Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2013., 13:48   #2001
Quote:
ketamine kaže: Pogledaj post
ja sam mislio da to prestaje sa godinama ; )
pusti si bradu - problem solved! xD

Ja sam isto mislila da će prestati kad "narastem", ali neee..


Nego je li još netko od cura probao onaj "Derma color puder" negdje sam pročitala da je dobar.. zanima me je li "pretežak"na licu i je li previše uočljiv?
Maćuhicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 08:05   #2002
Koje sranje je ta eritrofobija. To mozda znaci da smo jako emotive osobe a i mozda da imamo
prenisko samopouzdanje, otkrio sam ameriku
testistestis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 18:20   #2003
Quote:
testistestis kaže: Pogledaj post
Koje sranje je ta eritrofobija. To mozda znaci da smo jako emotive osobe a i mozda da imamo
prenisko samopouzdanje, otkrio sam ameriku
jep, i jedno i drugo Meni je inače ok, uspijevam je držat pod kontrolom, ali kad dođe taj pms, budem uvijek preosjetljiva, osjecam se najjadnije... i onda je neizbježna definitivno povezano sa samopouzdanjem i emotivnošću
eritrofobičarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 13:29   #2004
Socijalna fobija, eritrofobija, panicni poremecaj, poremecaj anksioznosti to je bas paralizira covjeka..Meni osobno je najgore kad se lice pretvori u zarko crveno (jos sam ekstra bijela pa bi izgl ko da sam alkoholicar) i kad se uz to ruke tresu, a mozak ne funkcionira...
Da, preboljela sam to, kako?radila sam neke tehnike koje sam vec negdje spominjala i funkcioniraju, ali ono sto je igralo najvecu ulogu je posao u kojem moram govoriti pred ljudima svaki dan..sto se dogodilo?neznam, valjda sam otupila na ljude, nema onog okidaca kad vidis nekog, kad ti se netko obrati bilo na cesti, u ducanu, u drustvu i da se dogodi bum!...ostanem normalna i mirna i svjesna da se ne crvenim (znaci cak se sjetim toga dok mi se netko obraca i ne izazove mi napadaj misao na to) i sretna sto mogu napokon nakon 8 godina normalno pricat...
zelim vama svu srecu ljudi i vjerujem da cete naci rjesenje za sebe
hananah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 15:25   #2005
a pozitivne strane eritrofobije?

jel vam itko ikad rekao da ste zli, pokvareni....?

