Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2013., 08:29   #401
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ideš u pogrešnom smjeru .

Poanta je nešto drugo: svako, pa makar nenamjerno ili usputno proglašavanje djece nečim što tek treba postati čovjek (pa čak i nesretna kovanica o "malim ljudima", u sebi nosi i moguće podcjenjivanje te djece.

Upravo iz takvog stava proizlazi i sve ovo što nabrajaš i što tebi (i ne samo tebi) smeta: djeca su zapuštena zato što nisu vrijedna roditeljskog vremena, ti buš meni, balavac, treba se znati tko je odrasli, a tko dijete i sve tako nekako patronizirajuće i podcjenjivački.
Samo što to nije tako mišljeno i svi mi to znamo... Osim trollera, naravno
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 08:34   #402
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Samo što to nije tako mišljeno i svi mi to znamo... Osim trollera, naravno
Gledaj, i ja sam reagirao na "buduće ljude" - ako me to čini trolerom, proud to be troller .

Cijeli niz ozbiljnih forumskih problema počiva na pretpostavkama autora da će svi znati što je i kako je mislio, a pogotovo na pretpostavkama kojekakvih čitatelja da neupitno znaju što je i kako je autor mislio.

Pisana komunikacija pruža sasvim dovoljno mogućnosti za jasnoću.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 08:44   #403
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Gledaj, i ja sam reagirao na "buduće ljude" - ako me to čini trolerom, proud to be troller .

Cijeli niz ozbiljnih forumskih problema počiva na pretpostavkama autora da će svi znati što je i kako je mislio, a pogotovo na pretpostavkama kojekakvih čitatelja da neupitno znaju što je i kako je autor mislio.

Pisana komunikacija pruža sasvim dovoljno mogućnosti za jasnoću.
Ne slažem se s tobom, ali to je druga tema, za semiotiku teksta...
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 08:54   #404
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Gledaj, i ja sam reagirao na "buduće ljude" - ako me to čini trolerom, proud to be troller .

Cijeli niz ozbiljnih forumskih problema počiva na pretpostavkama autora da će svi znati što je i kako je mislio, a pogotovo na pretpostavkama kojekakvih čitatelja da neupitno znaju što je i kako je autor mislio.

Pisana komunikacija pruža sasvim dovoljno mogućnosti za jasnoću.
evo ja ne mislim da si htio trolati. mislim da si nam samo htio pokazati da si pametan. jesam u pravu?
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 09:25   #405
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Cijeli niz ozbiljnih forumskih problema počiva na pretpostavkama autora da će svi znati što je i kako je mislio, a pogotovo na pretpostavkama kojekakvih čitatelja da neupitno znaju što je i kako je autor mislio.
Nagradno pitanje: koliko ima oksimorona u ovom boldanom dijelu? Ja nisam sigurna.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 09:37   #406
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Nagradno pitanje: koliko ima oksimorona u ovom boldanom dijelu? Ja nisam sigurna.
Nijedan. Ali, objašnjavanje bi otišlo u još dublji mimotemak .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 09:46   #407
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nijedan. Ali, objašnjavanje bi otišlo u još dublji mimotemak .
Prvo je pogrešan odgovor.

Drugo je dobra riječ.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 10:38   #408
Quote:
wannabenot kaže: Pogledaj post
ti si upotrijebila industrijsku metaforu, a ne ja.
Zapravo, počela je kajperinja.
Quote:

drugo, djeca kad dođu u školu nisu gotov proizvod
Djeca nisu proizvod.

Quote:
popraviti malo taj kako ti kažeš "gotovi prozvod"
Djeca nisu proizvod.

Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
..koju samo treba dodatno nafilati znanjem
Oh, jel to ona druga metafora, o tome kako je nastavnik bokal, a djeca čaše, pa on u njih natače znanje?


Idem plakat nekamo.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 10:39   #409
molim vas da se vratite na temu: kazne nastavnika u skoli.
Hvala
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 10:45   #410
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Zapravo, počela je kajperinja. Djeca nisu proizvod.

Djecizvod.


Oh, jel to ona druga metafora, o tome kako je nastavnik bokal, a djeca čaše, pa on u njih natače znanje?


Idem plakat nekamo.
Evo primjera kako netko ne zna čitati s razumijevanjem, kako onda očekivati da se shvati nastavnicki posao i ova tema
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 18:43   #411
Da li nastavnica ima pravo kaznjavati cijeli razred ,zbog nekoliko nemirnih ucenika,tako sto razred zadrzava u ucionici i po 15-20 minuta nakon sto zvoni za kraj sata?

U pitanju je zadnji sat po rasporedu,tako da nikome od kolega ne upada u satnicu.

Jedino mi roditelji ne znamo kad nam djeca stizu doma.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 21:47   #412
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Da li nastavnica ima pravo kaznjavati cijeli razred ,zbog nekoliko nemirnih ucenika,tako sto razred zadrzava u ucionici i po 15-20 minuta nakon sto zvoni za kraj sata?

