Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2017., 20:22   #1
Kratki bolovi po cijelom tijelu

Ovako, kao što u naslovu stoji imam kratke nekada tupe nekada oštre bolovi u cijelom tijelu, rekao bih da se radi o mišićima i živcima jer me boli na mjestima oko živaca, to traje već jedno duže vrijeme. Imam trzanje mišića po tijelu, najviše na listovima, dok sam pio magnezij i b vitamin dobro je se ublažilo ali evo sada se vratilo. Npr kratka bol se javlja u obe ruke i noge to traje veoma kratko ni čitavu sekundu, pa npr ispod malog prsta na rukama, tupa bol kao da jedna točka boli. Kada se sagnem i radim nešto u pognutom položaju i naglo se dignem osjetim kao da mi živac izleti prema površini kože u predjelu ramena kao da me neko iglom ubode. Kada istežem npr lijevu ruku prema desnoj strani tijela osjetim kao neko malo lagano zatezanje na predjelu lopatice. Bol je baš nedefinirana. Nemam nikakve probleme sa disanjem, boli oko srca i tako taj popratni sadržaj, i kada igram tenisa nakon stanke od 3,4 mjeseca nemam nikakvih problema dok trčim da mi nestaje daha ili nešto slično. Nemam nikakvo oticanje ni na nogama ni na rukama, ni neke čudne promjene na sebi, bljedilo i takvo nešto. Ljetos sam bio na masaži kod jednog dobrog fizija, i par točaka na tijelu mi je upirao(vratna kraljeznica) (valjda zivci korijeni ili šta već ne razumijem se) i poprilično je bolilo. Nekada bol se zna javiti na dnu ledja (obe strane) kao da boli živac u dnu. Ovo mi se počelo događati otkad sam intezivnije počeo trenirati prije 2 god, pa prestao. Što se tiče položaja, neprirodan totalno, uvijek sam poguren za laptopom, hodam pogureno i proveo sam dobrih 5 6 godina sjedeći za kompom i igrajući igre. Sad kad tipkam ili koristim ovaj touchpad na laptopu zaboli malo ispod dlana ruke (laički di se ruka presavija ).

Sam od sebe sam veliki hipohondar, sve šta čujem nekako na sebi pronađem, lako se utopim u glupostima. Strah na vrhuncu.
Nadam se da je neko imao slične tegobe i da ima neki savjet. Hvala vam unaprijed.

Ovo je moj drugi post na forumima, pa ako sam nešto pogrješio nije namjerno.
grba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 22:24   #2
Quote:
grba1 kaže: Pogledaj post
Ovako, kao što u naslovu stoji imam kratke nekada tupe nekada oštre bolovi u cijelom tijelu, rekao bih da se radi o mišićima i živcima jer me boli na mjestima oko živaca, to traje već jedno duže vrijeme. Imam trzanje mišića po tijelu, najviše na listovima, dok sam pio magnezij i b vitamin dobro je se ublažilo ali evo sada se vratilo. Npr kratka bol se javlja u obe ruke i noge to traje veoma kratko ni čitavu sekundu, pa npr ispod malog prsta na rukama, tupa bol kao da jedna točka boli. Kada se sagnem i radim nešto u pognutom položaju i naglo se dignem osjetim kao da mi živac izleti prema površini kože u predjelu ramena kao da me neko iglom ubode. Kada istežem npr lijevu ruku prema desnoj strani tijela osjetim kao neko malo lagano zatezanje na predjelu lopatice. Bol je baš nedefinirana. Nemam nikakve probleme sa disanjem, boli oko srca i tako taj popratni sadržaj, i kada igram tenisa nakon stanke od 3,4 mjeseca nemam nikakvih problema dok trčim da mi nestaje daha ili nešto slično. Nemam nikakvo oticanje ni na nogama ni na rukama, ni neke čudne promjene na sebi, bljedilo i takvo nešto. Ljetos sam bio na masaži kod jednog dobrog fizija, i par točaka na tijelu mi je upirao(vratna kraljeznica) (valjda zivci korijeni ili šta već ne razumijem se) i poprilično je bolilo. Nekada bol se zna javiti na dnu ledja (obe strane) kao da boli živac u dnu. Ovo mi se počelo događati otkad sam intezivnije počeo trenirati prije 2 god, pa prestao. Što se tiče položaja, neprirodan totalno, uvijek sam poguren za laptopom, hodam pogureno i proveo sam dobrih 5 6 godina sjedeći za kompom i igrajući igre. Sad kad tipkam ili koristim ovaj touchpad na laptopu zaboli malo ispod dlana ruke (laički di se ruka presavija ).

Sam od sebe sam veliki hipohondar, sve šta čujem nekako na sebi pronađem, lako se utopim u glupostima. Strah na vrhuncu.
Nadam se da je neko imao slične tegobe i da ima neki savjet. Hvala vam unaprijed.

Ovo je moj drugi post na forumima, pa ako sam nešto pogrješio nije namjerno.

