Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2012., 13:44   #3221
Zanima me je li ova krema komedogena. Stalno dobijam komedone (neovisno o ovoj kremi), a treba mi nešto za mješovitu kožu koja je dehidrirana pomalo od svih proizvoda koje sam isprobala u zadnje vrijeme. I je li hidratantna. Hvala unaprijed :*

aqua, colloidal silver, lanolin, oleum amygdalae, oleum avocado, oleum ioiobae, lavandula officinalis, mentha piperita, salvia officinalis, provitamin B5, cethyl a., glyceril stearate, carbomer, tocopherylacetate (vitamin E)

Edit: Zaboravila spomenuti koja je krema

http://www.srebrnavoda-maxlab.com/bi...m_srebrom.html

Koristim i njihov melem s kojim sam jako zadovoljna.

Zadnje uređivanje Nabokova3 : 30.08.2012. at 14:01.
Nabokova3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 21:06   #3222
Quote:
luliana kaže: Pogledaj post
DERMAPIP ULJE:

Propylene Glycol, Propolis Extract, Calendula Officinalis Flower Extract

Kako ti se čini?
Cijeli forum je "poludio" za njim. Da li je komedogen, to me prvenstveno interesira.

Puno hvala....
Nije komedogeno. Ali Propylene Glycol je iritans. Tako da ne bi preporučila ovaj preparat za osjetljivu kožu.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 21:08   #3223
Quote:
Nabokova3 kaže: Pogledaj post
Zanima me je li ova krema komedogena. Stalno dobijam komedone (neovisno o ovoj kremi), a treba mi nešto za mješovitu kožu koja je dehidrirana pomalo od svih proizvoda koje sam isprobala u zadnje vrijeme. I je li hidratantna. Hvala unaprijed :*

aqua, colloidal silver, lanolin, oleum amygdalae, oleum avocado, oleum ioiobae, lavandula officinalis, mentha piperita, salvia officinalis, provitamin B5, cethyl a., glyceril stearate, carbomer, tocopherylacetate (vitamin E)

Edit: Zaboravila spomenuti koja je krema

http://www.srebrnavoda-maxlab.com/bi...m_srebrom.html

Koristim i njihov melem s kojim sam jako zadovoljna.
Potencijalno je komedogeno. Nije iritativno ni alergeno. Hidratantno je.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 21:20   #3224
Hvala puno na odgovoru. Znači ne bi ju preporučila za kožu punu zatvorenih pora/komedona?
Nabokova3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 22:05   #3225
Quote:
Nabokova3 kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odgovoru. Znači ne bi ju preporučila za kožu punu zatvorenih pora/komedona?
Krema nije loša jer je prirodnog sastava. Nije jako komedogena pa ne mogu reći da ne preporučam. U ovom slučaju mogu preporučati da se isproba, testira na licu da se vidi kako će reagirati ...
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 00:09   #3226
Imam ju već par mjeseci, dobra je, ali budući da želim nekako očistiti te komedone imam osjećaj da bolje da ne koristim ništa potencijalno komedogeno. Jer ne mogu biti sigurna jesu ti komedoni od nje ili ne :S

Hvala puno, eto možda se svidi nekom drugom Moje preporuke za manje prištave
Nabokova3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 14:19   #3227
E.l.f. super glossy lip shine SPF15, peče za usne ko ludo, bacam ga istog momenta, samo me zanima da li zbog nekog sastojka ili se pokvarilo (ali nedavno sam ga otvorila) i nije onako da fino pecka kao ona sjajila koja navodno daju efekt povećanih usnica, nego turbo peče par sekundi nakon što ga nanesem

Znači sastojci:

Active ingredients:
Benzophenone 3 3,5%
Octyl Methoxycinnamate 7,0%
Titanium Dioxide

Ingredients:
Mineral Oil
Polybutene
Silica
Mica (CI 77019)
Fragrance
Methylparaben
Propylparaben
yslp is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 01:13   #3228
:)

Tacno sam se morao registrovati da bih priupitao ove dobre ljude ovde u vezi ove kreme.
Naime imam kozu koje je mesovita, sklona aknama, osetljiva, a sto je najgore od skoro svake kreme mi se zacepljavaju pore. Tako da moze i preporuka za neku proverenu, iscitao sam celu temu i nisam nasao ovu kremu ciji me sastav zanima. No svaka preporuka je dobro dosla. Usustini najbitnije je da ne zacepljava pore. Hvala puno svima.

