Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2017., 13:26   #41
Quote:
Kao što vidiš ne reagujem burno, na grube komentare zato što je moj ego zbog ovih iskustava umanjen na minimalnu razinu te većinu vremena se koristim intuicijom.
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Zbog svega toga razumijem ljude koji se ne mogu nositi sa svojim egom taj lažni dio čovjeka uvijek teži da stvara probleme sebi i drugima. To je taj nazovimo ga slikovito "demonski" dio čovjeka koji kad tad mora biti pokoren da bi čovjek napredovao u evoluciji.
Quote:
Kad sam počeo živjeti zdravim životnim stilom svi su oni od jedan put isparili nije im to odgovaralo pogotovo kad su se desile promjene u mom načinu razmišljanja i načinu na koji se odnosim prema okolini.
Mozda ti to vidis na neki drugaciji nacin, ali ovo su slova ispisana iskljucivo od strane tvog ega.

Ja osobno te ne osudujem zbog tvojih uvjerenja. Nisu mi nova nit ih cujem prvi put.
No tvoje postavljanje sebe u poziciju viseg bica, nije bas zdravo.

Kad vec pricas o visem stanju svijesti, shvati da nemaju nit ce svi ljudi dijelit uvjerenja slicnim tvojima. Ne mozes uci u krcmu i govorit kak je alkohol sranje jer ce te ta zajednica zajebavat zbog toga.
U slucaju da ne skuzis kaj pisem, ne mozes ateistu govorit o duhovima i biti iznenaden njegovom reakcijom.
Ti, upravo ovdje, bas kao i svaka individua OSUDUJES ljude koji nisu "isti" kao ti dok se ujedno cudis njihovom "osudivanju" tebe jer nisi isti kao oni.

Pocni se druzit s religioznom/duhovnom ekipom. Nisi/ste toliko rijetki koliko mislis.

I dalje nema odgovora s kime/gdje si pokusal podijelit svoja iskustva. Osim s familijom, kaj je prilicno impotentan pristup.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 14:16   #42
Ono što mi je malo neobično u cijeloj priči je da ti unatoč i nakon tako intenzivnih duhovnih iskustava, nakon smanjivanja ega na mizernu razinu, nakon uvida u rajsko blaženstvo.... i dalje imaš potrebu za posve prizemnim ovozemaljskim užicima koji su posve blijede kopije naspram sjedinjavnja s Jednim....

I nije mi jasno ono da ne ideš u crkvu a pričao si o jednom o mnoštva iskustava baš u crkvi i poslije na nekim karizmatskim susretima gdje-već...

Enihu, ako si već doživio što si doživio i to kao dar i milost, onda valjda imaš i dovoljno vjere da sve ide kako treba.
crvena13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 14:29   #43
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Mozda ti to vidis na neki drugaciji nacin, ali ovo su slova ispisana iskljucivo od strane tvog ega.

Ja osobno te ne osudujem zbog tvojih uvjerenja. Nisu mi nova nit ih cujem prvi put.
No tvoje postavljanje sebe u poziciju viseg bica, nije bas zdravo.

Kad vec pricas o visem stanju svijesti, shvati da nemaju nit ce svi ljudi dijelit uvjerenja slicnim tvojima. Ne mozes uci u krcmu i govorit kak je alkohol sranje jer ce te ta zajednica zajebavat zbog toga.
U slucaju da ne skuzis kaj pisem, ne mozes ateistu govorit o duhovima i biti iznenaden njegovom reakcijom.
Ti, upravo ovdje, bas kao i svaka individua OSUDUJES ljude koji nisu "isti" kao ti dok se ujedno cudis njihovom "osudivanju" tebe jer nisi isti kao oni.

Pocni se druzit s religioznom/duhovnom ekipom. Nisi/ste toliko rijetki koliko mislis.

I dalje nema odgovora s kime/gdje si pokusal podijelit svoja iskustva. Osim s familijom, kaj je prilicno impotentan pristup.
To je tvoje viđenje to jest automacko reagovanje na spomen duhovnih iskustava i ljudi koji su imali takva iskustva da smatraš da se uzdižu iznad drugih. Lijepo si izvukao iz konteksta par riječi koje sam napisao označio ih navodnicima i odbacio sve ostalo nisi u opšte sagledao cjelinu onoga što sam napisao i što pišem. I tako nastavljaš sa tim bez toga da se upitaš da li ćeš možda ti ili neko od osoba koje su ti bitne bez volje za tim početi doživljavati iskustva koja se ne mogu svrstati u materijalnu prirodu, ili ima li možda neko u tvojoj blizini ko ti je prirastao srcu, a već je nešto slično doživio i nije ti se povjerio i ispričao jer zna da tako nešto može utjecati na odnos ili prijateljstvo koje ste gradili.

