Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2004., 01:39   #61
kulturni identitet nisu suveniri
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2004., 22:55   #62
Quote:
Snooch kaže: Pogledaj post
Hitno mi je!
Pišem seminar o narativnim postupcima Anuna Kanižlića i nemam pojma gdje naći literaturu. Svaka pomoć mi je dobrodošla!
Šaljite mi korisne internet adrese i prijedloge. Molim vas
Zaboravih, na Kanižliću je doktorirao i akademik Josip Vončina, ali nisam siguran da je taj rad objavljen izvan Radova HAZU, kao monografija.

Zadnje uređivanje Ista dy Ajelo : 14.07.2015. at 03:15.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 19:27   #63
Likertova skala

Likertova skala je mjerna skala široke primjene, ali najčešće u humanističkim znanostima. Molim sve koji su radili istraživanja ovom znanstvenom medotom da mi se jave, opišu ukratko svoj rad, a posebno molim da mi detaljano na primjeru objasne (ili da me upute na literaturu) postupak obrade podataka. Također me zanima postupak obrade i inerpretacije podataka prikupljenih metodom analize sadražaja. Hvala
vlasta67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 19:30   #64
A imaš li i glazbenu želju?

Mislim, s obzirom da ti je prvi post, ajmo polako i ufino: jel bi bio red da možda rečeš par riječi o sebi, o tome čime se baviš i o tome zašto ti treba to što ti treba, a ne odma tras bum hvala.

Aj razmisli i nemoj zamjerit.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 19:40   #65
Vlasta, do your homework!

(pogledaj Anne Anastasi: Psychlogical Testing)
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 19:41   #66
Ne morate me odmah napasti i obeshrabriti. "To što mi treba" treba mi jer radim neka mala istraživanja. Ne mogu nikako naći detaljne i precizne primjere obrade podataka prikupljenih navedenim metodama. Hvala, Vlasta67
vlasta67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 20:32   #67
Pa jesam ti napisao knjigu?
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 20:34   #68
Hvala, prethodni odgovor bio je za "mačku".
Vlasta
vlasta67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 22:09   #69
Bez obzira zanima li te konstrukcija ili obrada likertove skale
( možda oboje), odgovor se ne može napisati u nekoliko riječi.

Postoje neke generalne upute... npr izbjegavati dvostruke negacije, no najbolje ti je da se uputiš u biblioteku. Ili upiši u Google Likert scale design.

A što se obrade tiče, uglavnom možeš rabiti parametrijsku statistiku... aritmetičku sredinu, standardnu devijaciju, korelacije, analizu varijance, faktorsku analizu ... uostalom ovisi o tome što ti je cilj, odnosno problem istraživanja.

Likertove skale se obično dizajniraju onako, na brzinu, tako da smisliš niz tvrdnji, pri tome paziš na wording (da bude razumljivo, bet dvostrukih negacija i sl.), uz njih priljepiš brojke od 1 do 5 ili 1 do 7 (ja preferiram 1 do 5, jer mislim da su ljudi kod nas nekako navikli na ocjene od 1 do 5) ... i označiš 1 kao "uopće se ne slažem", 5 "potpuno se slažem" (ili nešto slično)....
I td. itd.
Moraš paziti da pokriješ sve aspekte onoga što istražuješ ... npr. kod stavova je važno pokriti i emocionalnu i kognitivnu i konativnu (bihevioralnu) komponentu.

Malo ozbiljniji pristup bi uključivao i neke dodatne postupke poput
pilot testiranja.
Imaš nešto malo na
http://www.gifted.uconn.edu/siegle/r.../instdeve.html
__________________
Life consists not in holding good cards but in playing those you hold well.
Popis psihologijskih tema Pravila podforuma psihologija Psychokiller blog
Mad Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2005., 01:27   #70
help :)

hej pišem maturalni rad iz sociologije- sociologija spolnosti jel mi možete preporucit neku literaturu
__________________
it's just like poetry inside to hear you breathing by my side
dorchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2005., 02:45   #71
Jel ti sociologija spolnosti baš tema ili neko područje spolnosti?
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2005., 02:54   #72
Postoji kolegij Sociologija spolnosti na Filozofskom. Evo ti link na ispitnu literaturu:
http://www.ffzg.hr/socio/astulhof/sexispit.htm

Ona prva knjiga na popisu bi ti sigurno dobro došla, a ima je za kupiti u antikvarijatu Jesenski i Turk, (u Preradovićevoj, pored KIC-a). Zna biti na sniženju po 20 kn. Vjerojatno je ima i po knjižnicama.

