Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2017., 19:30   #661
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Ovdje je nekoliko jednostavnih metoda:
https://youtu.be/nqvJ8LPtse0

Uzmes provjereno pravi med i neki od laznjaka iz ducana, okrenes teglice naopako i gledaj kako se stvara i krece veliki mjehuric.
Nije li ovdje bio savjet da se med razmuti u vodi? Sudeći prema ovome filmiću, nije baš moguće.

Ja psu, bez obzira na to što je med dobar za ljude, ne bih uopće davala med.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 19:47   #662
Kuhanje za psa

Moje pseto je med dobilo samo jednom kad je zvizno u hipoglikemiju kao malo stene, nikad kasnije - previse se igrao, premalo spavao.

Sa stenadi je moj stav da cim krene zewce bljuvanje, proljev ili cudno ponasanje mi smo vec na putu do veterinara.

Nisam panicar, ali znam da ono sto je oko podneva cudno kasljucanje u mrklo doba noci prelazi u hroptanje, a mokri prdac ce postati raketni proljev - a dok se igramo s narodnim lijekovime malac vec na pola skakuce po dugi.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 20:02   #663
Ne bi mi nikad palo na pamet dati med.

Dobro, Andrej, tebi igra ulogu i to što imaš minijaturne pse. Nešto što će mom psu biti prehladica od dan dva lako izlječiva će za tvoga značiti cijeli organizam u kolapsu.

Generalno za lakši proljev neću trčati veterinaru odmah ni sa štenetom ni mačićima. Ako je sve ostalo okej - znači ima volje, hoće jesti, igra se, ne povraća, nije dehidrirao, itd...

Međutim, ne igram se s nikakvim narodnim lijekovima.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 20:10   #664
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
Moj isto ne podnosi meso iz dućana!
***

ima kronični pankreatitis, i to je dobio DG nakon 6 god tapkanja u mraku (a svima sam govorila da nema osjetljiv želudac, nego da mu je primarni problem iznenadni bolovi... povraćanja, grčevi, proljevi....
ovo sam te zaboravila pitat jučer: kak si skužila da ga boli? jel plakao ili što? jer moja curka ne cvili, ništa, tak da ja nemam pojma dal ju sirotu boli?
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 20:15   #665
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
ovo sam te zaboravila pitat jučer: kak si skužila da ga boli? jel plakao ili što? jer moja curka ne cvili, ništa, tak da ja nemam pojma dal ju sirotu boli?
Nevažno je boli li je ili ne, ali je bolesna. Daj više idi vetu i nemoj čekati do sutra.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 21:29   #666
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Nevažno je boli li je ili ne, ali je bolesna. Daj više idi vetu i nemoj čekati do sutra.
ne znam di da idem osim na veterinu (a tamo baš..hm, hm, svakakvih iskustava ekipa ima, nije mi baš svejedno a pogotovo jer je vikend)

sad joj kuham...pola sata prije jela, kak su mi petra i leelou rekle, dajem pept a onda riža+oslić (par žličica, već koliko uspijem)

ako povrati za 1 sat još jedan pept (kak je vet rekao) a onda ak slučajno bude frka, tj. ak povrati krv onda idem na hitnu.

pa ne vjerujem da mi sam ne bi rekao da je to frka i da idem na hitnu??
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 21:37   #667
Većina vetova u Zagrebu ima hitno dežurstvo. Samo moraš nazvati. Pričali smo već na temi Prva pomoć koji sve.

Brzo guglanje me dovelo do ovog: http://www.zgportal.com/servisne-inf...rinari-zagreb/
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 21:40   #668
Kuhanje za psa

Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Ne bi mi nikad palo na pamet dati med.



Dobro, Andrej, tebi igra ulogu i to što imaš minijaturne pse. Nešto što će mom psu biti prehladica od dan dva lako izlječiva će za tvoga značiti cijeli organizam u kolapsu.

