Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2018., 23:19   #81
Čekaj, to je potrošnja za 1; 12.mjesec?
Meni to zvuči puno, pa sad imaš izolaciju

Batman, Nikomah i ja iznijeli smo podatke za 3-4 mjeseca, a ti toliko zdrobio u mjesec dana koliko mi za 3-4 mjeseca???


jest da je veća m2 u pitanju ali ne pak toliko veća da bi potrošnja bila 2-3 puta veća

ne kužim kak je sf42 mogao zdrobiti cca 300kwh u 55m2 u mjesec dana koliko moja 16ica u 80m2 za 2 mjeseca, ti griješ uglavnom na 23 ja uglavnom na 24, ti imaš 8cm ja 10 cm izolacije. Nebi trebala biti tolika razlika.
a SF42 ima bolji scop od moje 16ice...nešto mi tu ne štima
Batman tjera 2 klime u 55m2, doduše u Rijeci, u poluizoliranom prostoru a ti trošiš s tim sf42 duplo više od njega.....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 02.01.2018., 08:57   #82
Evo upravo sam slikao potrošnju za Hitachi od kako je upaljen.
Kada sam sada gledao Hitachi ne spušta potrošnju ispod 300W nego se ugasi što znači da mu je to minimum na grijanju.

Prije sam govorio da su i oscilacije u zadatoj i postignutoj temperaturi upravo zbog ovog paljenja i gašenja svako malo se pali i gasi da prostor nije izoliran onda bi sigurno radio bez gašenja.

Dok u spavaćoj gdje nema izolacije Suzumi radi bez prekida sada je potrošnja malo iznad 240W, vanjska temperatura je +4.8 uz vlagu od 82%.

Kad žena izluftira stan onda neko vrijeme ide veća potrošnja dok se ponovno ne stabilizira pa tjera oko ili ispod 250W.

BatmanBg is offline  
Old 02.01.2018., 09:17   #83
kad se jednom ugasi, nakon koliko minuta se hitachi, cirka, ponovo upali
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 02.01.2018., 09:41   #84
Nekad 5 minuta nekad 10 minuta nekad možda i 2-3 minute nema nekog redoslijeda.

Naručio sam Broadlink SP3S pa kad stigne spojit ću klimu preko njega pa će se vidjeti tada kako radi i kakvi su prekidi.
BatmanBg is offline  
Old 02.01.2018., 11:58   #85
Batman je potrošio 772 kwh od 20.9.u Rijeci,ja za istu kvadraturu 142kwh 10mj.,240 kwh 11 mj.,291 kwh 12.mj. što je sve zajedno 673 kwh u Slavoniji,klima nije gašena nikad.Šta sad tu neštima ja potrošio manje od njega za istu kvadraturu .Sad u 12. mj. je pola bio mjerač ,a pola ova utičnica valjda sam dobro zapisao sa mjerača.
__________________
Kuća 110 m2,jedan dio fasada 8cm stiropor,
jedan dio 5cm stiropor,strop vuna 10cm
Mitsubishi sf-2,5 u 27m2,sf-4,2 grije 55m2,Kinez Fuji air u sobi 17m2
nessco is offline  
Old 02.01.2018., 12:29   #86
pa to te pitam, jesi ti to dobro zapisivao?
nisam znao za ove potrošnje prethodnih mjeseci

kako god, meni je 300kwh prezilo jedino u siječnju na onim divljim minusima šta su bili, inače nikad
a ovaj prosinac je bio osjetno topliji od prošlog kao i od siječnja sad već prošle godine.
čudi me to je sf42 uspio toliko zdrobiti, a bar trećina mjeseca su bile proljetne temp, nije slavonija nešto osjetno hladnija od zagreba

