Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2007., 09:47   #101

Riblji radni stolovi su uvijek zatrpani, a Djevičji ful uredni
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 10:08   #102
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post
Djevicu ne zanimaju oni s kojima nema nekakav "odnos" , djevice najcesce gledaju svoja posla, nisu zavidne ni zlobne. Pa im je i kritika konstruktivna, i izgovaraju je samo onome koga vole .
Prepristojne su i prestidljive da bi nekome tek tako u oci rekle nesto neugodno
Ovdje sam se našla

Meni je dosta zanimljiv taj negativan odnos prema Djevici kao znaku. Najčešće se čuje kako su hladne i nedostupne, što je apsolutno netočno. Prije bih rekla da tako djeluju onima koji ih ne poznaju. Nikad sebe nisam doživljavala hladnom a i sve Djevice koje poznajem su uvijek prema meni bile vrlo otvorene.

Quote:
themoment kaže: Pogledaj post
evo danas je jedan od onih dana kad bi voljela da imam sposobnost pokazivanja osjećaja.
onim ljudima kojima ih trebam pokazat...
Ja sam veliki emotivac i nekad imam osjećaj da mi se sve vidi na faci i da ništa ne mogu sakrit. Nemam neki problem s pokazivanjem osjećaja koliko mi je ponekad teško verbalizirati ih. Ali tu se vraćam na ono gdje mislim da se na meni ionako kuži kak se osjećam

A ostale karakteristike... nisam pretjerano uredna. Zna mi doć faza ali ne traje dugo Analitična sam jako. Jako jako. Da bar nisam Ali u isto vrijeme sam veliki sanjar.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 14:01   #103
a kakvi su vam odnosi s djevicama?

Mene nekako baš ono živciraju. Mislim poslije tek doznam da je netko djevica. ali baš ih ne podnosim, tu njihovu neku osobinu, ne znam točno koju..

sa vodenjacima, škorpionima i naravno s rakovima se najbolje slažem..
kako vi?

ne mislim veze, već općenito ljudi...
__________________

Moji snovi nisu tek puke želje, ja ne postojim bez njih.
Ja ne živim u snovima, oni žive u meni..


mystery is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 14:10   #104
Quote:
mystery kaže: Pogledaj post
a kakvi su vam odnosi s djevicama?

Mene nekako baš ono živciraju. Mislim poslije tek doznam da je netko djevica. ali baš ih ne podnosim, tu njihovu neku osobinu, ne znam točno koju..

sa vodenjacima, škorpionima i naravno s rakovima se najbolje slažem..
kako vi?

ne mislim veze, već općenito ljudi...
Imam nekoliko prijatelja djevica i prilično se dobro slažem s njima. Ali ja nisam mjerodavna jer sam po prirodi prilagodljiva pa se super slažem sa svima, pokušavam preći preko mana i potražiti dobre strane u čovjeku.

Jedino mi se čini da mi vage nisu baš po volji. Imala sam jednu prijateljicu vagu. Preaktivna, prebrzopleta... Uh...
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 14:20   #105
Quote:
Orodiel kaže: Pogledaj post
Imam nekoliko prijatelja djevica i prilično se dobro slažem s njima. Ali ja nisam mjerodavna jer sam po prirodi prilagodljiva pa se super slažem sa svima, pokušavam preći preko mana i potražiti dobre strane u čovjeku.

Jedino mi se čini da mi vage nisu baš po volji. Imala sam jednu prijateljicu vagu. Preaktivna, prebrzopleta... Uh...
mene djevice nisu da ih ne podnosim ili nešto, nego me baš nekako živciraju, ne znam zašto..
__________________

Moji snovi nisu tek puke želje, ja ne postojim bez njih.
Ja ne živim u snovima, oni žive u meni..


mystery is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 14:23   #106
Quote:
mystery kaže: Pogledaj post
mene djevice nisu da ih ne podnosim ili nešto, nego me baš nekako živciraju, ne znam zašto..
Što si u podznaku?
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 15:20   #107
Bliss nas dvije smo, imam osjecaj, jako slicne. Jako, jako.
Sve ovo sto pises, mogu se sloziti sa 99% toga.

