Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2009., 15:39   #81
Mislim da svaku građevinu uvijek dobro prodaje lokacija. Ako je u lošem stanju (što kao neki pretpostavljaju za 30g stare montažne) kupac ju može srušiti i napraviti novu, ako je dobro građena sigurno će zahtijevati adaptaciju.uostalom , kroz 30-50god će biti normalno imati pasivne i pametne kuće, pod adaptacijom ne mislim na promjenu pločica u kupaonici..
A da li je pametnije uložiti 3000 u kredit ovisi o konkretnom slučaju, ali uvijek je to pitanje lokacije.
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 16:20   #82
da, osnovno načelo nekretnina i jest: lokacija, lokacija, lokacija
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 16:27   #83
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
da, osnovno načelo nekretnina i jest: lokacija, lokacija, lokacija
da!
Evo ja ću se vratiti na temu pa si mislite, recimo da smo davno sagradili kuću:
* kad bi imao zidanu kuću na Pantovčaku - danas bi imao vilu na elitnoj lokaciji, velike vrijednosti
* kad bi imao montažnu kuću na Pantovčaku - danas bi imao samo parcelu s problemom uklanjanja starog objekta.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 16:59   #84
Ima jedan moj poznanik kuću na Pantovčaku (vila iz 1941 g), prodaje se ... jedna od stavki u proračunu cijelog projekta je i "cijena bagera koji će to sve skupa -i što prije, poravnat" . Znači, prodaje se parcela. Tako da kuća stara 70 g može zanimati samo sirotinju i ljubitelje restauriranja ( a takvi nisu na ovim prostorima ... )
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 17:00   #85
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
* kad bi imao zidanu kuću na Pantovčaku - danas bi imao vilu na elitnoj lokaciji, velike vrijednosti
Upitno, no vjerojatno nakon pravog odabira boja bi imala veliku vrijednost
dlasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 17:20   #86
Stvarno ne znam koliko košta adaptacija te krasne vile na Pantovčaku. Mislim da ipak treba uspoređivati kvalitetu gradnje. Codegun, pretpostavaljam da misliš na krasne vile koje su u svom vremenu bile top klasične gradnje.
Zašto se onda ne uspoređuje top današnje klasične gradnje (zidane) i top montažne? Obično mislimo na montažnu gradnju tipa krivaja i marles, zašto ne npr. http://www.riko-hise.si/
Imaš krasnih zidanih od prije 100 god , a i krasnih montažnih- onih od još uvijek zdravih hrastovih trupaca!
Isto tako imaš zidanih koje je najbolje srušiti (ili su se već sam pretvorile u prah), npr i sličnih montažnih.
Nedavno sam skoro kupila kuću iz 1932 na dobroj lokaciji. na moju teeeešku žalost nisam - totalno nesređen papiri. Kuća izvana izgleda relativno očuvano , potrebni radovi: mijenjanje krovišta, centralno, sva unutarnja žbuka dolje, mijenjanje instalacija, promjena tlocrta zbog potreba moje obitelji, pa onda podovi , kupaonice itd.Gruba procjena oko 300eura po kvadratu. Puno jednostavnija opcija bi bila sve srušiti i na temelje staviti montažnu. Pa nek si oni za 60 godina opet naprave kako hoće.
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 18:14   #87
naravno da postoje vrlo kvalitetne montažne kuće. npr. marles.
ali njihovu kuću ne možeš dobiti za 300 eur/m2 nego duplo više.
problem su najviše cijene. cijene i samo cijene.
neka kuća traje realno 50 godina, ali cijena bi joj trebala biti dvostruko niža nego kod zidane.
a ne da domprojekt ili krivaja koštaju isto kao i zidana kuća, u biti čak i više.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 18:34   #88
Quote:
dlasic kaže: Pogledaj post
Upitno, no vjerojatno nakon pravog odabira boja bi imala veliku vrijednost
a ti bi se stalno svađao samnom samo je izgleda jedini problem kaj ne možeš smisliti nekaj dobrog za izvalit. Meni je moja boja odlična, ja bolju nisam vidio a ne očekujem da se to svima sviđa.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 18:36   #89
a što se tiče usporedbe zidana - montažna (na Pantovčaku ili sl.) mogu samo reći da je ona moja primjedba bila više zbog toga da malo "podkurim" raspravu. No ipak je istina da montažna na Pantovčaku može biti samo za rušenje dok bi kod zidane ipak mogla poneka biti i vila. Nitko me ne može uvjeriti da ima montažnu-vilu!
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 22:09   #90
Ja još nisam čuo za montažnu vilu, iako su neke prekrasne kuće-vile u Alpama garant montažne, ali to nemoš saznat bez šafarcigera
Zbog tog šarafcigera sam ja odusto od Ytonga, cijelo vrijeme me kopkalo da mi frajer može probušiti zid sa borerom 12 u 2 minute, i uzet svo zlato iz ladice ženinog ormarića za šminkanje, a u spavaćoj sobi!

btw. Ova "kuća za rušenje" koja to zapravo i nije jer se može jako lijepo renovirat (krov,fasada,instalacije i to je to...samo to novopečeni tajkun-kupac- tak -neće -to-gledat) se prodaje za 4000 EUR/m2. A kuća je napravljena za 500 idućih godina.Tek toliko o tome.

