Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2009., 12:45   #2001
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Kada putuješ M@gicSerb?
Hm, dobro pitanje...

Ne znam još tačno, ali za najviše 20 dana ...

"Bum se javil"...
M@gicSerb is offline  
Old 24.06.2009., 15:46   #2002
Da,dobar dan svima, mene zanima, ja bih htio odavde,procitao sam vecinu i to je to,zvao ambasadu u zg-u, poslali su mi mailom neke informacije.Ali pitao sam ih kako se započinje proces, jel se ide preko njih ili se odma šalje neki formular u australiu i šta?rekla je odma se šalje u australiu i to je to,kako i šta se šalje da vidim je sam li u igri ili ne??? znam da se šalje molba i košta 2105$ i da se čeka 6 mjeseci i da je nepovratni to iznos ali sta se šalje.odakle se počinje???

To za sada istražujem i zanima me jel se više traže inžinjeri elekrotehnike ili fizioterapeuti ili su oboje dobrodošli?,ali nemam iskustva na papiru ako me razumjete.,oce li bit problem ako nemam firmu za koju sam radio??? Isto tako Vilko kaže da ako imamo samo srednju školu da ni ne počimamo aplikaciju jel u AU traže vrlo skill, jer to samo jedno mišljenje ili ipak treba probat? Hvala vam puno unaprijed!!!
Grujo man is offline  
Old 24.06.2009., 16:04   #2003
Quote:
Grujo man kaže: Pogledaj post
Da,dobar dan svima, mene zanima, ja bih htio odavde,procitao sam vecinu i to je to,zvao ambasadu u zg-u, poslali su mi mailom neke informacije.Ali pitao sam ih kako se započinje proces, jel se ide preko njih ili se odma šalje neki formular u australiu i šta?rekla je odma se šalje u australiu i to je to,kako i šta se šalje da vidim je sam li u igri ili ne??? znam da se šalje molba i košta 2105$ i da se čeka 6 mjeseci i da je nepovratni to iznos ali sta se šalje.odakle se počinje???

To za sada istražujem i zanima me jel se više traže inžinjeri elekrotehnike ili fizioterapeuti ili su oboje dobrodošli?,ali nemam iskustva na papiru ako me razumjete.,oce li bit problem ako nemam firmu za koju sam radio??? Isto tako Vilko kaže da ako imamo samo srednju školu da ni ne počimamo aplikaciju jel u AU traže vrlo skill, jer to samo jedno mišljenje ili ipak treba probat? Hvala vam puno unaprijed!!!
Vilko samo prenosi "sta su emigracijske potrebe isto tako i zakoni ili drugi savjeti".

Srednja skola kao "samo gimnazija "nece mnogo pomoci...ALI "srednjom skolom se smatraju i zanati i tehnicka zanimanja koja su SKILL.

Ako si "inginjer elektrotehnike " ili fisiotherapist oboje je klasificirano kao Skill.
ALI....treba imati zavrsen fakultet ili sta je potrebno za fizioterapista.
Bez priznanja i "uredne diplome nema "NISTA"...ovdje se znanje ne kupuje ili prodaje.

Molim da se prebacis na temu Informacije na linku ,gdje su skoro sva pitanja odgovorena "ZA ONOGA TKO ZELI DA SE POTRUDI PROCITATI"

https://www.forum.hr/showthread.php?t=315808


Jer ne volim pisati na dvije strane...ALI ako ima srucnjaka koji se ne slazu sa sta sam napisao"neka te oni savjetuju"....i isto objave i na drugoj temi da podaci koje ja dajem nisu tocni.

Dodatak: U financijskoj godini 2007-2008 u Australiju su dosli na dulje vreme 94 Hrvata od sveskupa 158.603 useljenika ukupno.

Prema statistici koja je 100% tocna mozete vidjeti koliko imate postotka da dodjete do ili u Australiju...94 na 158.603 osoba.


