Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2016., 19:37   #1
Što mi (vam) se ne sviđa u katolicizmu!

Ima toga podosta.
Npr,ne sviđa mi se celibat!Prvi vođa crkve nakon Kristovog uzdignuća u nebo bio je Petar,oženjen čovjek!Kako to da Kristu nije smetalo to što je bio oženjen!
Ne sviđa mi se molitve upućene svecima pa čak i Mariji ili Anđelima!Smatram da molitva treba biti usmjerena isključivo ka Bogu!
Ispovjed?Zar nebi mogli Bogu priznati grijehe,zašto trebamo pred čovjekom?
Krštenje:"Tko uzvjeruje i krsti se bit će spašen" kaže Isus.Djete nema osobnu vjeru,trebalo bi krstiti odrasle koji to žele!
Zato i imamo toliko krštenih nekršćana!
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 23:06   #2
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
Ima toga podosta.
Npr,

Krštenje:"Tko uzvjeruje i krsti se bit će spašen" kaže Isus.Djete nema osobnu vjeru,trebalo bi krstiti odrasle koji to žele!
Zato i imamo toliko krštenih nekršćana!
U katolicizmu, od toga podosta, najviše se ne sviđa kad priča priče koje Isus Krist nikada nije naveo, upravo baš ovo sa 'krštenjem'.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 00:34   #3
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
Ispovjed?Zar nebi mogli Bogu priznati grijehe,zašto trebamo pred čovjekom?
Kad sam zadnji put bila na ispovijedi velečasni mi nije htio dati odriješenje grijeha.
Sprašio me bez blagoslova, potjerao iz drvene kućice. Nije li to malo ružno s njegove strane?
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 09:07   #4
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Kad sam zadnji put bila na ispovijedi velečasni mi nije htio dati odriješenje grijeha.
Sprašio me bez blagoslova, potjerao iz drvene kućice. Nije li to malo ružno s njegove strane?
Što si tako grdo sagrešila,ha ha ha!
Vidiš,kad stojiš pred čovjekom ili klečiš,uvjek si u dilemi da mu kažeš sve.Bar je to bio moj slučaj dok sam na ispovjedi išao.Kad Bogu kažeš svoje grijehe,onda tu dilemu nemaš jer on ionako sve o tebi zna.Kad Boga moliš da ti oprosti,to možeš svaki dan i po nekoliko puta,ako ideš svećeniku,ideš u određeno vrijeme.Kad stojiš pred svećenikom,stojiš ipak pred grešnim čovjekom,ma kakav god on svećenik bio!Naš Bog je dobar Bog koji rado prašta pa nije potrebno imati posrednika između tebe i Njega!
Ipak,bolje se je ispovjediti(priznati grijehe) i pred svećenikom nego nikako!
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 09:29   #5
Smeta me kaj su prepravili Bibliju, dodali i oduzeli ono što im paše tako da to Biblija nije prava Božja riječ
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 12:41   #6
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
Ima toga podosta.
Npr,ne sviđa mi se celibat!Prvi vođa crkve nakon Kristovog uzdignuća u nebo bio je Petar,oženjen čovjek!Kako to da Kristu nije smetalo to što je bio oženjen!
Ne sviđa mi se molitve upućene svecima pa čak i Mariji ili Anđelima!Smatram da molitva treba biti usmjerena isključivo ka Bogu!
Ispovjed?Zar nebi mogli Bogu priznati grijehe,zašto trebamo pred čovjekom?
Krštenje:"Tko uzvjeruje i krsti se bit će spašen" kaže Isus.Djete nema osobnu vjeru,trebalo bi krstiti odrasle koji to žele!
Zato i imamo toliko krštenih nekršćana!
A koje si točno sljedbe da se ne reklamiraš ispod žita?


