Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2007., 12:34   #41
te kakav je odnos izmedu grijeha a to je lopovstvo i kazne da trce medu mnostvo zmija? To je zadnje
doggystyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 13:14   #42
Ukoliko znaš engleski čitaj... tu imaš ama baš sve što ti treba, čak i previše... Čak je i ovo možda bolje od članka na wikipediji.
__________________
Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.
Lord Constantius is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 13:16   #43
znam eng ali ne toliko bas dobro da bih mogao sve prevesti jbg gotovo je iden za 20 min u skolu
doggystyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 13:22   #44
Quote:
doggystyler kaže: Pogledaj post
znam eng ali ne toliko bas dobro da bih mogao sve prevesti jbg gotovo je iden za 20 min u skolu
Ah, jbg... Ajd' sritno, držimo ti fige da te ne prozove. A i jedna jedinica više manje - nije bed... ( Ja sam imao malo više tih "više - manje jedinica" i eto, dobro je završilo. )
__________________
Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.
Lord Constantius is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 23:50   #45
nije me prozvalo sve izmedu mene JUPiiiiiiiiiiiiiii .svi su dobili 2 ali dolazi jebeni ispit
doggystyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 17:15   #46
Quote:
doggystyler kaže: Pogledaj post
E da,imam dvojbe jesu li didona,paris i tristan povijesni likovi?
Jesu. Didona je bila kraljica Kartage, Paris ti je bio princ, onaj koji se zaljubija u lijepu Helenu i njihova je ljubav jedan od pokretaca Trojanskog rada, a Tristana mozda poznajes iz price o Tristanu i Izoldi, nesretna ljubavna priča koja završava njihovom smrcu.

Guglaj guglaj
Aurelié is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 17:45   #47
Quote:
Aurelié kaže: Pogledaj post
Jesu. Didona je bila kraljica Kartage, Paris ti je bio princ, onaj koji se zaljubija u lijepu Helenu i njihova je ljubav jedan od pokretaca Trojanskog rada, a Tristana mozda poznajes iz price o Tristanu i Izoldi, nesretna ljubavna priča koja završava njihovom smrcu.
Nisu, nego mitološki, koliko znam nije dokazano njihovo postojanje u stvarnosti. I meni je to sljedeća lektira
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 00:26   #48
Imas pravo streberico mitoloski
doggystyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 13:17   #49
ima li ko volje da mi napise esej o ocu goriotu?

znam, neman ni ja...
aids3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 14:17   #50
piši kak je bio dobar divan krasan, kak su mu kćeri bile zlekučke,kako nije zavrijedio tako ponašanje... kako te to potaklo da razmisliš malo o svom odnosu prema starcima...
__________________
People get what they get. It has nothing to do with what they deserve.
peggy bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 21:21   #51
Quote:
Crimson Petal kaže: Pogledaj post
iako valjda postoji nekakav sluzbeni popis koji profesori dobiju od ministarstva (koja se knjiga treba citati u kojem razredu), to poprilicno varira od skole do skole, i od profesora do profesora.
yep

Zadnje uređivanje diki : 17.12.2007. at 00:23. Reason: ponavljam se
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 21:31   #52
Quote:
aids3 kaže: Pogledaj post
ima li ko volje da mi napise esej o ocu goriotu?

znam, neman ni ja...
Imam ja već napisan esej na temu "Rastignacova moralna razapetost", ako to prolazi?
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 20:57   #53
Evo nekoliko linkova

http://bs.wikipedia.org/wiki/Pakao_(...tvena_komedija)
http://www.znanje.org/lektire/i22/08...17/raspor1.gif
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 12:12   #54
Nebo i zemlja.
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 12:18   #55
šteta ne pročitat pakao
 
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 14:20   #56
LEKTIRE za srednju školu

Trebaju mi lektire za četvrti razred srednje škole, prošao sam sve po netu ali nikak nači nešto jednostavno, tipa piscu, mjesto i vrijeme radnje, opis likova, tema, kratak sadržaj, mišljenje o djelu... jel ima tko kakvu ideju? Evo i popis: Preobražaj, Majka Hrabrost i njezina djeca, Kuga, Prolječa Ivana Galeba, Kiklop, Kratki izlet, Put bez Sna, Smrt Vronskog, Glembajevi, Predstava Hamleta u selu Mrduša donja, Povratak Filipa Latinovicza. Bio bih vam jako zahvalan na bilo kakvoj pomoči.
laduc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 14:43   #57
To su komplicirana djela (i poduža; tek sam 2.raz., al čula sam dovoljno o njima da mi je to posve jasno) pa nema krajnje jednostavnih lektira . Prosječna lektira na netu je ionako prejednostavna (u mojoj školi rijetko tko pročitavši samo to dobije čak i 2), ako ti je to još uvijek prekomplicirano ne znam kako misliš. Da, znam, matura se približava, nema vremena za nadoknađivanje čitave godine nečitanja... nabavi si vodič ili moljakaj po razredu tko je pisao lektiru i pročitaj barem to.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 21:49   #58
nemam nikakvu ideju, ali ne vrijedi ti sad moljakati nikoga da ti da napisanu lektiru, trebao si je na vrijeme pročitati
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 16:25   #59
Lektira Pustolovine Toma Sawyera! help!

Triba mi bratu ova lektira a nikako je ne mogu pronaci na netu, molim vas ako netko od vas ima to sastavljeno ili nekakav link s analizom ove knjige nek mi posalje! unaprijed hvala!
olaf000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 17:26   #60
ima sigurno u knjiznici,malo duza je verzija,al dobit ce bolju ocjenu garant..
tomy23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.