Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2016., 14:29   #41
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post

Želim ti sreću i ispravnu odluku.
Sve sam pročitala u jednom dahu što ste napisali i slažem se sa vama.
Imam puno toga za razmisliti. Hvala vam svima koji ste odvojili malo vremena i napisali svoje komentare.
legalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 14:44   #42
Ako znaš engleski uzmi godinu dana neplaćenog dopusta (trudnoću i bolovanje ne savjetujem dok se totalno ne odlučiš ostati u Kanadi ) pa vidi da li ćeš se snaci/koji tecaj/posao...

Samo jedna je istina
megran is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 14:53   #43
Quote:
legalis kaže: Pogledaj post
Sve sam pročitala u jednom dahu što ste napisali i slažem se sa vama.
Imam puno toga za razmisliti. Hvala vam svima koji ste odvojili malo vremena i napisali svoje komentare.
U Dalmaciji se kaže da više znaju meštar i tovar nego sam meštar......
gooofffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 15:29   #44
Autorice, je li muž ikad pitao za mišljenje o cijeloj ovoj temi ili je samo izjavio da on tamo ostaje, a ti biraj što ćeš? Je li iznio argumente zašto je ZA VAS OBOJE bolje da odete tamo, što on planira za vas, kako ti misli pomoći da se uklopiš i navikneš, govori li ti s oduševljenjem što sve bi TI tamo mogla raditi i što bi ti se sigurno sviđalo itd. ili jednostavno očekuje da ti tamo dođeš, jer je njemu tamo super, našao si je ekipu, i ne pada mu na pamet vraćati se?

Čudno mi je kako te neki prozivaju da ti nije dovoljno stalo da odeš, a ne vide da i on radi istu stvar samo s druge strane.
Ja bih za svojim mužem otišla na kraj svijeta, ali ne kada bi se on ovako postavio u toj situaciji.

Još jedno pitanje, nevezano za ovo gore-što te konkretno veže za Hrvatsku?

Jer do sada si spominjala samo posao, mada legitimno, po meni je to preslab razlog da bi me ikoje mjesto vezalo. Mene vežu ljudi.
Kada razmišljam o hipotetskom odlasku van, najteže mi pada ideja da mi ljudi koje volim nisu blizu. Da neću s njima podijeliti jako puno bitnih stvari u životu, da neću biti blizu kada im budem trebala itd. To je na mojoj vagi prevelika prevaga da bih otišla jer mi je to najbitniji dio života.
Posao? Jok, nikakav faktor ostanka. Imam siguran posao, dobro plaćen za naše uvjete i volim ga, ali da nema ovog gore što sam nabrajala, digla bih sidro i ne bih se okretala.

Zato te pitam, što te točno veže tu?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 18:22   #45
Autorica radi u državnoj firmi kao uhljeb a da se preseli u kanadu morala bi zapravo radit za plaču.

bit priče.
Zlotvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 18:26   #46
Quote:
Zlotvor kaže: Pogledaj post
Autorica radi u državnoj firmi kao uhljeb a da se preseli u kanadu morala bi zapravo radit za plaču.

bit priče.
Kolega forumaš, imam repliku tj ispravak netočnog naovda.

Ako je autorica zaposlena u državnoj firmi, onda dotična ide na posao.

Ako je autorica zaposlena u privatnoj firmi, onda dotična ide radit.
gooofffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 20:02   #47
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
Ne idi nikud ako nisi sigurna da je on taj.
U braku je s njim, a nije sigurna je li on taj?

Quote:
legalis kaže: Pogledaj post
..Točno je, mogu dići kredit bez da se preznojavam hoće li mi tko dati otkaz, mogu ići na bolovanje i mogu ići na porodiljni ..
Zašto ne odeš na porodiljni? Ako ste već o tome pričali i spremni ste, ako ljubavi još ima, zašto ne pokušate s bebom? kao što je netko već rekao, za vrijeme porodiljnog bi imala vremena uklopiti se u Kanadi. Ili još bolja opcija neplaćenog dopusta, ako nisi sigurna u svoj brak više. U državnim firmama imaš mogućnost do pola godine uzet neplaćeno..


