Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2014., 12:20   #181
ja cu sad do pregleda uzimati oralno, kad mi je privatnik vec tako rekao, a vidjet cu onda sta mi kaze moj socijalni na to.....meni isto ima smisla da mozda nije prepametno prckati dolje kad vec imamo probleme.
a jel znaju zasto se vama cerviks skracuje? imate kontrakcije ili?
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 12:59   #182
Ja sam mjesec dana ful kasljala,ono bas jako,pila sam i antibiotik al kasalj je stalno bio tu...pa kaze gin da mi je od tolko naprezanja vjerojatno došlo do skraćivanja cerviksa...i imam lagane kontrakcije,ne stalno,od kad pijem utrice i Mg su se smanjile...onak bas osjećam ko kad mengu imaš,prepone i kukove...
__________________
28.07.2010. Angel of mine
Bibi3456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 13:01   #183
meni se samo trbuh stvrdne, nema boli, al to je skratilo cerviks. tako mi je bilo i u prošloj t...
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 14:52   #184
ima i meni vise smisla to :/
a valjda nece nis bit, valjda zna zena :O
pa ja nemam nikakve kontrakcije, ovo mi je prva turdnoca, tako da nisam ni sigurna kakav je osjecaj za njih.
anja 122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 17:20   #185
Meni je druga trudnoća al ne znam ni ja zapravo kakve su kontrakcije s obzirom da sam prvi put isla na carski.
Al kolko su mi frendice pricale,to sto sam ja osjećala jesu kontrakcije
__________________
28.07.2010. Angel of mine
Bibi3456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 09:13   #186
ove kontrakcije bh koje ja imam nisu ni slične ko trudovi, trudovi bole to je glavna razlika. i baš su ko grčevi. ovo je samo tvrd trbuh i to je to. i to je normalno ako je rijetko, ako je često, skrati cerviks ko meni
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 15:31   #187
Ja nebi rekla da mi je trbuh tvrd nego bas to,neki ko grčevi...A ne znam...kako god bilo,nadam se da cemo svi skupa izdržati do tjedna kad je ok za bebice da se rode
__________________
28.07.2010. Angel of mine
Bibi3456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 10:57   #188
Odem kod doktorice samo napravit briseve nabrzinu, idući tjedan imam dogovoren uzv i pregled, a ona kaže, ajd da malo pogledamo cerviks kad sam već tu... i eto Y, 32 mm, strogo mirovanje i uputnica za pregled u bolnici.

29 tt

Poslala mail da se naručim. Nadam se brzom odgovoru i brzom terminu.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 11:42   #189
Quote:
Atrama kaže: Pogledaj post
Odem kod doktorice samo napravit briseve nabrzinu, idući tjedan imam dogovoren uzv i pregled, a ona kaže, ajd da malo pogledamo cerviks kad sam već tu... i eto Y, 32 mm, strogo mirovanje i uputnica za pregled u bolnici.

29 tt

Poslala mail da se naručim. Nadam se brzom odgovoru i brzom terminu.
pa 32mm za te tjedne se meni uopće ne čini kratko ja sam toliko s 20tj imala. i cak mi je jedan dr rekao da je to za drugorotku sasvim normalan nalaz.
jesi je počela otvarati? ne znam šta to Y znači? možda da se lagano otvara pa zato mirovanje
al dobro. nemaš još puno do kraja. ja ležim od 20tj
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 11:52   #190
Prije dva tjedna je bio 35mm i T (što je bilo ok).
Da , taj Y je problematičan,to je popuštanje, lagano otvaranje. Poslije toga ide V oblik, a najgori je U.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 12:23   #191
ma ja vjerujem da ti u bolnici nece reci strogo mirovanje! uglavnom, sretno i javi kako je proslo
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 09:51   #192
Ipak zavrsila u bolnici, krenule kontrakcije, vjerojatno sam ih i prije imala al nisam kuzila. Od sinoc na infuziji: normabel i jos nesto na p kaj ne znam procitat
Dobila inekciju za bebina pluca za svaki slucaj.
Ostajem u bolnici minimalno 3 dana. Kontrakcije se smanjile od sinoc, tako da droge djeluju
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 09:54   #193
Quote:
Atrama kaže: Pogledaj post
Ipak zavrsila u bolnici, krenule kontrakcije, vjerojatno sam ih i prije imala al nisam kuzila. Od sinoc na infuziji: normabel i jos nesto na p kaj ne znam procitat
Dobila inekciju za bebina pluca za svaki slucaj.
Ostajem u bolnici minimalno 3 dana. Kontrakcije se smanjile od sinoc, tako da droge djeluju
ajoj. pa kakve su te kontrakcije? samo ti se stvrdne trbuh ili boli?
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 14:09   #194
Samo se stvrdne, nista me nije bolilo.
Zasad se smirilo sa infuzijom, i probat ce me na tablete postupno prebacit.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 09:26   #195
Quote:
Atrama kaže: Pogledaj post
Odem kod doktorice samo napravit briseve nabrzinu, idući tjedan imam dogovoren uzv i pregled, a ona kaže, ajd da malo pogledamo cerviks kad sam već tu... i eto Y, 32 mm, strogo mirovanje i uputnica za pregled u bolnici.

