Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2017., 21:26   #7561
Je normalno je. Zna se desiti i da spadne među lančanike. Razlog je jednostavno u tome što vodilice namještaju lsnas samo s jedne strane

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 21:31   #7562
Hvala na odgovoru. Koliko sam primjetio obično završi u 3/8.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
dysback is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 09:23   #7563
Bok.
Jučer sam primjetio da mi nema one polugice za zatvaranje vilice
Pretpostavljam da mi ju je najvjerojatnije netko skinuo, pošto sumnjam da može sam tak ispast.

Malo sam brljao po netu i sve kaj sam uspio nać u ZG je ovo http://giant.hr/items/dijelovi/vilic...6-radion-plava

Jel netko možda zna jesu li to standardne polugice i pašu li na suntour ncx d lo coil spring 63 mm?
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 09:34   #7564
Quote:
dysback kaže: Pogledaj post
Kada u vožnji okrećem pedale unatrag u nekim brzinama (npr 3/9) lanac se ne okreće glatko nego zapinje i preskače kao da će spasti sa kazete. Kada zapedalam naprijed sve je opet OK. Koliko znam lanac u ovoj brzini nije previše savijen a i prilikom čišćenja i podmazivanja se normalno okreće unatrag ako nije previše križan. Lanac i bicikl su novi (manje od 2k km) i dosta redovito podmazivani i čišćeni i brzine se glatko mjenjaju bez čudnih zvukova u vožnji. Zanima me je li ovo normalno (nije mi se dešavalo na 15 god starom MTB-u) i dešava li se nekomu od vas.
Quote:
dysback kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Koliko sam primjetio obično završi u 3/8.
nije normalno, prezategnuta ti je sajla.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 12:26   #7565
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
nije normalno, prezategnuta ti je sajla.
Pretpostavljam da misliš na sajlu od zadnjeg mjenjača?
Mislim da je malo (ja sam je zatezao jer mi nije dobro mijenjao brzine) ali mi se brzine sada savršeno mijenjaju.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
dysback is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 14:33   #7566
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
Obican WD40 moze koristiti samo za odmascivanje. Nikako ne za podmazivanje.

WD40 bike asortiman je za koristenje, kako mu ime kaze, na biciklu.

WD40 odmascivac za lanac koristis kao sredstvo za ciscenje.
WD40 lubrikant/ulje koristis za podmazivanje nakon sto ocistis lanac i kazetu.

Imho ima i puno boljih bike sredstava za ciscenje/podmazivanje (mucoff, finish line...).

Ulje koliko god da kosta trajt ce stoljecima (stavljas jednu kap na svaku kariku nakon ciscenja).
Odmascivaci su vecinom neisplativi jer se brzo trose, pa mozes neku alternativu primjeniti.

Meni se za tih par kuna ne da zajebavat, pa sa obicnim wd40 odmastim, mlakom vodom i cetkicom detaljno isperem i ocistim i onda finish lineovim uljem podmazem. Koristim "wet" ulje jer je bajk cesto na kisi. Ak se vozis samo po suhom "dry" ulje je zahvalnije jer privlaci manje necistoce.

Navedeno radim svakih 400-500km, u prosjeku dva puta mjesecno.
Kad se spraksas ne treba ti vise od 15min sa cik pauzom
Hvala na infu

Jučer sam uzeo običan WD-40 jer je u Kauflandu bila akcija, 18 kn za 250 ml , u konzumu i na INA-i je 200 ml 30 kn.

Samo da još pitam-šta je točno taj lubrikant ? Tj. koja je razlika između lubrikanta i ulja za podmazivanje ? Znači bolje uzeti ulje u toj bočici ?
animator0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 18:59   #7567
Bok ekipa

Imam problem sa mehaničkim disk kočnicama.

Naime, prilikom kočenja čuje mi se kao neko škripanje od diskova. Nije to škripanje u punom smislu te riječi nego ne znam kako bi to točno nazvao. ( da ne bi bilo zabune, nije ono škripanje kad je pakna gotova ili nije dobro namješteno pa škripi željezo po željezu).

Sa alkoholom natopim krpicu i cijeli disk očistim, sa jedne i druge strane ali i dalje se čuje to kao škripanje. Jednom sam uzeo WD40 i isto tako probao očistit sa njime ali nakon toga to škripanje se nije čulo, ali kočnica također nije ništa kočila. Nakon nekog vremena otišo sam na kraću vožnjicu i s vremenom sve se vratilo na staro; kočnica koči ali se to škripanje ne čuje.

Jel to problem do nečistoće diska ili nečeg drugog? Da napomenem, paknice nisam nikad vadio i brusio brusnim papirom kako sam pročitao na par mjesta da bi moglo do toga bit.
__________________
Svjetlost putuje brže od zvuka. To je razlog zašto ljudi izgledaju pametno sve dok ne progovore. - Albert Einstein
xxx96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 22:05   #7568
Ček izbiljno si podmazao diskove s wd-om?

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 22:20   #7569
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ček izbiljno si podmazao diskove s wd-om?

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
Da
__________________
Svjetlost putuje brže od zvuka. To je razlog zašto ljudi izgledaju pametno sve dok ne progovore. - Albert Einstein
xxx96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 22:23   #7570
Stavi tovotne masti (LIS-3) i više neće škripati. Ali neće ni kočiti.