Zadnje uređivanje sky cruiser : 28.01.2009. at 22:15.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 23:11   #91
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
a ta tvoja vila je sa 75 cm debljine zidova jako kvalitetan građevinski proizvod, koji je, kako i sam kažeš, "preživio" 75 godina.
montažno to ne bi preživjelo.
Taj vanjski zid od 75 cm, u tada elitnoj zidanoj zgradi iz 1937. god., i nije neka prednost, jer bi mi trebao takav zid, od 200 cm, da bi se izjednačio, u toplinskoj izolaciji (u odnosu na koeficijent prolaska topline), sa kvalitetnim zidom od 30-ak cm u montažnoj gradnji ( a uvelike smanjuje korisnu stambenu površinu).
alokino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 23:36   #92
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
naravno da postoje vrlo kvalitetne montažne kuće. npr. marles.
ali njihovu kuću ne možeš dobiti za 300 eur/m2 nego duplo više.
problem su najviše cijene. cijene i samo cijene.
neka kuća traje realno 50 godina, ali cijena bi joj trebala biti dvostruko niža nego kod zidane.
a ne da domprojekt ili krivaja koštaju isto kao i zidana kuća, u biti čak i više.
Kad već uspoređuješ cijene i trajanje od 50 godina, onda ne možeš uspoređivati samo golu nabavnu cijenu, nego na nju moraš dodati i troškove održavanja, odnosno grijanja, za tih 50 godina, pa ako se računa da prosječna zidana kuća ima veće troškove grijanja, a ima svakako, u odnosu na kvalitetno izvedenu montažnu kuću( U(k)= 0,137 W/m2 K , ne od Domprojekta i Krivaje ), onda to za veće kuće (nedovoljno izolirane) može biti i do 1000 € godišnje x 50 = 50.000 € kroz 50 godina.

Nadalje, nitko tu ne spominje da i stalna prisutnost na gradilištu, nadgledanje radova koji se, nepredviđeno rastežu unedogled, rušenje i ponovno građenje, ako nešto krene naopako, nemilosrdno gubljenje živaca i vremena, također ima svoju cijenu, iako nije egzaktna, kao cijena cigle.

A da bi država trebala imati više sluha i izuzeti porez za niskoenergetsku ekološku gradnju, koja rješava stambeno pitanje, to svakako.

Što se tiče nekvalitetnih graditelja montažnih objekata, njih ima puno, a cilj ovakvih foruma je da se oni izlože povećalu javnosti.
alokino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 00:29   #93
što se tiče debljine zidova: montažne kuće se brzo zagriju, ali zidovi ne akumuliraju toplinu pa se toplina ne zadržava dugo.

što se tiče cijene i brigova oko radova, napisala sam još na početku teme da smatram da se isplati imati više brige jer su zidane kuće najčešće jeftinije od montažnih, uostalom, sve je to jedno iskustvo.

muka je graditi kuću i dosta iscrpi čovjeka. ali nije montažna kuća kao dok kupiš auto i gotova stvar. i tu treba nadgledati da je sve u redu, a poslije ionako sam uređuješ interijer. bilo je već više primjera gdje je dokazano da zidano može trajati kratko kao i montažno.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 00:54   #94
Quote:
alokino kaže: Pogledaj post
Nadalje, nitko tu ne spominje da i stalna prisutnost na gradilištu, nadgledanje radova koji se, nepredviđeno rastežu unedogled, rušenje i ponovno građenje, ako nešto krene naopako, nemilosrdno gubljenje živaca i vremena, također ima svoju cijenu, iako nije egzaktna, kao cijena cigle.
Rušit i nadgledat ćete isto! Puno ili ništa, ovisno koliko budete imali sreće...
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 00:58   #95
Quote:
alokino kaže: Pogledaj post
Kad već uspoređuješ cijene i trajanje od 50 godina, onda ne možeš uspoređivati samo golu nabavnu cijenu, nego na nju moraš dodati i troškove održavanja, odnosno grijanja, za tih 50 godina, pa ako se računa da prosječna zidana kuća ima veće troškove grijanja, a ima svakako, u odnosu na kvalitetno izvedenu montažnu kuću( U(k)= 0,137 W/m2 K , ne od Domprojekta i Krivaje ), onda to za veće kuće (nedovoljno izolirane) može biti i do 1000 € godišnje x 50 = 50.000 € kroz 50 godina.
Moj poznanik gradi kuću (zidanu) i imat će taj famozni 0,137. I ima puno para. I ti ćeš morati jako puno para potrošiti da bi tvoja montažna imala 0,137. I imat ćete isti račun za grijanje. U lipu ...naravno, ako su iste kuće.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 09:52   #96
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
a ti bi se stalno svađao samnom samo je izgleda jedini problem kaj ne možeš smisliti nekaj dobrog za izvalit. Meni je moja boja odlična, ja bolju nisam vidio a ne očekujem da se to svima sviđa.
Ne bih se ja svađao sa nikim, kuriš ti, kurim ja
Ovo što sam boldao je najbitnije. Ti živiš u toj kući, ti si birao i ti si zadovoljan.
Mada i ne znam zašto bi te smetalo ako bih rekao da ti je boje slagao daltonist, ti si taj koji sa tuđih blogova preuzima slike njihovih kuća i komentira ovdje.
Doduše, ne vidim da si komentirao JOKE-Rov post u kojem spominje montažne kuće u Rogoznici, kojih po tebi nema i nikada ih nije bilo, a ako ih je i bilo odnijela ih je bura.
dlasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 10:10   #97
Quote:
dlasic kaže: Pogledaj post
Ne bih se ja svađao sa nikim, kuriš ti, kurim ja
Ovo što sam boldao je najbitnije. Ti živiš u toj kući, ti si birao i ti si zadovoljan.
Mada i ne znam zašto bi te smetalo ako bih rekao da ti je boje slagao daltonist,
kad daltonist slaže boje onda se te boje međusobno ne uklapaju. Moja bijela i ljubičasta se uklapaju ali ne tvrdim da se to mora zato svima i svidjeti, no meni se ovdje ne raspravlja o svojoj kući i o njenim bojama jer su to subjektivne stvari.
No kad raspravljamo o montažnim i zidanim izvedbama onda naravno raspravljamo o objektivnim stvarima koje su naročito zbog cijene na strani zidane izvedbe.

