Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2017., 19:59   #1
Imam 15g jeli dobro da pocnem variti?

Moj tata je bio varioc jedno vrijeme te svaki put bi gledao kako on to radi. Nedavno je radio na cjepacu te sam posudio masku od susjeda te gledao kako on to "žbuka" var itd. Zaista sam se zainteresirao za ovo, no ne znam jesam li premlad? Sutra na staru godinu 2017. ću po prvi put napraviti luk...imate li koji savjet da se smirim malo jer sam vrlo uzbuđen...Unaprijed hvala.
LP
AntonioDivljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 22:45   #2
pročitam naslov, pomislim "ovaj ima 15 godina, a već bi jebao, ajde da ga malo sprdam", otvorim temu i lik bi stvarno vario. ne bi "vario", već vario

inače, da ne budem cijeli offtopic, mogu ti reći da je korisno znati tako neko strukovno zanimanje, a da li si premlad za to, e to nemam pojma. uglavnom, mislim da sve manje ljudi se bavi takvim zanimanjima, te samim time cijena rada raste, odnosno ako te netko pozove da mu nešto zavariš, možeš mu nabiti cijenu koliku hoćeš, baš zato jer si ti jedan od rijetkih koji bi to mogao napraviti (zavariti).
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 22:50   #3
Ja sam procitala "varati"

Kako Scorpione kaze, strukovna zanimanja su korisna.
Sto se tice toga jesi li premlad... to samo ti i tvoji roditelji mozete odgovoriti.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 01:24   #4
Al kako ćeš joj reć da variš?
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 03:43   #5
Quote:
AntonioDivljak kaže: Pogledaj post
Moj tata je bio varioc jedno vrijeme te svaki put bi gledao kako on to radi. Nedavno je radio na cjepacu te sam posudio masku od susjeda te gledao kako on to "žbuka" var itd. Zaista sam se zainteresirao za ovo, no ne znam jesam li premlad? Sutra na staru godinu 2017. ću po prvi put napraviti luk...imate li koji savjet da se smirim malo jer sam vrlo uzbuđen...Unaprijed hvala.
LP
OK ti je to posao, ima kruha od toga i ako si dobar placa je izrazito dobra. Recimo da sam ti roditelj, radije bih te potako da radis nesta drugo, ovaj posao ti je izrazito stetan za zdravlje. Tek ti je 15 godina, nije preporucljivo raditi takve poslove ako nije nužno.
Leokt is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 04:07   #6
dobro je znati razne skillove pogotovo iz tehnickih struka, no kak je receno nemoj da ti to postane posao, long term efekti na zdravlje su dosta losi, kao hobi povremeno samo naprijed, sa 15 sigurno nisi premlad raditi tako nesto, pohvalno je da se zelis necim korisnim bavit, a ne ko vecina klinaca danas visit na fejsu i instagramu
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 04:20   #7
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
dobro je znati razne skillove pogotovo iz tehnickih struka, no kak je receno nemoj da ti to postane posao, long term efekti na zdravlje su dosta losi, kao hobi povremeno samo naprijed, sa 15 sigurno nisi premlad raditi tako nesto, pohvalno je da se zelis necim korisnim bavit, a ne ko vecina klinaca danas visit na fejsu i instagramu
Definitivno je dobro znati, ali svedno možda bolje ne. Za napraviti dobar zavar treba iskustva, a za to treba dosta vremena, a ako uložiš dosta vremena, mozes si zeznut zdravlje, sad da li je to vrijedno toga, upitno je.
A biti kvazi varioc i recimo variti dio na motoru i napraviti ga loše i ugroziti sebi i drugima život, nije vrijedno, ako se mene pita.
(možda malo pretjerujem, ali za neke stvari je dobar zavar izrazito bitan)
Ali možemo se složiti da nije toliko loše isprobati, za neke stvari ce to biti dovoljno.
Leokt is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 08:21   #8
Na Stanovanju - Sam svoj majstor -Aparati za zavarivanje......imaš dosta toga!
Moj želudac vari i kad provari izađe drek!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2018., 21:33   #9
Ljudi javljam se nekoliko mjeseci kasnije. Naučio sam variti, sad
pokušavam popraviti program koji me zeza već 2 mjeseca
Uglavnom, vađenje ništa posebno, vario štel od motora.

To je to.
AntonioDivljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2018., 07:30   #10
Pretpostavljam da variš REL postupkom. Moj savjet je da daš atest za TIG, odeš negdje van raditi i za par godina majstore imaš i auto i kuću.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2018., 12:17   #11
Svakako pametnija opcija od faksa koji je nažalost gubljenje vremena ako nemaš vezu, a i ako imaš, lova nije neka.

