsila I da nema povratka, toliko se neki ranjivi/skriveni/ranjeni/pomalo mazohisticki dio mene potajno nada/pribojava da ce se bivsi javiti za Bozic. Racionalnim dijelom ne bi htjela da se to dogodi. Iracionalnim, emotivnim (losim po mene)... da, htjela bi.
Ne mogu vjerovati u sto sam se pretvorila. Osjecaji jos uvijek divljaju u meni. Ako si isto zelim za Bozic, to bi bilo da se stabiliziram I unormalim.
To ti je 'trauma bonding' - ima online materijala i o tome.

I prihvati da ce ti trebati snage i vremena. I uzmi si koliko god ti je potrebno. Zbog sebe.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 10:18   #83
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Ja sam odrasla sa emocionalnim zlostavljacem ocem. Jedan da bi bila "divna kcerka", drugi dan "lijena drolja, isto kao i mater". Tek sa 20 sam se othrvala i odselila i nismo razgovarali par godina. Djetinjstvo sam provela vracajuci se kuci sa grcem u zelucu jer nisam znala u kakvoj je fazi taj dan. S obzirom da mi je ipak otac, popustila sam i obnovila komunikaciju nakon 2 godine. Nikad nije prestao s manipulacijama, samo sam ja ocvrsnula i prekinula bi komunikaciju kad bi poceo vrijedjat. Doslovno sam ga dresirala kao psa. Naravno, na van je on divan, a ja nezahvalno govno. Vecina familije s njegove strane me osudila, a ja sam ih iskljucila iz svoh zivota, ko ih j.... Kad sam oboljela od raka ON je bio jadan i NJEGA je pogodilo. Jedna sestricna me oprala da sam mu na ruzan nacin rekla da imam rak,da kakva sam ja to. Cijeli zivot se borim sa niskim samopouzdanjem, a uvijek sam bila najbolji ucenik, student, stvorila sam i postigla u zivotu mnogo vise od njega. Al othrvala sam se. Imam divnog muza koji je sve sto moj otac nije bio: njezan, potpora. Nisam nastavila obrazac, nisam nasla zlostavljaca kakav je i on. Nisam nikad isla kod psihoterapeuta iako ponekad razmisljam o tome. Rijec otac je meni negativna, tesko mi je zamisliti da otac moze biti njezan i podrska svome djetetu. Al trudim se sjetiti se da nisu svi isti, na kraju krajeva zivim vec 10 godina sa predivnim muskarcem.

Uglavnom, moze se. Oziljci ce uvijek biti tu, ali moze se. Zelim ti srecu i snage da se othrves gadu, nezasluzuje te!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Sjecam se tebe

Imamo slicnu pricu ... s malom razlikom da sam iskljucivo ja u obitelji bila crna ovca.
Isto sam u braku s muzem puno sretnija nego u toj obitelji.
Ako nista tjesi me da je to zdravo i da tako trrba biti

Zbog sindroma crne ovce imala sam i sama nekoliko losh veza, iz kojih sam se izvukla.

Danas s odmakom mi je sve jasno kako i zasto - odakle mi taj poriv da trazim takve partnere i slicno. Puno sam radila na sebi, pokusavala razumjeti stvari, mozda malo i previse, ali isplatilo se. Izborila sam svoj put.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 11:11   #84
Quote:
kriglin kaže: Pogledaj post
Oprosti, no previse zvucis kao neki psiholoski prirucnik. I sve to na neki nacin stoji. No nije tako rigidno i korak po korak. Niti crno i bijelo.
Psiholozi su cesto dvosjekli mac i jedno klatno koje nas moze podosta definirati u buducnosti. Samo zadiranje u ljudsku psihu je prilicno delikatno i prekompleksno.

Jedino kaj mogu reci je da pazi da ne zavrsi tj pobjegne u drustvo istih. Jer bi to moglo rezultirati paktom ogorcenih cura kojima su svi muskarci krivi. Je to obrambeni mehanizam no ne i rjesenje. Bilo bi steta za vjerojatno dragu curu. A i opcenito za zenu.

Nadalje, ko muško mogu jos reci da vibra zrtve i nije tak losa vibra jer ima empaticnih normalnih ljudi koji znaju saslusati i imaju rijeci utjehe i za takve slucajeve. Sama je dovoljni hipersenzibilna da joj zasmetaju lose stvari kod ljudi.

