Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2007., 22:20   #81
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Zanimljivo , i žao mi je što tek prvi put čujem za tu mogućnost.Da li bi mi nam još malo pisala o tome ? O stilu koji najbolje odgovara ?
Npr primjetila sam da mi stoje samo vatrene boje tipa crvene,lila,ljubičaste,dosta jake... A nikako bež.Užasno izgledam u neutralnim ,bež i sivkastim tonovima Tako da pretpostavljam da sam neki vatren tip (Asc u Lavu,Venera u ovnu,Uran iz strelca opozicija Sunce i kvadrat Mjesec) ali ipak se gubim u toj analizi zbog Mjeseca u ribama trigon Jupiter u škorpiji,Mars u Vagi trigon Sunce,...Merkur u blizancima u desetoj sekstil Venera..Dakle ima tu i vode i vazduha.Help
Stil proizlazi iz tipa osobnosti.

Budem probala na jesen razmisliti o formi u kojoj bi mogli o tome pisati ...sada sam na g.o.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 22:23   #82
Evo i jedan ženski predstavnik Saturnova tipa...žena koja je dobro znala u profesionalnoj karijeri uobličiti svoj tip osobnosti stilski.

Annie Lennox:





Britanska glazbenica vrlo izražajnog alt vokala, nekadašnjeg dvojca grupe Eurythmics. Žena s karizmom (Sunce/Merkur trigon Pluton), kojoj su muška odijela zaštitni znak.....da ju je teško zamisliti u haljini, jer ih odlično nosi.

Annie ima izražajne grublje crte lica, koščatost i urođeni gard, tako karakterističan za Saturnov tip.

Osim Saturna, ona ima i naglašen Merkurov tip djevice što izgledu daje notu čišćih i profinjenijih crta lica. Jedan od njezinih najprepoznatljivijih imagea, jest stroga linija tamnog muškog odjela (jarac) u kombinaciji s nekoliko upečatljivih detalja (djevica), poput narančaste kratke kose i tamne crne "maske" preko očiju.

Danas i dalje radi, ali živi povučenim životom. Prije par godina sam čitala njen interview u kojem se govorila o tome kako ne skriva svoje godine, te se zalaže za prirodni izgled žene s minimumom šminke i vidljivim borama na licu. Tj. prirodnu ljepotu nesavršena tijela.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 28.11.2009. at 17:08. Reason: resize
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 22:28   #83
A kako ja da znam koji sam tip?Moze pomoc.
DOLCENERA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 23:08   #84
Moze par slicica i opisa za merkurove tipove?
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 10:03   #85
Slicno kao Annie Lennox nalazi se i kod mene (Sunce/merkur u 5. kuci trigon pluton, ali u blizancima, te podznak jarac) tako da samjako dugo furala zurku kao ona, cak i do mjere brijanja glave hehe, al malo mi dosadilo. Kod mene je mozda ipak vise naglasena zenstvenost (haljine dolaze u obzir), al ne u okvirima klasike.
teknicoloreyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 18:02   #86
Kako da onda saznam kakav sam fizicki tip?
Po cemu se to gleda? Nisam skuzila.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 10:27   #87
Quote:
DOLCENERA kaže: Pogledaj post
A kako ja da znam koji sam tip?Moze pomoc.
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Kako da onda saznam kakav sam fizicki tip?
Po cemu se to gleda? Nisam skuzila.
Baš sam se pitala kako nitko već par dana nije postavio to pitanje.

Curke, ne postoji formula za izračunavanje tipa. Kao i sve stvari u astrologiji, odgovor se dobiva gledanjem natalne karte, a u uvodnom postu sam napisala na koje točke teba obratiti pažnju kada se gleda fizički izgled. Ali i to sam već pisala na ovom topicu.
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Moze par slicica i opisa za merkurove tipove?
Budem stavila slike svih tipova.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 13:39   #88
Koja je vajda da čitamo o tipovima kad mi koji imamo različito raspoređene vladare asced,veneru,mjesec i ostale signifikatore fizičkog izgleda ,ne znamo koji smo tip?
nekome se to u horoskopu jasno vidi,nekome ne.Neko se može prepoznati u opisima,a neko nije siguran.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 14:39   #89
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Koja je vajda da čitamo o tipovima kad mi koji imamo različito raspoređene vladare asced,veneru,mjesec i ostale signifikatore fizičkog izgleda ,ne znamo koji smo tip?
Ista kao kada npr. pišeš o Saturnu u aspektu s Marsom. Jedan aspekt ne čini natalnu kartu, ali slaganjem jednog po jednog se može puno napraviti. Tako možeš pitati koja je vajda od pisanja na forumu, kada se tu ne tumači tvoja natalna karta.
Quote:
nekome se to u horoskopu jasno vidi,nekome ne.Neko se može prepoznati u opisima,a neko nije siguran.
Isto kao i ostale stvari u astrologiji. Najteža stvar u astrologiji i jest odrediti jačinu aspekata da bi se moglo procjeniti koji je dominantan.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 15:40   #90
Frank Zappa:



Evo jednog Jupiterovog tipa (Sunce, ASC, Venera i Merkur u strijelcu), jako zamaskiranog u Saturn (vladar u konjukciji s Saturnom).

