Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Pogledaj rezultate ankete: da li bi ste stupili u brak iz koristoljublja ?
da 11 17.19%
ne 50 78.13%
ne mogu se odlučiti 3 4.69%
Glasovatelji: 64. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 17:10   #101
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
A ne znam... mora da onda sve cure/žene koje tu po forumu svakodnevno pišu o poslovima, kreditima, otkazima, plaćama, borbi itd... imaju genetskih problema, kad si nisu našle bogate menadgere nego se glupače zaljubile i udale za ispodprosječne mužjake... Samo ih je nešto puno da bi bile samo statistička pogreška.
Upravo ti je flat objasnio na neki način Nemaju sve žene mogućnost da biraju, naprotiv, jako mali broj ima Razmišljaj malo glavom, ne treba ti se valjda sve crtat.

Što je cura atraktivnija, to ima veći izbor i više je izbirljiva. I nevjerojatno je to kako je fizički izgled cure u korelaciji sa njenim karakterom Postoje i te kako ih ti nazivaš sa genetskim problemima Po mojoj slobodnoj procjeni 2/100
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 17:59   #102
Ne znam... Valjda se jednostavno ne mogu poistovjetit jer na momke bilo partneri, bilo prijatelji, pa tako ni na muža nikad nisam gledala kroz prizmu koliko imaju na računu i što voze isl. Pitanje je bilo radi li, ima li koju dasku u glavi, pokazuje li znakove posesivnosti i ljubomore, nasmijavao li me i mogu li s njim provest par sati bez želje za mobitelom i laptopom. Fizički izgled mi je bio relativno bitan jer sam 175, al ne u smislu da sam morala imat dvometraša, izlazila sam i s onima moje visine... Zgodnoća je također individualna stvar jer je to u oku promatrača. A možda je i stvar u tome što još nisam ušla u kategoriju 30+ pa nemam taj osjećaj da sve moramo ili smo morali imati, nego tek sve zajedno gradimo... A možda sam i jedna od te 2/100 😂😂😂

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 18:16   #103
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
imam jedno interesantno pitanje: da vam neka osoba koja vam nije privlačna ponudi npr. 100 000 eura da stupite u brak s njom/njime , bi li ste pristali ? ( recimo da osoba nije puno starija od vas , i također da ne postoji mogućnost rastave)
Ne postoji mogućnost rastave ?

Vjerovatno svatko ima svoju cijenu,ali bez obzira na izgled,mislim da 100k eura nije (dugoročno gledano) neki veliki novac čak niti u Hrvatskoj da bi trpio neku nepoželjnu osobu.

Materijalni status,da se ne lažemo,je bitan.Ali treba imati osobu s kojom možeš barem u zajedničkim pogledima graditi nešto zdravo.
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 18:23   #104
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ne znam... Valjda se jednostavno ne mogu poistovjetit jer na momke bilo partneri, bilo prijatelji, pa tako ni na muža nikad nisam gledala kroz prizmu koliko imaju na računu i što voze isl. Pitanje je bilo radi li, ima li koju dasku u glavi, pokazuje li znakove posesivnosti i ljubomore, nasmijavao li me i mogu li s njim provest par sati bez želje za mobitelom i laptopom. Fizički izgled mi je bio relativno bitan jer sam 175, al ne u smislu da sam morala imat dvometraša, izlazila sam i s onima moje visine... Zgodnoća je također individualna stvar jer je to u oku promatrača. A možda je i stvar u tome što još nisam ušla u kategoriju 30+ pa nemam taj osjećaj da sve moramo ili smo morali imati, nego tek sve zajedno gradimo... A možda sam i jedna od te 2/100 😂😂😂
Pa dobro, ja sad nemam pojma ni kako ti izgledaš, ni kako izgleda tvoj muž, niti tko što radi od vas...

Imam jedno pitanje. Jel bi bila sa istim tim mužem u vezi da je vozio smećarski kamion kad ste se upoznali?
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:28   #105
Vrlo vjerojatno bi, nisam imala pojma osim u kratkim crtama prva dva mjeseca ni čime se bavi ni gdje točno živi 😂 upoznali smo se jer je došao na jedan tečaj koji sam vodila, pozvao me da izađemo, viđali smo se u gradu... Tek kad sam već pala na fizički izgled, iskre su frcale, zaljubila se, saznala sam ostale detalje, a i on... Između ostalog da je i mlađi od mene par godina (ne izgleda tako pa sam ja bila uvjerena da je stariji, a on je mislio da sam mlađa nego što jesam i lukavo izbjegao odgovor jer mu nije bilo bitno što sam ja nešto starija)... Realno i to je moglo biti deal breaker da sam saznala na početku, prije nego kojim se poslom bavi sve dok neka kinta sjeda uredno svaki mjesec na račun... Situacija je takva da oboje na kraju radimo i dobro nam je, možda i je da se na nekom nivou poklopilo da smo podjednaki. Mada recimo on nema fakultet, ja imam. Nije bitno, ali po tebi ja sam onda izabrala ispod svog nivoa... Mada smo financijki tu jer je on počeo raditi u struci odmah nakon mature...
Nikad ne bi bila s neradnikom i lijenčinom, ali sve dok čovjek radi i trudi se ništa mi ne znači jesu mu primanja u rangu 5 ili 15000...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:42   #106
Nije to neka lova, cak ni u Lijepoj nasoj zbog koje bi covjek pristao na tako nesto.
A i lovu potrosis, a budala ti ostane
__________________
It's a basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what.
Disfunkcionalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:50   #107
Točno tako...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 23:33   #108
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Nisu ispodprosjecni vec prosjecni.
U hrvatskoj je normalno biti u minusu i kupovati sve na rate.
Ne samo da je normalno vec je to i moderno jer je npr malogradjanima must imati skupu robu kupljenu na 12 rata pa gledati s visokoga one koji su kupili jeftiniju robu za gotovinu.

