Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2010., 01:52   #61
Čitam malo ovu temu,kao i ostale vezane za grijanje i sl., i teško dolazim do zaključka. Bilo bi prvo dobro definirati odakle tko piše. Pod odakle mislim na koji dio lijepe naše. Svima je već jasno da nije isto zagrijati stan u zg,st,Delnicama ...
Sigurno smo svi već shvatili da je u Dalmaciji struja "must".
Tu dolazimo do mog slučaja (St) . Naime, živim u stanu južne orijentacije,novije gradnje...sa stop sol folijama (mrak su...) na svim prozorima.Zadnje su tu više zbog privatnosti nego ičeg. Problem je dijete koje je na putu, a obe sobe su na sjeveru. Do sada smo se grijali jednom "malom tošibicom " i nije bilo loše.
Sobe su i dalje po hladnim danima bile relativno hladne ali samo u slučaju da su vrata tih soba bila zatvorena. klima uopće nije inverterskog tipa i mislim da je svega 2.5kw u hlađenju. Ista je tu od 2005 tj. od kad je investitor montirao.
Za razliku od mojih poznanika i familije, moja "tošibica" radi cijeli dan i cijelu noć. Nema ništa ljepše nego sa ljetne žege ući u pristojno rashlađen stan
ili obratno. Potrošnja el. energ. je po riječima moje žene "smiješna". Stvarno ne znam koliko je to ali vodite računa da smo po 40 dana na otoku. Uglavnom,ja tu klimu nikad nisam čuo da puše nakon što uspostavi temp.
Ljeti na 24(žena diže na 25,26) a zimi na 30. U cijelom stanu osim u dva wc-a, od kojih je jedan u našoj sobi, bude ugodno toplo.
Da ne duljim, u planu mi je ubacit te dvije Glamox grijalice u sobe od po ?? kw.
Obe sobe su od po cca 12m2. Koliko je kw dovoljno za te sobe držat toplima tokom cijele noći uz decentnu izolaciju. Dali je Glamox to što tražim?
Unaprijed zahvalan.
Cosmic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 00:43   #62
Exclamation

Evo u gradnji smo kuce i grijanje budu Glamoxi, s tim da je kuca izolirana tako da spada u vrh po njihovim tablicama. Kao dodatak grijanju imamo i kamin sa ventiliranim upuhivanjem toplog zraka razvedeno po cijeloj kuci.

Nakon puno razmisljanja ( plin, struja, Mramorterm, Glamox.... ) , odluka je pala na Glamox!

Pocetni troskovi su za 100% manji nego za plin, a i struje bude uvijek moralo biti, a plina ko zna kolko jos i po kojoj cijeni (posto je fosilno gorivo, a vidimo kak se krecu cijene) ..., a i ako Rusi zatvore pipu, opet svi u Pevec po grijalice!
O izgledu Glamoxa i obicnih radijatora ne treba puno pricati, o sigurnosti, ako imate malu djecu (s obzirom da nisu prevruci na dodir), isto tako ,a i ako ne volite plin u kuci (kao mi) isto tako !

Eto... o racunima cu vam nesto znati reci tek za godinu dana,a do tada...
Deoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 10:25   #63
Quote:
sara2001 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko tko se grije konvektorima (bilo koje vrste) napisati koliki mu je mjesečni račun za struju, otprilike neki prosjek, i koju kvadraturu grije?
Uopće nemam predodžbu koliko se mjesečno torši na grijanje strujom
recimo 300-ak kn struje ljeto, 350-ak kn zima (prošle zime, na ratu od 350 smo trebali platiti 250 kn nakon obračuna).
36 kvadrata, zadnji kat, ravni strop (po ljeti je pakao), apsolutno sve na struju.
dva glamoxa, veća soba 2kW, manja soba 1kW, grijanje na 21-22 stupnja cijele zime jer je žena bila doma sa klincem.
teško je tu izračunati potrošnje samih grijalica, jer imamo doma 2 računala i 2 laptopa, od kojih pola radi 24 sata dnevno, TV radi od ženinog buđenja do odlaska u krevet itd.
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 10:19   #64
Moje iskustvo sa Glamoxom je pozitivno. Mi smo na kontinentu u jednom stanu. Imamo dobru izolaciju i 3 radijatora i cijeli stan troši samo struju, tako da nam je mjesečni račun oko 400kn. Mislim da je to prihvatljivo.

