Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2011., 18:59   #1001
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Ti brkaš previše toga. Nije HAŠK, već Građanski. Nadalje, jest, Građanski je ukinut od komunističkih vlasti, te napravljen nov klub sa gotovo istim identitetom osim imena.
Na drugoj strani imaš istu priču sa Hajdukom. Ukinut je 1941. od Talijana i nije ga bilo par godina. Kasnije je osnovan pod ne potpuno istim imenom i sa potpuno drugačijim obilježjima. Pa što ? Jebeš politiku, ovakvu ili onakvu. Danas Hajduk slavi 100 godina bez obzira na sve i po meni je to OK. Ne vidim ja pametnjakoviće među Hajdukovcima koji govore da je osnovan 1944.
Pardon HŠK Građanski, al dobro. Gledaj, HŠK je bio ukinut, što znači da time završava djelovanje kluba. Osniva se novi klub, s novi imenom, ali boja dresa, većina igrača, te trener prelaze u Dinamo i Dinamo počinje od nule, jer tada im se nije pisalo da su osvajali trofeje koje je osvojio HŠK Građanski, jel tako? Jer da su samo promijenili ime, onda bi logički ostali i svi igrači, kao i boja dresa, s malo izmjenjenim grbom, ništa više. Mislim da bi puno bolje bilo da se 1945. godina vrednuje kao osnutak kluba i gotovo. I odlazimo u off polako.
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 19:02   #1002
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
Mislim da bi puno bolje bilo da se 1945. godina vrednuje kao osnutak kluba i gotovo. I odlazimo u off polako.
Po čemu bi to bilo bolje ?
Pa nije svijet nastao dolaskom komunista na vlast iako su oni to htjeli.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 19:05   #1003
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
Pardon HŠK Građanski, al dobro. Gledaj, HŠK je bio ukinut, što znači da time završava djelovanje kluba.
Lijepo sam ti napisao i da su Talijani ukinuli Hajduk. Zašto poštovati odluke usranih političara koje su išle na štetu tradicije hrvatskih klubova ?
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 19:08   #1004
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Po čemu bi to bilo bolje ?
Pa nije svijet nastao dolaskom komunista na vlast iako su oni to htjeli.
Gle, 1945. godine je ukinut HŠK, osnovan je novi klub pod imenom Dinamo i što ti tu nije jasno? To što ti mrziš komuniste, to je tvoj problem, da su ga osnovali i nacisti pod imenom Dinamo, opet bi bilo tak svejedno, briga da su ga i masoni osnovali, ali Dinamo je kao novi klub, ne nasljednik, osnovan 1945. godine, jel shvaćaš koja je razlika?
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 19:12   #1005
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Lijepo sam ti napisao i da su Talijani ukinuli Hajduk. Zašto poštovati odluke usranih političara koje su išle na štetu tradicije hrvatskih klubova ?
Nije ukinut, već je Hajduk odbio nastupati u talijanskom prvenstvu. To što je privremeno bio obustavljen, to ne znači da je bio ukinut kao klub.
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 19:14   #1006
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
Gle, 1945. godine je ukinut HŠK, osnovan je novi klub pod imenom Dinamo i što ti tu nije jasno? To što ti mrziš komuniste, to je tvoj problem, da su ga osnovali i nacisti pod imenom Dinamo, opet bi bilo tak svejedno, briga da su ga i masoni osnovali, ali Dinamo je kao novi klub, ne nasljednik, osnovan 1945. godine, jel shvaćaš koja je razlika?
Cijelo brdo klubova u Europi ima sličnu povijest. Ali svi se oni trude prikazati kao klubovi sa što dužom tradicijom. Samo mi Hrvati imamo pametnjakoviće koji žele što više toga poništiti.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 19:15   #1007
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
Nije ukinut, već je Hajduk odbio nastupati u talijanskom prvenstvu. To što je privremeno bio obustavljen, to ne znači da je bio ukinut kao klub.