znam, ne mogu se dirketno uspoređivati 2 potrošnje 2 različita uređaja na 2 različite lokacije i u 2 različita prostora, ali nekak mi zvuči puno tih tvojih 300njak kwh za prosinac koji je složit ćeš se bio natproječno topao
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 02.01.2018., 13:36   #87
Ima još jedna stvar koju sam zaboravio kinez preko dana (radni dani)skoro nikad ne radi,pa su vrata i od te sobe otvorena i onda i tih 17m2 grije 4,2.Ma meni je sa 4,2 ok koliko troši ,nekako mi 2,5 dosta cugnila, a u tom (prolaznom boravku)skoro nikad nikog nema.A ima i dvije mačke i dva psa koji non sto unutra van ,otvori zatvori pa neće van stane na vrata pa bleji.Mi također milion puta radiona- kuća.Sve to nosi nešto kwh,a i rad 24/7 sigurno nosi 40-50 kwh više.
Bilo bi glupo da kukam ,kad je ovo sad badava koliko je bilo prije.
__________________
Kuća 110 m2,jedan dio fasada 8cm stiropor,
jedan dio 5cm stiropor,strop vuna 10cm
Mitsubishi sf-2,5 u 27m2,sf-4,2 grije 55m2,Kinez Fuji air u sobi 17m2
nessco is offline  
Old 02.01.2018., 14:35   #88
izolacija je ilirski preporod, tu nema dvojbe
povrat investicije unutar 10-15g je prihvatljivo
40-50kw da za 24/7, ali na debelim minusima, ne na proljetnim temp
barem sudeći po testovima koje sam provodio prošlu zimu
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 02.01.2018., 14:59   #89
Ako moja klima radi 7 sati više od tvoje i neka troši skroz mimimum(a troši više)250wx7=1,750kwhx30=52,50kwh više, tako kaže matematika.Da to mene smeta što troši više ja bih ju gasio jednostavno zaboravim i kad hoću,tako navikao i sad nama natrag.Ti navikao da je gasiš,a ja da radi i obadvojica zadovoljna.
__________________
Kuća 110 m2,jedan dio fasada 8cm stiropor,
jedan dio 5cm stiropor,strop vuna 10cm
Mitsubishi sf-2,5 u 27m2,sf-4,2 grije 55m2,Kinez Fuji air u sobi 17m2
nessco is offline  
Old 02.01.2018., 15:22   #90
da, upravu si pobrkao kune i kwh
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 02.01.2018., 21:09   #91
Quote:
nessco kaže: Pogledaj post
Batman je potrošio 772 kwh u Rijeci.........ja za istu kvadraturu 673 kwh u Slavoniji,klima nije gašena nikad.Šta sad tu neštima ja potrošio manje od njega za istu kvadraturu
Ne stimaju kuce

Energiju trosi kuca.
Klima ima zadatak samo da nadomjeti toplotnu energiju onoliko koliko kuca potrosi.
Razlicite kuce razlicito trose.

Sto se tice uredjaja njihova efikasnost moze se malo razlikovat,koji procenat gore dole,zavisno od klase uredjaja.Nista spektakularno da bi se ustedilo radi uredjaja.
rovaccccc is offline  
Old 02.01.2018., 21:52   #92
Kao što sam rekao imami dvije Midee Mission 12 i Blanc 3,5.Sa Mission12 je sve ok i zadovoljan sam sa radom kod Blanca je druga priča kao i kod Mission 18.Blanc mi je došao u nekoj kompenzaciji i na brzinu sam pogledao specifikacije i rekoh pa nije to tako loše.Samo na papiru jedno u stvarnosti drugo.

Navedeno je kapacitet grijanja 0,88-4,2 i priključak 130-1510.Znaći trebao bi raditi sa 130w u minimumu što mi je bilo odmah sumnjivo(za mission piše 160w i ona nemože to ,ali ide na 200 i kusur)Blanc neide ispod 400w točnije 411 koliko sam ja uspio najniže da ga natjeram ,a da se ne ugasi.Onda sam odlučio da ga malo raskopam ,da vidim šta to čudo ima unutra.

Da me je netko vidjeo rekao bi da sam lud ,prije podne klima montirana,a popodne ja ju pola rastavio.Takav sam kad me nešto uhvati ne odustajem.Dokopao sam se nekako kompresora i ko za vraga oznaka okrenuta unutra.Uspio sam nekako ugurati mob unutra i slikati.Ponovo sve sklepetao natrag i na komp.Nakon malo duže potrage preko oznake kompresora došao sam do zaključka da je taj kompresor u modelu prije ovog i specifikacije rada te klime se podudaraju sa onim što ja dobijem u radu.To znači ide ovako nova unutarnja,novi lim vanjske ,a unutra sve od starog modela.

Normalno tko će to skužit od obićnih ljudi nitko ,pogotovo što ga većinom koriste za hlađenje.Meni osobno to neće puno smetati jer je na takvom mjestu u radioni ,gdje radi 2-3 sata i to skoro punom snagom (za grijanje),a hlađenje nije problem .E kakve veze sad ima Mission 18 sa ovime.Pa na drugom forumu je bio jedan slučaj Jozza(i ovdje je na forumu bio ako se ne varam)On je uzeo tri Mission 18 za kuću(zašto 18 nije mi jasno za kuću i to tri).Po specifikacijama ta 18-ica je trebala raditi na min od 220w po specifikacijama.

