Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2004., 18:27   #21
Quote:
sassy1 kaže:

Ali, prošla sam pola svijeta (doslovce) i nikad me nitko vani nikada nije tražio da izujem cipele,
Čuj, ne vuci me za jezik, ali poznajem i ja ljude koje nikad ne bi tražila da se izuju u mom stanu. Al ono baš baš nikad.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:27   #22
Quote:
just Sandy kaže:
U Zagrebu to nije običaj.
Pa uopće se nisam ograničavala na Hrvatsku ili na Zagreb, ali prema iskustvu, gotovo svi ljudi iz Bosne koji su mi ulazili u kuću su odmah s praga desnom petom počinjali guliti kraj lijeve cipele. Isto tako imam frenda iz Siska, čovjek živi ovdje već dvije godine i svaki put dreknemo na njega kad ugledamo taj pokret... ono ne skidaj se čovječe.

Svega ima na cesti, ali ja isto tako imam usisivač, krpu, a i voda nije tako skupa. Na kraju krajeva ne hodaju mi u cipelama po stolu ili kauču. Meni je užasno neugodno kad mi netko ostavlja cipele pokraj vrata i kad im moram gledati bose noge ili noge u čarapama.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:30   #23
Quote:
Tinkili kaže:
Pa uopće se nisam ograničavala na Hrvatsku ili na Zagreb, ali prema iskustvu, gotovo svi ljudi iz Bosne koji su mi ulazili u kuću su odmah s praga desnom petom počinjali guliti kraj lijeve cipele. Isto tako imam frenda iz Siska, čovjek živi ovdje već dvije godine i svaki put dreknemo na njega kad ugledamo taj pokret... ono ne skidaj se čovječe.

Svega ima na cesti, ali ja isto tako imam usisivač, krpu, a i voda nije tako skupa. Na kraju krajeva ne hodaju mi u cipelama po stolu ili kauču. Meni je užasno neugodno kad mi netko ostavlja cipele pokraj vrata i kad im moram gledati bose noge ili noge u čarapama.
Baš tako

Neugodno je i meni a bogme ako mu smrde noge ili ima poderane čarape i njemu je

I da, što ako ljudi skidaju cipele u vašim stanovima onda ne morate čistiti tako često???
sassy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:32   #24
Quote:
Tinkili kaže: Pa uopće se nisam ograničavala na Hrvatsku ili na Zagreb
Primjetila sam, zato sam ja htjela istaknuti kako je (odnosno nije) baš u Zg (barem kod starosjedilaca), da ne bi bilo zabune.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:32   #25
Quote:
Tinkili kaže:
Ja naprotiv poludim kad mi netko (obično ljudi s kontinenta, tamo je to valjda običaj) dođu u kuću i stanu skidati cipele
A daj mi reci, kako to VI prihvaćate druge kulture, narode i običaje kad POLUDITE kad drugi izuvaju svoje cipele?Pa jebote, to je benigni običaj, ženo histerična. Šta da ti dođe neki Afrikanac iz plemena Umpa Umpa i naguzi ti dijete, jer je takav običaj kod njih? Kako bi to uopće prihvatila? Sigurno bi POLUDILA i zbog toga, ne? Nikad od tebe kozmopolita. Ti si jebote, iz te svoje kurčeve Zagore, kamen, suho, trnje, uskoci, poskoci, muž te tuče, nikad nisi vidjela semafor, zato si ti histerična kad ti dođe netko pristojan i izuje si cipele kad ti uđe u potleušicu. Jebote.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:35   #26
Ja kad sam došao prije dvije godine iz Srednje Bosne tu kod vas "Hrvata" privatizirati par poduzeća (djed mi je išao na igranke sa susjedom od Gojka Šuška), ja sam se izuvao i u tramvaju. Jednostavno, takvi su običaji u nas. A svi me gledaju, jebote, kao da su mi čarape prnjave. Vi ste Purgeri jebote totalni ono, ksenofobi. Došlo mi da izujem i čarapu i zamanem joj nekom u oko buljavo.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:36   #27
a što je s onim osjećajte se kao kod kuće? to je sad samo isprazna fraza.. ako je gostima ugodnije u cipelama, neka budu u cipelama, ne moraju se izuvat, ako žele se izut, slobodno i to... obično je to naš pristup, a gosti obično insistiraju da se izuju baš zbog te prljavštine...
ali ček, pa valjda ljudi i čiste kuću.. pa ko da će donijet na cipelama ne znam kaj... eventualno bih insistirala na izuvanju ako je kišno vrijeme ili snijeg to, da se ne moči....
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:37   #28
Quote:
Cats kaže:
Čuj, ne vuci me za jezik, ali poznajem i ja ljude koje nikad ne bi tražila da se izuju u mom stanu. Al ono baš baš nikad.
jep.