P.S. bes skill se moze isto emigrirati, ali su veoma male mogucnosti za uspjeh.
Jedan od nacina je doci na obitelj _reunion/suport, ali oper skill imaju prednost.

srdacan pozdrav

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 24.06.2009. at 16:16.
Vilko is offline  
Old 25.06.2009., 02:14   #2004
par pitanja o samoj australiji, tj adelaidu u koji planiramo doci.

dakle, koliko stvarno osjacate posljedice ozonske rupe u OZ? mozda ovo zvuci glupo, ali da li znate je li ima porasta raka koze u posljednjem desetljecu? konkretno, da li izlazite van bez kreme protiv UV zraka?
kako podnosite temp? sjecam se da je g. vilko pisao kako mu je njegov rodjak napisao da kad je vruce pije pivo iz frizidera
da li se kupate u moru (tj. oceanu) - je li cisto, ima li morskih pasa/nekih drugih opasnih zivotinja?
da li u gradu uopce ima opasnih zivotinja?
kada iznajmis stan/kucu, da li unutra ima sve potrebno za zivot - stednjak, frizider, pribor za jelo, ostalo, posteljina, ne znam sta vec? citala sam u brosuri da se za neke stanove treba dogovoriti za prikljucke plina, struje, telefona i ostalo. jel to tako svugdje?
puno puno hvala na odgovorima. iako ce vam se pitanja vjerojatno uciniti glupa. ali takva sam osoba da volim prikupiti apsolutno sve informacije (a i to je vjerojatno profesionalna deformacija s obzirom da sam novinar, pa imam uvijek sto pitanja )
blackbetty82 is offline  
Old 25.06.2009., 02:18   #2005
Quote:
M@gicSerb kaže: Pogledaj post
Hm, dobro pitanje...

Ne znam još tačno, ali za najviše 20 dana ...

"Bum se javil"...
cini se da bjezis na vrijeme iz svoje domaje. nemoj samo donijeti sa sobom u OZ i svinjsku gripu heheh
blackbetty82 is offline  
Old 25.06.2009., 03:18   #2006
Quote:
blackbetty82 kaže: Pogledaj post
par pitanja o samoj australiji, tj adelaidu u koji planiramo doci.

dakle, koliko stvarno osjacate posljedice ozonske rupe u OZ? mozda ovo zvuci glupo, ali da li znate je li ima porasta raka koze u posljednjem desetljecu? konkretno, da li izlazite van bez kreme protiv UV zraka?
kako podnosite temp? sjecam se da je g. vilko pisao kako mu je njegov rodjak napisao da kad je vruce pije pivo iz frizidera
da li se kupate u moru (tj. oceanu) - je li cisto, ima li morskih pasa/nekih drugih opasnih zivotinja?
da li u gradu uopce ima opasnih zivotinja?
kada iznajmis stan/kucu, da li unutra ima sve potrebno za zivot - stednjak, frizider, pribor za jelo, ostalo, posteljina, ne znam sta vec? citala sam u brosuri da se za neke stanove treba dogovoriti za prikljucke plina, struje, telefona i ostalo. jel to tako svugdje?
puno puno hvala na odgovorima. iako ce vam se pitanja vjerojatno uciniti glupa. ali takva sam osoba da volim prikupiti apsolutno sve informacije (a i to je vjerojatno profesionalna deformacija s obzirom da sam novinar, pa imam uvijek sto pitanja )

sunca se trebas cuvati bilo gdje da si, ne samo u AU....a osobito u AU......klinci se nauce jos u vrticu da "slip/slop/slap" - "slip on a shirt, slop on sunscreen, and slap on a hat"
vecina kozmetike, krema za lice i tijelo....u sebi sadrzi 30+ SPF (Sun Protection Factor)

ne mislim da mi se rutina njege tijela puno promijenila od dolaska u AU jer sam i tamo mrzila kad mi koza izgori i uvijek sam se mackala sa sun protection kremicama


stanove mozes iznajmiti namjestene potpuno, namjestene djelomicno i ne namjestene - ne namjesteni stanovi imaju stednjak, cesto i perilicu.....sve sve ostalo moras sama - da sam na tvom mjsetu zasigurno bih trazila NE namjesten stan jer ce biti jeftiniji za rentu, a in the long run bit ce ti jeftinije

mozes medjutim kupiti jako jeftini namjestaj, za pocetak, na par godina bez kamata, tako da nemoj brinuti sad o tome.....ista stvar je s posteljinom, priborom za jelo itd....mozes potrositi koliko malo ili koliko puno zelis

prikljuciti struju, plin, telefon, internet.....obicno se desava u 24 sata, a nekad i ranije - ono, nazoves ih u jutro i do poslije podneva ti je prikopcano


i baj d vej.....pitanja su ti sasvim u redu i ne mislim da su glupa.....
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 25.06.2009., 03:26   #2007
posto su pitanja generalna u biti ja imam potrebno znanje za odgovore...ako trebas malo profesionalnije odgovore onda imas par lawyers and solicitors koji su vise u skladu sa emigracionim zakonima..ja cu ti ogovorit iz mog osobnog iskustva