Quote:
dlasic kaže: Pogledaj post
ti si taj koji sa tuđih blogova preuzima slike njihovih kuća i komentira ovdje.
Doduše, ne vidim da si komentirao JOKE-Rov post u kojem spominje montažne kuće u Rogoznici, kojih po tebi nema i nikada ih nije bilo, a ako ih je i bilo odnijela ih je bura.
da, prikazao sam one slike zato da ljudi vide kako se katastrofalno izvode spojevi na montažnim kućama i što je najgore vlasnik je uvjeren da je to dobro. Mislim da bi svatko imalo pametan na osnovu toga odustao od montažne kuće pa taman da je za badava.
Sigurno postoje lokacije u Dalmaciji gdje bura nije toliko jaka, ja znam za lokaciju gdje montažna kuća 100% ne bi ostala na zemlji. A opet 100% sam siguran da su sve druge zidane kuće i dalje tamo, no nekima je falio crijep na krovu.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 10:55   #98
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
da, prikazao sam one slike zato da ljudi vide kako se katastrofalno izvode spojevi na montažnim kućama i što je najgore vlasnik je uvjeren da je to dobro. Mislim da bi svatko imalo pametan na osnovu toga odustao od montažne kuće pa taman da je za badava.
Hah, pa i ti si uvjeren da je postavljanje mineralne vune u spušteni strop bez parne brane dobro, no ipak te neću smatrati nepametnim zbog toga...
dlasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 11:09   #99
Quote:
dlasic kaže: Pogledaj post
Hah, pa i ti si uvjeren da je postavljanje mineralne vune u spušteni strop bez parne brane dobro, no ipak te neću smatrati nepametnim zbog toga...
što se toga tiče, ja sam uvjeren da je to za mene dobro i nikome ne tvrdim da tako treba raditi, a što se točno gadnog može desiti? Ali ako ti bura odnese cijelu kuću, što se u americi dešava onda je to veliki problem.
No ti u svezi s mojim spuštenim stropom ne znaš što bi trebao znati, jer ako ja knauf obojam latex bojom koja je vrlo neparopropusna onda sam dobio parnu branu, a upravo sam to i učinio.
Inače ta pitanja paropropusnosti su po mom mišljenju precjenjena u svakoj raspravi no neću pokušavati osporiti da to netko zna bolje od mene.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 11:19   #100
I kad se već spominje paropropusnost i sl. moram vam još reći jednu "dobru" osobinu Domprojekta. Moga susjeda nitko nije upozorio da bi trebao na podrumsku deku, na koju ide montažna kuća, navuči hidroizolaciju. "Stručnjaci" iz Domprojekta su naravno vrlo hladno i bezobzirno namontirali kuću na neizoliranu deku. I rezultat je bio da je nakon prve kiše vlaga iz deke otišla u mineralnu vunu u vanjskim zidovima! Koliko sam vidio na blogu Mlade koprive, ni kod njega nema hidroizolacije ispod zidova koji su na temeljnoj ili podrumskoj deki! Kao što sam negdje gore rekao ako vam je montažna kuća izbor, barem se potrudite za taj preveliki novac dobiti neku kvalitetu. Ovo kaj rade ove jeftikaner firme je katastrofa. A cijena uopće nije mala.
Ovakve situaciju su osim toga i najbolji pokazatelj onima koji misle da će u montažnoj varijanti dobiti ključ u ruke bez osobnog angažmana. Dobiti će - totalni fušeraj.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.