Smeta mi što im nedostaje žena i ženske mudrosti.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 13:09   #7
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Smeta me kaj su prepravili Bibliju, dodali i oduzeli ono što im paše tako da to Biblija nije prava Božja riječ
To si poslušao laži,notorne!Đavolske!
To je kao ono kad Sotona dođe Evi i kaže"Nije li vam Bog rekao da nesmijete jesti sa stabala iz vrta!"Što je plitka laž.
Katolička crkva nije ni postojala tada u ovom obliku,postojala je samo Kršćanska crkva,no zbog hereza morali su očistiti istinu od laži!I tako smo dobili kanon,od mudrih i Duhom Svetim vođenih ljudi!
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 13:11   #8
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
A koje si točno sljedbe da se ne reklamiraš ispod žita?


Smeta mi što im nedostaje žena i ženske mudrosti.
Katolička crkva,Pravoslavna i Protestantska !Dakle,Biblija!Ono što je krivo,u bilo kojoj od tih odbijam vjerovati!Biblija je mjerilo istine!
Od gore navedenih negacija,neka mi netko da potvrdu IZ BIBLIJE da sam u krivu!Skidam kapu!
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 14:22   #9
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Smeta me kaj su prepravili Bibliju, dodali i oduzeli ono što im paše tako da to Biblija nije prava Božja riječ
Pa ono, kako se uzme.

U pozetku su sacinili selekciju kanonskih evandjelja, ali tek od tog vremena govorimo o bibliji. Ne mozes prepravljati oni cega jos nema.

Jednom kada je kao takva kodificirana? Ne znam, ima nekih sitnih prilagodbi u tumacenju zidovskih spisa kada je od koristi (da bi se Isusa prikazalo kao mesiju ili opravdala doktrine oko djavla)...

Ali mi se ne cini da je sad bas gomila toga.

A da bi se Bozija rijec prepravljala i krivila trebala bi u startu bit prava i Bozija. Buduci su jos i zidovski tekstovi majmunirani iz politickih razloga i da tu nema nikakvih bogova besmisleno je tako pristupati, sve je samo teznja za samisljenim idealnim cistim ne nepokvarenim trenutkom u proslosti nakon kojeg se stvari degradiraju, a sto je arhetipski ideal u mnogim religijama. Niti jedan medjutim nije opravdan objektivnom povjesnom analizom, to je samo religijsko iskoristavanje psiholoskog mehanizma koji potrebuje takve idealizacije. Nema cistih izvora, sve je u stalnoj promjeni.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 15:04   #10
[QUOTE=patriot-lički;61824119][=Beljki;61823553]

A da bi se Bozija rijec prepravljala i krivila trebala bi u startu bit prava i Bozija. Buduci su jos i zidovski tekstovi majmunirani iz politickih razloga i da tu nema nikakvih bogova besmisleno je tako pristupati, sve je samo teznja za samisljenim idealnim cistim ne nepokvarenim trenutkom u proslosti nakon kojeg se stvari degradiraju, a sto je arhetipski ideal u mnogim religijama. Niti jedan medjutim nije opravdan objektivnom povjesnom analizom, to je samo religijsko iskoristavanje psiholoskog mehanizma koji potrebuje takve idealizacije. Nema cistih izvora, sve je u stalnoj promjeni.

>Pušiš li ti travu?
Malo ti je ovo sve u neredu!Kakve veze ima povjest sa kanonskim eanđeljima?
Pa valjda su u odabiri kompetentne osobe koje su jake u duhovnosti koje molitvom i životom žive u blizini Božjoj!
Zašto mi nebi mogli i smjeli imati 4 Evanđelja a ne 14?Tko odlučuje koja su Evanđelja od Boga a koja ne?Vi,nevjernici?
Taj plač za odbačenim "Evanđeljima" mi je fascinantan uvas.Ispada da bi vi svi slijedili Isusa da su i nekanonska "Evanđelja" u Bibliji!
Vama nebi ni 100 evanđelja bilo dovoljno da bi bili kršćani jer vam je kako Apostol kaže"Đavo oslijepio nevjerničku pamet!":
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.12.2016., 15:17   #11
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
>Pušiš li ti travu?
Nikad probao, pre slabo za moj ukus, pocinjem sa LSD-om

Quote:
Malo ti je ovo sve u neredu!Kakve veze ima povjest sa kanonskim eanđeljima?
Povijest ima veze sa svime sto se desilo prije sadasnjeg trenutka.