Jer znam samo u jednom slučaju, a to je slučaj mog oca u prošlosti se ponašao veoma grubo i bezobzirno imao je jak ego. Kad sam ja počeo doživljavati ta iskustvo on se počeo mijenjati drastično njegov ego se umanjio i postao je potpuno drugi čovjek pala je njegova odbrana i postao je mnogo više dobronamjeran i osjetljiviji na potrebe drugih.
Sekhem is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 14:32   #44
meh

dešavaju se i meni od djetinjstva takve stvari, nauči ignorirati, previše daješ važnosti tome, kad duhovi počnu lupati po kući podviknem na njih i nastavim spavati, kad sanjam stvari za koje već po snu znam da će se dogoditi pripremim se, kad osjetim da sam u opasnosti bježim

kakav bog kakvi sveci, samo priroda oko nas,imaš žešće uvo nego većina ljudi i to je sve.
A što se tiče žena...a jbte ja to nikome ne govorim, praviš se normalan ko i svi ostali-lažeš.
antiopee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 14:43   #45
Quote:
crvena13 kaže: Pogledaj post
Ono što mi je malo neobično u cijeloj priči je da ti unatoč i nakon tako intenzivnih duhovnih iskustava, nakon smanjivanja ega na mizernu razinu, nakon uvida u rajsko blaženstvo.... i dalje imaš potrebu za posve prizemnim ovozemaljskim užicima koji su posve blijede kopije naspram sjedinjavnja s Jednim....

I nije mi jasno ono da ne ideš u crkvu a pričao si o jednom o mnoštva iskustava baš u crkvi i poslije na nekim karizmatskim susretima gdje-već...

Enihu, ako si već doživio što si doživio i to kao dar i milost, onda valjda imaš i dovoljno vjere da sve ide kako treba.
Ne idem redovno u crkvu svake Nedelje ponekada odem prije sam veoma često išao i bio uključen aktivno. Stvar je u tome da treba balansirati između materije i duhovnog, koliko god su bitna duhovna iskustva toliko su bitna i materijalna za ispunjen život i uspostavljanje blagostanja. Više nije u pitanju vjera nego znanje. Kada čovjek vjeruje onda to u šta vjeruje ima mogućnost da je 50% istinito, a drugih 50% može biti da nije istina, kada je otvoren za spoznaju onda to što spozna kao istinu može u potpunosti realizovati.
Sekhem is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 15:08   #46
Quote:
To je tvoje viđenje to jest automacko reagovanje na spomen duhovnih iskustava i ljudi koji su imali takva iskustva da smatraš da se uzdižu iznad drugih
Tvrdnjom "osobe s visom svijesti" pritom naravno referirajuci se na sebe impliciras da su svi ostali "niza svijest".

Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
I tako nastavljaš sa tim bez toga da se upitaš da li ćeš možda ti ili neko od osoba koje su ti bitne bez volje za tim početi doživljavati iskustva koja se ne mogu svrstati u materijalnu prirodu, ili ima li možda neko u tvojoj blizini ko ti je prirastao srcu, a već je nešto slično doživio i nije ti se povjerio i ispričao jer zna da tako nešto može utjecati na odnos ili prijateljstvo koje ste gradili.
Takoder postoji mogucnost da netko meni blizak odluci otputovat u Siriju i pridruzi se ISIL-u kao bombas samoubojica. Dal to znaci da bi ja sad trebao prihvatit ISIL-ovu propagandu i uvjerenja?

Prijateljstva i odnosi se temelje na iskrenosti i prihvacanju raznolikosti pa cak i kritika. Ne temelje se na prepostavkama "Kak ce reagirat" ili pak strahu.