Quote:
blackbetty82 kaže: Pogledaj post
par pitanja o samoj australiji, tj adelaidu u koji planiramo doci.
za badava planiras - australija je smanjila primanje drasticno

Quote:
blackbetty82 kaže: Pogledaj post
dakle, koliko stvarno osjacate posljedice ozonske rupe u OZ? mozda ovo zvuci glupo, ali da li znate je li ima porasta raka koze u posljednjem desetljecu? konkretno, da li izlazite van bez kreme protiv UV zraka?
ne zvuci glupo .. rupe su tu ozonske i crne (crne ti progutaju) i zato samo izlazimo po noci... evo kod nas u sydney samo na kings cross



Models showcase the Pleasure State Spring/Summer 2007/8 Couture and White Label collections at The Lincoln, Kings Cross on in Sydney, Australia.

Quote:
blackbetty82 kaže: Pogledaj post
kako podnosite temp? sjecam se da je g. vilko pisao kako mu je njegov rodjak napisao da kad je vruce pije pivo iz frizidera
ladno pivo iz frizidera -- to nema u australiji (ovdje svi idu u pub - ovi sto piju doma su loosers)

Quote:
blackbetty82 kaže: Pogledaj post
da li se kupate u moru (tj. oceanu) - je li cisto, ima li morskih pasa/nekih drugih opasnih zivotinja?
nema morski pasa to samo ima kod tt u WA

Quote:
blackbetty82 kaže: Pogledaj post
da li u gradu uopce ima opasnih zivotinja?
ima odkud znas?? zmije to je za ne povijerovati..veoma opasno..medjedi ima puno medjeda...i kenguri boksaci..nesmjes prici blizu kengura u gradu odmah te napadne....i tako dalje


Quote:
blackbetty82 kaže: Pogledaj post
kada iznajmis stan/kucu, da li unutra ima sve potrebno za zivot - stednjak, frizider, pribor za jelo, ostalo, posteljina, ne znam sta vec?
ima samo pribor za jelo...ali nema hrane to sama kupis

Quote:
blackbetty82 kaže: Pogledaj post
citala sam u brosuri da se za neke stanove treba dogovoriti za prikljucke plina, struje, telefona i ostalo. jel to tako svugdje?

puno puno hvala na odgovorima. iako ce vam se pitanja vjerojatno uciniti glupa. ali takva sam osoba da volim prikupiti apsolutno sve informacije (a i to je vjerojatno profesionalna deformacija s obzirom da sam novinar, pa imam uvijek sto pitanja )

nisi glupa samo pitaj...nemas samo ti deformacije..i moje pitanje tebi .. kad bi ti mogla doci i zasto?




p.s.
You know that's no lie (Bam-ba-Lam)
She's so rock steady (Bam-ba-Lam)
And she's always ready (Bam-ba-Lam)

Zadnje uređivanje ka5per : 25.06.2009. at 04:00.
ka5per is offline  
Old 25.06.2009., 03:59   #2008
ka5er - opet zahebavas



blackbetty - kupamo se u oceanu, u rijekama i jezerima....
ima morskih pasa....ima i coast guard koji ce ti reci gdje kupanje nije preporucljivo

malo dalje grada, recimo ja sam na otprilike 15-18km od centra Melb, u nekim parkovima kazu da ima zmija, narocito ako prolazi potok kroz park pa ima i vodenih miseva
daklem, di je zelenila, a ima ga puno po gradovima i okolici....moras paziti

proslog ljeta, obzirom na jaku susu, par puta sam vidjela u susjedstvu kombi od striceka koji uklanja zmije - mi jos nismo imali tih problema

inace, ak mislis da ce te zmija zaskociti ili klokan ili neka druga opasna zivuljka dok recimo ides po kruh i mlijeko...nece!