Quote:
Pa valjda su u odabiri kompetentne osobe koje su jake u duhovnosti koje molitvom i životom žive u blizini Božjoj!
Nravno, a to je valjda Bog osobno brzojavom odredio tko je.

Quote:
Zašto mi nebi mogli i smjeli imati 4 Evanđelja a ne 14?Tko odlučuje koja su Evanđelja od Boga a koja ne?Vi,nevjernici?
Tko vam brani, ne znam odakle izvlacis zakljucke, citirani dio se uopce ne odnosi na isto.

Quote:
Taj plač za odbačenim "Evanđeljima" mi je fascinantan uvas.Ispada da bi vi svi slijedili Isusa da su i nekanonska "Evanđelja" u Bibliji!
Vama nebi ni 100 evanđelja bilo dovoljno da bi bili kršćani jer vam je kako Apostol kaže"Đavo oslijepio nevjerničku pamet!"
Ne bi ni tebi 100 godina po forumima da razumijes sto sugovornik govori.

Il naucis kvotat

A sta sad, prezivit cemo
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 21:33   #12
Evo što se ne sviđa u katolicizmu : pune im crkve budista ko ateista.


Odmahuju glavom na - Rimljanima 1:27-32 (!)
(a što tamo piše idite pa izvidite )
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 22:11   #13
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Evo što se ne sviđa u katolicizmu : pune im crkve budista ko ateista.
Ja sam mislio da se Isus obratio cijelom čovječanstvu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 23:19   #14
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Evo što se ne sviđa u katolicizmu : pune im crkve budista ko ateista.


Odmahuju glavom na - Rimljanima 1:27-32 (!)
(a što tamo piše idite pa izvidite )
eh da si bar u pravu
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 23:58   #15
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
eh da si bar u pravu
Nije ti to do mene, jer je do Svetog pisma.

Bog je rekao i poručio, neka znadu što misli o njima.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 01:01   #16
Bog je rekao da su crkve pune Budista?

Pa kako ih onda tako tesko nac i izvan crkve
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 18:58   #17
Smeta mi što jako malo katolika čita Bibliju!
Duhovnost većine se svodi na nedjeljni odlazak u crkvu(čak i to malo njih prakticira).
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 21:01   #18
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Onda si krivo mislio.

pročitaj Ivan 5:19
Čitam ivana i ne vidim da je budistima zabranio ulazak u crkvu (a tada još i ne postoje crkve)

Quote:
p.s.
ubuduće budi kulturniji pa biblijske znalce ne nazivaj "jehovko/jehovcima"
Ispričavam se ako sam te uvrijedio, patriot lički te proglasio jehovkom pa sam posmislio da to i jesi. Doduše i mene je proglasio za pet, šest vjera
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 21:27   #19
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Čitam ivana i ne vidim da je budistima zabranio ulazak u crkvu (a tada još i ne postoje crkve)



Ispričavam se ako sam te uvrijedio, patriot lički te proglasio jehovkom pa sam posmislio da to i jesi. Doduše i mene je proglasio za pet, šest vjera
Ama nisi me uvrijedio, ono pod "p.s." navedoh opčenito svima koji vjerovatelje u Jehovu Boga nazivaju "jehovcima", rugači koji ne kontaju da se ne rugaju vjerovateljima već direktno samom Bogu Stvoritelju.



Nego,
Evanđelja i budizam nejde eno z drugim. Budizam-religija ne vjeruje u Boga, i baš otud čudno kako zašto je KC upravo iz te religije sebi prisvojila određene teološke povlastice. Još jedna od stvari koja smeta/ometa u katolicizmu.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 21:59   #20
Imajte na umu da je tema prebačena na Teologiju i da dijaog treba biti konstruktivan i na nivou, bez pisanja spama i upadica.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.