Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2014., 14:57   #61
Sa nijednim od tih faksova nemas gotovo nikakve sanse da se zaposlis u zemlji gdje je stopa nezaposlenosti 27% odnosno preko 50% medju mladim ljudima koji traze prvi posao i gdje u oglasima za posao pise da zaposljavaju iskljucivo Spanjolce rodjene u Spanjolskoj , dakle cak ni nacionalizirani ne dolaze u obzir .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 20:34   #62
Hmm a ništa onda neću sad o tome razmišljat,svejedno cu ucit spanjolski dalje pa tko zna za 5 godina sto može bit ps. vidio sam da si o Meksiku pisao pa možda znaš nešto o Čileu i stanju kod njih? Ili općenito koja je najbolja južnoamerička zemlja za život?

Zadnje uređivanje TeenHunter : 28.01.2014. at 20:40.
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 10:36   #63
Quote:
TeenHunter kaže: Pogledaj post
Hmm a ništa onda neću sad o tome razmišljat,svejedno cu ucit spanjolski dalje pa tko zna za 5 godina sto može bit ps. vidio sam da si o Meksiku pisao pa možda znaš nešto o Čileu i stanju kod njih? Ili općenito koja je najbolja južnoamerička zemlja za život?
Spanjolska je od 1985 - 2010 bila super zemlja za zivot i ne cudi me sto te ocarala .Devet najljepsih godina svog zivota prozivio sam upravo u Spanjolskoj . Cak i tada su fakultetski obrazovani ljudi iz drugih zemalja radili u Spanjolskoj kao beraci voca , portiri i slicne poslove koje Spanjolci tada nisu htjeli raditi , a za koje netreba vise od osnovne skole.
Temu o Chileu imas ovdije , ruzna zemlja prepuna umisljenih ljudi i svako malo potres . Prosvedi na ulicama su im svakodnevni hobi jer ocito doma se ne tusiraju pa uzivaju da ih policija pere vodenim topovima .Znam nekoliko Hrvata koji su tamo zadovoljni , jedna cura koja je zivjela u New Yorku se tamo preselila i veli da joj je super . Ukusi su razliciti .
Po mom misljenju bilo koja juznoamericka zemlja je dobra za zivot ako imas para , jer tu lova puno vise vrijedi negó u Europi .Ako ides sljakati , onda moras biti jako dobar strucnjak ili raditi za neku stranu firmu da bi ti placa bila dovoljna za zivot . Otvaranje privatnog biznisa, ulicni local, moze biti i opasno po zivot ako nisi spreman placati reketarenje .
Nadam se da ce ti se zelja ostvariti , mene su svi odgovarali , ali nikad nisam pozalio sto sam zivio u Spanjolskoj , kao ni sada u Mexicu , o kojemu sam jos od 1996 sanjao , ali nisam znao od cega bi tu osim od ljubavi mogao zivjeti .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 18:48   #64
ja sam bio u Spaniji na maturalcu prejako je bilo zaista , putovanje jest malo tesko jer se ide busom mi smo bili u Madridu između ostalog
more jeodlicno toplo dobro puno ljudi fine plaze .
Samo dosta su skupi npr za pozive prema nama ili tako nesto preporucujem Smartgroschen applikaciju jer je jeftina pravo .
hrana je relativno jeftina . piće ako kupujete u super marketima je takođeer pristupacno samo zavisi koliko mozete popit :PPP jhaha
droha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 22:10   #65
Pozdrav!

U devetom mjesecu idem sa prijateljem u spanjolsku pa bih molio nekoga od vas tko zivi trenutno tamo da mi odgovori na par pitanja.

Posto ne znam spanjolski molio bih da mi pojasnite koji je od ovih vlakova najjeftiniji za doci od seville do madrida 6.9.2014. Potrebno mi je da vlak stigne tamo prije 3 (+- pola sata) Vlakove sam gledao sa www.renfe.com

Hvala puno na odgovoru!

Zadnje uređivanje b-baller : 31.07.2014. at 22:20.
b-baller is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 20:05   #66
Veliki pozdrav svima!!!
meni bi trebale sljedeće informacije...bolje mišljenja vas koji trenutno živite u Španjolskoj. Namjeravam otići u Sevillu na mjesec do max. 2...plan je volontirati u nekom od hostela , a zauzvrat imam smještaj i doručak...nije nešto, ali želja mi je usavršiti španjolski.Savjeti hitno!!!!!
verona1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 17:31   #67
ako su nekom potrebni izvodi iz maticnih knjiga ili izvodi iz drzavljanstva iz svih republika bivse SFRJ, mozete ih dobiti na vasu kucnu adresu vrlo lako. Sve iformacije na sajtu:

http://maticneknjigesfrj.weebly.com/
maticneknjige is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 15:40   #68
MOLIM POMOC NEKOG IZ MADRIDA;

Naime, iznenadio bi starog za okrugli rođendan pa ga u 12.mj. odveo na prvenstvenu tekmu Reala u Madrid.

Nakon što sam snimio sve, troškovi bi otprilike izgledali ovako;

-let iz Budimpešte za Madrid i nazad bi bili cca 400eura,

-utakmica u 12mj primjerice 7.12. protiv Celte Vigo, dakle dvije ulaznice preko neta na sluzbenim stranicama rela su 460 eura,

-te smjestaj u ok hotelu, 3 ili 4 zvjezdice od petka do ponedjeljka je za nas dvoje ukupno oko 300 eura bez dorucka.