kaj se vrucine tice, je, bas bude jako vruce
ja recimo nisam nikada nista pila hladno iz firizdera....ne volim piti hladno
ja se npr tusiram 12 miliona puta dnevno i odbijam ici ikuda sjevernije od Melb za vrijeme AU ljeta jer generalno ne volim vrucinu, a osobito ne sparinu kao sto je u Syd ili Qld ili NT
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 25.06.2009., 08:21   #2009
@blackbetty82

zastitne kreme se prodaju ovih dana svugdje po svijetu sa 15-30 SPF, sunce u Hrvatskoj jacina je isto skoro velika za vrijeme ljeta kao u Au.

Mi smo 1969 nosili sa sobom za suprugu dvije godine kozmeticke potrebe /koje je u one godine ona troslila...isto tako i za nas ostale NIVEA kremu.

Ismijavali su se iz mene kada sam na poslu stavljao kremu po licu i rukama.

Danas kada se vidimo ....moje lice je njezno u usporedbi sa tim ljudima...vecina je i imala rezani kancer po licu.

Moja supruga je vidjela Australijske starije/ozbiljne i bolje obucene gospodje, da hodaju na suncu ispod kisobrana...dok su druge Australijanke hodale u kratkim i otvorenim haljinama....opet se vidi sada pod starost "kako tko izgleda".

Mi kada smo isli na more smo imali pokriveni gornji dio tjela sa recimo starijom kosuljom da nas stiti od sunca....a i nismo isli mnogo imali smo "prvi hladjenje",
od privatnih kuca...sta je u ono vrijeme kostalo 20X vise nego danas u usporedbi sa placom.

Klima se je izmjenila....uvijek sam pratio Perth,Whyalla,Adelaide....jer je obicno trajalo oko 3 dana da dodje vrucine iz Pertha.

Whyalla je nekada bila 5-10 C vrucina veca od Adelaida ....ALI danas je veoma kmala razlika oko 2-5 stupnjeva..ako i toliko.

I kao UNA 67 kaze nebi "nikada zivio u Sydneyu ili Brizbanu ili jos vislje kao Cairns....previse humiditi.

Ali smo proveli dok smo financijski mogli dosta zima "od kada smu u mirovini ",jer je u Cairns od 17-28 u zimi.

srdacan pozdrav

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 25.06.2009., 08:29   #2010
Quote:
M@gicSerb kaže: Pogledaj post
Gluposti....naprotiv, vecinu sto sam procitao su p*ose*avanja sa par izuzetaka. Vilko je stvarno "masina za pisanje" i on je mozda objektiviniji od ostalih, ali izjave poput tvoje "tesko je dobit vizu pogotovo ako si Hrvat" je za no comment! Za takve bedastoce da se zahvaljujem???
Imas postavljene uslove, ako ih ispunis, dobijas vizu, pa bio iz Hrvatske ili Pakistana. Totalna dezinformacija...

Svejedno, da mi ne cmizdris, zahvaljujem se svima na par korisnih i mnogo vise beskorisnih saveta i informacija koje sam ovde procitao, osim tebi.
Tebi cu se licno zahvaliti kad mi pronadjes ono na cemu bi ti to trebao biti zahvalan....Tek da znam da si zasluzila, a vidim da goris od zelje da budes na pijedastalu....

Otisla si tamo pre 100 godina i mislis da je vreme stalo, da se od tada nista u birokratiji promenilo nije....Bez veze. Zbog takvih poput tebe ljudi bez pokusaja dizu ruke od svega vezano za Australiju, jer misle da je stvarno tako. No, u to veruju oni koji na njihovu zalost nemaju nikog drugog ko prica njihov maternji jezik tamo sem tebe. Ja ih znam potaman, a tvoja je prica jedina koja se ne uklapa u to sve, tako da, uz duzno postovanje, nju sam okacio macku o rep...Nista licno, moja je stvar hocu li ti verovati ili necu, a moj je izbor da - necu!

Socan pozdrav i tebi...

Sve, ali zaista sve je s moje strane rečeno, kada sam gore više na post g-Day -a, odgovorio da ima urođen smisao za humor.