Odmah se uočava duguljastost, pomalo konjski izgled što je klasična karakteristika Jupiterova tipa strijelca. Ali on je u ovoj kombinaciji markantniji, izgleda ozbiljnije/starije…to je odlika naglašenog Saturna. Tome na ovoj slici pridonosi i mala jareće (jarac) -viteška (strijelac) brada.

Ipak, ako se baš dublje zagleda… cijeli izraz i lice, a posebno oči odišu nekom prirodnijom i bistrijom nijansom. Rekla bih Saturnovski pečat, ali ima odmak od turobanog….nijansa je čišća i zdravija (Mjesec u djevici, a i Zappina konjukciju vladara Jupitera i Saturna je u znaku bika što zajedno daje notu prirodnosti Saturnovskom dojmu).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 16:06   #91
Uranov tip - karakteristike ovog tipa su visina i prozračnost. Cijelo tijelo je izduženo (poput onih izduženih tijela kada se gledamo u šaljivim ogledalima luna parka), a posebno donji i potkoljenični dio nogu. Izdužena je i glava s tim da se vrh malo proširuje s većim čelom. Sam oblik glave je karakteristično jajolik.....vanzemaljci valjda.


Udovi su dugački, vrat također, ramena opuštena, a dobar opis koji sam pročitala jest da glava može izgledati kao da nije fiksirana, poput lelujavog balona na konopcu.


Posebno se izdvajaju oči koje su najčešće svijetle, ali svijetle nekom električnom i neprirodnom bojom....u Uranovskom pogledu ima nešto neonsko. Karakteristika Uranova tipa je hladno i svijetlo.... svijetla koža, a kosa tanka, svilenkasta (lepršava) i najčešće valovita i začupana (kao npr. kosa Jurice Pađena ).

Dojam ovog tipa odaje odsutnost, flegmatičnost i distanciranost. Ali distanciranost nije pozerska, niti dostojanstvena kao kod Saturnova tipa, već više posljedica dezorjentiranosti u vremenu i prostoru. Uranov tip posjeduje neobičnu emotivnu daljinu i glasom, koji može biti vrlo neobičan i hladan, te zvučati poput glasa koji dolazi iz računala.

U njihovim pokretima se vidi sloboda i nesputanost....ničim ograničenost. Uranov tip lebdi, izgleda kao da hoda par cm iznad zemlje. Kod nekih tipova hod može izgledati kao da razvlači žvakaću od poda, tj. hoda na oprugama.

Ovaj tip ima izgledom najmanje definiran spol...valjda zato jer je ovo tip budućnosti. Ustvari žene još sliče na žene, a muškarci su ti koji su se priklonili žemskom spolu, pa muški pripadnici ovog tipa imaju nježnije i bespolnije karakteristike.

Ovaj tip je najlakše prepoznati po prozračnosti kojom zrači lice, tijelo i pokreti. Ali i to što ih uz malo šminke možemo lako zamisliti i kao ženu i kao muškarca. Žene imaju malene grudi i općenito lica muških i žemskih pripadnika su unisex. Naginju androgenosti i za Uranov tip je dobar naziv...biće.

Odgovaraju im geometrijske i pomalo izlomljene linije (tkz. s pomakom), a prije svega hladne i upečatljive boje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 16:14   #92
Evo i dva Uranovca

Brent Spiner:


Poznati Data iz Star Treka. Oblik glave je jajolik s širim gornjim dijelom. Izgleda "čudno" i androidno. Mislim da je njegova prirodna boja kose svijetla, po nekim slikama koje sam vidjela od ranije.





Rutger Hauer:


Uranov tip s naglašenim znakom lava (primjetila sam da jak Sunčev znak dosta fiksira jajoliki oblik glave). Nikada prije i nikada poslije nije ostvario tako uvjerljivu ulogu kao onu humanoidnog androida Roy Battyema u Blade Runner-u. Kultni film i danas, nastao u doba kada tržište nije bilo toliko preplavljeno SF-om....on je savršeno utjelovio replikanta.

Iako je film SF, njegova osnovna tema je priča o individualnosti života i egzistencije, a film je na neki način i predvidio razvoj kloniranja u budućnosti što je također jedna od Uranovih priča.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 20:41   #93
a mjesečev tip i merkurov tip? Zanima me koliko imam od koga...Čitala sam ono što je pisalo o marsovom tipu ovna, poznajem jednog tipa kojem taj opis poprilično leži a po karti mi se čini da ima i dosta račijeg zato me taj mjesec zanima...
I još mi je nešto palo na um, natassja mi je rekla da imam jaku veneru uglavnom zato što je u biku i konjukciji sa asc, a kakav mi je mars? On je u ovnu. Jel mi onda i on jak? Opet sam zbunjena...
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 00:42   #94
Quote:
ćićolina kaže: Pogledaj post
a mjesečev tip i merkurov tip?
Piše na prvoj stranici. Slike budem stavila poslije.
Quote:
I još mi je nešto palo na um, natassja mi je rekla da imam jaku veneru uglavnom zato što je u biku i konjukciji sa asc, a kakav mi je mars? On je u ovnu. Jel mi onda i on jak? Opet sam zbunjena...
Da, Mars u ovnu je jak jer je u sjedištu. To mu je prirodni položaj.