Quote:
Jer znam samo u jednom slučaju, a to je slučaj mog oca u prošlosti se ponašao veoma grubo i bezobzirno imao je jak ego. Kad sam ja počeo doživljavati ta iskustvo on se počeo mijenjati drastično njegov ego se umanjio i postao je potpuno drugi čovjek pala je njegova odbrana i postao je mnogo više dobronamjeran i osjetljiviji na potrebe drugih.
Tipican odgovor vjernika. :klap:
Once upon a time, bio sam velik istinski vjernik onda se dogodilo da sam proputoval pola svijeta u potrazi za "odgovorima", pogadas kaj se dogodilo? Upravo suprotno.

Da sam dobio po 1kn svaki put kad sam cul "Velik nevjernik, na smrtnoj postelji je pozvao velecasnog da ga ispovijedi.". Bio bi bogatiji od Todorica.

Takoder opet se postavljas u ulogu viseg bica implicirajuci da si ti i slicni zbog svojih iskustava, i tog famoznog smanjenog ega, bolja, empaticnija, dobronamjerna osoba, od mene, i slicnih k meni. Samo zato jer se ne slazem s tvojim stavovima.

No da te razveselim, citaj moje prve odgovore. Tipkam dobronamjerno. Cak sam prilozil linkove.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 16:26   #47
Pošto vidim da se nitko nije sjetio ubaciti ću svoje viđenje. Da rezimiramo - loner si, imaš bujnu maštu, unutrašnji svijet i ponekad čudne neobične primisli/čudno doživljavaš svijet oko sebe. Meni miriše na shizotipni poremećaj. Obično se ispolji u kasnoj adolescenciji, ranoj odrasloj dobi. Uronjenost u religiju je samo potakla razmišljanja u tom smjeru. Drugi sličnog spektra vide ljude guštere i motaju foliju oko glave. Ti bi htio nekog da podržava tvoje fantazije, što će jako teško ići čak i ako nađeš sličnu osobu jer teško je fantazije dijeliti (one su osobne). Evo riješiako hoćeš stručnu pomoć nađi sajka nakon toga. AKo nećeš opet dobro, samo razmisli jer sve se da riješiti.

Ja sam kao klinac bio vjernik imao sam slične fantazije - da razgovaram s Bogom (indirektno) ili da mogu utjecati na ishode događaja, da vidim posbne stvari kad buljim dovoljno duog u neku točku ili svjetlo, da sam poseban i da se stvari događaju s nekim višim ciljem - što je zaje*** da ih okolina ako je vjernička potiče. Stvar je samo percepcije i mentalnog procesiranja događaja - isti su se uvijek mogli i drugačije rastumačiti. Nakon toga sam u 15-16 godini razvio kritičku svijest i racionalistički se uzemljio. Slučajnostima ne pripisujem značaj koji nemaju, ni optičkim iliuzjama, niti snovima, niti nekim svojim mislima ni osjećajima. Fantaziram/sanjarim previše još uvijek, ali znam granicu između stvarnosti i vlastite mašte - nekad pišem crtam da izbacim van, znam da svijet nije moja fantazija i gdje što počinje i završava. Dio s ljudskim odnosima je teži, ja iskreno više volim biti sam, paše mi nekad i društvo, ali kratko, regulirano i na sigurnoj distanci s uređenim ulogama i odnosima, tad ne bježim - tu ti teško mogu dati savjet. Inače tema ti je za više Psihologiju nego za US.
__________________
"We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody."
Nightb1rd is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 17:26   #48
Quote:
Nightb1rd kaže: Pogledaj post
Pošto vidim da se nitko nije sjetio ubaciti ću svoje viđenje. Da rezimiramo - loner si, imaš bujnu maštu, unutrašnji svijet i ponekad čudne neobične primisli/čudno doživljavaš svijet oko sebe. Meni miriše na shizotipni poremećaj. Obično se ispolji u kasnoj adolescenciji, ranoj odrasloj dobi. Uronjenost u religiju je samo potakla razmišljanja u tom smjeru. Drugi sličnog spektra vide ljude guštere i motaju foliju oko glave. Ti bi htio nekog da podržava tvoje fantazije, što će jako teško ići čak i ako nađeš sličnu osobu jer teško je fantazije dijeliti (one su osobne). Evo riješiako hoćeš stručnu pomoć nađi sajka nakon toga. AKo nećeš opet dobro, samo razmisli jer sve se da riješiti.