Slazem se, to je istina. Ali s minijaturnima i stenadi bolje igrati na sigurno. Minijaturnog napuhala danas klima nakon kupanja pa mi je malo smrkljav ali za to necu nocas ici vetu, iako ima samo dvije kile. Dosta tu ima prednosti i dostupnost kvalitetnih vetova u gradu, nama su na 15 minuta odlicna dva koji imaju dezurstvo pa i to olaksava.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 23:19   #669
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Ovdje je nekoliko jednostavnih metoda:
https://youtu.be/nqvJ8LPtse0

Uzmes provjereno pravi med i neki od laznjaka iz ducana, okrenes teglice naopako i gledaj kako se stvara i krece veliki mjehuric.
Ja ti uzimam med direkt od proizvođača iz G. kotara.

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Nije li ovdje bio savjet da se med razmuti u vodi? Sudeći prema ovome filmiću, nije baš moguće.

Ja psu, bez obzira na to što je med dobar za ljude, ne bih uopće davala med.
Pošto mi je pas imao padove valjda šećera i dok se nismo dobro uhodali, znao se tresti. Poružno za vidjeti.
Veter. koji mi je spasio psa mi savjetovao u takvim momentima dati med.

Inače za mene nutricionist mi je savjetovao da uzmem med svako jutro. Kaže žena dat će vam energiju bez remećenja insulina i debljanja.

I vukovi su klopali med

Moj pas je samo jednom imao proljev i odmah smo išli vetu. Temperatura je bila blizu 40. Napila se ustajale vode par dana prije toga. Dobila par dana antibiotike i vitaminske inekcije.
Svatko zna najbolje životinju i što nije uredu.
Ako se sumnja pratiti je i na vrijeme otići veterinaru.

Trebate pripaziti osjetljive pse nakon kupanja. Nekad se pojavi i upala pluća.
Ove godine je više osoba oko mene fasovalo upale pluća.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 12:01   #670
Pošto sam počela davati polenova zrnaca psu i vidim da liže podlogu na kojoj su bila, malo me zanimalo smijeli to pas jesti. Obožava ta zrnca.
Samo sam ih na krivi način davala, treba ih kiseliti u vodi prije upotrebe.
I pčelinji proizvodi se koriste postupno i povećava se doza.
Prošlu zimu prvi put nisam uzimala peludna zrnca i na proljeće, zbog nepokošenih livada, sam prvi put dobila gadne alergijske kašljeve.

Evo članak o pčelinjim prizvodima i uticaj na pseće zdrvlje.

https://www.whole-dog-journal.com/is...s_15967-1.html

upotreba polenovih zrnaca

https://www.biobio.hr/bioblogija/cvj...muniteta-1860/
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 13:50   #671
Petra, jesi li ti dobila od veta neko obrazloženje zašto ti se pas trese?

Evo, ja sam a nakon što mi je netko ovdje savjetovao počela oko 12 navečer kad dođemo iz zadnje šetnje dati mrvicu hrane, te kad se probudim ujutro oko 5,6,7 još malo i više se ne trese.
Uglavnom skužila sam da je bitno da ne bude bez hrane od 8 navečer do 8 ujutro inače se trese. Med mu isto tako automatski pomogne.
Brinem se da to ne ode na nešto ozbiljnije.

Ova ljuska od jajeta mi se čini super da li je netko od vas to davao psu?

Mi smo u međuvremenu napravili test na alergije i ispalo od onog što sam mu davala/kuhala na dnevnoj bazi da je intolerantan na piletinu, puretinu, mrkvu, krumpir, rižu....
Sad smo to sve izbacili pa ću vidjeti da li će se dobri periodi bez bolova produžiti.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:37   #672
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
ovo sam te zaboravila pitat jučer: kak si skužila da ga boli? jel plakao ili što? jer moja curka ne cvili, ništa, tak da ja nemam pojma dal ju sirotu boli?
joj sorry tek sad vidim

ne može spavati (gotovo uvijeek je to bilo kasno na večer ili u noći) i nemiran je, traži van, ali vani samo lagano hoda (inače je jurilica), ne vuče , odbija hranu, ne može si doma naći mjesto, mljacka, ne leži opušteno (npr spava uvijek na boku ili na leđima, a kad je bolstan je sklupčan, a u napadima čak ni glavu ne spusti nego se stalno vrti i pokušava namjestiti)
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:27   #673
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Petra, jesi li ti dobila od veta neko obrazloženje zašto ti se pas trese?