Meni osobno se ne trebaš "zahvaljivati", jer ja ti sigurno ni u primisli nisam pokušao pomoći, pa se prema tome ne trebaš truditi tražiti nešto što nikada ni u snu ne bi pronašao.

Svima onima koji su odvojili nešto vremena i pripomogli da se dočepaš Au, uz nesebične beskorisne i možda objektivne savjete , te za preseravanja ,.... škola više da napokon shvate neke stvari.

Osvrčući se na to, nisam nimalo cmizdrio jer nemam zašto, pošto mi je sve jasno, ali ne možeš poreći činjenicu da si ti, a to je evidentno, učestalo cmizdrio i ridao, a da nakon svega što su učinili pa taman to i nekoristio kao savjet, pljuješ po istima i njihovim savjetima,..... a oni se nadali da si ipak čuo i naučio gradivo za jednu divnu riječ, a to je .....HVALA.
Omega A is offline  
Old 25.06.2009., 11:16   #2011
Quote:
Omega A kaže: Pogledaj post
Sve, ali zaista sve je s moje strane rečeno, kada sam gore više na post g-Day -a, odgovorio da ima urođen smisao za humor.

Meni osobno se ne trebaš "zahvaljivati", jer ja ti sigurno ni u primisli nisam pokušao pomoći, pa se prema tome ne trebaš truditi tražiti nešto što nikada ni u snu ne bi pronašao.

Svima onima koji su odvojili nešto vremena i pripomogli da se dočepaš Au, uz nesebične beskorisne i možda objektivne savjete , te za preseravanja ,.... škola više da napokon shvate neke stvari.

Osvrčući se na to, nisam nimalo cmizdrio jer nemam zašto, pošto mi je sve jasno, ali ne možeš poreći činjenicu da si ti, a to je evidentno, učestalo cmizdrio i ridao, a da nakon svega što su učinili pa taman to i nekoristio kao savjet, pljuješ po istima i njihovim savjetima,..... a oni se nadali da si ipak čuo i naučio gradivo za jednu divnu riječ, a to je .....HVALA.
Hahahaha, pa ti ne odustaješ! No, neću se upuštati u besciljnu diskusiju.
Kao što sam već rekao, da ponovim: nemam potrebu, a još manje razlog za bilo kakvo zahvaljivanje jer mi s ove teme ama baš ništa nije doprinelo uspehu pri aplikaciji. Ništa!
E to što ti mislš da nekom znače ovi izlivi utisaka koje nekolicina ljudi ovde ispisuje i ponavlja, misleći da time nekom čini uslugu, nije moja stvar.

Naravno da nisi mogao da navedeš konkretan primer, jer ne postoji. Ni ti niti bilo ko drugi. I tačka. Na ovu temu više nemam šta da dodam.
M@gicSerb is offline  
Old 25.06.2009., 11:30   #2012
Au Pair (baby sitter) iz HR za Australiju

Vec duze vrijeme razmisljamo da uzmemo baby sitter iz HR. Htjeli bi da djeca slusaju i bolje govore hrvatski. Neki prijatelji su imali dobra iskustva sa au-pair iz Njemacke (oni su nijemci). Da li netko zna posrednicke agencije ili mladje zenske osobe koje bi bile zainteresirane za takvu vrstu iskustva/poslova (na 6-12mjeseci, a mozda i duze)?
bronco is offline  
Old 25.06.2009., 12:26   #2013
Quote:
bronco kaže: Pogledaj post
Vec duze vrijeme razmisljamo da uzmemo baby sitter iz HR. Htjeli bi da djeca slusaju i bolje govore hrvatski. Neki prijatelji su imali dobra iskustva sa au-pair iz Njemacke (oni su nijemci). Da li netko zna posrednicke agencije ili mladje zenske osobe koje bi bile zainteresirane za takvu vrstu iskustva/poslova (na 6-12mjeseci, a mozda i duze)?
ako dodjem u OZ, to mogu ja raditi. s obzirom da imam iskustva s vlastitom djecom, mlada sam (27) i savrseno govorim hrvatski (zavrsila sam novinarstvo), mozete biti sigurni da ce vasa djeca nauciti gramaticki i pravopisno tocan hrvatski. salim se, naravno! ali samo za ovaj dio s gramatikom!
blackbetty82 is offline  
Old 25.06.2009., 12:44   #2014
Quote:
ka5per kaže: Pogledaj post
posto su pitanja generalna u biti ja imam potrebno znanje za odgovore...ako trebas malo profesionalnije odgovore onda imas par lawyers and solicitors koji su vise u skladu sa emigracionim zakonima..ja cu ti ogovorit iz mog osobnog iskustva


za badava planiras - australija je smanjila primanje drasticno
nada umire posljednja. a muz je na modl listi. mozda nesto bude.