Ali u ovom slučaju kada se gleda fizički izgled, Venera na ASC je jak signifikator (pogledaj prvi post ovog topica).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 01:01   #95
Evo i lik bez kojeg ne bi bio potpun Uranov tip (baš se rimuje ).


David Lynch:





Poznati američki režiser s neobičnim (Uran), ali u isto vrijeme čistim i rafiniranim stilom (Mjesec u djevici). Iako je rođen na samom prelazu iz Saturnova znaka u znak Urana (20. siječnja 1946.) te ima čudnu mješavinu znakova, ipak se u njegovom fizičkom izgledu jako vidi Uranov tip.

Izgledom mršav, koščat, pozerski s urođenom karizmom (Saturn), ali jajolika glava, izduženi vrat, spuštena ramena, te cijela Lyncheva rastegnuta, lelujava, "izlomljena", daleka figura je pomalo neobična i bizarna (Uran).

Nosi odijela i najčešće svijetle košulje zakopčane do grla. Ali ta odijela nisu elegantna niti klasična (nemaju odliku uniformiranosti), već ležernija i najčešće različitog gornjeg i donjeg dijela....razbija stereotip . Inače, Uranovcima dobro stoje dolčevite.

Lynch je u podznaku scorpio....vidi se u njegovim filmovima poput najpoznatijeg Blue Velvet-a i nekada mega popularne serije Twin Peaks koja se bavi unutarnjim svijetom stanovnika tog pomaknutog mjesta, njihovim crnim i najskrivenijim mračnim tajnama (scorpio).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 09:11   #96
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Karizma se može očitati iz navedenih pet točaka u uvodnom postu. Planeta koja je "zadužena" za karizmu jest Pluton. On ima magnetizam i pritajeni tkz. sekundarni Mars, pa u kontaktu s Suncem, ASC ili vladarem ASC (kao što piše gore) daje karizmatičnost.
Znači li to da pluton u 1. kući daje karizmatične osobe? :ego:

Inače, u prvoj su mi pluton i saturn, vaga podznak.
Mars na kraju 12.-te ali isto u vagi.
Rekla bih da me vaga izvukla. Inače bih bila apsolutni grob
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 09:46   #97
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Sto mislite da je Zagor?
Ne znam, ali Dylan Dog je čisti "mjesečar"
Sjetan pogled, blijeda put, spuštene oči, tamna kosa, snovi mu profesija...
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 09:50   #98
A Nathan Never?
Nije nagao, dosta je odmjeren, promišljen... Al kad treba rokat onda roka
Rekla bih vodenjak s podznakom škorpija.

Znam, jel mi se sviđao Imala sam sve brojeve.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 13:49   #99
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Znači li to da pluton u 1. kući daje karizmatične osobe? :ego:
Pa i ne baš.

Karizma je teško opisiva, a astrološki je ipak najviše vezana uz aspekt Plutona s Suncem. A karizmatičan stav tijela i tkz. "gard poruka" su povezane aspektima ASC-Saturn.

Pluton u 1. polju ima položaj u kojem on započinje potpuno novi ciklus, pa djeluje na instiktivnom i elementarnom nivou (tkz. nivo glavom kroz zid). Zbog toga su zagonetniji, opakiji, dublji i nenametljviji pojedinci kod kojih je u 12.-tom.

Ljudi s Plutonom u 1. polju su energični, pomalo violentni i opasno hrabri (posebno ako imaju naglašenog Marsa u natalnoj karti). Odišu samostalnošću i demonskom voljom te drugima izgledaju kao da su sposobni svojom snagom razrušiti sve….sve eventualne barijere ispred sebe.
Quote:
Inače, u prvoj su mi pluton i saturn, vaga podznak
Mars na kraju 12.-te ali isto u vagi.
Rekla bih da me vaga izvukla. Inače bih bila apsolutni grob
Glavni pokazatelji su znak i podznak.

Podznak je taj koji je zaslužan za glavnu crtu izgleda, a planeta na ASC daje karakteristiku ili karakterističnu notu (touch). Egzaktna konjukcija Plutona s ASC daje figuri notu koja ima u sebi nešto demonsko...nešto što druge straši.


Evo još nekoliko crtica:

Pluton u 1. polju - izgled snažnijeg fizičkog tijela. Također može dati kosmatost ili karakterističan tamni mladež na dijelu tijela vezanim uz simboliku znaka u kojem se nalazi. Kod tebe je u znaku vage (koža) pa Pluton u 1. polju može dati tamniju i grublju kožu. Kožne alergije su povezane neskladnim aspektom Venere i Plutona.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 14:20   #100
Meni je podznak skorpion. Kakvu to glavnu notu izgleda daje?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.