Quote:
tehom kaže: Pogledaj post
Razvedi se ili se spakiraj, nema ti druge.
Ovo bi trebalo vrijediti i za njega..

Quote:
gooofffy kaže: Pogledaj post
dok ti budeš ovdi na forumu tražila savjete, tvoj muž koji se u RH osjećao izgubljen, sa novim poslom i lovom koja mu redovno dolazi, možda dođe u iskušenje da počne razmišljati o vama/tebi na način da počne mislit da eto i ti nisi baš najbolja/jedina opcija !!!!
Isto tako može i on razmišljati da će ona naći bolje ovdje..nije fer da isključivo ona treba odjebati svoj život i siguran posao i otić na neviđeno..on se trebao konzultirati sa svojom ženom o opciji ostanka, a ne: ja ostajem, ako ćeš doći-dođi, ako neš-ne moraš..
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 20:21   #48
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post

Isto tako može i on razmišljati da će ona naći bolje ovdje..nije fer da isključivo ona treba odjebati svoj život i siguran posao i otić na neviđeno..on se trebao konzultirati sa svojom ženom o opciji ostanka, a ne: ja ostajem, ako ćeš doći-dođi, ako neš-ne moraš..
Mi smo muški manje ljubomorni na to hoće li nam žena/partnerica/cura nać boljega.....

Meni se čini da autorica još nije odredila prioritete...
možda ne želi otići i izgubiti način života u RH...

a i nameće se pitanje zašto je sa tim tipom uopće u braku ?
gooofffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 20:25   #49
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Nikako ti ne bih preporučila razdvojeni život, pogotovo ne u godinama u kojima jeste. Oboje imate i duhovne i emotivne potrebe koje biste trebali zatomiti u sebi - kolko će to koji od vas uspjeti nitko ne može unaprijed znati - a i iskreno, evo, iz perspektive mojih godina - ako se i uspije - ne vrijedi. Nikakav materijalni status nije vrijedan emotivne bliskosti sa osobom koju si izabrao za zajednički život, oslonac u teškim trenutcima, partnera u sretnim, prisnost, radost, sreću.

lijepo si ovo zaključila.
samo, prema ovome što je autorica iznijela i posebice ističem ovo dole, da se zaključiti da ona nije presretna s tim odvojenim životom i da i ona želi upravo to što ti navodiš.

problem koji se meni čini evidentan je da oni jednostavno nemaju iste životne ciljeve. ne dišu istim plućima.

ona je više tip za poznatiji teren i neku užu životnu perspektivu, on je čini se drukčiji (ne bi se baš svatko odlučio na odlazak čak do Kanade, a ima kao u vidu da je na kraće razdoblje. ima i bližeg inozemstva za nešto kraće).
i nije da se razumijemo ni jedna ni druga pozicija loša ni kriva. i ne znači da se ne vole.
samo što je tako teško naći zajednički nazivnik za gradnju nečeg dugoročnog, a da oboje budu zaista sretni i zadovoljni. neki kompromis mora pasti, kako god, ako odluče ostati skupa i to će vjerojatno presuditi svemu.



Quote:
legalis kaže: Pogledaj post
Mogli bi živjeti sasvim ok. Problem je što kada dobiješ više novaca na račun, kada si adekvatnije plaćen za svoj posao vani, onda ne želiš natrag u svoju zemlju.
Apetiti rastu.