Hipergamija mnogih zena je realnost.
U mladjim godinama status mozda i nije bitan i te veze su pocele za vrijeme faksa ili kad se jos radilo za crkavicu, ali tesko da ce neka tridesetogodisnjakinja ili neka starija sa prosjecnim primanjima biti privucena od strane muskarca njenog izglednog ranga i sa manjim primanjima od nje.

Ja takvu niti jednu ne znam.
Pa kada ne znaš mene
I ja sam od onih koje su odrasle na bajkama, nikad me nisu zanimali novci, a gade mi se oni koji misle da me sa novcima i autom mogu "osvojiti".
Sada sa 30+ sam odlučila biti izrazito površna -bila bi sa zgodnijim Zašto? Pa jer sam na svojoj koži osjetila "kad se uš krvi napije -na čelo izađe"
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 23:45   #109
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Pa kada ne znaš mene
I ja sam od onih koje su odrasle na bajkama, nikad me nisu zanimali novci, a gade mi se oni koji misle da me sa novcima i autom mogu "osvojiti".
Sada sa 30+ sam odlučila biti izrazito površna -bila bi sa zgodnijim Zašto? Pa jer sam na svojoj koži osjetila "kad se uš krvi napije -na čelo izađe"
Privlačnost bogataša ne leži samo u njihovom novcu.

A i ti se prodaješ. Ali za dobar izgled, a ne za novac.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 06:34   #110
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Privlačnost bogataša ne leži samo u njihovom novcu.

A i ti se prodaješ. Ali za dobar izgled, a ne za novac.
Pa kada sam odlučila biti površna Prije nisam bila, pa se ispostavilo da je pogrešno
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 08:25   #111
Bolje je vjenčanje iz koristoljublja nego zbog zaljubljenosti.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:00   #112
U raznim varijantama se ova tema stalno provlači ovuda i uvijek je problem rasprave tjeranja maka na konac, odnosno isticanje isključivih primjera. Mada ima i njih, mislim da nisu dobra podloga za donošenje ičega razumnog u smislu konsenzusa o društvenoj temi o kojoj je riječ. Jer svakog čovjeka, muškarca, potencijalnog partnera, čini više različitih, ne međusobno nužno povezanih karakteristika. Dapače, neke su isključive, neovisno o tome što se ostalih 9 od 10 možda uklapajau, za sebe tvore idealnog muškarca.
Mislim stoga da bi trebalo malo opreznije govoriti o razlozima ženskog, pa i muškog izbora. Ionako u svezi novca i društvenog statusa većinu ljudi ne čine niti tajkuni, niti oni koji žive u kolibi u šumi. Mislim da su puno važniji društveni krugovi, mogućnost upoznavanja nekoga, slične aktivnosti, zanimacije i prioriteti. A to logično vodi do spajanja sličnijih.
Bukvalno, niti sam ikada došla u priliku niti popiti kavu s ijednim smetlarom, ali također niti jednim tajkunom, doista bogatim čovjekom. Tako da teško da sam uopće mogla odabrati nekoga iz te dvije skupine. Bez da ih makar donekle ne upoznam. Dok s druge strane uglavnom godinama komuniciram s manje-više istom vrstom muškaraca, onima iz neke srednje klase u svakom smislu i posve je očekivano da sam jednoga od njih izabrala u okviru ostalih važnih kriterija.
Sve ostalo je puko lamentiranje što bi bilo da je bilo. Ki bi da bi.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 01:07   #113
Ako bolje razmislite, svaki brak je iz koristoljublja.
Nitko ne ulazi u brak ne żeleći nićega od partnera...

Naravno ne radi se samo o financijskom koristoljublju.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 10:10   #114
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
mi smo primitivna sredina, bojimo se inteligentnih, obrazovanih žena. da cure imaju prilike oko sebe gledati žene koje uzdržavaju svoje muškarce onda im nebi bilo uzbudljivo naslikavat se na špici, nego bi svoje muškarce poslale da to rade, dok one zarađuju pare karikiram malo, ali vjerujem da je poanta jasna
Krive su dobrostojece zene, znaci.