Ako su pakne 'kompromitirane' nečistoćom ništa ne pomaže osim novih pakni.
andjelkoasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 22:46   #7571
Oprat disk alkoholm i obrisat medicinskom gazom.
Skinut pakne, pobrusit i eventualno malo spalit da se skine sve sto je gore od masnoce.
Ako i dalje ne radi - mijenjaj.
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 09:35   #7572
Ljudi trebam isto pomoc s kocnicama.

Ovo mi je prvi bicikl s disk kocnicama pa je mozda i neka sitnica, ali ju ja neznam rijesiti. Kocnice su Shimano M335, neznam koje su plocice jer je bike kupljen nov prije nekoliko mj.
Situacija je sljedeca, kocnice su kocile super i nisu cvilile sve do dok ja nisam odlucio oprati bajk
Prao sam ga sa samponom za auto i spuzvom, ispiranje samo sa slaufom (ne miniwash). Za ocistit lanac sam nabavio onu "mašinicu" i u nju stavio dimmer (1:10 razrijeđen s vodom). Kazeta i pogon s penzlom.

Nakon toga malo vosak za aute (detaillerske sheme ) i upicanio sam ga da je bio ljepsi nego nov i ne moram vam pisat koliko sam bio ponosan na sebe
Prije nisam ni jedan bicikl prao, podmazao sam ga jednom godisnje i gotovo. Istina, tek kad sam kupio ovaj bicikl sam poceo vozit ozbiljno. Prije je bicikl koristio samo za do ducana.

Da skratim pricu, prva voznja nakon pranja i prva kocnica koci puno slabije od zanje a cvili ko da vozim vlak a ne bicikl. Sramota me kocit prednjom
Zadnja radi super.

Ocistio sam prednji disk s izopropil alkoholom, ali nije pomoglo. Plocice nisam probao smirglati, to sam ostavio kao zadnju soluciju.


U cemu bi mogao biti problem? Dali je moguce da je taj sampon (napominjem da je bez voska) dosao na plocice i uspio ih unistit nekako?
Dali je problem u plocicama? Isplati li se probati ih posmirglati ili da samo uzmem nove? Ako nove, koje?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:04   #7573
skripe uvijek nakon pranja, nestane nakon par km...
odi na nekakav breg i spusti se uz par malo jacih kocenja; nemoj forsirat da ne odletis negdje
ako ne pomogne, postupak koji sam opisao kolegi u postu iznad
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:48   #7574
Evo još jedan problem s kočnicama. Radi se o mehaničkim disk kočnicama. Pukla je ova opruga unutar ovoga dijela (čeljust kočnice?).




Može li se negdje samostalno kupiti samo opruga? Zvao sam lokalni servis u Vinkovcima i kaže samo kompletan dio (150 kuna).

Malo sam guglao, ali ne znam kako bih to definirao na engleski, a ni na hrvatskom bome pa možda nađem na ebay-u
ili negdje gdje mi šiping ne bi opet anulirao razliku u cijeni.

Kočnice su TEKTRO MD-M300S ARIES.
__________________
Potpis?
krszas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:57   #7575
ovo?
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:58   #7576
Bio 2 puta na Ivanscici od tog neslavnog pranja. Ako ih nisam uspio spaliti tada, neznam kako bi to drugacije mogao napraviti :O

Osjeti se da prednja kocnica koci puno losije od straznje.

Danas cu probati posmirglati plocice jer sam diskove cistio vec nekoliko puta i nije pomoglo.
Ako ne pomogne ni smirglanje plocica, koje uzeti nove?
Dali je svejedno ili ima vise razlicitih vrsta, podvrsta, etc...?
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:01   #7577
ima razlicitih, osnovna podjela su organic - metal/sintered... organske su mekse, manje skripe, brze se trose. metalne uglavnom urlaju, traju dosta duze i u pravilu bolje koce. po meni ako se ne bavis nekom ekstremnijom disciplinom organic je bolji, cesto i jeftiniji, izbor.
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:10   #7578
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
To je to. Svaka čast na brzini.
__________________
Potpis?
krszas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:17   #7579
Ma bike se vozi rekreativno, za drugo bas ni nije (trek x caliber 7 '17).
Povremeno ako se zaletim na ivanscicu ili neko brdo u okolici, ali za to su mi ove kocnice bile vrhunske (kad su radile kako treba).

Gledam po webshop-ovima i vidim da se razlikuju i po dimenzijama/obliku.
Dali moraju biti istog oblika ko ove moje (i istog proizvođača kao čeljusti) ili mogu uzeti bilo koje?
Vidim da obicno svaki proizvođač ima plocice drugacijeg oblika pa predpostavljam da na shimano celjust ide samo shimano plocica

Mozda glupo pitanje ali da nebi bilo nismo znali Da li prilikom izmjene plocica treba staviti bakrenu mast između cilindra i plocice kao i na autu ili je dosta samo skinuti stare plocice van i staviti nove?
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:22   #7580
naravno da moraju biti iste po obliku.
proizvodac nebitan. nekak mislim da si fulao u naziv za bremze, mogu biti m315 ili m355.
trebas b01s shimano pakne, s obzirom da su originalne skroz dobre i ne skupe moja preporuka upravo za njih:
https://www.bike24.com/1.php?content...=1000,2,15,117
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.