Radi se o Babor pure day cream

Water (Aqua), Polyglyceryl 6 Stearate, Ethylhexyl Ethylhexanoate, Glycerin, Simmondsia Chinensis Seed Oil (Jojoba), Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, C12-13 Alkyl Lactate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Equisetum Arvense Extract, Hydrolyzed Yeast Protein, Hamamelis Virginiana Extract (Witch Hazel), Phytosphingosine, Allantoin, Panthenol, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Biotin, Pyridoxine, Niacinamide, Farnesol, Caprylic/Capric Triglyceride, Fragrance (Parfum), Ascorbic Acid, Citric Acid, Dimethicone, Carbomer, Sodium Hydroxide, Sodium Cetearyl Sulfate, Disodium EDTA, Linalool, Limonene, Citral, Citronellol, Alcohol, Alcohol Denat, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Potassium Sorbate, Chlorphenesin, Blue 1 (CI 42090)

Sta mislite da li bi odgovarala? Hvala
edi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 09:10   #3229
Tina sunce, kad uloviš vremena, trebam tvoj savjet: bi li koji od ovih proizvoda bio dobar za mladu mušku suhu kožu lica koja svrbi, peruta se i crveni? Ne znam da li je važno: ne brije se žiletom, već samo mašinicom


Oshadhi Sensitive uljna kompozicija


Biljna ulja suncokreta, jojobe, badema, sezama, ploda divlje ruže, marelice; eterična ulja lavandina super, ho ulja, stolisnika, mire, tanacetuma, kanadske zlatice, geranija



Oshadhi Mouisturizing uljna kompozicija

Biljna ulja suncokreta, jojobe, badema, sezama, ploda divlje ruže, marelice; eterična ulja kanange, atlaskog cedra, teksaškog cedra, ružinog drveta, zapadnoindijskog sandala, australskog sandala, vetivera, pačulija, sandala AGD



ClimbOn! krema


Sastojci: Ulje sjemenki grožđa, ulje koštica marelice, shea maslac, 100% organski aloa vera gel, pčelinji vosak, pšenićno ulje, tocopherol (vitamin E) i eterično ulje nerolija i lavande najviše kvalitete, s terapeutskim učinkom.



I još, za mene: da li je ova krema komadogena


ClimbOn! krema za sunčanje SPF-30

Štiti pred: UVA1, UVA2 i UVB zračenjem – faktor zaštite 30.

Sastojci: UV filtar – 20% cink oksid (biorazgradiv, bez nano-čestica!), ulje sjemenki grožđa, ulje koštica marelice, neprerađeni shea maslac, * 100% organski aloa vera gel, pčelinji vosak, pšenično ulje, tocopherol (vitamin E) i eteričnih ulja nerolija i lavande najviše kvalitete, s terapeutskim učinkom.
__________________
Progress over perfection.