Evo, ja sam a nakon što mi je netko ovdje savjetovao počela oko 12 navečer kad dođemo iz zadnje šetnje dati mrvicu hrane, te kad se probudim ujutro oko 5,6,7 još malo i više se ne trese.
Uglavnom skužila sam da je bitno da ne bude bez hrane od 8 navečer do 8 ujutro inače se trese. Med mu isto tako automatski pomogne.
Brinem se da to ne ode na nešto ozbiljnije.

Ova ljuska od jajeta mi se čini super da li je netko od vas to davao psu?

Mi smo u međuvremenu napravili test na alergije i ispalo od onog što sam mu davala/kuhala na dnevnoj bazi da je intolerantan na piletinu, puretinu, mrkvu, krumpir, rižu....
Sad smo to sve izbacili pa ću vidjeti da li će se dobri periodi bez bolova produžiti.
A znaju koliko i ja zašto se što dešava.

Razlog je vjerojatno bio veliki razmak između obroka. Uglavnom ponekad i bez da se trese dobije mrvicu meda, ako čeka obrok recimo. Ali samo ponekad.

Obroci su sad 3 puta na dan, ali smanjujem količinu jer se pas deblja.
I jedna osoba, koja je nije vidjela duže vremena, kaže da mi pas izgleda kao prasence. Veli nedaj Bože da je Kinezi vide.
To me zabrinulo, ali trči i sve je dobro i borimo se bar ostati na ovoj gramaži.
Moramo ubrzo na kontrolu T4.

Moguće da je razlog i hrana sa premalo masnoće. Sad joj dodajem i onu sa 12% ( prije je bila na 7%). Kad je bila samo na 7% lajala bi na nas i stalno nešto bila ljuta. Sad je to bolje. Pa sam i kad kuham davala ponekad kap ribljeg ulja mimo obroka.

Pa ako je pas bio na to intolerantan onda nije bila dobra apsorpcija nutrijenata. Možda se i zato tresao.
Jesi li ikada davala multivitamine? Ja dajem tab. za zglobiće često i nekad vitaminčiće kad kuham.
Ponekad dodajem probiotike u prahu, kad kuham nekad dodam hrani alge, ponekad želatinu. Kad jogurt pripremam da se utopli na sobnoj temperaturi dodam peludna zrnca da se kisele, pas ih obožava.

Ne primjećujem više ništa loše, i dahtanje koje je povremeno bilo je prestalo. Vidjet ćemo što će biti dalje. Uglavnom moramo na kontrolu.
Ampule za buhe i sl ne dajemo, to su otrovi. Ima ogrlicu, po poljanama ne idemo zbog krpelja dok ne prođe sezona. Imamo dvorište za trku stvoreno. Buha ovdje inače nema.

Dala sam opnu od jaja psu. Prokuhala ljuske. Opna za psa, a prah ljuske za biljke. Pojela je smetljarka opnu kao da je ćevap. Ta ti jede sve ispred sebe.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:28   #674
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
joj sorry tek sad vidim

ne može spavati (gotovo uvijeek je to bilo kasno na večer ili u noći) i nemiran je, traži van, ali vani samo lagano hoda (inače je jurilica), ne vuče , odbija hranu, ne može si doma naći mjesto, mljacka, ne leži opušteno (npr spava uvijek na boku ili na leđima, a kad je bolstan je sklupčan, a u napadima čak ni glavu ne spusti nego se stalno vrti i pokušava namjestiti)
nema frke, tko će sve polovit kad je ovaj topic tak' dinamičan

btw. sad me ovaj tvoj upis natjerao da pogledam moju curku, ne spava sklupčana....ali JEST spavala sklupčana prvih par dana poslije op. a sjetila sam se i da je prije toga, kad su počeli problemi, znala ponekad spavat sklupčana..
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:36   #675
Ne mora sklupčanost biti bol i bolest. Može biti i onako. Evo kod mene je hladnije, sinoć smo se i grijali. Pas je ošišan na kratko i grije se tako što je sklupčan.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 20:25   #676
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Ne mora sklupčanost biti bol i bolest. Može biti i onako. Evo kod mene je hladnije, sinoć smo se i grijali. Pas je ošišan na kratko i grije se tako što je sklupčan.