Quote:
ne zvuci glupo .. rupe su tu ozonske i crne (crne ti progutaju) i zato samo izlazimo po noci... evo kod nas u sydney samo na kings cross
e tu sam fazu prerasla. ali svejedno bi voljela vidjeti kings cross. u ovoj rupi u kojoj sam sad, necu to nikad dodzivjeti.


Quote:
ladno pivo iz frizidera -- to nema u australiji (ovdje svi idu u pub - ovi sto piju doma su loosers)
nikad nisam bila looser. izgleda da cu se zbog uklapanja u zajednicu morati prilagoditi njihovim obicajima ispijanja piva u lokalnim pubovima. kod nas se ide samo u lokalne birtije. ipak su pubovi "fensi šmensi".

Quote:
nema morski pasa to samo ima kod tt u WA
a kvragu. a bas sam htjela vidjeti bar jednog uzivo!


Quote:
ima odkud znas?? zmije to je za ne povijerovati..veoma opasno..medjedi ima puno medjeda...i kenguri boksaci..nesmjes prici blizu kengura u gradu odmah te napadne....i tako dalje
jedino cega se bojim su ti kenguri boksaci. s tim ne znam da li bi mogla izaci na kraj.


Quote:
ima samo pribor za jelo...ali nema hrane to sama kupis
aaahhh...shit...a ocekivala sam barem domacu juhicu kad dodjemo. koja negostoljubivost!


Quote:
nisi glupa samo pitaj...nemas samo ti deformacije..i moje pitanje tebi .. kad bi ti mogla doci i zasto?
ja bi mogla doci kad muz dobije vizu. a vidjet cu zasto tek kad dodjem.

ali hvala na iscrpnim odgovorima!
blackbetty82 is offline  
Old 25.06.2009., 12:53   #2015
una i vilko, hvala na pomoci!

s obzirom da je kod nas holiday, imam vise vremena, pa sam se sjetila jos necega.
social life? kako mladi parovi s djecom provode slobodno vrijeme? gdje odlaze s djecom? kako manja djeca provode svoje slobodno vrijeme?
kasper, nema potrebe da me uvjeravas da vode djecu na kings cross .
blackbetty82 is offline  
Old 25.06.2009., 16:32   #2016
Quote:
blackbetty82 kaže: Pogledaj post
una i vilko, hvala na pomoci!

s obzirom da je kod nas holiday, imam vise vremena, pa sam se sjetila jos necega.
social life? kako mladi parovi s djecom provode slobodno vrijeme? gdje odlaze s djecom? kako manja djeca provode svoje slobodno vrijeme?
kasper, nema potrebe da me uvjeravas da vode djecu na kings cross .
kako to da tvoje rijeci nemaju š slovo...mislim tipkovnica ti nije hrvatska nego engleska...tu mi nesto nestima?

imas kavih postenih (au je puna kurvi - historical heritage) prijateljica da bi dosle u au...ja sam nice djecko..odmah bi se zaljubile...bilo bi dobro i njoj i meni



umalo da zaboravim...

Quote:
u ovoj rupi u kojoj sam sad, necu to nikad dodzivjeti
iz koje ti to rupe pises? odakle si?
ka5per is offline  
Old 25.06.2009., 16:46   #2017
Free Kevin Rudd jokes!

Little Johnny is at it again.

Kevin Rudd was visiting a primary school in Tasmania.

One class was in the middle of a discussion related to words and their meanings.

The teacher asked Mr. Rudd if he would like to lead the discussion on the word ‘tragedy’.

So the illustrious leader asked the class for an example of a ‘tragedy’.

A little boy stood up and offered: ‘If my best friend, who lives on a farm, is playing in the field and a tractor runs over him and kills him, that would be a ‘tragedy’.