Ja sam sa druge strane dosta skromna, ne treba mi puno u životu da bih bila sretna. Sretna sam tu. Nesretna sam što imam, a nemam muža. Što kada mi je teško, nemam koga zagrliti. Što želim spavati sa svojim mužem i što želim normalni život...
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 22:05   #50
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
ona je više tip za poznatiji teren i neku užu životnu perspektivu, on je čini se drukčiji (ne bi se baš svatko odlučio na odlazak čak do Kanade, a ima kao u vidu da je na kraće razdoblje. ima i bližeg inozemstva za nešto kraće).
oni su zapravo jednaki; to su dvije strane istog novčića.

pazi, autorica ne želi van iz RH, ne želi napustiti svoj dom, posao i prijatelje. obitelj. život ovdje. isto tako, njezin suprug ne želi van iz Kanade; ne želi napustiti dom kojeg je tamo stvorio, posao i nove prijatelje.

+ činjenica da je suprug prekršio njihov zajednički dogovor i donio odluku bez nje, bez da se konzultirao s njom, pitao ju za mišljenje. TRI godine ne žive zajedno.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 22:38   #51
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
oni su zapravo jednaki; to su dvije strane istog novčića.

pazi, autorica ne želi van iz RH, ne želi napustiti svoj dom, posao i prijatelje. obitelj. život ovdje. isto tako, njezin suprug ne želi van iz Kanade; ne želi napustiti dom kojeg je tamo stvorio, posao i nove prijatelje.

pa čuj... s tog aspekta možda i da, ali prema ostalima, on je ambiciozniji i kako ona kaže, rastućih apetita. osim toga obično tuđa sredina otvori horizonte u više smjerova, pa lako moguće da ga i to privlači... ne znam.


Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
+ činjenica da je suprug prekršio njihov zajednički dogovor i donio odluku bez nje, bez da se konzultirao s njom, pitao ju za mišljenje. TRI godine ne žive zajedno.

da... ovo definitino nije nešto obećavajuće, ali tko zna.. ako si oboje daju truda, možda nešto bude od njih... osobno uvijek idem za onom; kada ima volje ima i načina, ali jbga, istina je i da za tango treba dvoje.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 00:11   #52
Quote:
legalis kaže: Pogledaj post
Plus što ne bi dizali kredit, ima se neke ušteđevine sa oboje strane. Mogli bi živjeti sasvim ok. Problem je što kada dobiješ više novaca na račun, kada si adekvatnije plaćen za svoj posao vani, onda ne želiš natrag u svoju zemlju.
Apetiti rastu.

Ja sam sa druge strane dosta skromna, ne treba mi puno u životu da bih bila sretna. Sretna sam tu. Nesretna sam što imam, a nemam muža. Što kada mi je teško, nemam koga zagrliti. Što želim spavati sa svojim mužem i što želim normalni život...
Ja te kužim u potpunosti. Nisam u toj situaciji ali sam u nekakvoj drugačijoj s kojom sam povezala ovu tvoju i točno te kužim. Kao da sebe slušam.

Netko ti je napisao da uzmeš godišnji 20 dana pa odeš tamo i vidiš i/ili da uzmeš neplaćeni dopust nešto dulje pa odeš tamo i vidiš.

Ja ti savjetujem isto, ali nekako mislim da ćeš se vratiti. I to je OK. Bit ćeš mirna jer ćeš znati da si probala i nećeš se pitati što bi bilo kad bi bilo...

A opet, možda i ostaneš kod muža, što je opet okej.