Pokusaj nabaviti psa, probaj izguglati o dijelovanijma gospine trave, valerijane itd pogotovo ako su ti pripisano lijekovi tipa xanax helex (molim te nemoj to uzimati)
Ko post traumatskih reakcija je to dosta dobro rjesenje, umirujuce dijeluje. Isto tako ko i razumijevanje od strane ljudi, iako su ljudi trenutno vrlo upitna roba za nju.
Cak bi se usudio reci pokusaj zapalit dobru pljugu... cak je i to bolje rjesenje od xanaxa, helexa i slicnog, no i s tim oprezno.

Al u nacelu drzi se svog osjecaja onog sto ti godi slusaj sebe i svoje reakcije na podrazaje iz okoline, a ljubav razumijevanje i empatiju tesko da neces ne prepoznati kod pravih ljudi, a s vremenom sve lakse i lakse, ipak nam je to u samoj srzi naseg bica.

PS:
Koliko imas godina? Koliko je daleko islo to zlostavljanje?
Mansplaing rides again.

Gospinu travu trošim već godinama (a imam ih i više nego dovoljno). Ne idem po šrinkovima, tu problematiku istražujem sama i o njoj redovito pišem na Psihokauču. Zlostavljanje je išlo jako daleko, nije se radilo samo o vezama i nemam namjeru iznositi sve detalje da bih udovoljila nečijoj radoznalosti.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 11:27   #85
Sindrom crne ovce?! Kaj to fakat postoji?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 12:22   #86
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Sindrom crne ovce?! Kaj to fakat postoji?
bas si ofca.. prava si crna ofca foruma.hr!
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 15:32   #87
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Sindrom crne ovce?! Kaj to fakat postoji?
Scapegoating. Da.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 18:33   #88
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Jel' ovako liječiš i druge zdravstvene tegobe?
Ne baš, ali dosta njih ako uspijeva, zašto ? Jel ja sad to skrećem na put prema nekom odavno arhiviranom "košu" ili mi se samo čini ? Samo me pitanje nagnalo na takvu pomisao, naj zamerit

Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Moguće, ali kako ste opisali te ljude, rekla bih da oni imaju i dobru stranu, dio ili dijelove sebe koji se vama jako sviđa i koji paše. Uz sav repertoar jada koji obavezno serviraju posjeduju i onaj impresivni na koji se vežete i koji vam fali, radi njega ste u stanju prijeći preko svega.

Ti su ljudi tanjur na kojem su zajedno komad kolača i komad govna. Jedno bez drugog ne ide, kad staviš u usta jedno, prije ili kasnije moraš i drugo. Probaj se sjetiti toga kad ti dođe da ju nazoveš.
U mom slučaju da, naravno da ima dobru stranu koju i dalje izgleda volim a loše strane sam postao svjestan tek kad je sve bilo gotovo, do tada se nisam bavio analiziranjima. Da bar jesam. I da, ona je crna ovca svoje familije, neshvaćena i nevoljena, pa igrice toplo-hladno, pa durenja zbog banalnosti itd., a ja kipim ko ekspres lonac koji povremeno otpusti pa kaže svoj stav koji eto, opet pokrene ciklus: neshvaćena > nevoljena > crna ovca > durenje >....
Blurred Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 21:48   #89
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Ti su ljudi tanjur na kojem su zajedno komad kolača i komad govna. Jedno bez drugog ne ide, kad staviš u usta jedno, prije ili kasnije moraš i drugo. Probaj se sjetiti toga kad ti dođe da ju nazoveš.
Nasmijala sam se komentaru, ali stvarno jako dobra usporedba.


Jedna forumašica je spomenula trauma bonding. Da, apsolutno. Nevjerojatno koliko je to jaka spona, čak jača nego ona koja se stvara u normalnim, zdravim vezama. Skoro kao oblik Stockholmskog sindroma.
Ne volim se ponavljati kao pokvarena ploča, ali netko tko to nije prošao, zaista ne može pojmiti o čemu se tu radi. Takvi ljudi ti uđu u glavu, zaposjednu misli. Moj psihijatar ih jednostavno zove- psihopati.
porcelain-doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 10:31   #90
.
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 14:13   #91
to što on tu i tamo zašamara je s biološkog i reproduktivnog stanovništa od manje važnosti
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.