Zakljucno oko 1200 eura put i smjestaj, te ulaznice, sve to za dvije osobe. S tim da sam pretrazio agencije, i nalazim samo ponude za proslu sezonu.

Dakle, moje pitanje je jel tko zna kak proci jeftinije.

Pozdrav
vulva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 21:03   #69
dragi forumasi imam pitanje- da li se udajom za spanjolca dobivaju sva spanjolska prava- izmedu ostalog i dozvola za rad??? i koliko ta procedura traje??

naime, planiram preseljenje u madrid kod decka...al naravno radna dozvola i sve ostalo je zapelo....
Mona1313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 11:11   #70
Quote:
vulva kaže: Pogledaj post

Zakljucno oko 1200 eura put i smjestaj, te ulaznice, sve to za dvije osobe. S tim da sam pretrazio agencije, i nalazim samo ponude za proslu sezonu.

Dakle, moje pitanje je jel tko zna kak proci jeftinije.

Pozdrav
odvedi ga na utakmicu Raya. masu jeftinije, a bolja je i zajebancija.
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 02:01   #71
Pozdrav. Jedno važno pitanje. Dali bi se moglo živjeti u španjolskoj sa 1000€ mjesečno. Naime, idem sa djevojkom u Malagu preko Erasmus programa i zajedno bi imali 1000€, možda koji euro više. Dali je sa time dovoljno za jednu garsonijeru, i za pojesti dva puta dnevno?

Hvala.
Antonio144 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 13:44   #72
Pozdrav svima. Planiram ici u Spanjolsku pa bih voljela cuti nekoliko informacija iz pre ruke. Za pocetak, imam decka u barceloni sto donekle olaksava situaciju. Plan je da odem tamo i na licu mjesta trazim bilo kakav posao za pocetak. Imala sam par konzultacija sa poslodavcima ali su mi rekli da bih trebala biti tamo da bih taj posao dobila. Znam da je situacija katastrofa i da Hrvati u Spanjolskoj imaju losiji status od starijih clanica EU i da nismo u istoj poziciji kao ostali. Konkretno: iz osobnih iskustava citam da se bez osobnog broja za strance- NIE ne moze poceti traziti posao, a gospodja iz ambasade mi kaze da je upravo suprotno- ne mogu dobiti NIE ako prije toga nisam nasla poslodavca koji bi od vlasti zatrazio dozvolu za moje zaposlenje i zahtev za NIE, sto je za poslodavce veoma mucan proces. U slicaju da taj broj trazim bez prvenstveno nadenog posla moram imati valjani razlog za boravak u spa. A ako nemam na bankovnom racunu 25000 eura, nisam udana, ne studiram u spa razlog za boravak iznad 3 mj ne postoji. Tako da sam stekla dojam da gospoda ne preporucuje da idem uopce i dabje hrvatima legalan rad u spa prakticki nemoguc. To je donekle i razumljivo. Moze li mi netko iz iskustva reci koja je konkretno dokumentacija potrebna da bi se dobio taj NIE, jer citam da su ga ljudi prije trazenja posla uspjeli dobiti. Euro zdravstvenu vec imam. Fala lepa!

Zadnje uređivanje Jakiv : 25.02.2015. at 13:46. Reason: pravopis
Jakiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 07:41   #73
Sto ne pitas te koji koji pisu da su dobili NIE kako su ga dobili ? Iz osobnog iskustva ( zenidba ) , u tvom slucaju udaja za Spanjolskog drzavljana je jedina opcija . Nakon godinu dana mozes traziti drzavljanstvo i nakon slijedece dvije kad ti daju drzavljanstvo ako ljubavi vise nema mozes dragom reci dovidjenja .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 08:23   #74
Ako je dragi neodlucan reci mu da pogleda reality show casados a primera vista koji je jucer poceo na antena 3 tv . Impresionante , da su luckasti to sam znao , ali toliko da su se spremni ozeniti sa nekim koga nikad prije svadbe nisu ni vidjeli ni upoznali , to je ipak previse .:klap:
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 13:33   #75
Pozdrav! Kakva je situacija u turizmu? Konkretnije u hotelima, restoranima?
mjvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 01:01   #76
Quote:
mjvica kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Kakva je situacija u turizmu? Konkretnije u hotelima, restoranima?
Navodno ako znas ruski posla ko u prici
Rearviewmirror is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 08:27   #77
Posao skipera u Spanjolskoj? Vrijedi li hrvatski Yachtmaster A?
Ima li posla sa zavrsenin studijem elektrotehnike i brodogradnje?
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 01:00   #78
ima li ko aktivan od nasih u Španjolskoj? imam par pitanja

Zadnje uređivanje aaanez : 07.06.2018. at 01:03. Reason: fali
aaanez is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 21:30   #79
Zasto tako malo ljudi odlazi raditi tamo?
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 23:14   #80
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Zasto tako malo ljudi odlazi raditi tamo?
Jer je do prije dvije godine nezaposlenost je bila skoro 30 %. Sad je prepolovili, ali i dalje spanjolci nenalaze posao lako, a kamo stranci. Prije krize tko je radio za 1000 eura smatralo se losom placom, sad bih vecina potpisala da ima toliko.
Tomislav1313 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.