Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2018., 14:40   #3301
Quote:
Sloppy kaže: Pogledaj post
Sad ću vjerojatno zvučati kao tuka, ali šta će mi VPN za seedanje?
Ne znam jesu li, i hoće li, ikad ikog u Hrvatskoj kazniti zbog toga, ali to je raspačavanje kopirajtanog sadržaja.

Ne znam koliko su besplatni VPN provideri dobri, ja imam PIA.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:05   #3302
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne znam jesu li, i hoće li, ikad ikog u Hrvatskoj kazniti zbog toga, ali to je raspačavanje kopirajtanog sadržaja.

.
A to znam. Samo ne uzimam u obzir previše s obzirom na trenutno stanje. Možda bih trebala počet.
__________________
I’m a trainwreck of a human being, but I’d make a good cat.
Sloppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:44   #3303
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Nemam pojma ,ja imam netflix sa americkom adresom koju muz placa imam sifru i gledam doma u splitu preko apple box najnormalnije .i on kad je u USA isto gleda najnormalnije .PS za djecu imamo isto usa account a hr ip adresa .
Ni ja ne kuzim nista to
Zapravo smo se svi doma poprilicno navukli
Al jel gledas americku ponudu ili hrvatsku?
Jer zbog toga ti treba VPN, makar su vecinu blokirali. Ti mozes dijeliti account sa nekim iz druge zemlje, ali te prepozna gdje si i gledas ponudu koju imaju u tvojoj zemlji.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 16:22   #3304
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
sto je dodjavola vpn i zas mi to treba?
To je enkriptirani kanal od tvog kompjutora do izlaznih servera VPN providera, a dobar je jer znatno povećava sigurnost (npr. kad se spajaš s javnih wifi mreža) i anonimnost (za torrente, marketing, ilegalne aktivnosti, etc.). A može se koristiti i za dobivanje IP adrese iz drugih zemalja.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 16:23   #3305
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Al jel gledas americku ponudu ili hrvatsku?
Jer zbog toga ti treba VPN, makar su vecinu blokirali. Ti mozes dijeliti account sa nekim iz druge zemlje, ali te prepozna gdje si i gledas ponudu koju imaju u tvojoj zemlji.


Mislim samo USA placamo paket $12.99 /monthly, neflix (moram pitat muza ali mislim da ga mozemo koristit po cijelom svijetu ovaj paket koji on placa ) ,isto i apple box kad narucim film placam sa apple account ili kad pjesmu download isto koliko kosta$ ,djeca igrice isto .
Meni se vecina ljudi smije ali ja sve placam
o da placamo i $0.99/mo, extra za iCloud extra storage
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 06:35   #3306
Koji vpn koristiš za Netflix i jesi sigurna da imaš USA sadržaj? Većinu su poblokirali :/ prije je super radilo, al već ima više od pola godine da meni više ni plaćeni vpn-ovi ne funkcioniraju, ili mi pusti biblioteku, ali ne želi pokrenut sadržaj, locira ga kad krene streamat.

I ja imam isti paket i njega možeš gledati na 4 ekrana istovremeno. Sadržaj se mijenja pa tako tvoj muž u USA može imati USA sadržaj, a ti hrvatski, sad kad sam bila u Italiji imali smo talijanski (Talijani nemaju skoro ništa engleskih titlova, al imaju više talijanskih i imaju neke stvari koje su nama maknute...).
Plaćanje nije ništa čudno i sve drugo (osim ako nije legalna free opcija) je svojevrsna krađa pa se ne daj zezat oko toga. I ja plaćam sve što smatram kvalitetnim i korisnim, od aplikacija za mobitel (ako se ne plaćaju doniram developera bar za pivu), Google Diska, do Netflixa koji je isto simboličan pošto dijelimo račun i pretplatu na 4... Plaćanje za ono što ti koristi i sviđa ti se je ok.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 11:04   #3307
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Koji vpn koristiš za Netflix i jesi sigurna da imaš USA sadržaj? Većinu su poblokirali :/ prije je super radilo, al već ima više od pola godine da meni više ni plaćeni vpn-ovi ne funkcioniraju, ili mi pusti biblioteku, ali ne želi pokrenut sadržaj, locira ga kad krene streamat.