Zadnje uređivanje Aoife : 04.04.2010. at 19:57. Reason: Brisanje reklame
china49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 21:01   #65
Quote:
china49 kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo sa Glamoxom je pozitivno. Mi smo na kontinentu u jednom stanu. Imamo dobru izolaciju i 3 radijatora i cijeli stan troši samo struju, tako da nam je mjesečni račun oko 400kn. Mislim da je to prihvatljivo.
Mora da postoji više vrsta tih Glamox radijatora - oni koji troše i oni koji ne troše
Tiffany_lampa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 21:12   #66
Quote:
Cosmic kaže: Pogledaj post
Čitam malo ovu temu,kao i ostale vezane za grijanje i sl., i teško dolazim do zaključka. Bilo bi prvo dobro definirati odakle tko piše. Pod odakle mislim na koji dio lijepe naše. Svima je već jasno da nije isto zagrijati stan u zg,st,Delnicama ...
Sigurno smo svi već shvatili da je u Dalmaciji struja "must".
Tu dolazimo do mog slučaja (St) . Naime, živim u stanu južne orijentacije,novije gradnje...sa stop sol folijama (mrak su...) na svim prozorima.Zadnje su tu više zbog privatnosti nego ičeg. Problem je dijete koje je na putu, a obe sobe su na sjeveru. Do sada smo se grijali jednom "malom tošibicom " i nije bilo loše.
Sobe su i dalje po hladnim danima bile relativno hladne ali samo u slučaju da su vrata tih soba bila zatvorena. klima uopće nije inverterskog tipa i mislim da je svega 2.5kw u hlađenju. Ista je tu od 2005 tj. od kad je investitor montirao.
Za razliku od mojih poznanika i familije, moja "tošibica" radi cijeli dan i cijelu noć. Nema ništa ljepše nego sa ljetne žege ući u pristojno rashlađen stan
ili obratno. Potrošnja el. energ. je po riječima moje žene "smiješna". Stvarno ne znam koliko je to ali vodite računa da smo po 40 dana na otoku. Uglavnom,ja tu klimu nikad nisam čuo da puše nakon što uspostavi temp.
Ljeti na 24(žena diže na 25,26) a zimi na 30. U cijelom stanu osim u dva wc-a, od kojih je jedan u našoj sobi, bude ugodno toplo.
Da ne duljim, u planu mi je ubacit te dvije Glamox grijalice u sobe od po ?? kw.
Obe sobe su od po cca 12m2. Koliko je kw dovoljno za te sobe držat toplima tokom cijele noći uz decentnu izolaciju. Dali je Glamox to što tražim?
Unaprijed zahvalan.
mislim da je to ok. struja će poskupiti ali grijalica ne troši struju već kuća troši struju , ako je izolacija ok potrošnja je mala i el. grijalice imaju iskoristivost 100% .glamox ima ugrađen dobar precizni termostat pa bi to trebalo dobro funkcionirati ,kao što rekoh važna je izolacija ...
gitara2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 21:14   #67
Quote:
gitara2009 kaže: Pogledaj post
mislim da je to ok. struja će poskupiti ali grijalica ne troši struju već kuća troši struju , ako je izolacija ok potrošnja je mala i el. grijalice imaju iskoristivost 100% .glamox ima ugrađen dobar precizni termostat pa bi to trebalo dobro funkcionirati ,kao što rekoh važna je izolacija ...
mislim da je u dobro izoliranoj kući dovoljno 100w/m2 znači za sobu od 12m2 dovoljno je 1200w ili mislim da su glamox grijalice 1,5 kw.
gitara2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 22:55   #68
Znaci, slaba izolacija stana od 36m2, i imate cca. 350kn struje mjesecno !

po tome .. kuca 200m2 sa vrhunskom izolacijom, nebi smjelo biti vise od 2000,s tim da cemo kamin iskoristavati maximalno, pa bi i to trebalo pasti za jos 50% !

Jel ima jos netko kakvo iskustvo s Glamoxima ?
Deoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 23:15   #69
Da nažalost,moja iskustva su jaako loša.Prošle dvije godine u stanu od sto kvadrata i samo glamox potrošnja struje 40 000 kuna.katastrofa bankrotirali smo.Uz gašenje radijatora,ograničavanje temperature na 18 stupnjeva,ali opet nenormalna potrošnja.Pet radijatora.prešli smo na peč na drva,potrošili smo 10 metara drva za cijelu zimu.
mojca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 23:23   #70
Zezaš se ?!?!