A komentar na post od one cure koja je "popljuvala" Djevice.. na temelju cega to govoris kad kazes da nikad nisi imala prijeteljicu Djevicu?
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 19:09   #108
Djevice me uglavnom nerviraju, ulizice su i lažljive, barem one koje ja znam, zrače nečim što mi se niti malo ne sviđa!(sve osim moga tate njega obožavam )
Vage su mi drage, ubijaju tugu, nema tog crnjaka iz kojeg me vaga ne može izvuć., Na ovnove odljepljujem totalno, ulijevaju mi povjerenje i imaju toliko energije i snage, katkad mi se čini da oni pokreću ovaj svijet I škorpioni, oni su posebna priča, katkad mi se čini da samo pogledom u moje oči znaju sve šta mi je na pamet, jedino šteta što su tako depresivni...Znak koji me nako baš nervira su ribe(mada i njih ima ok), ove koje ja poznajem su totalna suprotnost onome što se o ribama priča, nemogu doć do riječi od njih i stalno su! Imaju neki svoj paralelni svemir u kojem su svi zaljubljeni u njih i nemogu im odolit a mene to smara
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 21:00   #109
zašto ste navalili pisati o djevicama tu na temi o rakovima?
usput, mama mi je djevica! eh!!! uvijek "ispravna" !

Quote:
ćićolina kaže: Pogledaj post
Djevice me uglavnom nerviraju, ulizice su
meni se čini da djevice jako "cvikaju" od autoriteta. konformisti su i nema šanse da se *autoritetu* (pa makar bio "autoritet" pod navodnicima) suprotstave. nego automatski odgovaraju s "yes, sir!"...

p.s.: e da, ajmo se preselit na temu o djevicama!
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 21:05   #110
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
meni se čini da djevice jako "cvikaju" od autoriteta. konformisti su i nema šanse da se *autoritetu* (pa makar bio "autoritet" pod navodnicima) suprotstave. nego automatski odgovaraju s "yes, sir!"...
Od svih pizdarija koje sam cula o Djevicama, ova je najveca.

Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 21:12   #111
da li su ovo vizije,nagadjanja ili osobna iskustva sa djevicama?
__________________
Ako duboko pogledaš u moje oči, vidjet ćeš mi dušu...
i znat ćeš kakva sam i što osjećam ...
al' molim te šuti, jer to je samo tvoja spoznaja...
Antibacterial is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 22:57   #112
Quote:
Antibacterial kaže: Pogledaj post
da li su ovo vizije,nagadjanja ili osobna iskustva sa djevicama?
u mojem slučaju, osobna iskustva...
e da, osim što jako cvikaju od autoriteta (za što, eto, netko kaže da je p..d@rija - ali gotovo sve djevice koje ja poznam su takve), jako su fascinirani titulama i sličnim stvarima.
a ne tvrdim ja da djevice nemaju i pozitivnih osobina.
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 02:09   #113
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
u mojem slučaju, osobna iskustva...
e da, osim što jako cvikaju od autoriteta (za što, eto, netko kaže da je p..d@rija - ali gotovo sve djevice koje ja poznam su takve), jako su fascinirani titulama i sličnim stvarima.
a ne tvrdim ja da djevice nemaju i pozitivnih osobina.
Pa..koliko sam ja skužila..iz druženja s njima (govorim o oko 20-ak pripadnika tog znaka, uključujući sebe i bitan dio obitelji) i općenito bilo kojim "znakovima", postoje nekakve 2 vrste manifestacija nekih osnovnih težnji. Kad vuku na dobro, više, ili loše, niže.
To o čemu pričaš je ovo drugo. Ima snobova. To je tip sujetnih, materijalistički nastrojenih, krutih, koji i znaju bit zanimljivi i imati jako svijetlih trenutaka (vazano za onu "irođenu" bistrinu, duhovitost, ironičan pogled na stvari), no..nisu u stanju izdići se iznad kompleksa koje šetaju (ko vjerno pašče ih šetaju; neće kompleks šetat njih, tako nekako to vidim kod njih). Koji se upravo tako znaju manifestirati. potreba za potvrdom ( to slizavanje s višim-po-funkciji od sebe. I to ti opet nije ono tipično. Više idu za svojim ciljem, znaju imat nešto više inteligencije od nadređenog, pa ni sebe ne vide kao ulizice.;više manipulacija i reći ono što treba reći, pa se smijati u sebi, tako nekeko), titulom, snobizam, sujeta, škrtost itd.
Srećom pa znam mnogo više ovih drugih;-) Koji su u tom kontekstu, sušta suprotnost. Recimo da će takvi, po pitanju autoriteta skužit na radnom mjestu otprilike sve. ko-koga, ko-s kim; kako znaju imati vioke kriterije po pitanju morala, tzv. autoritet koji ne ispunjava te kriterije, ponaša se ružno, za njih je otpisan kao osoba. I nemaju potrebu dolaziti u sukob. No. zna ih mučiti uopće poslovati s takvom osobom (znam više Djevica koje su bile u toj situaciji), pa će raditi svoj posao kako treba, tiho, u sjeni, neće ulaziti u sukob, a vraćat će onako kako mogu. A to je da rade dovoljno dobro (obično su jako "potrebni ", jer rade temeljito, organizirani su i odvratno odgovorni)ali sa svoje strane neće nikada dati zadovoljštinu nadređenom, u smislu da mu pokažu da ga cijene, da mu se ulizuju na način na koji ovaj traži to od njih, i na taj mu način, nekim profinjenim ignoreom "vraćaju". I odu, čim skupe hrabrosti (teško kuže koliko vrijede, znaju bit pretjerano samokritični, i isto tako ne vole sukobe). Znaju trpjeti dugo jako puno toga. Ostalo kod njih je tako..da su tu uvijek za sve, velikodušni, nikad ne "broje pare", veliki prijatelji, da, vole skupe stvari, jer? jer su kvalitetne stvari obično najskuplje a kvalitet im je bitan u životu, profinjenog su ukusa..ubistveo duhovti, često i skorz pomjerenog smisla za humor, omiljeni u društvu...blabla
Dragonfly je vrhunski opisala neke stvari, koje, čini mi se, vrijede baš za ovaj "tip".