Zadnje uređivanje Ye Yo : 01.09.2012. at 09:22.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 11:32   #3230
EUCERIN AQUAPORIN ACTIVE UV



Aqua
Glycerin
Butyl Methoxydibenzoylmethane
Ethylhexyl Salicylate
Octocrylene
Alcohol Denat.
Glyceryl Glucoside
Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine
Hydrogenated Coco-Glycerides
Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate
Cetearyl Alcohol
Tocopherol
Tapioca Starch
1,2-Hexanediol
Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer
Carbomer
Sodium Citrate
Citric Acid
Trisodium EDTA
Cyclomethicone
Ethylparaben
Methylparaben
Phenoxyethanol
Parfum

NIVEA TONIRANA KREMA BRONZE

Aqua, Glycerin, Talc, Octocrylene, Isopropyl Stearate, Triisostearin, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Methylpropanediol, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii Butter, Palmitic Acid, Stearic Acid, Glyceryl Glucoside, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Sodium Carbomer, Xanthan Gum, Myristic Acid, Arachidic Acid, Oleic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Trisodium EDTA, Linalool, Benzyl Alcohol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Parfum, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499


NIVEA TONIRANA KREMA HELL


Aqua, Glycerin, Talc, Dicaprylyl Carbonate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dimethicone, Methylpropanediol, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Cera Microcristallina, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Palmitic Acid, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Hydrogenated Coco-Glycerides, Glyceryl Glucoside, Tocopheryl Acetate, Paraffinum Liquidum, Sodium Carbomer, Myristic Acid, Sodium Ascorbyl Phosphate, Alumina, Arachidic Acid, Oleic Acid, Simethicone, Titanium Dioxide (nano), Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, BHT, Linalool, Limonene, Benzyl Alcohol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Parfum, CI 77891, CI 77492, CI 77499, CI 77491


MOZE SAMO UKRATKO KOMENTAR. NE TREBA POJEDINACNA ANALIZA/ HVALA UNAPRIJED
estera5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 12:45   #3231
tina molim te za mišljenje i o ovoj kremici


Cattier gel-krema za prištiće

Sastav: Aqua, Mentha piperita Extract*, Citrus Aurantium Amara flower*, Glycerin, Silica, Xantham Gum, Usnea Barbata, Sodium Benzoate, Lactic Acid. (*Ingrédients issus de l'Agriculture Biologique)
__________________
Progress over perfection.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 18:27   #3232
Quote:
yslp kaže: Pogledaj post
E.l.f. super glossy lip shine SPF15, peče za usne ko ludo, bacam ga istog momenta, samo me zanima da li zbog nekog sastojka ili se pokvarilo (ali nedavno sam ga otvorila) i nije onako da fino pecka kao ona sjajila koja navodno daju efekt povećanih usnica, nego turbo peče par sekundi nakon što ga nanesem

Znači sastojci:

Active ingredients:
Benzophenone 3 3,5%
Octyl Methoxycinnamate 7,0%
Titanium Dioxide

Ingredients:
Mineral Oil
Polybutene
Silica
Mica (CI 77019)
Fragrance
Methylparaben
Propylparaben
Nema ništa posebno agresivno, možda od zaštitnog faktora, oni znaju biti iritansi.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 18:30   #3233
Quote:
Ye Yo kaže: Pogledaj post
Tina sunce, kad uloviš vremena, trebam tvoj savjet: bi li koji od ovih proizvoda bio dobar za mladu mušku suhu kožu lica koja svrbi, peruta se i crveni? Ne znam da li je važno: ne brije se žiletom, već samo mašinicom


Oshadhi Sensitive uljna kompozicija


Biljna ulja suncokreta, jojobe, badema, sezama, ploda divlje ruže, marelice; eterična ulja lavandina super, ho ulja, stolisnika, mire, tanacetuma, kanadske zlatice, geranija



Oshadhi Mouisturizing uljna kompozicija

Biljna ulja suncokreta, jojobe, badema, sezama, ploda divlje ruže, marelice; eterična ulja kanange, atlaskog cedra, teksaškog cedra, ružinog drveta, zapadnoindijskog sandala, australskog sandala, vetivera, pačulija, sandala AGD



ClimbOn! krema


Sastojci: Ulje sjemenki grožđa, ulje koštica marelice, shea maslac, 100% organski aloa vera gel, pčelinji vosak, pšenićno ulje, tocopherol (vitamin E) i eterično ulje nerolija i lavande najviše kvalitete, s terapeutskim učinkom.



