Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 16:23   #41
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Gdje sam ja rekla da je konkretna promjena uvijek bolja od promjene percepcije? Nekad je bolje jedno, nekad drugo, al ajde se nemoj praviti blesav pa istrolati temu zbog gluposti.

Zanima me sto se covjeku promjenilo. Da li stav ili nesto opipljivije od toga. Os mi sad objasnjavat kako je stav bitniji od novaca ili picke, ili mozemo preskociti taj dio?

Uopce nisam imao namjeru trolat. Dapace.
Dio novac/picka mi nije ni bio na agendi

Inace i mene zanima jel se covjeku nesto opipljivije desilo, i zasto/kako je astrologija uticala na to.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:28   #42
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Dođe čovjek doktoru s užasnom zuboboljom, i ovaj mu dao sedativ.

Pitaju ga ljudi "Ma čekaj, je li moguće da je to pomoglo? Ne boli te više?" "Ma boli k'o i do sada, ali meni svejedno".

Promijenio se čovjeku život, eto.
Eh, tiha patnja?

Kuzim ja to, al jeba ga, daj joj malo disat
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:34   #43
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Može imati, ali rijetki su takvi. To bi uglavnom bili ljudi koji su klasični ljubavni život žrtvovali radi neke druge vizije i nazovi ljubavi. Većina takvih završi mizerna i ne postigne ništa pametno u životu. Nekolicinu upamtimo i učimo o njima kao o ekscentričnim genijalcima u školi. Ima još njih kojima je takav život imao smisla, ali o njima ne učimo, naravno. Da ne bi bilo da samo neki teški ludi genijalci mogu pronać smisao u takvom životu.

Što se prosječnog čovjeka tiče, stvari su ipak bitno drugačije. I ne bih se previše obazirao na ove klasične izjave koje ćeš pročitat na temama ovakve tematike. Tipa da partner neće tvoj život učinit smislenijim, zanimljivijim, štogod, ukoliko tvoj život nije takav i bez partnera. To su sve odreda gluposti. To je ravno govorenju kako posao koji želiš radit neće tvoj život učinit smislenijim, zanimljivijim, itd., ukoliko tvoj život nije takav i bez tog posla. Da se razumijemo, ne govorim da je partner isto što i posao, samo povlačim paralelu po pitanju utjecaja tih stvari na život pojedinca. To su sve klišej izjave iz ženskih časopisa. Ne treba to slušat. Logično je da stvari u tvom životu utječu na kvalitetu tvog života. Pogotovo bitne stvari kao što su tvoja okupacija, partner, prijatelji, itd. Stvari na kojima se ljudski život generalno i temelji. Primjera radi, imalo bi smisla reć da ti novi mobitel ili nova jakna neće podarit previše smisla u životu jer su to kompletno trivijalne stvari. To su polja na kojima te mudrosti iz ženskih časopisa zapravo i drže vodu, ali to se ne može ekstrapolirati na bitna životna polja poput obitelji, posla, prijatelja, itd.

Ljudi, generalno, smisao pronalaze upravo u tim stvarima. I bitno je održavati balans između njih. Primjerice, danas je jako popularno zanemariti neka bitna životna polja radi naše karijere, ali karijera sama po sebi većini ljudi nije dovoljna. Ovo je bez da uopće spominjemo činjenicu da je karijera danas razvodnjena riječ koja više ne znači ništa. Jer, u pravom smislu riječi, većina ljudi nema karijeru - imaju običan posao. Potrebno je biti prizemljen i održavati balans između svih bitnih strana individualnog života kako bismo maksimizirali naše šanse za zadovoljstvo istim tim životom.

Čovjek je društvena životinja i posljedično mora imati prijatelje. Pravi samotnjaci su rijetka vrsta. S tim da obično imanje prijatelja zapravo nije ni dovoljno, bitan je osjećaj pripadnosti široj zajednici pa bi tako za ljude bilo bolje da održavaju dobre odnose i sa zajednicom te se osjećaju povezano s njom. To je pogotovo problem u većim gradovima u kojima si doslovno okružen ljudima koje ne poznaješ.

Ljudi su također i više-manje monogamne životinje i romantično im je partnerstvo bitan faktor u životu. Da, sposobni jesmo za širok spektar seksualnog ponašanja, ali povijesno se ustalio jedan konkretan obrazac ponašanja -> monogamija. I to nije društveno nametnuto nego je jednostavno obrazac ponašanja koji nam, kako individualno, tako i kolektivno najbolje leži na svim razinama. Zato i jest obrazac koji je preživio kroz povijest. Ljudima je generalno potreban stabilan partnerski odnos kroz život. Kroz obitelj se ispunjava jedna od najvažnijih životnih uloga koje imamo, zapravo i najvažnija jer je cijelo naše društvo upravo na temelju obitelji izgrađeno. Neki su to u stanju žrtvovati da pronađu lijek za rak i u tome pronalaze dovoljno smisla, ali to nije većina ljudi. Stoga manjkavost na tom životnom polju također rezultira nezadovoljstvom.