No čini mi se da ipak nećeš....
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 08:37   #53
Ah ti drzavni poslovi i sigurnost koju pruzaju. A sto je danas sigurno? Sutra moze doci nova garnitura vlasti, napraviti neke rezove radi stednje i izvlacenja drzave iz krize, podijeliti otkaze i sta onda?
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 09:17   #54
Quote:
Wog Boy kaže: Pogledaj post
Ah ti drzavni poslovi i sigurnost koju pruzaju. A sto je danas sigurno? Sutra moze doci nova garnitura vlasti, napraviti neke rezove radi stednje i izvlacenja drzave iz krize, podijeliti otkaze i sta onda?
ako cemo tako, sigurniji joj je posao, od muza i njegove ljubavi.
covjek otisao na odredjeno i jednostavno se predomislio i ne pada mu na pamet da se vraca. a ti, zeno, izvoli odluci sta hoces...ja sam svoje odlucio. posao joj djeluje pouzdanije od muza.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 09:52   #55
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Autorice, je li muž ikad pitao za mišljenje o cijeloj ovoj temi ili je samo izjavio da on tamo ostaje, a ti biraj što ćeš? Je li iznio argumente zašto je ZA VAS OBOJE bolje da odete tamo, što on planira za vas, kako ti misli pomoći da se uklopiš i navikneš, govori li ti s oduševljenjem što sve bi TI tamo mogla raditi i što bi ti se sigurno sviđalo itd. ili jednostavno očekuje da ti tamo dođeš, jer je njemu tamo super, našao si je ekipu, i ne pada mu na pamet vraćati se?

Čudno mi je kako te neki prozivaju da ti nije dovoljno stalo da odeš, a ne vide da i on radi istu stvar samo s druge strane.
Ja bih za svojim mužem otišla na kraj svijeta, ali ne kada bi se on ovako postavio u toj situaciji.

Još jedno pitanje, nevezano za ovo gore-što te konkretno veže za Hrvatsku?

Jer do sada si spominjala samo posao, mada legitimno, po meni je to preslab razlog da bi me ikoje mjesto vezalo. Mene vežu ljudi.
Kada razmišljam o hipotetskom odlasku van, najteže mi pada ideja da mi ljudi koje volim nisu blizu. Da neću s njima podijeliti jako puno bitnih stvari u životu, da neću biti blizu kada im budem trebala itd. To je na mojoj vagi prevelika prevaga da bih otišla jer mi je to najbitniji dio života.
Posao? Jok, nikakav faktor ostanka. Imam siguran posao, dobro plaćen za naše uvjete i volim ga, ali da nema ovog gore što sam nabrajala, digla bih sidro i ne bih se okretala.

Zato te pitam, što te točno veže tu?
Argument je najviše novac, sa njegove strane. Bolji način života u Kanadi. Sada je naučen na drugi standard. Više to nije pitanje zarade u smislu "crnih dana", već je to pitanje i prestiža. Ono što meni ne treba. Njemu treba.

Što se tiče onoga što me veže ovdje. Naravno da je to familija, braća ( ne živim sa njima) koje želim posjetiti barem jednom tjedno. On sa druge strane nema potrebe za svojom familijom. Dovoljno je ukoliko ih vidi i čuje jednom mj (i to ako) što ne znači da je sa njima u lošim odnosima, već je takva osoba.

Nije nikakvo rješenje da živimo odvojeno, jer nemam osjećaj da sam u braku. Nemam više osjećaj niti da sam u vezi. Osjećam se kao studentica koja je zatreskana i piše ljubavna pisma svom tamo nekom.

Ne pada mu na pamet vraćati se ovdje, niti jedna solucija ( predložena sa moje strane) ne prolazi. Jedino prolazi da ja dođem tamo.
legalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 10:04   #56
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
ako cemo tako, sigurniji joj je posao, od muza i njegove ljubavi.
covjek otisao na odredjeno i jednostavno se predomislio i ne pada mu na pamet da se vraca. a ti, zeno, izvoli odluci sta hoces...ja sam svoje odlucio. posao joj djeluje pouzdanije od muza.
Kada čovjek ide van raditi, na to se odluči iz nekoliko razloga.
1. Ne može naći posao u hr
2. Odlazi da si podigne životopis
3. Stjecanje novih znanja ( najviše to ide liječnike)

Moj muž je otišao radi prvog i drugog razloga. Nije mogao naći posao, što mu i nije puno preostalo nego da otiđe van. U tome je dobio punu podršku sa moje strane. To je bio plan i cilj.
Da se sada vrati u Hr vjerujem da bi našao prihvatljiv posao. Sada ima više iskustva, više mogućnosti nego što je to imao prije.
Ne želi. Ne želi niti probati poslati zamolbu za kakvi posao u Hr.
O tome se radi.