Ali ja mislim da ti je malo preširoka tema i da bi trebala odabrati neko područje. Evo ti link na Štulhoferovu (profesor Soc spolnosti) stranicu, možda ti pomogne. A možeš slobodno i njemu poslati mail ako imaš kakvo pitanje ili da ti da savjet oko literature.

http://www.ffzg.hr/socio/astulhof/
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2005., 11:23   #73
Koliko znam, jedini je o tome sustavno pisao Košiček, ali više s medicinskog nego sa sociološkog aspekta. Otkako je umro, Štulhofer je jedini naš seksolog. Lako je biti dobar govornik kada su svi oko tebe gluhonijemi, zar ne?
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2005., 21:57   #74
hvala vam
poslala sam Stulhoferu mail i poslao mi je nazive dviju knjiga, al mi se to činilo premalo
također mi je rekao da je tema preširoka al nemam ideje kako ju pojednostavnit jer o tom području ne znam baš ništa
__________________
it's just like poetry inside to hear you breathing by my side
dorchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 22:49   #75
Quote:
stitch kaže:
Koliko znam, jedini je o tome sustavno pisao Košiček, ali više s medicinskog nego sa sociološkog aspekta. Otkako je umro, Štulhofer je jedini naš seksolog. Lako je biti dobar govornik kada su svi oko tebe gluhonijemi, zar ne?
Hm, meni je Saša baš kewl. Slušam njegova predavanja (ne samo iz Soc spolnosti) i čini mi se jako ok.
Nešto konkretno mu zamjeraš ili...?
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 22:59   #76
Quote:
dorchi kaže:
također mi je rekao da je tema preširoka al nemam ideje kako ju pojednostavnit jer o tom području ne znam baš ništa
Jeste radili što vezano uz tu temu u srednjoj? Spominje li se uopće išta u Fanuku (pretpostavljam da po tom udžbeniku radite)? Nemam ga sad doma pa ne mogu provjeriti.

Područje je definitivno preširoko da bi se o tome mogla napisati neka suvisla radnja, bar se meni tako čini. Pokušat ću negdje iskopati neki popis svih tema koje smo obradili na predavanjima pa ti ih popišem. Da baš ne lupam zbrda-zdola ovako iz glave. Pa ti natipkam skoro...
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 10:51   #77
Quote:
Potala kaže:
Hm, meni je Saša baš kewl. Slušam njegova predavanja (ne samo iz Soc spolnosti) i čini mi se jako ok.
Nešto konkretno mu zamjeraš ili...?
Ne, dapače. Slušao sam kod njega Uvod u sociologiju, dao mi je peticu nakon tri minute ispita.

Dobro procjenjuje ljude, nema što.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 01:28   #78
Radimo po Fanuku, al nema ništa. ..
Slušala sam Sašu na TV-u pa me zainteresirao za tu temu, al ne znam otkud da krenem
reći ću profesorici da to malo preoblikuje...

Vi studirate sociologiju? nadam se da ću i ja uskoro iako mi svi govore da nije baš profitabilno...
__________________
it's just like poetry inside to hear you breathing by my side
dorchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 01:10   #79
Quote:
dorchi kaže:
Vi studirate sociologiju? nadam se da ću i ja uskoro iako mi svi govore da nije baš profitabilno...
Ja da, a Stitch je samozvani know-all

Pa da, baš i nije nešto silno profitabilno, ali ja osobno ne bih to mijenjala ni za kakvu ekonomiju/medicinu/pravo i sl.

Ako te zanima, samo naprijed.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 12:53   #80
Pogriješila si, nisam samozvani.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.