"Dobar čovjek se zastidi čak i pred psom." Anton Pavlovič Čehov
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 20:52   #2006
Quote:
testistestis kaže: Pogledaj post
Koje sranje je ta eritrofobija. To mozda znaci da smo jako emotive osobe a i mozda da imamo
prenisko samopouzdanje, otkrio sam ameriku
Meni svaki dan prati ta eritrofobija.Veoma mi je tesko.
Cesce cim me neko obrati sa jednom pitanjem ili malom salom ja se crvenim.Tako cesce izbjegavam kontakt sa ljudima.
Eto danas bio sam kod lekara sa kcerkom za neke analize i kod zubara u istoj ambulanti.Kad sam zavrsio analize otisao kod zubara i dosao laborant.On na salu mi je rekao da ,ne mozes za jedan dan da zavrsis sve.Meni je to bio neugodno i odma pojavlja crvenilo iako sam znao da on se sali.
Kad sam ostisao kod njega uzimati rezultate on 10 puta oprostao i rekao mije da se salio za to.Znaci on je primetio moje crvenilo i neugodnost.
toni- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 19:29   #2007
Quote:
toni- kaže: Pogledaj post
Meni svaki dan prati ta eritrofobija.Veoma mi je tesko.
Cesce cim me neko obrati sa jednom pitanjem ili malom salom ja se crvenim.Tako cesce izbjegavam kontakt sa ljudima.
Eto danas bio sam kod lekara sa kcerkom za neke analize i kod zubara u istoj ambulanti.Kad sam zavrsio analize otisao kod zubara i dosao laborant.On na salu mi je rekao da ,ne mozes za jedan dan da zavrsis sve.Meni je to bio neugodno i odma pojavlja crvenilo iako sam znao da on se sali.
Kad sam ostisao kod njega uzimati rezultate on 10 puta oprostao i rekao mije da se salio za to.Znaci on je primetio moje crvenilo i neugodnost.
Kad bi osjećao da ti gore obrazi, ali da ti se crvenilo uopće ne vidi dali bi izlječenje od eritrofobije kraće trajalo?Da li bi ti bilo lakše da samo ti osjećaš to, ali da to nitko, baš nitko ne vidi?Dali bi uopće postojala onda eritrofobija?
hananah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 21:26   #2008
Quote:
hananah kaže: Pogledaj post
Kad bi osjećao da ti gore obrazi, ali da ti se crvenilo uopće ne vidi dali bi izlječenje od eritrofobije kraće trajalo?Da li bi ti bilo lakše da samo ti osjećaš to, ali da to nitko, baš nitko ne vidi?Dali bi uopće postojala onda eritrofobija?
Ako drugi to ne vide,onda ja mislim da nemas eritrofobiuAli kad se to mene desi ja nadjem neki razlog da bjezem od mjesta gde sam.Kad sam kući ustanem da popijem ćasu vode,i cesce idem u toalet da vidim lice kako izgleda ....Uzas.Najteze mi je kad budem gosti.Onda kad mi se desi eritrofobija ja osecam neizvjesnost,pokusavam nesto govorit da se pravim da nista nije desilo ali nemogu, postavljam glupa pitanja i slicno...
toni- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 23:17   #2009
Quote:
toni- kaže: Pogledaj post
Ako drugi to ne vide,onda ja mislim da nemas eritrofobiuAli kad se to mene desi ja nadjem neki razlog da bjezem od mjesta gde sam.Kad sam kući ustanem da popijem ćasu vode,i cesce idem u toalet da vidim lice kako izgleda ....Uzas.Najteze mi je kad budem gosti.Onda kad mi se desi eritrofobija ja osecam neizvjesnost,pokusavam nesto govorit da se pravim da nista nije desilo ali nemogu, postavljam glupa pitanja i slicno...
Mislim da si me krivo shvatio...eritrofobija je strah od crvenila, fobija od crvenila tako da je glupo moje pitanje, ali svejedno..ja sam samo rekla kako bi bilo da zamisliš da ti se uopće ne vidi crvenilo, ali da su svi ostali simptomi tu kao što je vrućina u licu, možda ubrzano kucanje srca, drhtanje ruku itd. (ja sam sve to imala u kompletu)...
inače, kad bi meni znali gosti nenajavljeno doći na vrata, ja bi bila gotova, crvena ko rak, drhtanje ruku, znojenje itd i samo bi htjela pobjeći negdje (psihologija to definira kao onaj animalni dio nas kad tijelo nešto prepozna kao opasnost pa slijedi reakcija bori se ili bježi iako u našem slučaju nema opasnosti, ali tijelo brije da je u opasnosti)...
Evo jednog glupog primjera kad sam imala napadaj: Bila sam u jednom malom dućanu kupiti nešto..bila sam jedina mušterije at the moment, a teta prodavačica je rezala sir za mene..u jednom trenutku ušao je neki čovjek kroz vrata i stao kraj mene da čeka red..i bum, pocrvenila kao rak, panika me ulovila što sam još morala novčanik izvaditi...samo sam htjela u tom trenu pobjeći, ništa me drugo nije zanimalo...kad sam došla sam doma sam bila iscrpljena i u depresiji...
nitko baš nitko tko nema fobiju ne može razumijeti koliko se teško s tim živjeti i koliko te paralizira da pola stvari u životu sabotiraš...
sva sreća, meni se dogodila kako kažu sustavna desenzitacija na poslu jer moj posao zahtjeva veliku interakciju s ljudima, najviše javne govore i javnu interakciju... sad po prvi puta pričam s ljudima kad mi se obrate, s prodavačicama se šalim itd..dok prije kad bi me netko nepoznati ili čak poznati preko tel nazavao ja bi pocrvenila...
evo ti jedan link, koji je meni nešto malo prije nego što sam se zaposlila jaaaako pomogao..lik je malo smiješan, ali pokušaj, jer ima nekog smisla, barem meni..
http://www.youtube.com/watch?v=R_JytNsB7D0
hananah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 09:52   #2010
Ja cu se samoupucat kako ratardiranu situaciju sam sebi napravim a totalno bezveze. npr, prosli tjedan u lidlu na blagajni mi je trebalo 3,4 sekunde da otvorim vrecicu jer je bila sljepljena i posto sam bio okrenut licem prema redu jer sam spremo robu u vrecicu zacrvenio sam se ko rak i "ispo sam smotan jer ne mogu odmah otvorit vrecicu". tako sam se zacrvenio da mislim da je ovima na blagajni bilo neugodno vidjevsi mene da se crvenim
testistestis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 21:32   #2011
Quote:
hananah kaže: Pogledaj post
Mislim da si me krivo shvatio...eritrofobija je strah od crvenila, fobija od crvenila tako da je glupo moje pitanje, ali svejedno..ja sam samo rekla kako bi bilo da zamisliš da ti se uopće ne vidi crvenilo, ali da su svi ostali simptomi tu kao što je vrućina u licu, možda ubrzano kucanje srca, drhtanje ruku itd. (ja sam sve to imala u kompletu)...
inače, kad bi meni znali gosti nenajavljeno doći na vrata, ja bi bila gotova, crvena ko rak, drhtanje ruku, znojenje itd i samo bi htjela pobjeći negdje (psihologija to definira kao onaj animalni dio nas kad tijelo nešto prepozna kao opasnost pa slijedi reakcija bori se ili bježi iako u našem slučaju nema opasnosti, ali tijelo brije da je u opasnosti)...
Evo jednog glupog primjera kad sam imala napadaj: Bila sam u jednom malom dućanu kupiti nešto..bila sam jedina mušterije at the moment, a teta prodavačica je rezala sir za mene..u jednom trenutku ušao je neki čovjek kroz vrata i stao kraj mene da čeka red..i bum, pocrvenila kao rak, panika me ulovila što sam još morala novčanik izvaditi...samo sam htjela u tom trenu pobjeći, ništa me drugo nije zanimalo...kad sam došla sam doma sam bila iscrpljena i u depresiji...
nitko baš nitko tko nema fobiju ne može razumijeti koliko se teško s tim živjeti i koliko te paralizira da pola stvari u životu sabotiraš...
sva sreća, meni se dogodila kako kažu sustavna desenzitacija na poslu jer moj posao zahtjeva veliku interakciju s ljudima, najviše javne govore i javnu interakciju... sad po prvi puta pričam s ljudima kad mi se obrate, s prodavačicama se šalim itd..dok prije kad bi me netko nepoznati ili čak poznati preko tel nazavao ja bi pocrvenila...
evo ti jedan link, koji je meni nešto malo prije nego što sam se zaposlila jaaaako pomogao..lik je malo smiješan, ali pokušaj, jer ima nekog smisla, barem meni..
http://www.youtube.com/watch?v=R_JytNsB7D0