No ona nije išla ispod 750w i to kod drugog korisnika,kod njega ispod 800w.I to se sad podudara sa ovim što radi moj blanc koji je model prije Mission.Kladim se kad bi rastavili Mission 18 da bi našli komponente od prethodnika Blanca.Sad još jedno pitanje zašto to nisu napravili i na Mission 12.

Po meni nisu se usudili kemijati,a na 18 su računali da ide u velike prostore i to neće nitko primjetiti.Nažalost kupi čovjek tri i strpa u kuću.Na kraju se čovjek žalio,došli skinuli mu mideu ,a on uzeo fujicu LM koje su mu postavili.Samo da mu poručim ako dođe ponovo vamo na forum ,da je uzeo Mission 12 prošao bi puno jeftinije i po onome što ova kod mene pokazuje grijale bi onaj njegov prostor kao LM.E sad čija je to kuhinja samo proizvođača ili dogovor uvoznika i proizvođača ko će ga znati u svakom slučaju izbjegavajte Missin 18.
__________________
Kuća 110 m2,jedan dio fasada 8cm stiropor,
jedan dio 5cm stiropor,strop vuna 10cm
Mitsubishi sf-2,5 u 27m2,sf-4,2 grije 55m2,Kinez Fuji air u sobi 17m2
nessco is offline  
Old 02.01.2018., 23:53   #93
Bio Jozze neki dan tu, taman prije nego si se pojavio



Nemam pojma kakvu kucu ima, ali sudeci po tvom upisu, ispada da je predimenzionirana. Jedna od posljedica toga je ta da ni ne uspije modulirati na min...klima krene sa max i brzo stigne do zadane, iskljuci je senzor, ne stigne modulirati
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 03.01.2018., 08:13   #94
Nije problem u senzoru ona jednostavno ne ide niže isto kao i Blanc,iskljući se.Ta modulacijaod 400+w je karakteristična za starije i neke novije kineze.Problem je što oni napišu jedno ,a dobiješ drugo.Ne bi bio problem da je to odstupanje manje kao kod Missin 12,ali ovo je 3xviše,a čovjek kaže da grije ko luda,što sam ja primjetio i kod Mission 12.
__________________
Kuća 110 m2,jedan dio fasada 8cm stiropor,
jedan dio 5cm stiropor,strop vuna 10cm
Mitsubishi sf-2,5 u 27m2,sf-4,2 grije 55m2,Kinez Fuji air u sobi 17m2
nessco is offline  
Old 03.01.2018., 08:45   #95
pa to sam i rekao, isključi se. isključi je senzor sobne temp.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 03.01.2018., 11:41   #96
Evo me.
Tri Mission 18 su stavljene u 150kvm NEIZOLOVANOG prostora, sa ciljem da greju 100kvm i hlade svih 150kvm. Grejanje nije bilo problem, što se tiče snage, ali je brzo menjala snagu, do tih 800W, i onda tu radila dok ne prebaci temp. Po mom mišljenju, Mission 18 je imala dovoljno vremena da smanjuje snagu, ali se to jednostavno nije dešavalo. To što je 18-ca, to je "na papiru", a u suštini je kao japanska 12-ca. Kad se pogleda minimum snage po specifikacijama, Mission 18 je idealan uređaj za taj prostor. Ali ona "modulima" skoro kao kaloriferska grejalica sa termostatom. Sa Fujitsu 12LMCE sam prezadovoljan, a verujem da bih bio i sa Mideom, samo da je htela da ide do 250W u održavanju. Tim pre što Midea ima manji maksimum protoka vazduha kroz unutrašnju nego li Fujitsu. Ali džaba, Kinez napisao jedno, a prodaje drugo. Nakon mog pisanja na forumu u Srbiji, javilo mi se još dvoje sa istim problemom. Jedan je zamenio za Fujitsu 12LU, drugi ima malu bebu, pa neće da rizikuje da skine klimu usred grejne sezone i čeka reklamaciju.
mr Jozza is offline  
Old 03.01.2018., 13:13   #97
nemam pojma specifikacije mission 18, ali našao sam ovo