I još, za mene: da li je ova krema komadogena


ClimbOn! krema za sunčanje SPF-30

Štiti pred: UVA1, UVA2 i UVB zračenjem – faktor zaštite 30.

Sastojci: UV filtar – 20% cink oksid (biorazgradiv, bez nano-čestica!), ulje sjemenki grožđa, ulje koštica marelice, neprerađeni shea maslac, * 100% organski aloa vera gel, pčelinji vosak, pšenično ulje, tocopherol (vitamin E) i eteričnih ulja nerolija i lavande najviše kvalitete, s terapeutskim učinkom.
Svi proizvodi bi mogli biti komedogeni. Što se tiče pitanja za mušku kožu, sva tri su pogodna za takvu kožu, kao najpogodniji bi izdvojila 1.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 18:57   #3234
estera5

EUCERIN AQUAPORIN ACTIVE UV
Možda bi moglo iritirati. Nije komedogeno.

NIVEA TONIRANA KREMA BRONZE
Nije komedogeno. Prepuno mirisnih sastojaka.


NIVEA TONIRANA KREMA HELL
Malo komedogeno. Opet beskonačan niz mirisnih sastojaka. Dobra hidratacija.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 19:01   #3235
Quote:
Ye Yo kaže: Pogledaj post
tina molim te za mišljenje i o ovoj kremici


Cattier gel-krema za prištiće

Sastav: Aqua, Mentha piperita Extract*, Citrus Aurantium Amara flower*, Glycerin, Silica, Xantham Gum, Usnea Barbata, Sodium Benzoate, Lactic Acid. (*Ingrédients issus de l'Agriculture Biologique)
Nije komedogeno. Nije alergeno. Nadam se da menta u ovoj količini neće iritirati.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 09:28   #3236
Hvala tina
__________________
Progress over perfection.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 14:21   #3237
Garnier mineral men dezodorans

isobutane
dimethilcone
aluminium chlorohydrate
isopropyl palmitate
triethyl citrate
stearalkonium bentonite
perlite
dimethiconol
benzyl salicylate
hexyl cinnamal
limonene
citronellol
geraniol
benzyl alcohol
linalool
coumarin

unaprijed hvala, ako ima vec negdje opis preusmjeri me
Olusegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 19:45   #3238
Koristite li hidrolate u njezi kože? Ja koristim lavandin i divan je.
Što znači komedogeno?
majam25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 20:53   #3239
Quote:
majam25 kaže: Pogledaj post
Koristite li hidrolate u njezi kože? Ja koristim lavandin i divan je.
Što znači komedogeno?
mislim da to znaci da zatvara pore, neka me netko ispravi ako grijesim.
Olusegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 20:14   #3240
Bila bih vam jako zahvalna da prokomentirate sastav ove kreme za lice.

Inače spada u kozmetiku s organskim sastojcima i nadam se da nema jako štetne sastojke

Koristim je već nekoliko godina i nikada nisam imala bolju kremu

Evo sastav:

Deionized Water, Tocopheryl Acetate (Vitamin E Acetate), Sorbitol, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, PEG 100 Stearate, Safflower Oil, Hydrolyzed Elastin, Hydrolyzed Collagen, Panthenol (Pro Vitamin B5), Lecithin, Retinyl Palmitate, Retinyl Palmitate (Vitamin A), Sesame Oil, Wheat Germ Oil, Apricot (Prunus Armeniaca) Oil, Corn Oil, Barley Extract, Ginseng (Panax Ginseng) Extract, Royal Jelly, Octyl Dimethyl PABA, Polysrobate 80, Aloe Vera (Aloe Barbadensis) Gel, Aloe Vera Gel (Organic), Citric Acid, Caramel, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Botanical Fragrance
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.