U pitanju je zadnji sat po rasporedu,tako da nikome od kolega ne upada u satnicu.

Jedino mi roditelji ne znamo kad nam djeca stizu doma.
mislim da nema pravo, al cak i da ima, to je u potpunosti besmisleno (kao koristi "grupni pritisak" da bi cijeli razred utjecao na promijenu ponasanja pojedinaca)

meni je cak i besmisleno ako im se i unapred kaze, "onolko kolko sam ja izgubila od sata, tolko cete duze ostati na nastavi jer ja sadrzaj moram odraditi"...a pogotovo je besmisleno ako i je drzala drzanja radi i provodjenja "moci".
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 21:54   #413
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Da li nastavnica ima pravo kaznjavati cijeli razred ,zbog nekoliko nemirnih ucenika,tako sto razred zadrzava u ucionici i po 15-20 minuta nakon sto zvoni za kraj sata?

U pitanju je zadnji sat po rasporedu,tako da nikome od kolega ne upada u satnicu.

Jedino mi roditelji ne znamo kad nam djeca stizu doma.
Nema pravo na to.
Meni (nama) nije bilo prihvatljivo, reagirali smo na prvu, tako da se ta metoda "kažnjavanja" desila samo jednom i nikada više.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 21:55   #414
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Da li nastavnica ima pravo kaznjavati cijeli razred ,zbog nekoliko nemirnih ucenika,tako sto razred zadrzava u ucionici i po 15-20 minuta nakon sto zvoni za kraj sata?

U pitanju je zadnji sat po rasporedu,tako da nikome od kolega ne upada u satnicu.

Jedino mi roditelji ne znamo kad nam djeca stizu doma.
Ima pravo produljiti sat za onoliko vremena koliko je izgubljeno zbog nediscipline. Tzv. nastavnička nadoknada propisana pravilnikom o održavanju nastave u osnovnim i srednjim školama.
buđola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 22:06   #415
Quote:
buđola kaže: Pogledaj post
Ima pravo produljiti sat za onoliko vremena koliko je izgubljeno zbog nediscipline. Tzv. nastavnička nadoknada propisana pravilnikom o održavanju nastave u osnovnim i srednjim školama.
Možda negdje na nekom papiriću to tako piše, no kad se napravi pritisak ravnateljica to zabrani.

Na prvu se ovo čini kao glup roditeljski hir,no kad se to prenese u neku realnu situaciju dobiješ ovo:
- klinci imaju i van nastavne aktivnosti koje roditelji plaćaju i ukoliko oni nisu "odgovorni" zašto bi ispaštali
- klinci žive u predgrađu gdje je ZET uskladio vozni red s trajanjem nastave
i ukoliko netko zadrži učenike 10 min duže to za njih znači 1 i pol sat duže na kiši, snježini, vjetru, žegi...
-klinci imaju dogovorene stomatološke i druge ugodne i manje ugodne obaveze

Ja ovo nisam odobravala, desilo se jednom i izazvalo u meni takvu paniku...
Odvozio se glomazni otpad, čitav kvart pun kojekakvih automobila bez tablica, 19:40, zimsko doba, mali nije došao doma, sjednem u auto odem u školu, nema ih ni tamo, nastala panika, a profa ih zadržao u glazbenom kabinetu u kazni (da slušaju zbor).
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 23:27   #416
Quote:
buđola kaže: Pogledaj post
Ima pravo produljiti sat za onoliko vremena koliko je izgubljeno zbog nediscipline. Tzv. nastavnička nadoknada propisana pravilnikom o održavanju nastave u osnovnim i srednjim školama.
Ona ih nekad ranije pusti sa sata,kad je dobre volje.

Naravno,ni to nije u redu,ali mi dijete makar ranije dodje doma.

Rekla bih stoga,da nije u pitanju nadoknada nastave,vec kazna.

Pitam,jer ne bih da se zalim ako nemam pravo na to.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 12:10   #417
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Ona ih nekad ranije pusti sa sata,kad je dobre volje.

Naravno,ni to nije u redu,ali mi dijete makar ranije dodje doma.

Rekla bih stoga,da nije u pitanju nadoknada nastave,vec kazna.

Pitam,jer ne bih da se zalim ako nemam pravo na to.
ja to ne bih nazvala "zalbom" nego bih zahtjevala da znam do kad mi je diejte na nastavi i kad ju mogu ocekivati doma. i jasno im dala do znanja da ne zelim da mi je diejte minutu duze od predvidjenog.
bilo to u njihovom pravilniku ili ne
ako imaju nadoknadu, neka nas obavijeste unapred
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 23:43   #418
Tenks na savjetima,tako sam i pretpostavljala.

Poci cu do nastavnice,mozda necu ni trebati dalje.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 20:30   #419
Licemjerju nastavnika zaista nema kraja. Tako je i opatijska osnovna škola poznata po mnoštvu propusta, baš mnoštvu, te neradu i spletkama, i svime što se uz to veže nažalost.
Abbazia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.