pa di ti Petra stanuješ...da nisi, bogati, na Grenlandu kad već griješ?

danas mi je curka prvi put pojela malo riže+oslića, cca 2 žličice i čak je htjela još pa sam joj malo dala iz dlana (al ne smijem pretjerivat)..a popila je i malo vodice....i kakala je jutros, stolica mekana al ipak formirana, malo još krvave sluzi ali daleko je to od od onih horora kad je sve i počelo...

poslije jutarnje infuzije zujala je malo i po parku a večeras kad smo se vratili s druge infuzije htjela je dolje na Tkalču al nisam joj dala da se ne prenapreže po štengama (zbog šavova)....

tak sam sretna da vam ne mrem opisat'...prvi put u mjesec i više dana sam nekak smirena pa ću probat večeras konačno nešto i radit...
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 22:41   #677
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
pa di ti Petra stanuješ...da nisi, bogati, na Grenlandu kad već griješ?

danas mi je curka prvi put pojela malo riže+oslića, cca 2 žličice i čak je htjela još pa sam joj malo dala iz dlana (al ne smijem pretjerivat)..a popila je i malo vodice....i kakala je jutros, stolica mekana al ipak formirana, malo još krvave sluzi ali daleko je to od od onih horora kad je sve i počelo...

poslije jutarnje infuzije zujala je malo i po parku a večeras kad smo se vratili s druge infuzije htjela je dolje na Tkalču al nisam joj dala da se ne prenapreže po štengama (zbog šavova)....

tak sam sretna da vam ne mrem opisat'...prvi put u mjesec i više dana sam nekak smirena pa ću probat večeras konačno nešto i radit...
Bravisimo ide naprijed:klap:

Ja sam ti na blizu oko 800metara nadmorske visine. Već sljedećih dana ćemo ložiti, za sad palim klimu. Za 20-30 dana je mraz.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 23:23   #678
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Ne mora sklupčanost biti bol i bolest. Može biti i onako. Evo kod mene je hladnije, sinoć smo se i grijali. Pas je ošišan na kratko i grije se tako što je sklupčan.
ma naravno, da ne bi ispalo da ako je pas sklupčan je bolestan, spava i moj sklupčan kad je i zdrav... ali ako navečer odbije hranu i ne igra se nego povuče u sobu i spava sklupčan, a ne na leđima nakon nekog vremena nešto je čudno
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 23:51   #679
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Bravisimo ide naprijed:klap:

Ja sam ti na blizu oko 800metara nadmorske visine. Već sljedećih dana ćemo ložiti, za sad palim klimu. Za 20-30 dana je mraz.
je, baš sam happy. btw. inače ju često zovem i 'mali žile' (od žilava, hehe)

btw. ak nije tajna a di je to, jel na Dinari ili tak nešto...ček' što još ono imamo od visokih planina...hm, hm, ne mrem se sjetit. mosor možda?
platak neće biti, on je mislim niži...
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 10:09   #680
Trebala bih pomoć u vezi određivanja količine kuhanoga za psića koji ima cca17,5 kg. Hranim ga dehidratom (TOTW), dnevna količina 230g.
Sada mu sve češće i kuham piletinu, srčeka, jetrica i malo povrća, pa mu onda dajem manje dehidrata, recimo pola ili nešto više od pola, a drugi obrok je taj kuhani.
E sad, ne znam kako odrediti količinu kuhanog obroka a da mu ne bude premalo ili previše? Da se razumijemo, njemu nikad nije previše i mogao bi jesti do iznemoglosti pa se ne mogu ravnati po njegovim željama ...ne bih htjela da se udeblja, a opet ne bih htjela da mu je premalo.
Ima li netko ideju kako da odredim barem približnu količinu?
anyzena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.