Vjerojatno lagana deformacija kralježnice, moguće protruzije diskova u vratnom i lumbalnom dijelu. Preporučio bih ti da svaki dan radiš doma na podu (nekoj deki ili strunjači) ove vježbe:
https://zdravlje.eu/wp-content/uploa...91a.jpg?x53111

Ako ti od koje vježbe bude lošije preskoči ju, iako su reakcije na vježbe česte. Imaš videa na youtubeu kako se točno izvode te vježbe pa si pogledaj (lumbar spine exercises... disc bulges exercises i sl. pojmovi). Ništa agresivno, samo takve lagane vježbe istezanja.
Za moguće vratne protruzije, ovo ti je najbolja i najmanje invazivna vježba:
https://www.youtube.com/watch?v=oIHH3Kmmyu8

I hodaj pola sata do sat vremena na dan. Plivaj.
Kada sjediš, sjedi uspravno i glavu ne gurat naprijed. Kreni što ranije s tim vježbama jer ako nastaviš s istim načinom života i ništa ne poduzmeš, to s vremenom može ići samo na gore. Ispravne vježbe i način života mogu riješiti te tegobe.
Dobar fizijo bi ti preporučio što možeš i sam sa tim simptomima, no to očito nije napravio.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 00:33   #3
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno lagana deformacija kralježnice, moguće protruzije diskova u vratnom i lumbalnom dijelu. Preporučio bih ti da svaki dan radiš doma na podu (nekoj deki ili strunjači) ove vježbe:
https://zdravlje.eu/wp-content/uploa...91a.jpg?x53111

Ako ti od koje vježbe bude lošije preskoči ju, iako su reakcije na vježbe česte. Imaš videa na youtubeu kako se točno izvode te vježbe pa si pogledaj (lumbar spine exercises... disc bulges exercises i sl. pojmovi). Ništa agresivno, samo takve lagane vježbe istezanja.
Za moguće vratne protruzije, ovo ti je najbolja i najmanje invazivna vježba:
https://www.youtube.com/watch?v=oIHH3Kmmyu8

I hodaj pola sata do sat vremena na dan. Plivaj.
Kada sjediš, sjedi uspravno i glavu ne gurat naprijed. Kreni što ranije s tim vježbama jer ako nastaviš s istim načinom života i ništa ne poduzmeš, to s vremenom može ići samo na gore. Ispravne vježbe i način života mogu riješiti te tegobe.
Dobar fizijo bi ti preporučio što možeš i sam sa tim simptomima, no to očito nije napravio.


Prije svega, hvala na ti na odgovoru i na svemu što si objasnio u njemu. Pogledat ću vježbe i počet pomalo raditi, vjerujem da u mom slučaju kralježnica ima itekako veze, kad sam bio kod ovog fizia on je rekao da bi trebao počet vježbati jer bi mogao imati ozbiljnih problema s leđima. Sad to što mi nije dao ili preporučio vježbe, ne znam do kog je do mene koji nisam pitao ili njega, al mogo je sam pretpostavit da ih ne mogu izmislit . Ugl, bilo kako bilo kao što kaže ona sto ljudi sto ćudi pa eto i u ovom slučaju. Budem vježbao pa javim u private kako ide. Pozdrav, i još jednom veliko hvala!
grba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2019., 12:55   #4
Pozdrav, osjecam iste simptome, jel mi mozes reci kakvo ti je sada stanje? Jesi li poduzeo neke mjere? Hvala
mehekek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2019., 17:12   #5
Provjeri vitamin b i d?
imaš valjda bfs i kao šta kažeš hipohondar si, pa somatiziraš.
Da skužiš da si anksiozan obaviš magnet mozga i cijele kralježnce i emng.
kičma ak nisi imao neke ozbiljnije padove osim lardozice ti je sigurno dobra, bole te mišići, a vjerojatno si i neurotičar pa osjetiš svaki živac.
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2019., 22:16   #6
Quote:
mehekek kaže: Pogledaj post
Pozdrav, osjecam iste simptome, jel mi mozes reci kakvo ti je sada stanje? Jesi li poduzeo neke mjere? Hvala
Bok! Takodjer me muce slicni problemi. Krenulo je prije godinu i pol. Napravila sam puno pretraga, vecinom reumatoloskih jer je to bio prijedlog moje lijecnice obiteljske medicine. Svi nalazi su bili uredni a obrada je bila vrlo opsezna. Ponekad danima ne osjecam te simptome, a onda vrlo ucestalo tokom dana i traje danima. Mozete se javiti i na private da razmijenimo iskustva.
mimienci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2019., 22:27   #7
Svi šrinku dok ste još normalni, počnite kopati pa dok uskrsnu ms, fibriomalgija, lyme i pun koknautoimunih sindrom. Ništa od tiga. Psiha je zajebana stvar, svibti bolovi, trzaji, živčani podražaji. Sve je to psiha. Anxiety...
Provjerit elektrolite i naročito vit b12 i D!
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2023., 00:35   #8
I kod mene isti simptomi... Sad već traje neko duže vrijeme (cca 2 god) i izmjenjuju se bolja i lošija razdoblja. Prošao dosta pretraga i bez konkretne dijagnoze. Vidim da je starija tema ali ako je netko slučajno došao do nečega molim neka javi.
N0di is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.