nego, ne mogu odoljeti, kad smo kod svijeta....neka ispadne i hvalisavo, boli me klit...draga obitavahu Madžarskoj... u Grčkoj, obitavah u Poljskoj, obitavah u Italiji, u Pragu provela dugo vremena, obitavah u Francuskoj (Francuzi domaćini, ne hotel), obitavah u Rumunjskoj, da dobro si čula...obitavah u Belgiji... u Njemačkoj, pa i u Austriji usput....bilo je toga josh....

Većina privatnih, kućnih posjeta.Domicilno stanovništvo.

Zamisli, izuvala sam se i ...nisam se izuvala...bilo je kombinacija.

Stari bonton inače, koliko se sjećam ima stavku neizuvanja, no nekako to ljudi krše u svim krajevima svijeta...i da ima i nekih medjusobnih interkulturnih mješavina....pod ujecajem Turaka - navika skidanja cipela recimo - je negdje, u nekim krajevima - prihvaćena....kao domicilna...

No, nemoj biti tako isključiva i lupetati naširoko i nadugačko.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:38   #29
Quote:
gottcha kaže:
a što je s onim osjećajte se kao kod kuće?
Postoji granica. Ja doma jebem ženu, pa ne ulazim drugima u kuće i jebem njihove žene.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:39   #30
Quote:
walter kaže:
A daj mi reci, kako to VI prihvaćate druge kulture, narode i običaje kad POLUDITE kad drugi izuvaju svoje cipele?Pa jebote, to je benigni običaj, ženo histerična. Šta da ti dođe neki Afrikanac iz plemena Umpa Umpa i naguzi ti dijete, jer je takav običaj kod njih? Kako bi to uopće prihvatila? Sigurno bi POLUDILA i zbog toga, ne? Nikad od tebe kozmopolita. Ti si jebote, iz te svoje kurčeve Zagore, kamen, suho, trnje, uskoci, poskoci, muž te tuče, nikad nisi vidjela semafor, zato si ti histerična kad ti dođe netko pristojan i izuje si cipele kad ti uđe u potleušicu. Jebote.
Ko je tebe ljubavi ljutio danas?

Zašto pretpostavljaš da sam iz Zagore, zašto misliš da nisam nigdje drugo živjela, zašto misliš da imam muža i po čemu zaključuješ da sam histerična??

Jednostavno, ovdje u Dubrovniku ima puno kamena i ljudi nikad ali baš nikad od gostiju nisu to tražili, a i glupo je.

Kad zimi odem kod prijatelja u Bosnu naravno da kod njih doma skinem čizme.... očekuje se od mene.

PS Što se semafora tiče, evo ih gradonačelnica nakitila po čitavom gradu
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:39   #31
Quote:
walter kaže:
Ja kad sam došao prije dvije godine iz Srednje Bosne tu kod vas "Hrvata" privatizirati par poduzeća (djed mi je išao na igranke sa susjedom od Gojka Šuška), ja sam se izuvao i u tramvaju. Jednostavno, takvi su običaji u nas. A svi me gledaju, jebote, kao da su mi čarape prnjave. Vi ste Purgeri jebote totalni ono, ksenofobi. Došlo mi da izujem i čarapu i zamanem joj nekom u oko buljavo.
plačem, plačem zamisli scenu....
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:40   #32
Quote:
nataniel kaže:
jep.

nego, ne mogu odoljeti, kad smo kod svijeta....neka ispadne i hvalisavo, boli me klit...draga obitavahu Madžarskoj... u Grčkoj, obitavah u Poljskoj, obitavah u Italiji, u Pragu provela dugo vremena, obitavah u Francuskoj (Francuzi domaćini, ne hotel), obitavah u Rumunjskoj, da dobro si čula...obitavah u Belgiji... u Njemačkoj, pa i u Austriji usput....bilo je toga josh....