A opet , valjda, ovisi i od ostalih aspekata, kako će tko reagirat u kojim situacijama.
Moje reakcije su mi ne djeluju tipično, možda zbog Mjeseca. Znala sam i puknut i ući u otvoreni sukob, i impulzivna sam, i saspem "autoritetu" i više nego bi bilo dopušteno; ako ne dopušteno, onda više nego je u bilo kojoj varijanti očekivano, po pravilu. Nit razmišljam o posljedicama, nit me briga, kad me pere nepravda, to se mora riješiti, pa po cijenu ne znam kakvog sukoba . To su malo geni (tata Ovan, i taj moj Mjesec u Ovnu, bar mislim da je to on me je učio cijeli život da brojim do 10, baš zbog problema koje je on sebi stvarao, iz manjka kontrole strasti za ispravnim; evo..vježbam..naučila sam do 3, al i dalje se trudim ) Možda i nije..najbliža prijateljica je isto Djevica, i ona ima slične reakcije, samo ne znam kako su njoj poslagane ostale planete (samo da je Vodenjak u podznaku)
Za ostale, otprilike vrijedi ovo gore.
Moje viđenje iz "prakse" druženja

P.S. ima i podkategorija ovih prvih. Slabići. Ma može im radit netko što god oće. Dok oni mogu radit svoje, i šutat će i slizavat će se na taj način što dopušta, dok god je njemu dobro. To je bliže tipičnoj ulizici. Znam i dvoje takvih:-D

No, najgori tip ulizica i škrtica(do sad) mi je jednog inače jako dragog znaka. Neću reći koji, nije bitno. Nešto drugo sam htjela.
Nekako sam to rastumačila s onim "više", i "niže". Valjda postoji kapacitet kod svakog znaka, kapacitet ostvarivanja određene težnje. Pa što je strastveniji znak, zna suprotnost određene težnje otići u veću krajnost. Bude rjeđe, možda (zato se neće ubrojiti u tipične osobine), al žešće.
To su moja, laička, promišljanja. Skraćena varijanta.
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:20   #114
ne, nisu djevice snobovi, možda više formalisti. u smislu da čim postoji neka instalirana stroga forma, ili iza nekog autoriteta (ili 'autoriteta' pod navodnicima) stoji neko čvrsto zaleđe ili neka visoka titula oni smatraju da je ta osoba, recimo, neprikosnovena i da je bolje ne sukobljavati se s njom.
pa uostalom, često se kaže da su djevice bolji službenici nego šefovi. jer su upravo to što si ti nabrojala: tihi, marljivi, precizni radnici, često vrhunski stručnjaci na nekom području koje zahtijeva minuciznost i preciznost. pa dok drugi puno pričaju i filozofiraju i bore se za vlast, oni će biti ti koji će zapravo RADITI i obaviti posao kako treba.
i, kao što si i ti rekla, da - imaju oko sokolovo kad treba uočiti neku grešku, vrlo su analitični i - u pravilu - ne može im nikakav detalj promanuti.
istina je, iz mog iskustva, i ovo što kažeš s vrlo specifičnim humorom. jako su duhoviti, to je intelektualni humor, genijalan. imam ujaka djevicu i zapravo cijeli život prepričavamo njegove 'štiklece' i opaske - on je uvijek bio glavni zabavljač u familiji.
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 14:53   #115
i ja sam djevica.....zenska.....jel zenskim djevicama jarac pase za partnera:?
malaglory is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 17:07   #116
Ja sam vaga, podznak djevica..i bas nemam puno karakteristika djevice..nisam preterano uredna, cak sam neki put i previse haoticna. A to sto se tice autoriteta, upsteno ih ne trpim..
FlyAway is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 04:04   #117
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Ovdje sam se našla
Ja sam veliki emotivac i nekad imam osjećaj da mi se sve vidi na faci i da ništa ne mogu sakrit. Nemam neki problem s pokazivanjem osjećaja koliko mi je ponekad teško verbalizirati ih. Ali tu se vraćam na ono gdje mislim da se na meni ionako kuži kak se osjećam