‘No,’ said Rudd ‘that would be an accident.’

A little girl raised her hand: ‘If a school bus carrying fifty children drove over a cliff, killing everyone inside, that would be a tragedy’.

‘I’m afraid not,’ explained Mr. Rudd ‘that’s what we would call great loss’.

The room went silent. No other children volunteered. Rudd searched the room. ‘Isn’t there someone here who can give me an example of a tragedy?’

Finally, at the back of the room, little Johnny raised his hand.

In a quiet voice he said: ‘If a plane carrying you and Mrs. Rudd was struck by a ‘friendly fire’
missile & blown to smithereens, that would be a tragedy.’

‘Fantastic!’ exclaimed Rudd . ‘That’s right. And can you tell me why that would be tragedy?’

‘Well,’ says little Johnny ‘it has to be a tragedy, because it certainly wouldn’t be a great loss and it probably wouldn’t be a f*cking accident either!’

.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 25.06.2009., 17:12   #2018
Moram nešto i ja prokomentarisati na temu vrućina i zmija.
Naime ja sam krenula kući tri dana prije onih velikih požara.Tih dana temperatura je bila 44 stepena!Mislim da taj pakao neću više nikad doživjeti!
U kući je super,ali kad izađem napolje da zapalim,prisjedne mi.
Kod nas je prošle sedmice bilo jako vruće,svijet odmah kuka,a ja sva važna kažem,ne znate vi šta su vrućine!
Ja se najviše u životu bojim zmija!
Rodica mi pričala kako je neka njena poznanica kupila kuću,i kroz mjesec dana u garaži dijete nađe 6-7 malih zmija!
Kad sam to čula,uvijek sam sa nelagodom sjedila u garaži,osvrtala se oko sebe,ali oni imaju psa pa sam razmišljala počeće on režiti ako osjeti šta čudno.
Bliskih susreta nije bilo,samo u zoo,naravno kroz staklo.
Pozzz
Maca. is offline  
Old 25.06.2009., 18:57   #2019
Quote:
ka5per kaže: Pogledaj post
kako to da tvoje rijeci nemaju š slovo...mislim tipkovnica ti nije hrvatska nego engleska...tu mi nesto nestima?

imas kavih postenih (au je puna kurvi - historical heritage) prijateljica da bi dosle u au...ja sam nice djecko..odmah bi se zaljubile...bilo bi dobro i njoj i meni



umalo da zaboravim...



iz koje ti to rupe pises? odakle si?
znam da pisem bez dijakritickih znakova, to mi je stvar navike. jel sumnjivo, a? ali gle čćđšž
imam ja puno postenih prijateljica, koje su uglavnom vec pred brakom ili u braku. ali imat cu te na umu.

rupa iz koje pisem je zagreb. za usporedbu, madonna je radije napravila kocert u crnoj gori, pa i u sloveniji (uskoro ce), ali u zg nije htjela doci.

p.s. za prijateljicu cemo se dogovoriti kad dodjem.
blackbetty82 is offline  
Old 26.06.2009., 00:00   #2020
Quote:
blackbetty82 kaže: Pogledaj post
znam da pisem bez dijakritickih znakova, to mi je stvar navike. jel sumnjivo, a? ali gle čćđšž
imam ja puno postenih prijateljica, koje su uglavnom vec pred brakom ili u braku. ali imat cu te na umu.

rupa iz koje pisem je zagreb. za usporedbu, madonna je radije napravila kocert u crnoj gori, pa i u sloveniji (uskoro ce), ali u zg nije htjela doci.

p.s. za prijateljicu cemo se dogovoriti kad dodjem.
Zagreb?! Rupa?!

(note to self: nazvati AU immigration da ne puste blackbetty u AU)



salu na stranu....pitas di izlaze mladi sa klincima

pa ovak, hrpa parkova, zooloski vrt, pa akvarijum, pa zooloski na otvorenom gdje se vozis skroz blizu zivotinja, pa Wiggles koncert, pa Teddy Bear Picnic, pa Barbie party.......vjeruje mi da ti atrakcija nece nedostajati.....samo vremena i novca

nego, jeste li vec predali papirologiju, visa je v zepu ili kaj?!
milsim da ne pisemo bez veze, a morti ne bu nis od toga
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.