Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2017., 10:31   #801
Mislim da smrznutih brusnica imate i u lidlu i da na akciji budu po 15-tak kn ta vrećica (mislim da je od pol kg). Nije loša alternativa ni ovo što je netko gore spomenio, čaj od brusnice (encianov, to je čista samljevena brusnica)

Da, kod tih dodataka treba jako paziti šta se daje jer sastojci unutra znaju biti otrovni za njih. Ne znam za pse, al za mačke jako treba paziti recimo da nema ksilitola (brezin šećer) koji dodaju kao zamjenu za šećer, a toksična je za mace. Mislim da sam čitala da je i za psee, ali nisam sigurna.

I sad ste me sjetili, mogla bi ja svome dodavati u klopu brusnice, čisto onako preventivno jer ih voli klopati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 10:41   #802
Da, ksilitol je otrovana za pse, druga sladila su navodno ok iako ja nisam htjela riskirati pogotovo kad postoji Solgar bez ikakvih dodataka.

Što se tiče čaja, istina je da je to također "čisto", samo tu je problem da ne može pas popiti čaja koliko bi trebao da ima pravi efekt. Ja sam planirala čaj, na kraju sam uzela ekstrakt jer s njim barem znam da je unijela dozu.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 11:02   #803
Ma dobro, ti sada rješavaš probleme, ali kao prevencija je super ili kad se već malo smiri situacija.

Ovaj encijan je čista brusnica, to je jedini koji sam našla, a nije da ih nisam tražila. Ja sam to koristila za ispiranje mjehura, mico je morao što više tekućine unositi da što češće piški pa sam mu davala čaj od brusnice.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 11:06   #804
Potražiti ću taj čaj kad se sve to smiri, već sam dobila kao preporuku, ali nisam ga uspjela naći. Gledala sam dm, Konzum i ljekarnu.

Neće odmoći kasnije kad se skroz oporavi.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 11:23   #805
Ja sam u dmu kupovala. Ovo je taj čaj: https://encian.hr/caj-od-brusnice-50-g-proizvod-484/, dobiješ unutra i paketić smeđeg šećera.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 11:30   #806
Hvala ti, sad znam kako izgleda.

Stvarno piše 100g smeđeg šećera. Ne znam što bih bez toga.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 11:48   #807
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Što se tiče čaja, istina je da je to također "čisto", samo tu je problem da ne može pas popiti čaja koliko bi trebao da ima pravi efekt. Ja sam planirala čaj, na kraju sam uzela ekstrakt jer s njim barem znam da je unijela dozu.
Ja sam Sitki nalijevala dnevnu dozu u hranu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 15:48   #808
Ksilitol je štetan i za ljude (kancerogen), stevija je OK i za ljude i za životinje, samo ne znam šta će životinjama sladilo.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 18:04   #809
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Sweet ne tebaš dodavati brusnice ako joj daješ ekstrakt. Zapravo se kod upala i kamenaca preporuča ekstrakt jer je potentniji i bolje djeluje. Brusnice neće škoditi, no ja kad sam liječila P. krenula sam s brusnicama i na kraju završila na ekstraktu po preporuci veta. Smrznute brusnice su između ostalog jako skupe, a naspram ekstrakta su ništa. Ja za C vitamin redovno dodajem mljeveni šipak (onaj za čaj u rinfuzi) koji dodatno smeljem u još finiji prah.
Ne znam odakle ti da su skupe smrznute brusnice, u kauflandu ih uzimam za max 15 kn, a cesto budu i na akciji. Za 400-450gr meni to nije skupo, pa i visnje koje su kod nas puno dostupnije su dosta skuplje.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 18:42   #810
Brusnice, borovnice i kupine budu u Šparu pod normalno tamo gdje je voće i povrće.

Mi se isčistili od alergena pa cim čvakne nešto od mačje hrane slijedi pol sata napada češanja. Baš se lijepo vidi koliko je bolje od kad smo radili test.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 19:52   #811
Ok ali koliko smrznutih brusnica da joj dodam u klopu svaki dan? Ostala bih na ekstraktu dok skroz ne ozdravi, zanima me za ubuduće. Sviđa mi se i ovo što je Didi napisala, da joj prelijem klopu.

Donio muž kantu ljuska od jaja pa idem to mljeti.

Naručit ću i koštano brašno.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 21:42   #812
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ne znam odakle ti da su skupe smrznute brusnice, u kauflandu ih uzimam za max 15 kn, a cesto budu i na akciji. Za 400-450gr meni to nije skupo, pa i visnje koje su kod nas puno dostupnije su dosta skuplje.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Ne idem u Kaufland. Ali budem ak veliš da su tako jeftine. Dankešen! :*
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 23:33   #813
Ma smrznute nije problem naci, cak ih i Ledo ima. Cijene su oko 15-20 kn za pol kg. Friske je vec teze naci i te budu skupe.