A ostale karakteristike... nisam pretjerano uredna. Zna mi doć faza ali ne traje dugo Analitična sam jako. Jako jako. Da bar nisam Ali u isto vrijeme sam veliki sanjar.
uisss...pogodila si ono što sam zapravo htjela reć - ne mogu verbalizirati osjećaje, a čitaju se na faci.
moglo bi se jednostavno reć das nemam muda
i ove ostale karakteristike stoje.
__________________
akutna nejebica je stvar trenutka.
onog trenutka kada shvatiš da je zadnja stvar koja se digla u tvojoj blizini parket (c) shishachpudli
themoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 22:45   #118
Joj kako super tema.
Ja sam djevica u podznaku jarac.
Ali imam mjesec u blizancima pa sam užasno pričljiva.
Sada ću to i demonstrirati.

Doduše mislim da smo nekim znakovima zbilja hladne.
To mi je razumljivo, zato i postoje znakovi koji se baš ne privlače.

Recimo meni su lavovi redovito prenapuhani i bez razloga neskromni (ja njima hladna, povučena i preveliki birokrat)....
ili pak vodenjaci su mi jako čudni (hladni, s univerzalnom ljubavi prema svijetu i ljudima, idejama, a u 4 oka hladni..baš me nerviraju....nikako ih ne kužim.)
Najbolje mi je kada vodenjak misli da je moja otrovna opaska znak da sam jako "cool" i neobična osoba...oni jednostavno ne kuže da je moja otrovna opaska upravo to, otrovna opaska kojom im dajem do znanja da mi je njihov stav kranje bizaran i da mi se ne teoretizira o nepraktičnim filozofskim problemima.

Nikad nisma shvatila zašto sam vodenjacima zanimljiva???

Nikad nisam shvatila zašto se svaki škorpion koji me vidi odmah zalijepi na mene? Doduše u seksu su dobri...
Mene oni strašno nerviraju...mislim da je to zato što imam mars u škorpionu - koji me malo muči. I mene i druge.
Ako ima ljudi koji misle da su djevice ne ratoborne ja ih brzo razuvjerim.
Ima li ovdje netko još mars u škorpionu?
Ja sam zbog toga veeeeliko zlopamtilo i na osvetu mogu čekati jako dugo...dobro pamtim slabe točke osobe i procijena trenutka kada je najbolje udariti po njima mi je izvanredna.
najdraže mi je kako ljudi to odmah ne vide na meni...super!
hm...da...

Bikovi..ajme oni su mi prenapeti...u sexu su izvrsni,.....

Jarci me vole i ja njih..dražesna bića...

Rakovi me tlače..previše žele razgovarati o svoj sili osjećaja (mislim, jel ima kada trenutaka da oni ne osjećaju??? ne pate..nisu u depresiji.....? ne traže ljubav svog života?)

Hm, da hodam sa strijelcem....i sada stalno analiziram

ma nema veze....

pozdrav svima :-D
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 14:32   #119
ja sam djevica podznak rak i šta mislite o slaganju s ribama
P.s. inače šta ste napisali o djevicam ja se ne prepoznajem baš
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 21:40   #120
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
ja sam djevica podznak rak i šta mislite o slaganju s ribama
P.s. inače šta ste napisali o djevicam ja se ne prepoznajem baš
evo ja sam ti djevica,u podznaku sam rak i super se slažem s jednom ribom već skoro 3 god
__________________
Put your hands in the air and give me all your money!
female is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.