Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2005., 17:47   #1
Jednostavni kolaci bez pecenja

Posto radim po cijeli dan i nemam bas vremena za kolace, a djeca ih vole, molim da mi date recepte za sasvim jednostavne kolace, po mogucnosti bez pecenja i oraha (alergija).
Hvala.
ninam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2005., 18:10   #2
Kupis dvije kreme za tortu (u prahu, Dr. Oetker) recimo od vanilije i cokolade, mozes i cetiri kesice ako zelis vise kreme, uzmes jedno pakiranje Petit Beurre-a, kilogram banana, treba ti malo mlijeka, rum u bocici.

Ugrijes cirka dva deci mlijeka, stavis par kapi ruma u mlijeko, u mlijeko namocis Petit Beurre, poredas po dnu posude, na to ide umucena krema za tortu, pa banane izrezane na kolutove, opet red keksa namocenog u mlijeko, krema i po kremi kakao u prahu.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2005., 20:32   #3
evo jedan jako jednostavan a ukusan za pocetnike
ide u srednju tepsiju (ako imate pravokutnu vatrostalnu u njoj super izgleda)

trebaju vam piskoti ili petit beurre keks(meni bolje s njim)
4 pudinga od vanilije
1 l mlijeka
rum
1/2 l slatkog vrhnja
1 tegla visanja
2 preljeva za tortu
secera koliko pise na uputi za pudinge i preljev

4 pudinga od vanilije skuhati s 1l mlijeka i secera koliko pise na pudingu, staviti da se potpuno ohladi u frizider

staviti malo mlijeka u tanjur i u njega dodati malo ruma i u tome namociti kekse (ne ostaviti unutra nego samo potopiti keks i odmah ga izvaditi)
kad se krema ohladi (skinuti koricu ako se stvorila) dobro je izmiksati i u nju umijesati istuceno slatko vrhnje

u tepsiju slagati red keksa, pola kreme, red keksa, drugu polovicu kreme, keks pa staviti visnje iz kompota i sve preliti s 2 preljeva kojeg smo skuhali sa sokom iz kompota
sve dobro ohladiti u frizideru na par sati
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2005., 22:09   #4
Quote:
undercover kaže:
kad se krema ohladi (skinuti koricu ako se stvorila) dobro je izmiksati i u nju umijesati istuceno slatko vrhnje

u tepsiju slagati red keksa, pola kreme, red keksa, drugu polovicu kreme, keks pa staviti visnje iz kompota i sve preliti s 2 preljeva kojeg smo skuhali sa sokom iz kompota
sve dobro ohladiti u frizideru na par sati
Zvuči fino. Ja imam sličan recept, samo se puding ne stavlja u frižider da se stisne, već se odmah dio po dio zalije po keksima, posipa voćem i na vrh svega se stavlja šlag.

Al, meni su takvi kolači super, posebno za ljetno vrijeme, kad možeš unutra poslagati raznog voća, a i gušt je onako po vrućni imati tako nešto hladno u frižideru.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 21:30   #5
SLADOLED KUGLICE

izmiksati:
20 deka margarina
20 deka secera u prahu
1 vanilin secer
1 jaje

dodati 25 deka mljevenih keksa, zlicu ribane cokolade ili kakaa i malo ruma

izraditi smjesu, oblikovati kuglice i uvaljati u mljevene orahe ili ribanu cokoladu
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 14:13   #6
Quote:
Clea kaže: Pogledaj post
SLADOLED KUGLICE

izmiksati:
20 deka margarina
20 deka secera u prahu
1 vanilin secer
1 jaje

dodati 25 deka mljevenih keksa, zlicu ribane cokolade ili kakaa i malo ruma

izraditi smjesu, oblikovati kuglice i uvaljati u mljevene orahe ili ribanu cokoladu
cek a kaj se to nista ne peče?? samo tako sirovo jaje ostane..?
filip_232 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.