Sweethart ja sam macku kad sam da nalijevala davala po pol deci do deci caja dnevno. Tako da psu bez problema mozes uvaliti u klopu tako neku kolicinu. A ove smrznute, mislim da saka dnevno ne bi trebala biti problem. U biti vidjet ces kak ti uopcevreagira i jel zeli jesti, ovaj moj je lud za tom rustican konzervom koja ima brusnice.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 15:38   #814
Čitala sam malo po forumu i proučavala neke linkove pa sam sada u nedoumici i imam pitanje. Maltezer, muški, nije kastriran, star 2 i pol godine, 3.5 kg. Kuham mu piletinu, mljevenu junetinu, puretinu ili ribu ovisi kako koji dan sto dobije. Dajem mu 2 obroka dnevno po 40-45 grama mesa + posni sir, neko povrce, maslinovo ulje, kefir, rizu, žumanjak isto ovisi kako koji dan sto domam. Mislite li da je njemu to premalo? On kroz dan jos uzica malo svačega, ali me zanima je li njemu to premalo mesa u glavnim obrocima? Kad je jeo HB dnevna količina je bila 70 grama, ali ovo je ipak kuhano čisto meso.
Cibalibaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 16:23   #815
Ako se ne varam bilo bi 2 do 3% od težine. Ako je to ukupno u oba obroka 45 g mesa meni se bez obzira na ostalo čini premalo.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 21:13   #816
U svakom obroku 45, znaci ukupno 90 grama mesa plus ostalo sto dobije. On stalno žica, gura glavu u tanjur kad netko jede i opcenito je strasno proždrljiv. Nekad mi se cini da mu je trbuščić pun koliko je pojeo, da nista vise ne stane, ali sad me ipak kopka to je li mu to premalo hrane.
Cibalibaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 21:14   #817
Quote:
Cibalibaba kaže: Pogledaj post
U svakom obroku 45, znaci ukupno 90 grama mesa plus ostalo sto dobije. On stalno žica, gura glavu u tanjur kad netko jede i opcenito je strasno proždrljiv. Nekad mi se cini da mu je trbuščić pun koliko je pojeo, da nista vise ne stane, ali sad me ipak kopka to je li mu to premalo hrane.
Hrani ovako. Ako se počne debljati, znači da je previše, ako vidiš da mršavi, smanji. Brzo se to pokaže.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 00:26   #818
On je na 3,5 kg od kad je napunio 10 mjeseci. Izgubio je 100 grama prosli mjesec kada je nesto ugrabio u šetnji vjerojatno i zbog povraćanja završio ja injekcijama. Znaci kod njega nema promjena u težini, ali sam ja sad u strahu kaj ako je moj mezimac gladan. Makar on je stalno gladan i stalno je pored stola ili tati u tanjuru, doslovno ��
Cibalibaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 08:59   #819
Quote:
Cibalibaba kaže: Pogledaj post
On je na 3,5 kg od kad je napunio 10 mjeseci. Izgubio je 100 grama prosli mjesec kada je nesto ugrabio u šetnji vjerojatno i zbog povraćanja završio ja injekcijama. Znaci kod njega nema promjena u težini, ali sam ja sad u strahu kaj ako je moj mezimac gladan. Makar on je stalno gladan i stalno je pored stola ili tati u tanjuru, doslovno ��
Ako je zdrav i dobiva dovoljno hrane, ne bi trebao biti gladan. Odrastao je pa organizam više hranu ne troši na rast. Tako da će prije biti da žica hranu jer je naviknuo dobivati sa stola.

Hranu odnosno poslastice najjednostavnije je upotrijebiti kao poticaj, motivaciju i nagradu u šetnji vani kada psa puštaš da slobodno trči tako da je to dobro, no hraniti ga bez razloga kod kuće kad te samo milo pogleda nema previše smisla, a s vremenom može dovesti do nepotrebnog debljanja. Kod nekastriranog maltezera teže nego kod drugih pasmina, ali ipak.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 09:52   #820
Hvala Didi na pomoci, vjerojatno onda nije gladan nego samo užasno pohlepan i najdraži zvuk na svijetu mu je lupkanje tanjura u kuhinji. Dosta šetamo, idemo na igranje s drugim psima pa potroši uglavnom ono sto dograbi sa strane.
Cibalibaba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:34.