Sa iskustvom varioca pak moeš uzeti dobru lovu u EU.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2018., 20:40   #12
Dobro je kako nebi bilo, al nauči se onda i brustiti,rezati, bušiti, itd. Samo varenje nije nešto posebno, naučiš za tjedan dana bez problema.
Trebaš masu alata, a nije jeftino ako hoćeš kupiti nešto kak spada. Ove Bosh plavi strojevi su skupi, al zato su odlični, znam da ima još jedna firma, al ta je još skuplja. Kolko love tolko muzike. Kad kreneš u nešto onda nema odustajanja, al zaštita na prvom mjestu!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2018., 08:28   #13
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Dobro je kako nebi bilo, al nauči se onda i brustiti,rezati, bušiti, itd. Samo varenje nije nešto posebno, naučiš za tjedan dana bez problema.
Trebaš masu alata, a nije jeftino ako hoćeš kupiti nešto kak spada. Ove Bosh plavi strojevi su skupi, al zato su odlični, znam da ima još jedna firma, al ta je još skuplja. Kolko love tolko muzike. Kad kreneš u nešto onda nema odustajanja, al zaštita na prvom mjestu!
Povezati materijal možeš za tjedan dana, ali u top gamere, onih 1% najboljih možeš ući tek nakon 3 do 4 mjeseca ako si talentiran, i to samo u jednoj poziciji jednog tipa zavarivanja.

Zato nemoj ništa omalovažavati.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2018., 10:54   #14
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Povezati materijal možeš za tjedan dana, ali u top gamere, onih 1% najboljih možeš ući tek nakon 3 do 4 mjeseca ako si talentiran, i to samo u jednoj poziciji jednog tipa zavarivanja.

Zato nemoj ništa omalovažavati.
Ispadnu ti oči od toliko varenja i đabe ti sav trud jer nemoš čorav varit
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2018., 12:16   #15
ma naravo, bolje da studira ekonomiju il da bude IT "stručnjak" kao 80% ovih forumaša...tu je tek para
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2018., 22:22   #16
Na početnoj strani foruma pročitam "imam 150kg je li dobro da počnem variti" pa rekoh da vidim kakve sad veze imaju kilogrami i zavarivanje. Da i ja jednom zavirim u teens kutak.

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Povezati materijal možeš za tjedan dana, ali u top gamere, onih 1% najboljih možeš ući tek nakon 3 do 4 mjeseca ako si talentiran, i to samo u jednoj poziciji jednog tipa zavarivanja.

Zato nemoj ništa omalovažavati.
Za tri do četiri mjeseca možda, veliko možda, nauči namjestiti parametre za jednu poziciju. Približno namjestiti.

Ako si zaista talentiran, možda uđeš za desetak godina u onih 1% najboljih. Ja osobno ne vjerujem da je to moguće, prekratko je to vrijeme. Ali isto tako, čemu? Nastoj ti biti među boljima na svom radilištu i u svojoj firmi, pa kad se tamo dokažeš promijeni i idi gdje su bolji uvjeti i bolja plaća. Top 1% ni ne postoji, kako bi to procijenio i ocijenio?

Ali zašto to uopće pitaš ovdje na forumu kad ti je tata zavarivač? Od svih koji su ti ovdje odgovorili, jedino sam ja zavarivač (bar mi tako izgleda). A valjda ćeš više vjerovati tati nego neznancu sa foruma.
Gaby Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 22:32   #17
Hvala svima na odgovorima.
Ja sam onaj tip kojeg sve zanima pa i ovo
uglavnom, toni je vario jos ovo ljeto i to ramu od tomosa apna 6 mojeg
zelenog, koji stoji u supi i čeka kad cu ga zapalit
Nije baš nešto zabavno kao što sam mislio, ali se uradilo

Temu se more zaključat, jer sam zavrsio s tim...
Hval(jos jednom) svima na odgovorima!
AntonioDivljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2018., 13:02   #18
a zašto nebi bio dobar varioc? Iz osobnog iskustva, završio sam faks, radim totalno drugu stvar od varenja, ali u garaži imam stari REL aparat Varstroj, maski i hrpu željeza i volju. Tata mi je varioc, od malena sam u varenju, bušenju, i brušenju.
__________________
Earth? Terrible name for a planet. Might as well call it Dirt.- Planet Dirt.
Cyanide Inc. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2018., 21:11   #19
Poštovani mladi i potencijalni kolega strojar

Imam dobar osjećaj što se tebe tiče

Ukoliko nastaviš školovanje na fakultetu, a ako i ne završiš fakultet, za obje opcije postoje IIW klasifikacije i EWF certifikati. Riječ je o izuzetnim kvalifikacijama profesionalaca, cijenjenim u čitavom svijetu, u svakoj državi, na svakom kontinentu(škicini cijene). Ukoliko se odlučiš za ovaj posao, koji bi ti zapravo, vidim, mogao biti 'hobi' radi kojeg te plaćaju, jer čini mi se da možeš zavoljeti zavarivanje, garantiram ti da ćeš ući u svijet specifičnih profesionalaca, s izuzetnim primanjima, koja će ti osigurati lijep život i izuzetno sigurnu starost. Pozivam te da proučiš ovu stranicu; www.hdtz-cws.com i program koji se nudi. Ukoliko i ne odabereš zavarivanje kao profesiju, nesumnjivo će biti riječ o profesionalcu u području na koje se usmjeriš. Iskoristi svoj potencijal.

Puno sreće i uspjeha ti želim u životu!

Zapravo, ponosan na tebe radi otvaranja ove teme s 15 faking godina, u današnjem društvu.
__________________
Love is what makes sex more than masturbation. If there is no love even if you are really with a partner you masturbate with a partner.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2018., 00:14   #20
Počni jer i da završiš za doktora opet ćeš variti slušaj istinu ako nisi HDZ-ovac i nemaš veze vataj se varenja
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:31.