Ukratko, sve su to stvari koje su nam za posljedicu naše evolucijske povijesti bitne i ljudi koji mogu živjeti bez da su ostvareni na nekom od tih područja su debele, debele iznimke. Nemoj zaglaviti u ovom modernom načinu razmišljanja koji ti govori da čovjek mora biti sretan sam kako bi bio sretan i s drugima. To su gluposti. Čovjek nije otok. Ako osjećaš da ti po tim pitanjima nešto u životu fali, onda su šanse da si u pravu i da ne balansiraš dovoljno dobro.


Potpis od A do Ž.

Citam temu i mislim se hocu li nesto napisati, obicno mi se ne da, i onda mi ti preneses misli. Hvala.
Mikkiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:37   #44
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Ljudi su također i više-manje monogamne životinje i romantično im je partnerstvo bitan faktor u životu. Da, sposobni jesmo za širok spektar seksualnog ponašanja, ali povijesno se ustalio jedan konkretan obrazac ponašanja -> monogamija. I to nije društveno nametnuto nego je jednostavno obrazac ponašanja koji nam, kako individualno, tako i kolektivno najbolje leži na svim razinama. Zato i jest obrazac koji je preživio kroz povijest. Ljudima je generalno potreban stabilan partnerski odnos kroz život. Kroz obitelj se ispunjava jedna od najvažnijih životnih uloga koje imamo, zapravo i najvažnija jer je cijelo naše društvo upravo na temelju obitelji izgrađeno.
gdje se to pokazalo kao najboje i gdje se ustalilo?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:41   #45
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
gdje se to pokazalo kao najboje i gdje se ustalilo?
Razmisli i shvatit ćeš, umjesto da oponiraš čisto jer ti se oponira. Ne da mi se pisat istu stvar po ovom forumu petsto puta.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:52   #46
Quote:
Mikkiko kaže: Pogledaj post


Potpis od A do Ž.

Citam temu i mislim se hocu li nesto napisati, obicno mi se ne da, i onda mi ti preneses misli. Hvala.
Ja se pak ne slažem uopće. Ovo mi zvuči ko da je napisao neki psiholog Fruedove škole, da je seksualni nagon ono što pokreće svakog čovjeka.

Što je uopće uspjeh za njega? Mnogi ljudi su žrtvovali obitelj na način da je nisu ni pokušali ostvariti, a ipak su imali smislenije živote od mnogih koji su život zakomplicirali time što su se uzeli (my parents for example)

Možda se ne slažem zato što sam i sam ekscentričan, i veze su mi često znale biti i neugodne, da ne kažem muka. Oduvijek sam bio asocijalan i pomalo čudan, s vremenom sam se koliko toliko uključio u zajednicu, ali crta ekscentričnosti je ostala do dan danas kad imam 29 godina.

I ne smatram se manje vrijednim zato što mi fax bolje ide od veza, niti da je moj život besmislen, ako ne ostvarim brak i obitelj. A brijem da takvih slučajeva poput mene ima dosta. Samo neki su se prihvatili kakvima jesu, a neki se opiru svojoj prirodi i karakteru, a neki pak stvarno žele 'klasičan život', ali ga ne mogu ostvariti iz ovog ili onog razloga, da sad ne nabrajam...

Ovo da svi žele partnera, meni nikako ne drži vodu većina možda da, i to je u redu, ali znatan broj ljudi ipak ne.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 17:04   #47
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Tipa da partner neće tvoj život učinit smislenijim, zanimljivijim, štogod, ukoliko tvoj život nije takav i bez partnera. To su sve odreda gluposti.
Cijela plahta - a utemeljena na krivoj premisi .

Pomiješao si "smislenijim, zanimljivijim" sa "smislenim, zanimljivim". Ogromna razlika.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 17:33   #48
Moj odgovor na pitanje iz naslova je-kako za koga. Nekome je veza, brak, obitelj glavni smisao života, nekome pak uopće nije bitna i ne želi ili se ne osjeća sposobnim prihvatiti tu odgovornost.