Ja sam kao klinac bio vjernik imao sam slične fantazije - da razgovaram s Bogom (indirektno) ili da mogu utjecati na ishode događaja, da vidim posbne stvari kad buljim dovoljno duog u neku točku ili svjetlo, da sam poseban i da se stvari događaju s nekim višim ciljem - što je zaje*** da ih okolina ako je vjernička potiče. Stvar je samo percepcije i mentalnog procesiranja događaja - isti su se uvijek mogli i drugačije rastumačiti. Nakon toga sam u 15-16 godini razvio kritičku svijest i racionalistički se uzemljio. Slučajnostima ne pripisujem značaj koji nemaju, ni optičkim iliuzjama, niti snovima, niti nekim svojim mislima ni osjećajima. Fantaziram/sanjarim previše još uvijek, ali znam granicu između stvarnosti i vlastite mašte - nekad pišem crtam da izbacim van, znam da svijet nije moja fantazija i gdje što počinje i završava. Dio s ljudskim odnosima je teži, ja iskreno više volim biti sam, paše mi nekad i društvo, ali kratko, regulirano i na sigurnoj distanci s uređenim ulogama i odnosima, tad ne bježim - tu ti teško mogu dati savjet. Inače tema ti je za više Psihologiju nego za US.
Nisu to nikakve fantazije, umišljanja i projekcije uma nego čista realnost koja je prekrivena i nalazi se iza iluzije ovog svijeta . Dublji dio života koji će svako u jednom trenutku iskusiti na slične načine inače zbog svega što sam proživio jasno zapažam taj plašt iluzije i kroz rupe koje se sve više otvaraju u njemu provire djelići čiste istine i vidi se istinska priroda univerzuma i života.

Ovo što vidimo očima nije niti 1% od života.
Sekhem is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 17:40   #49
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Nisu to nikakve fantazije, umišljanja i projekcije uma nego čista realnost koja je prekrivena i nalazi se iza iluzije ovog svijeta

prihvaćanje stvarnosti je težak prvi korak, dalje ćeš lakše... samo hrabro.
__________________
"We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody."
Nightb1rd is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 17:53   #50
Quote:
Mmps kaže: Pogledaj post
To svi više-manje žele, bez obzira imali ili nemali "paranormalna iskustva"



To je najvažnije, po tome nemaš nikakvih problema s društvom.

Nemoj da se previše opterećuješ tim svojim iskustvima i živi kako kažeš zdravo i normalno i sve će sjesti na svoje.
Ne stignem svima odgovoriti na postove, a sa nekima ne osjećam potrebu da ulazim u raspravu.

Nemam ja problema sa društvom miroljubiva sam osoba ko vidi u meni prave vrijednosti on će me prihvatiti i biti prijatelj sa mnom. Ne razmišljam baš često o tome što sam doživio ponekada me nešto asocira pa se prisjetim.

Moji postovi koje sam pisao ovdje na različitim temama ovog pod foruma su većinom bili da bi ohrabrio nekoga i potakao ga da pronađe snage i izađe kao pobjednik nad svojim nevoljama.

Ovu temu sam otvorio da ljudi znaju da među usamljenima ima i onih koji traže društvo i potencijalne životne partnere, a koji su doživjeli nešto duhovne prirode što nosi izazove sa kojima treba izaći na kraj i što ima utjecaj na život velikih razmjera.
Sekhem is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 19:35   #51
Kao prvo, ova me duhovno-emotivna literalna uspješnica podsjetila na to koliko mi fale Zadaćnice.

Sekhem, osoba sa ovako posebnim pogledom na svijet (koji je, naravno, izazvan transcendentalnim iskustvima) bi si najlakše srodnu dušu trebala moći naći među sebi sličnima. Simona Gotovac je, na žalost, udana, ali neka slična božja kći bi ti mogla biti dobar izbor.
CuthbertAllgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 21:09   #52
Quote:
CuthbertAllgood kaže: Pogledaj post
Kao prvo, ova me duhovno-emotivna literalna uspješnica podsjetila na to koliko mi fale Zadaćnice.

Sekhem, osoba sa ovako posebnim pogledom na svijet (koji je, naravno, izazvan transcendentalnim iskustvima) bi si najlakše srodnu dušu trebala moći naći među sebi sličnima. Simona Gotovac je, na žalost, udana, ali neka slična božja kći bi ti mogla biti dobar izbor.