Većina privatnih, kućnih posjeta.Domicilno stanovništvo.

Zamisli, izuvala sam se i ...nisam se izuvala...bilo je kombinacija.

Stari bonton inače, koliko se sjećam ima stavku neizuvanja, no nekako to ljudi krše u svim krajevima svijeta...i da ima i nekih medjusobnih interkulturnih mješavina....pod ujecajem Turaka - navika skidanja cipela recimo - je negdje, u nekim krajevima - prihvaćena....kao domicilna...

No, nemoj biti tako isključiva i lupetati naširoko i nadugačko.
Sjećam se kad došao kod nate u kuću... Veli nata, izuj cipele. Ja izujem, mislio običaj. A i liči malo na bosanku po ponašanju... Kad ono, skinem ti ja cipele, veli nata: Šta si stao?
Mislim, da ne pričam dalje...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:41   #33
Quote:
walter kaže:
Postoji granica. Ja doma jebem ženu, pa ne ulazim drugima u kuće i jebem njihove žene.
tako je, dakle zašto bi ulazio u tuđe kuće i koristio tuđe šlape.... bolje se ne izuvat, jel tak? drago mi je da se razumijemo
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:42   #34
Meni je to seljački i ne samo što ne tražim nego mi niti nije drago da si ljudi skidaju cipele kad mi dolaze u kuću. Ne želim niti naokolo hodat bosa, ali ak netko traži da skinem cipke kad mu dolazim u posjete, ja ih skinem. Big deal. Ne kužim zakaj se tak žestiš. Nije te tražila da gaće skineš, jebote
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:42   #35
Quote:
Tinkili kaže:
PS Što se semafora tiče, evo ih gradonačelnica nakitila po čitavom gradu
Čitava dva i pol komada, jel semafora... , najvolem one pokondirane tikve...sto su iz opanka upale u cipelu svojim grbavim nozhetinama pa su veci katolici od pape...
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:43   #36
Quote:
walter kaže:
Sjećam se kad došao kod nate u kuću... Veli nata, izuj cipele. Ja izujem, mislio običaj. A i liči malo na bosanku po ponašanju... Kad ono, skinem ti ja cipele, veli nata: Šta si stao?
Mislim, da ne pričam dalje...
Reci ljudima i da sam dimije imala kao i kafu u fildžanu sluzhila....jebote, nisi normalan, ozbiljno, NISI.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:45   #37
Quote:
nataniel kaže:
Čitava dva i pol komada, jel semafora... , najvolem one pokondirane tikve...sto su iz opanka upale u cipelu svojim grbavim nozhetinama pa su veci katolici od pape...
Joj pa ne kužiš da sam ironična, jednostavno ženska nakitila semafore svako dvadeset metara, ono koji će ti k. semafori u Dubrovniku?!?
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:45   #38
Ja sam ugradio web - kameru, konferencijsku, ispred vrata. Tko neće izut cipele, može kafu popit ispred kuće...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:46   #39
Quote:
Tinkili kaže:
Joj pa ne kužiš da sam ironična, jednostavno ženska nakitila semafore svako dvadeset metara, ono koji će ti k. semafori u Dubrovniku?!?
Pa jasno, nije to Bijelovar, jebote.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:51   #40
Žena koja se ne izuva nešto krije. Da li je u pitanju loša savjest, nedostatak samopouzdanja, prljave čarape, nepovjerenje... Ne ulazim u to. Ali znam da sa ženom koja se ne izuva treba postupati oprezno. Nije izuvanje tu zbog čišćenja, nego radi povjerenja, radi atmosfere.
Naravno, ne silim ja nikog da se izuje kad dođe kod mene. Nek me ne poštuje, barem znam na čemu sam. Znam da razgovaramo s figom u džepu.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.