Sent from my SM-G935F via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 12:56   #115
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Ako bolje razmislite, svaki brak je iz koristoljublja.
Nitko ne ulazi u brak ne żeleći nićega od partnera...

Naravno ne radi se samo o financijskom koristoljublju.
Mda...u osnovi posve točna tvrdnja. Makar, ako baš tjeramo mak na konac, koja to uopće ljudska djelatnost nema u pozadini neku korist, dobitak, u bar nekom smislu?
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 13:30   #116
ako ulaziš u brak zato jer tražiš ljubav ili želiš djecu, je li i to iz koristoljublja?
temu će uskoro trebat selit na filozofiju
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 08:14   #117
Quote:
panther-1989 kaže: Pogledaj post
Upravo ti je flat objasnio na neki način Nemaju sve žene mogućnost da biraju, naprotiv, jako mali broj ima Razmišljaj malo glavom, ne treba ti se valjda sve crtat.

Što je cura atraktivnija, to ima veći izbor i više je izbirljiva. I nevjerojatno je to kako je fizički izgled cure u korelaciji sa njenim karakterom Postoje i te kako ih ti nazivaš sa genetskim problemima Po mojoj slobodnoj procjeni 2/100
Po mojoj procjeni nije tako.
I što ćemo sad gsn. Zavod za kupoprodajnu statistiku?

Btw. 100 000 eura za trpiti budalu, jake pare.
Ne bih trpila budalu za nikakve pare ovog svijeta, a kamoli tu siću.

Imala sam u svojim dvadesetima tri bolje ponude od tih 100000 eura.
Dva tipa mi se nisu sviđala, pa nisam s njima ništa imala.
Jedan mi je bio normalan, privlačan i zanimljiv i s njim sam bila godinu dana u vezi. Nakon što sam se odljubila, a nije došlo do dubljih emocija s moje strane, prekinuli smo. On mi je i danas drag prijatelj.
A suprug mi je prosječan građanin ove države. Znamo zbrajati kune na kraju mjeseca, ali je naš dom oaza i naš odnos najskladniji odnos u kojem sam ikad bila.
Naravno, da je bogat i ima koji milijun na računu, bio bi to dobrodošao bonus u našem životu, ali to nema nikakve veze s lovom kao glavnim kriterijem ili uopće kriterijem za ulazak u ozbiljan odnos.

Poznavala sam u svom životu samo jednu curu koja je baš htjela naći bogatog tipa.
Bila je iznimno atraktivna i iz bogate obitelji, pa se kretala u tim bogatijim krugovima. Ali, vidi čuda, kad bi si našla potencijalnu metu koja bi se za nju zainteresirala, krenula bi nećkanja. Jer je žena htjela cijeli paket; da joj se tip sviđa, da se zaljube, da su si karakterno kompatibilni, ukratko da cvijeta ljubav. Plus pare, naravno.
Na kraju se zaljubila i udala za financijski prosječnog tipa.

Po mom iskustvu malo je žena kojima je prvi i jedini kriterij za ozbiljan odnos lova.
I to nije isključivo moje iskustvo.
Jedan od mojih jako bogatih poznanika je možda mjerodavniji reći nešto na tu temu. On nije samo bogat, nego je i javna osoba. I podosta je interesantna ličnost. Pitala sam ga, iz znatiželje, ganjaju li ga žene radi para.
Rekao je da ga iznimno malo žena koje su zainteresirane za njega ganjaju isključivo radi novca. Kaže da se dio žena s kojima dolazi u kontakt loži na moć, ali da i ta skupina većinom teži samo kresanju s njim. Onih koje bi htjele imati nešto ozbiljno s njim, a da im je glavni i jedini kriterij lova, ima jako malo.

Moje mišljenje je da je većina ljudi ipak donekle normalna. Za nešto trajno i ozbiljno traže nekoga tko im prvenstveno odgovara, tko će ih voljeti i koga će oni voljeti. Lova tu kod nekih može i biti kriterij, ali je onda samo jedan od mnogih drugih. Ili je jednostavno bonus.

Zadnje uređivanje choupette : 04.11.2017. at 08:32.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 08:37   #118
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
ako ulaziš u brak zato jer tražiš ljubav ili želiš djecu, je li i to iz koristoljublja?
temu će uskoro trebat selit na filozofiju
Ovakvo gledanje je po meni precinično.

Svako normalno i zdravo ljudsko biće ima potrebu za ljubavlju i povezanošću s drugom osobom.
Trpati tu prirodnu potrebu i akciju u smjeru zadovoljenja te potrebe u isti koš s ulaskom u odnos primarno iz nekog materijalnog koristoljublja je suludo.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 23:36   #119
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Po mojoj procjeni nije tako.
I što ćemo sad gsn. Zavod za kupoprodajnu statistiku?
Ja sam kompetentniji od tebe
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.