Ni manje ni više nego su transcedentalna možemo ih nazvati i duhovnim ili metafizičkim. Većiniu svojih iskustava nisam doživio u crkvi, pod okriljem religije ili vođen nekom produhovljenom osobom. Znam koja je priroda religija, a svjestan sam da mnogobrojni lažni duhovnjaci i iscjelitelji obmanjuju mase nude usluge za novac i varaju. Ne podržajem niti jednu religiju, religijsku sektu ili duhovne pokrete svi oni uzimaju, a za uzvrat ne daju ništa samo praznu priču. Internet je prepun raznih stranica koje niču niotkuda sve vrvi od takozvanog duhovnog sadržaja, a u stvari razni šarlatani vide u tome priliku za zaradu novca. Tako da je veoma teško prepoznati ljude koji su imali prava duhovna iskustva.

Ja nemam potrebu da se bavim nazovimo je duhovnošću i da na taj način zarađujem novac. Radije ću čistiti štalu i hraniti životinje ili raditi kao čistač nego da se bavim nečim što ne spada u poštenu zaradu.
Sekhem is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 23:01   #53
Ovo mora biti nekakav kviz na temu "Pogodite kakve veze ima ovaj topic s Usamljenimn srcima".

Preglup sam i ništa mi ne pada na pamet - može neki hint?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 00:27   #54
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ovo mora biti nekakav kviz na temu "Pogodite kakve veze ima ovaj topic s Usamljenimn srcima".

Preglup sam i ništa mi ne pada na pamet - može neki hint?
Pročitaj ono što sam napisao pod postom koji je označen pod brojem #50 par puta pročitaj ono što piše pri kraju. Svi ovdje brinu i opisuju neke probleme, i neke svoje nedostatke fizičke i psihičke te ne vide izlaz iz toga osjećaju se usamljeno. Kako bi se tek nosili sa nečim poput ovoga što sam ja opisao pri otvaranju teme od takvih iskustava se čovjek mijenja u srži postaje nova osoba ali sa znatno većim izazovima koji se postavljaju pred njega, gdje odgovornost prema sopstvenom životu i u odnosu prema drugim bićima i okolini mora biti maksimalna.
Sekhem is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 07:08   #55
Quote:
crvena13 kaže: Pogledaj post
Ono što mi je malo neobično u cijeloj priči je da ti unatoč i nakon tako intenzivnih duhovnih iskustava, nakon smanjivanja ega na mizernu razinu, nakon uvida u rajsko blaženstvo.... i dalje imaš potrebu za posve prizemnim ovozemaljskim užicima koji su posve blijede kopije naspram sjedinjavnja s Jednim....
još ga nisu ostavile...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 09:31   #56
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Pročitaj ono što sam napisao pod postom koji je označen pod brojem #50 par puta pročitaj ono što piše pri kraju. Svi ovdje brinu i opisuju neke probleme, i neke svoje nedostatke fizičke i psihičke te ne vide izlaz iz toga osjećaju se usamljeno. Kako bi se tek nosili sa nečim poput ovoga što sam ja opisao pri otvaranju teme od takvih iskustava se čovjek mijenja u srži postaje nova osoba ali sa znatno većim izazovima koji se postavljaju pred njega, gdje odgovornost prema sopstvenom životu i u odnosu prema drugim bićima i okolini mora biti maksimalna.
Pa napisi koji su to konkretni izazovi koji se postavljaju pred tebe ali ne i pred one manje produhovljene.
Mozes i o odgovornosti prema zivotu i ostalom reci koju.
Kazes da funkcioniras normalno u zemaljskom svijetu, zasto tako ne bi i ostalo a svoj duhovni svijet viseg stanja svijesti neka bude tvoja slatka tajna.

Jedino ako imas potrebu onima manje produhovljenima tumaciti svoje stanje i vidjenje svijeta, to bi moglo biti smarajuce kao sto su i Jehovini svjedoci kad ti krenu tumacit sto propustas.
Pak Lena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 16:22   #57
Pa čuj, ako dobro jebeš, ja ne vidim zašto bi nekom smetale tvoje tlapnje. Vjeruju ljudi i u boga pa šta. Samo je normalno ako se netko ispovijeda čovjeku u smiješnoj haljini i misli da priča s bradatim starcem, ali nije normalno ako vidi aure. Neki od najluđih osoba su upravo vjernici jedne i jedine prave vjere. Kad krenu padati po podu jer se iz njih zvanično istjeruje vrag, nitko ne zove hitnu. A trebali bi i za to. Just sayin.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 17:12   #58
Quote:
Pak Lena kaže: Pogledaj post
Pa napisi koji su to konkretni izazovi koji se postavljaju pred tebe ali ne i pred one manje produhovljene.
Mozes i o odgovornosti prema zivotu i ostalom reci koju.
Kazes da funkcioniras normalno u zemaljskom svijetu, zasto tako ne bi i ostalo a svoj duhovni svijet viseg stanja svijesti neka bude tvoja slatka tajna.