Sada samo dolazi u obzir Kanada. Razumijete da se sada osjećam kao da je sve podređeno njemu i njegovim potrebama i željama.
legalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 10:06   #57
već je napisano...
mene u cijeloj priči ne bi toliko brinula što ću,
koliko da je mi je muž takvu veliku, životnu odluku donio
sam, bez dogovora sa mnom
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 10:09   #58
Quote:
legalis kaže: Pogledaj post
Argument je najviše novac, sa njegove strane. Bolji način života u Kanadi. Sada je naučen na drugi standard. Više to nije pitanje zarade u smislu "crnih dana", već je to pitanje i prestiža. Ono što meni ne treba. Njemu treba.

Što se tiče onoga što me veže ovdje. Naravno da je to familija, braća ( ne živim sa njima) koje želim posjetiti barem jednom tjedno. On sa druge strane nema potrebe za svojom familijom. Dovoljno je ukoliko ih vidi i čuje jednom mj (i to ako) što ne znači da je sa njima u lošim odnosima, već je takva osoba.

Nije nikakvo rješenje da živimo odvojeno, jer nemam osjećaj da sam u braku. Nemam više osjećaj niti da sam u vezi. Osjećam se kao studentica koja je zatreskana i piše ljubavna pisma svom tamo nekom.

Ne pada mu na pamet vraćati se ovdje, niti jedna solucija ( predložena sa moje strane) ne prolazi. Jedino prolazi da ja dođem tamo.
Govori li muz s euforijom o zivotu tamo? U smislu da jedva ceka da dodes, da se predomislis?
Ja sam tvoju situaciju gledala kroz situaciju prijatelja, medutim kada vidim da vi vec tako zivite 3 godine, onda je to vec nesto sto se ne moze usporedivati s nicim pozitivim....
Bas mi je zao sto ne mozete naci kompromis.....
Ailour is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 10:15   #59
Život se gradi sa partnerom, a ne sa braćom, sestrama, mamom...to je prirodni tijek događaja, i s partnerom bi ti trebalo biti ljepše nego recimo sa tatom u društvu. Ja bih na tvom mjestu uzela maksimalni godišnji (3,4 tjedna) i probala živjeti u Kanadi, vidjeti dal mi se tamo sviđa, dal brak funkcionira, ima li još puno ljubavi među vama ili ste se ohladili, a što se posla tiče sigurna sam da bi se dobro snašla, našla bi nešto zanimljivo sigurno ili možda ne bi ni trebala raditi jer ti muž dobro zarađuje. Muž ti se neće vratiti u Hrvatsku, na to zaboravi. Ako život sa mužem u Kanadi ne ide i ako ti se u Kanadi ne sviđa, rastani se, nastavi živjeti u Hrvatskoj, mlada si, možeš naći i novog muža i s njim ovdje gradit život.

Kako god da ispadne, nije kraj svijeta, niti jedno od ta dva rješenja nisu loša za tebe, oba su prihvatljiva. Sretno!
Amelie01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 10:44   #60
Quote:
legalis kaže: Pogledaj post
Argument je najviše novac, sa njegove strane. Bolji način života u Kanadi. Sada je naučen na drugi standard.
Zar na kvalitetu zivota ne utjecu i bliski duboki odnosi, npr. brak?

Na kraju krajeva, ako je u igri samo novac, sto ne bi zivjeli negdje u Europi pa da ti mozes cesce doma za vikend?

Osobno, spremna sam seliti radi ljubavi, no izjedalo bi me da ja njemu selim, ne jer smo tako zakljucili da je najbolje, nego jer mi je postavljen ultimatum.

Zao mi je sto su ti se stvari tako poslozile. Sto god odlucila, biti ce tesko, ali ce biti prava odluka. Nadam se da ce ti pisanje na ovom topiku pomoci da si poslozis misli
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.