Ako je istina, pet glamoxa + 40.000 kn potrošene struje u dvije godine, pa to je moglo biti fino centralno grijanje.....
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 09:45   #71
Exclamation

Quote:
mojca1 kaže: Pogledaj post
Da nažalost,moja iskustva su jaako loša.Prošle dvije godine u stanu od sto kvadrata i samo glamox potrošnja struje 40 000 kuna.katastrofa bankrotirali smo.Uz gašenje radijatora,ograničavanje temperature na 18 stupnjeva,ali opet nenormalna potrošnja.Pet radijatora.prešli smo na peč na drva,potrošili smo 10 metara drva za cijelu zimu.
Pozdrav Mojca, imam par pitanja, pa ako ti se da...

daj mi reci kakva vam je izolacija stana, koje su jacine ovih pet radijatora (iako mi je mozda malo premalo 5 komada za 100m2), i da li grijalicama upravljate preko neke centralne jedinice ili su svaki zasebno radili na svojim termostatima!?

da, malo je puno 40000 u dvije godine! To bi bilo 1650kn mjesecno, ali ne grijete se cijelu godinu, tak da je to sigurno oko 3000kn/mj !!

hvala
Deoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 22:34   #72
Quote:
Deoo kaže: Pogledaj post
Pozdrav Mojca, imam par pitanja, pa ako ti se da...

daj mi reci kakva vam je izolacija stana, koje su jacine ovih pet radijatora (iako mi je mozda malo premalo 5 komada za 100m2), i da li grijalicama upravljate preko neke centralne jedinice ili su svaki zasebno radili na svojim termostatima!?

da, malo je puno 40000 u dvije godine! To bi bilo 1650kn mjesecno, ali ne grijete se cijelu godinu, tak da je to sigurno oko 3000kn/mj !!

hvala
Imamo običnu fasadu,ne termo,dva radijatora u boravku i kuhinji jer nam je u jednom sve,a u spavaćim sobama po jedan.saki radi zasebno.Nije nam bilo baš toplo.Doslovno bankrot.mislim da smo dobro nasjeli
mojca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 12:01   #73
Eto, vidjet cemo ove zime. Ja si ugradjujem u cijelu kucu Glamoxe, ali mislim ih koristit samo kad kamin nece grijati i jos idu invereteri (klima) po svim sobama!
Kuca je gradjena : 29ka cigla, 10cm stiropora, akril fasada, zbuka iznutra, na krovu Gerard + 24cm vune + knauf !

Zivi bili pa vidjeli !
Deoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 10:09   #74
Sretno........
mojca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 21:21   #75
Quote:
Deoo kaže: Pogledaj post
Znaci, slaba izolacija stana od 36m2, i imate cca. 350kn struje mjesecno !

po tome .. kuca 200m2 sa vrhunskom izolacijom, nebi smjelo biti vise od 2000,s tim da cemo kamin iskoristavati maximalno, pa bi i to trebalo pasti za jos 50% !

Jel ima jos netko kakvo iskustvo s Glamoxima ?
350 kn mjesečno, da; ali kao što rekoh, ne samo za grijanje nego za kompletno sve uređaje u stanu.
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 18:40   #76
Molim savjete oko ovih radijatora iz norveške..hitno!
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 11:07   #77
Pozdrav!
Zanima me koje jačine mi treba radijator za garsonijeru od 25 kvadrata (20 soba, ostalo mini kuhinjica i predsoblje)?
Planiram uzeti BEHa radijatore, ali nisam na čisto hoće li mi 2000w biti dovoljno
LedenaKocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 11:09   #78
Quote:
LedenaKocka kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zanima me koje jačine mi treba radijator za garsonijeru od 25 kvadrata (20 soba, ostalo mini kuhinjica i predsoblje)?
Planiram uzeti BEHa radijatore, ali nisam na čisto hoće li mi 2000w biti dovoljno
generalno da, no trebalo bi prvo vidjeti stupanj izolacije, podneblje i raspored prostora da se nebi desilo da fali koji W snage.

Najbolje je obratiti se za savijet tehnickoj podršci na
www.beha.com.hr
Tersus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 12:15   #79
Racunam da je prostor dobro prosjecno izoliran (nije lose uopce, no moglo bi biti i bolje) , samo jedan je vanjski zid. Stara je zgrada i izmedju mog i susjedovog zida je praznina od kojih 30cm, vjerujem da mi je i to neka izolacija
Na njihovim stranicama izracunala sam da mi je potrebno 2300W, no oni nemaju u ponudi, kao ni glamox nijedan radijator od 2500W, a ja nemam prostora za 2 komada
LedenaKocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 14:16   #80
imam ulicni lokal u zagrebu od 25m2, koji se nalazi na uglu, izlog 150x210 i vrata 160x210(izlog i vrata), visina oko 3m, pod od kamena, ispod nas je zemlja, grijemo se klimom od 7,4 kw koja brzo zagrije prostor, zrak je izuzetno suh, unatoc tome sto se brzo zagrije iz izloga bi se osjecao hladan zrak(pretpostavka je zbog velicine izloga s obzirom na lokal), i naravno do pasa bi bilo hladno jer je dolje kamen, koje bi bilo najbolje elektricno rjesenje da se taj prostor ugrije kako spada
brule is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:08.