Jedino ako imas potrebu onima manje produhovljenima tumaciti svoje stanje i vidjenje svijeta, to bi moglo biti smarajuce kao sto su i Jehovini svjedoci kad ti krenu tumacit sto propustas.
Pojavljuju se u mom životu sve češće ljudi koji trebaju pomoć od sitnih do krupnih problema i potreba koje imaju. Jednostavno ne mogu biti ignorant ako mogu pomoći pružiti ću i materijalnu, psihološku i svaku drugu vrstu pomoći naravno pri tome sam oprezan pogotovo što se tiče materijalne pomoći jer razni prevaranti iskorištavaju priliku za prevaru. Nemam u cilju da pomažem na globalnom nivou nego ljudima sa kojima mi život ukrsti puteve.

Kada prepoznam da mogu nekome pomoći i da ta osoba stvarno treba pomoć onda to nesebično činim bez očekivanja da će mi se na neki način uzvratiti.

Sve što sam doživio mi je pružilo mogućnost malog momenta i prostora koji se stvara kada dolazim u susret sa novim događajima i ljudima, da djelujem svjesnije i više intuitivno, nego da reagujem instiktivno i automacki. Uz pomoć toga sam preuzeo odgovornost nad sopstvenim životom i izašao na kraj sa štetnim navikama koje sam stekao, a postale su automacke osvijestio sam se i promijenio način, razmišljanja, što je najvažnije i djelovanja, jer od misli nastaje riječ i djelo. Nisam imao mira dok nisam aktivno počeo raditi na sebi, a kako vrijeme ide tako dolazim do ne izbiježnog suočavanja sa time što je preostalo, a to su neka najdublja i još uvijek bolna mjesta moga bića.

U svakodnevnim dešavanjima i komunikaciji sa ljudima koji su prisutni u mom životu vidim sebe, te težim da moj život i sve što sam proživio, moja životna priča bude inspiracija i iskra koja će potaći ljude da se svjesnije i odgovornije odnose prema sebi, drugima i okolini.

Naravno tu je i odnos sa životinjama čije živote mnogi zanemaruju i smatraju ih bićima koje nemaju duše. Jedna od veoma lijepih stvari je kada čovjek prepozna, tu jedinstvenu zahvalnost i emocije koje mnoge životinje izražavaju pri druženju sa čovjekom.

Nemam potrebu svjedočiti javno kako to čine razne religije ili religijske sekte poput jehovinih svjedoka i ubjeđivati ljude.
Sekhem is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 17:44   #59
Govorio sam ja da je alkohol zajebana stvar al niko ne slusa
the33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 18:06   #60
Quote:
the33 kaže: Pogledaj post
Govorio sam ja da je alkohol zajebana stvar al niko ne slusa
Mogu reći da jesam jedan period u tinejdžerskoj dobi znao se povremeno gadno napiti, ali već dugi niz godina nisam popio niti kapljicu alkohola, nemam potrebu niti me neko može nagovoriti. Dok sam povremeno konzumirao alkohol u toj dobi oko dvije godine sam bio žestoki pušač cigareta. To sam uspio riješiti dugi niz godina ne pušim niti mi dolazi pomisao da bi počeo ponovo. Kafu pijem ponekada ali samo po jednu malu dozu. Drogu nisam nikada probao niti bi to uradio. Fizička aktivnost mi je veoma bitna i zdrava hrana jer to je ono što znatno utječe na kvalitetu razmišljanja i emocije. Prije spavanja opuštanje uma i tijela, pa molitva kad sam najopušteniji.

Bilo je tokom vremena raznih emocija i opterećujućih misli, ali sam uspješno razbijao lance.

Strogo pazim kakve informacije puštam da okupiraju moje razmišljanje, kako se tijelo hrani hranom tako i um informacije koristi kao hranu.
Sekhem is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.