Najbitinije za autora je da zna što on uistinu želi.
Ako 7 godina nije sa ženama imao kontakt dublji od razgovora, znači da može funkcionirati i bez toga dijela života. Ako pak uistinu želi, osjeća da mu to fali ( ne samo kad je pijan) onda treba poraditi na tome pobogu. Ali tih 7 godina suše je svakako neotuđivi dio njegove prošlosti. Treba podvući crtu i na neki način oblikovati slijedećih 7.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 17:44   #49
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Ja se pak ne slažem uopće. Ovo mi zvuči ko da je napisao neki psiholog Fruedove škole, da je seksualni nagon ono što pokreće svakog čovjeka.

Što je uopće uspjeh za njega? Mnogi ljudi su žrtvovali obitelj na način da je nisu ni pokušali ostvariti, a ipak su imali smislenije živote od mnogih koji su život zakomplicirali time što su se uzeli (my parents for example)

Možda se ne slažem zato što sam i sam ekscentričan, i veze su mi često znale biti i neugodne, da ne kažem muka. Oduvijek sam bio asocijalan i pomalo čudan, s vremenom sam se koliko toliko uključio u zajednicu, ali crta ekscentričnosti je ostala do dan danas kad imam 29 godina.

I ne smatram se manje vrijednim zato što mi fax bolje ide od veza, niti da je moj život besmislen, ako ne ostvarim brak i obitelj. A brijem da takvih slučajeva poput mene ima dosta. Samo neki su se prihvatili kakvima jesu, a neki se opiru svojoj prirodi i karakteru, a neki pak stvarno žele 'klasičan život', ali ga ne mogu ostvariti iz ovog ili onog razloga, da sad ne nabrajam...

Ovo da svi žele partnera, meni nikako ne drži vodu većina možda da, i to je u redu, ali znatan broj ljudi ipak ne.
Još ih je više žrtvovalo obitelj, a na kraju su dobili goli kurac. Velim ti, velikoj većini ljudi je upravo to ispravan put. Možda nije za tebe, ne znam te osobno. Iako držim da je to ispravan put i za većinu onih koji misle da to za njih nije ispravan put.
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Cijela plahta - a utemeljena na krivoj premisi .

Pomiješao si "smislenijim, zanimljivijim" sa "smislenim, zanimljivim". Ogromna razlika.
Meni nije ogromna razlika. Eto. Mislim, mogli bismo mi sad tu cjepidlačit, ali ne mislim da ima vajde od toga.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 17:50   #50
@videodrome

-Kupi polovan cabriolet BMW 3 E93 šestak 330i s 20 inčnim felgama (17.000eura) nakupuj PRADA i Gucci obleke u outletu Noventa di Piave kod Venezie da sav blještiš (5000eura) kupi Tag Heuer Grand Carerra na ručicu (3000e) laži pičkam da ti tata ima banku u Švicarskoj a mama ima lanac hotela u Istri laži da si direktor u Eurohercu i da vidiš kak će da guziš ko Hektor
Ako si sav zmazan i u H&M C&A CCC obleki kaj smrdi po Bangladešu i Kini i voziš Clia i nosiš Seiko i Fossil Casio Swatch neće da guziš

Zadnje uređivanje Loui : 11.09.2017. at 18:01.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:16   #51
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Kako ti je promijenio zivot? Nesto se konkretno promijenilo ili se promijenila tvoja percepcija tog zivota?
Promijenio se moj stav prema mojem solo statusu. Prestalo me frustrirati to što sam solo jer sam saznao razlog zašto sam takav kakav jesam, zašto me privlači baš određeni tip osobe i generalno sam postao još zadovoljniji vlastitim životom.
Ja sam najbolji dokaz one tvrdnje "Bolje sam nego s bilo kim.", a oduvijek sam solo iako sam užasno tradicionalan i romantičan tip kojem bi skladna veza i brak predstavljali životni uspjeh.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:40   #52
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Ja se pak ne slažem uopće. Ovo mi zvuči ko da je napisao neki psiholog Fruedove škole, da je seksualni nagon ono što pokreće svakog čovjeka.

Što je uopće uspjeh za njega? Mnogi ljudi su žrtvovali obitelj na način da je nisu ni pokušali ostvariti, a ipak su imali smislenije živote od mnogih koji su život zakomplicirali time što su se uzeli (my parents for example)

Možda se ne slažem zato što sam i sam ekscentričan, i veze su mi često znale biti i neugodne, da ne kažem muka. Oduvijek sam bio asocijalan i pomalo čudan, s vremenom sam se koliko toliko uključio u zajednicu, ali crta ekscentričnosti je ostala do dan danas kad imam 29 godina.