I ja imam isti paket i njega možeš gledati na 4 ekrana istovremeno. Sadržaj se mijenja pa tako tvoj muž u USA može imati USA sadržaj, a ti hrvatski, sad kad sam bila u Italiji imali smo talijanski (Talijani nemaju skoro ništa engleskih titlova, al imaju više talijanskih i imaju neke stvari koje su nama maknute...).
Plaćanje nije ništa čudno i sve drugo (osim ako nije legalna free opcija) je svojevrsna krađa pa se ne daj zezat oko toga. I ja plaćam sve što smatram kvalitetnim i korisnim, od aplikacija za mobitel (ako se ne plaćaju doniram developera bar za pivu), Google Diska, do Netflixa koji je isto simboličan pošto dijelimo račun i pretplatu na 4... Plaćanje za ono što ti koristi i sviđa ti se je ok.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Vjerovatno ste u pravu ali na ovom Netflix sta gledam nema apsolutno nista na Hr jeziku,bar ja nisam vidila ,kaze muz da su filmovi stari (valjda je to onda hr ponuda).Gledamo serije Stranger things ,Marvel Daredevil (2 sezone )i The Punisher ( samo jedna sezona ).
vpn? kao da me pitas atomsku fiziku .Znam postupak tv prebacim na apple tv ,izaberem netflix i trazim sta cu gledat ili nastavim di sam stala ako sam nesto prekinula ,e da.... pokaze mi koje epizode sam pogledala .
Nisam nesto ljubiteljica tih serija ali doma prate pa sta cu .
Ja gledam Bravo i Lifetime ,Cooking channel
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:55   #3308
ma cek samo malo - ovo onlajn gledanje filmova, jel i to u neskladu sa zakonom?
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:55   #3309
Quote:
Cvrcak i Mrav kaže: Pogledaj post
ma cek samo malo - ovo onlajn gledanje filmova, jel i to u neskladu sa zakonom?
Mostly.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 02:50   #3310
sve sam procitala i sad znam jos manje nego prije
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 04:01   #3311
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Vrati na tvorničke, pa ga onda ponovno postavi.

O kojem iPhoneu je riječ? Koliko imaš memorije slobodno?
SE, za memoriju ću pogledati.

A što se tiče prve rečenice, ajde pls kao da imam pet godina. Kako da ga vratim na tvorničke postavke?
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 04:05   #3312
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
otidi u najblizi apple store ,tamo imaju team za tehnical support ,uzmes broj (ka u banci ) i pocekas rijese ti sve .
Naknadno sam vidjela tvoj odgovor , probat ću prvo sama riješiti, pa ako ne uspijem, idem kod njih.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 19:23   #3313
pozdrav imam problem s wordom.

namjestim margine na 2,5 cm ("normal") i pokazuje kao da je prebacilo na 2,5 cm, ali u stvarnosti bude 3 cm.
išla sam mjeriti ravnalom i kad isprintam isto budu 3 cm. (prije printanja prebacim u pdf i printam u printaoni, nemam doma printer)

jednom nisam prije printanja prebacila u pdf i otvorila sam samo word na kompu u printaoni i isprintalo mi je 2,5 cm jer se valjda prebacilo na njihovo.

guglala sam dosta na engleskom i izgleda da dosta ljudi ima ovaj problem, ali nema nekog rješenja.

baš me frustrira jer moram dosta pisati za faks i uvijek su obvezne 2,5 cm margine.

molim pomoć! hvala unaprijed za sugestije
seriousbusiness is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 19:33   #3314
pa sama si navela da rješenja nema. a kažeš printanje u wordu radi kako treba. pa se postavlja pitanja zašto konvertiraš u pdf s kojim ima problema?
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 20:22   #3315
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
pa sama si navela da rješenja nema. a kažeš printanje u wordu radi kako treba. pa se postavlja pitanja zašto konvertiraš u pdf s kojim ima problema?



bitno mi je riješiti problem, tako da, kad radim s fusnotama i sličnim, znam hoće li to ličiti na šta

edit: ne dođe do problema kad prebacim u pdf, nego već u wordu mi poveća margine tako da pojma nemam kako će to izgledati kad se isprinta (iz worda koji u printaoni vrati na "normal", jel. a ne mogu tamo zasjesti i prepravljati radove)
seriousbusiness is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 10:01   #3316
Office programi su neurotični ako se prebacuješ s verzije na verziju, naročito na nižu. Uvijek printam iz pdf-a, ppt prezentacije prebacujem u pdf ako ih šaljem na drugi comp itd. Za excel se, doduše, ne sjećam da se ikad pošemerio, čak su i dijeljene tablice radile normalno u različitim verzijama programa.

Edit: Vjerojatno kasno za osobu koja je pitala, ali diktafon na Samsunzima je divan. Skoro sam kupila profi diktafon jer snimam svašta, a onda u nepovoljnim uvjetima (bučna terasa restorana + vjetar) otkrila da moj mali mobitel može sve Da ništa drugo ne valja na tom mobitelu, koristila bih ga samo kao diktafon.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 10:03   #3317
Saznala sam da je moja privatna e-mail adresa proslijeđena jednoj detektivskoj agenciji.
Što oni mogu s time? Trebam li se brinuti?
Poubelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:00   #3318
Quote:
Poubelle kaže: Pogledaj post
Saznala sam da je moja privatna e-mail adresa proslijeđena jednoj detektivskoj agenciji.
Što oni mogu s time? Trebam li se brinuti?
Mogu svašta sa tvojom e-mail adresom. Al sumnjam da će ti ukrast identitet.

Valjda sama znaš trebaš li se brinut.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 08:19   #3319
moj apple ID je vezan uz mail koji sluzi samo za to, primarna mail adresa kojom se sluzim je sasvim stota.
dobijem jutros na svoj glavni mail da se netko u monacu ulogirao u moj apple ID te je stavljena poveznica za provjeru i promjenu podataka.
ne otvaram jos nista, jer mislim da je neka prevarantska lopovstina buduci da mi nigdje nije taj glavni mail vezan uz iPhone
true/false?
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 08:24   #3320
True. Svejedno se ulogiraj u svoj Apple account direktno preko svog id-a i promijeni šifru, a vidi tko je poslao taj mail i označi kao spam.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:41.