29 tt

Poslala mail da se naručim. Nadam se brzom odgovoru i brzom terminu.
Slično i kod mene, otišla napraviti briseve i na brzinu uzv jer sam tražila da pogleda jer osjećam jaki pritisak: 37.5 mm cerviks, U, ali nisam dobila strogo mirovanje - smijem prošetati malo ujutro i popodne.
23+0
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 09:28   #196
Da tu pitam: kako vi koje ležite ležite? U kojem položaju? Znam da se preporuča lijevi bok, ali meni to najmanje paše - vrlo brzo me počne boliti kuk, pa grčiti noga, a onda i trbuh počne boliti
Paše mi desni bok i leđa, ali se stalno moram vrtiti.
Još mi je dr. rekla da pod rit stavim jastuk. Tako sam i u prvoj T ležala, ali pred kraj, samo mjesec dana. Ovo s jastukom je tako bolno za moja leđa, da ne znam kako ću to izdržati. Uspijem 10-15 minuta, onda ne mogu više
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 15:44   #197
Jos sam u jednom komadu, i dalje na tokolizi do daljnjeg
Meni su rekli da ne lezim na ledima zbog kontrakcija. Nego na boku, al nisu specificirali kojem. Meni je lakse na lijevom boku, jer se mala buni cim se okrenem na desni. I da, lijevi bok, noga su mi krepani, crveni, bolni. Muz me masira svaki dan da izguram jos bar 3 tjedna.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 15:51   #198
Quote:
Atrama kaže: Pogledaj post
Jos sam u jednom komadu, i dalje na tokolizi do daljnjeg
Meni su rekli da ne lezim na ledima zbog kontrakcija. Nego na boku, al nisu specificirali kojem. Meni je lakse na lijevom boku, jer se mala buni cim se okrenem na desni. I da, lijevi bok, noga su mi krepani, crveni, bolni. Muz me masira svaki dan da izguram jos bar 3 tjedna.
Vidiš, mene na lijevom grči noga, na desnom manje. Leđa mi pašu. Iako, ja mijenjam položaj jako često, jer ne mogu dugo ni u jednom izdržati. Počne me boliti trbuh, pa leđa. Ili obrnutim redoslijedom.
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 16:15   #199
Ne zelim te plasit, al obrati malo pozornost na bol u trbuhu. Da li ti se trbuh stvrdne? I mislim da bi zbog U oblika cerviksa trebala na pregled u bolnicu, za svaki slucaj.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 16:19   #200
Quote:
Atrama kaže: Pogledaj post
Ne zelim te plasit, al obrati malo pozornost na bol u trbuhu. Da li ti se trbuh stvrdne? I mislim da bi zbog U oblika cerviksa trebala na pregled u bolnicu, za svaki slucaj.
Vrlo rijetko. Hvala na savjetu, ali mislim da ne bih, jer mi je dosta bolnice Moja dr ne diže paniku uopće, tako da neću ni ja. Mirujem doma, ako bude nešto, idem u bolnicu. Ne vjerujem da je većina njih stručnija od moje dr, puno je tamo doktora koje sam srela i ne želim opet. Kad bih mogla birati kod koga ću doći, možda bih i otišla (iako mislim da to nije pametno stalno pregledavati), ovako se nadam da neće biti potrebe.
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.