I ne smatram se manje vrijednim zato što mi fax bolje ide od veza, niti da je moj život besmislen, ako ne ostvarim brak i obitelj. A brijem da takvih slučajeva poput mene ima dosta. Samo neki su se prihvatili kakvima jesu, a neki se opiru svojoj prirodi i karakteru, a neki pak stvarno žele 'klasičan život', ali ga ne mogu ostvariti iz ovog ili onog razloga, da sad ne nabrajam...

Ovo da svi žele partnera, meni nikako ne drži vodu većina možda da, i to je u redu, ali znatan broj ljudi ipak ne.
Kao da se moras slagati.

Tek ti je 29, promijenit ces misljenje jos par puta u zivotu.
Danas je u modi biti ekscentrik, introvert, asocijalan i sta sve ne. Moda se mijenja a nikome godine ne stoje, svi starimo i osvjestavamo se kad tad.

Nekome je teze biti sam dok je mlad, nekome kad ostari - onim rijetkima nikad.
Mikkiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 19:34   #53
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Promijenio se moj stav prema mojem solo statusu.
Lijepo rekoh. Sve ostalo isto, ali se čovjek više ne nervira.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 19:51   #54
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Lijepo rekoh. Sve ostalo isto, ali se čovjek više ne nervira.
Ali samo zato što sam dobio po meni vrlo uvjerljivo objašnjenje zašto ne uspijem nikako naći onu pravu.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:13   #55
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Nemoj zaglaviti u ovom modernom načinu razmišljanja koji ti govori da čovjek mora biti sretan sam kako bi bio sretan i s drugima. To su gluposti. Čovjek nije otok.
ne stoji mi baš ova tvrdnja, mišljenja sam ako ne znaš biti sretan sam sa sobom i pronaći sreću u sebi već istu tražiš u drugima to neće sigurno dobro završiti, ako nisam sretan i zadovoljan sobom nema te osobe koja će me učiniti takvog
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:31   #56
Ne postoji univerzalni smisao život. Svatko najbolje zna za sebe što njegovom životu daje smisao.
Ako osjećaš da je tebi smisao života partner, tada to za tebe i vrijedi.
I odi si pronaći partnera umjesto piskaranja po forumu.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:16   #57
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
ne stoji mi baš ova tvrdnja, mišljenja sam ako ne znaš biti sretan sam sa sobom i pronaći sreću u sebi već istu tražiš u drugima to neće sigurno dobro završiti, ako nisam sretan i zadovoljan sobom nema te osobe koja će me učiniti takvog
Gle, ja ću ti priznat da ima nešto u tome da je i unutarnje zadovoljstvo i općenito stanje našeg uma važno, naravno, ali nipošto ne bi trebalo zanemarivati vanjske faktore. Dovedi tu svoju misao do njenog logičnog završetka i shvatit ćeš da to implicira da ljudi koji ne bi bili sretni i zadovoljni da su kao Pale sami na svijetu ne bi bili sretni i zadovoljni niti da imaju društvo. To je apsurdno.
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Ne postoji univerzalni smisao život. Svatko najbolje zna za sebe što njegovom životu daje smisao.
Ako osjećaš da je tebi smisao života partner, tada to za tebe i vrijedi.
I odi si pronaći partnera umjesto piskaranja po forumu.
Postoji ili univerzalni smisao ili ne postoji nikakav smisao.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:23   #58
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Dovedi tu svoju misao do njenog logičnog završetka i shvatit ćeš da to implicira da ljudi koji ne bi bili sretni i zadovoljni da su kao Pale sami na svijetu ne bi bili sretni i zadovoljni niti da imaju društvo. To je apsurdno.
ima ljudi koji su sretni i zadovoljni sami sa sobom, tj. ne treba im nikakav vanjski utjecaj za to, u ovom slučaju društvo, ne kažem da ne žude za istim već da nije presudno, a ima onih koji su sretni i zadovoljni jedino kad su u društvu drugih, ali šta se onda događa kad drugih nema, ostaješ sam sa sobom i patiš za društvom, sve u svemu, na svakome je da odluči gdje će tražiti sreću i zadovoljstvo, u sebi ili drugima
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:29   #59
Quote:
videodrome kaže: Pogledaj post
Ženu ne mogu naći jer sam ženama bezvrijedan. Što onda raditi.
Odseli na Filipine, tamo ces navodno biti jedan od pozeljnijih pripadnika muskog roda, sam nemoj ispast naivan. Nije zajebancija.
SayWhatAgain is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:03   #60
Čovjek mrtav ozbiljan i još k tome pijan napisao svoju životnu ispovijest, a vi neki ga tako provocirate niskim udarcima.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.