Tvoje pitanje sasvim bio u redu.Ako znam da se crvenilo ne vidi onda bi mnogo lakse bio.Necu biti stalno u strah da ce sad to desi,kako cu izgledati kad to desi?sta ce drugi da misle o meni kada se crvenim? i sto drugi pitanja koja vrti u glavu.Ali na zalost meni crvenilo se vidi od aviona.

Inace ja nemam mnogo problema kad ulazim u prodavnicu,u autobus i da budu mnogo ljudi,kad ne moram nesto pricati.Ali ako zbog necega ljudi gledaju na mene onda odmah se pojavi crvenillo.Bio sam u autobus stojeci na nogama,kad autobus stao na jednu stanicu ,pored nekih putnika bio i jedan invalid za izlaz.Ovaj je bio zadnji svi putnici izasli ,ja poceo invalid pomagati,on se zakasnio i autobus krenuo.Ja sam morao glasom vikati "cekaj malo ima jos za iazlaz"kad su svi putnici krenuli prema mene ja sam crvenio ko rak.
I meni je veliki strah kad gosti dolaze nenajavljeno ali meni se cervenilo ne pojavi odmah nego tokom razgovora kad se nadjem u nekom"neugodnog"polozaja ili neko meni postavlja neku"neugodno" pitanje.
Ja nemam jednaku tremu prema svim ljudima.Snekim ljudima govorim bez problema,bez komleksa bez treme,a snekim se nadjem u veoma teskom polozaju,pojavi se velika trema,drhtanje glasa ,tesko disanje ,crvenilo .
toni- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 15:19   #2012
Treba se naučit šalit na vlastiti račun (i to u javnosti) , i nema više eritrofobije!!!
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 14:45   #2013
Mi imamo toliko nisko pouzdanje ,da svaku salu sa stranu ,nezlonamernu,ja uzimam za ozbilno i odmah se pojavla crvenillo.
Meni ovo prati svaki danSto vise psihicki sam nestabilan ,crvenilo se vise pojavla.
toni- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 11:37   #2014
toni
upiši karate ili boks ili ufc!!!!!!

ispucaj se!!
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 10:08   #2015
Moje godine za boks i karate su prosle.A time ne i crvenillo
toni- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 23:13   #2016
Kad bi osjećao da ti gore obrazi, ali da ti se crvenilo uopće ne vidi dali bi izlječenje od eritrofobije kraće trajalo?Da li bi ti bilo lakše da samo ti osjećaš to, ali da to nitko, baš nitko ne vidi?Dali bi uopće postojala onda eritrofobija?