Kapacitet grijanja (kW) 5,6 ( 1,44- 6,8))

https://cee.hr/trgovina/klima-uredaj...-qrd0gw-53-kw/

3 komada u 100m2 je 17kw nominalnog kapaciteta
a nede ispod 1,44


mislim da sam vido u service manuelu suzumija, da ako postoji razlika zadana stvarna 3 i višeC, krene s max fan i drži ga nekih 25 min, za kapacitet ne piše kak bro mijenja
al ajmo pretpostaviti da krene sa max kapacitetom za tu neku vanjsku temp i drži fan na max neko vrijeme, modulacija mu slaba, on će doći do zadane, preći je i senzor će ju isključiti

bio sam to zorno pokaza na usporedbi suzumi 10 i13 (mogu opet popodne kad dodjem doma ak te zanima), oba imaju 0,9 modlucijau u grijanju, ali je ista dostupna na 10tki pri 30% part loadu a kod 13ice na 40% ili 50% ne sjećam se više
13ica je jača i jače će krenuti i neće stići modulirati na min, izbacit će je
10tka će slabije krenuti od 13ice kad je slabija i ima min modulaciju dostupnu na niže part loadu

ne ulazim sad u istinitost specifikacija midee i jesu jel šta kemijali s ugradnjom dijelova
ali greška je tvoja u startu, prejak uređaj s previsokom modulacijom da li su tome kumovali još krivo ugrađeni dijelovi nemam pojma

zato ja kažem, zlo ti je predimenzionirati uređaj i još ga uzeti sa visokom modulacijom ali mi nitko ne vjeruje i svi skaču po meni
to što je prostor neizoliran, nema veze, opet ga treba pravilno dimenzionirati, nek bude malo jači, ali ti ga pretjerao



to je ko relo4 neki dan, ima 35m2, pa prvo hoće neznam više što od 3,5kw, pa možda daikin tenk od 6kw a nakraju se raspituje za rbljenu nocriu od 7,2kw?

a to što netko navodi u spec neku min modulaciju to ne znači da će svugdje i uvijek toliko modulirati
ovisi o prostoru i dimenzioniranosti uređaja
za moju 16icu kaže min 150w na nominali a ja je uhvatio nisam ispod 190W
i šta bi sad trebao reći da toshiba laže?

možda kod nekog u istim okolnostima troši 150w ali kod mene ne, gubici su mi veći
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 03.01.2018., 14:16   #98
Evo za one koji se probijaju kroz ove proračune gore jedno novo iskustvo bez računice...
Nedavno sam tu pisala da bismo željeli multi split u hodnik i dvije sobe, međutim odustali smo i stavili samo jednu mitsubishi electric u hodnik, od 3.5 kw. Prostor hodnika je 20-ak kvadrata, sobe su po 12. I sad je pustimo da radi danju dok se vrtimo po kući na 26 stupnjeva i dvije-tri crtice "brzine", sobe su otvorenih vrata i u hodniku je toplo a u sobama ugodno. Kako smo Dalmatinci navikli na hladne sobe, noću smanjimo na 24, osim ako su minusi vani. Preksinoć je bila južina pa nam je bilo vruće i ugasili smo sve.
Uglavnom, zadovoljni smo, djeca se igraju u sobi i ugodno im je, i ujutro ne bježimo svi u ugrijani dnevni oblačiti se... Uskoro mijenjamo zatvore pa očekujem i bolji učinak. Nije to ugoda topline kao kod centralnog, ali je sasvim drugi nivo od ranije.

Dalmatinska zagora je u pitanju, često su noćne temp. ispod nule. Planirali smo kroz koju godinu eventualno centralno, ali kako sad stvari stoje mislim da ćemo ostati pri ovome.
hours is offline  
Old 03.01.2018., 14:29   #99
JOŽE

Kaže Zoran, da je Suzumi RAS13 isti uređaj kao i RAS10 samo malo nabrijan
Krivo sam rekao, istu min imaju u hlađenju ne u grijanju ali vid sad šta se dešava u hlađenju

pri nekoj razlici temp (>3 stvarna/zadana) oba kreću sa max snagom, ona na +35 iznosi 2,5 tj 3,5 KW
oba imaj isti min 0,9
kod 10tke je dostupan na 40% loadu kod 13ice na 30%
13ica će kad krene s max 3,5kw brže rahladiti prostor i neće stići modulirati do sgo 30% loada, 10tka će slabije krenuti, trebat će jooj duže da na istu temp rashladi prostor i stići će modulirati do 40% loada
isto je primjenjivo i u grijanju

evo ti za hlađenje:



__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 03.01.2018., 14:36   #100
a sad vidi za grijanje
ova dva imam ja, RAS10 i RAS16, šta bi se desilo kad bi im zamjenio mjesta, da RAS16 uguram u 30m2???
oba imaju isti min - 0,9 KW

RAS10


RAS16


sada, u 80m2 RAS16 mi se ne gasi, u 30 m2 više bi spavao nego radio

šta misliš šta bi se desilo da RAS16 krene s 5,5KW, digao bi u 30m2 3C za 20 minuta i ugasio
RAS10 kad krene sa svojih 3,2KW treba ipak, duplo više vremena?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.