To sam se i ja često pitala. Smatram da bi lakše bilo, jer se ja sigurnije osjećam kad imam puder na sebi nego kad nemam i mislim da će se vidit kad se zacrvenim.
Ali opet s dr.strane evo da se i ne crvenim, opet bi vjerovatno imala problema u komunikaciji s ljudima jer sam inače nesigurna u sebe. Ali definitivno bi bilo lakše.
Maćuhicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 20:11   #2017
Quote:
Maćuhicaa kaže: Pogledaj post
To sam se i ja često pitala. Smatram da bi lakše bilo, jer se ja sigurnije osjećam kad imam puder na sebi nego kad nemam i mislim da će se vidit kad se zacrvenim.
Ali opet s dr.strane evo da se i ne crvenim, opet bi vjerovatno imala problema u komunikaciji s ljudima jer sam inače nesigurna u sebe. Ali definitivno bi bilo lakše.
moram priznati da je ženama malo lakše jer danas postoje stvarno dobri puderi koji mogu ublažiti crvenjenje...uvijek sam govorila da neznam što bi da nema moje fasade..ali ni jedan teški puder mi nije uspio sakriti crvenilo do kraja jer imam jako svijetlu put, a kad se zacrvenim izgl ko nacugana irkinja u nekom od njihovih pubova...
hananah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 14:50   #2018
svi vi koje muči eritrofobija..jeste li religiozni...ili ima možda ovdje i koji ateist?
zašto to pitam
jer mislim da je eritrofobija više na psihičkoj nego na fizičkoj bazi..
znate ono
Kako siješ, tako i žanješ
ili ona od Čehova:
Dobar čovjek zastidi se i pred psom
ili ona od Marka Twaina:
Čovjek je jedina životinja koja se crveni, a i treba.

jeste li kad o tome razmišljali?
tonalitet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 21:48   #2019
Quote:
hananah kaže: Pogledaj post
moram priznati da je ženama malo lakše jer danas postoje stvarno dobri puderi koji mogu ublažiti crvenjenje...uvijek sam govorila da neznam što bi da nema moje fasade..ali ni jedan teški puder mi nije uspio sakriti crvenilo do kraja jer imam jako svijetlu put, a kad se zacrvenim izgl ko nacugana irkinja u nekom od njihovih pubova...
E stvarno ne znam šta bi još da ne postoje puderi, mada mi ni oni ne pomažu skroz. Dosad sam ih promjenila 20-ak različitih, samo trošim bezze na njih, al nijedan mi nije ništa posebno.
Ne samo da ne uspjevaju sakrit crvenilo nego izgledam još gore kad ih stavim( lice mi se malo peruta pa je puder uočljiviji) a ne mogu bez njih..
Maćuhicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 17:05   #2020
Quote:
Maćuhicaa kaže: Pogledaj post
E stvarno ne znam šta bi još da ne postoje puderi, mada mi ni oni ne pomažu skroz. Dosad sam ih promjenila 20-ak različitih, samo trošim bezze na njih, al nijedan mi nije ništa posebno.
Ne samo da ne uspjevaju sakrit crvenilo nego izgledam još gore kad ih stavim( lice mi se malo peruta pa je puder uočljiviji) a ne mogu bez njih..
znam, teško je naći puder koji će to prekriti..neznam kakva ti je boja kože, ali evo nekih fora što se toga tiče:
->avene couvrance kompaktni puder, 130 kn..to ti je full coverage puder, njega moraš naručiti u apoteci..on i služi za skrivanje crvenila, vitiliga...ali je nezahvalan po meni za stavljanje, čudan je jednostavno i možeš ga obrisati s lica..
->vichy dermablend tekući puder, isto full coverage...meni je mana bila boja, najsvjetliji mi je pre taman..lakše je raditi s njim nego s puderom od avene...
->ovo je smijesno ali djeluje: staviš zeleni korektor na mjesta gdje si crvena (zelena i crvena komplementarne boje) i onda preko toga ili tamniji puder ili tamnija krema u boji tako da ta zelena se ubije i onda preko toga svega lagani puder koji je u boji tvoje kože (ali i ne moraš ništa ako si dobro uskladila boje)..znam da zvuči previše, ali je učinkovito samo moraš znati usklađivati boje...npr ja sam po skali boja za jednu nijansu tamnija od albino ljudi, stavim običan zeleni korektor (imas skupe od avene, a imaš i jeftine od bipe, mislim na tvrde korektore), preko zelenog stavim toniranu kremu od nivee svjetla nijansa (za mene pre tamna), ne razmazujem nego tapkam i dodam još malo svijetlog pudera da se sve stopi na licu, da se ne vidi gdje je više, a gdje manje :-D....eto, ja se ovako šminkam sada samo u posebnim prilikama naravno
hananah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.