Totalno krivo, nije privremeno obustavljen, već ga nije bilo. Nije postojao klub. Nije ga bilo.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 19:20   #1008
Imaš istu stvar sa Cibaliom. Klub je nastao 1919. Ukinut krajem rata. Nastao novi klub koji se čak isto zvao Dinamo. I nitko tom klubu danas ne spori da je osnovan 1919. Izgleda da je samo komunistima, hajdukovcima i sličnima cilj umanjivati tradiciju zagrebačkih modrih.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 19:22   #1009
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Cijelo brdo klubova u Europi ima sličnu povijest. Ali svi se oni trude prikazati kao klubovi sa što dužom tradicijom. Samo mi Hrvati imamo pametnjakoviće koji žele što više toga poništiti.
Navedi neke.
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Totalno krivo, nije privremeno obustavljen, već ga nije bilo. Nije postojao klub. Nije ga bilo.
Bilo ga je, ali nije bio aktivan u natjecanjima, to ne znači da je bio ukinut. Hajduk je osnovak 1911. godine, te dvije godine od 1941.-1943. je ajmo reći bio ukinut od strane talija, ali je nastavio 1944. pod istim imenom kojeg i dan danas ima.
Ne znam kak je prije bilo, ali kad je recimo bio Dinamo osnovan 1945. godine, dal su mu se tada pisale i sve titule koje je osvojio kao HŠK Građanski? Ne vjerujem baš u to previše, ali me zanima dal je tako bilo...
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 19:23   #1010
Već sam to nekoliko puta pisao, ali ponovit ću ukratko.
Nije istina da je Dinamo isključivo nasljednik Građanskog iz nekoliko vrlo bitnih razloga:
1. ideju os osnivanju Dinama dao je Ico Hitrec HAŠK-ovac
2. u prvom Dinamu igralo je 8 igrača Građanskog, 5 igrača HAŠK-a, 4 igrača Concordije i 2 igrača Ferarije
3. prvi trener Dinama je HAŠK-ovac Boris Kunst
4. prvi gol za Dinamo dao je Ivica Medarić HAŠK-ovac
5. Dinamo je u početku igrao na terenima Građanskog, Concordije, HAŠK-a i ZET-a
6. za Dinamo nisu navijali samo navijači Građanskog nego i HAŠK-a, ali kako je Građanski bio daleko najpopularniji klub i u jugi i u NDH jasno je da je većina novih Dinamovaca potjecala od navijača Građanskog

Dinamova veza s Građanskim je više emotivna nego stvarna. I ja bih volio da je stvar jasnija, ali ovako je teško decidirano reći čiji je Dinamo nasljednik. Zato je po meni najbolje da se držimo stvarnog datuma Dinamovog osnivanja 1945.
Salihu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 19:23   #1011
Štaki, ma ke durenje iz respekta prema tvom vremenu i zbog toga što ne mogu obećati nešto više od neplodne ex cathedra kafić-rasprave, ali prije svega iz respekta prema svom vlastitom vremenu (provodeći vrijeme ovdje doslovno otkidam od usta jer sam plaćen po učinku, so just you know da ako i pišem gluposti uvaži barem materijalnu donaciju inicijativi).

Više od toga problem mi je što bacaš hrpe argumenata, zbuksanih jedne s drugima, kao da me treba u nešto uvjeriti, no ja nemam interes ni u jednom ni u drugom slučaju, i jedino što mogu je razglabati neko izdvojeno i očišćeno pitanje. Ovako tu ima svega na gomili, i što nije relevantno, i što jest ali ne ide u isti koš, tako se utrpa i legitimnost i legalnost i zloupotrebe i prava i slobode... tako na kraju te gužve ispadne da je preustroj potreban jer je Mamić budalaš i vjerovatno kriminalac. U svem tom voću i povrću ispada da se prepucavamo oko općih stvari, a trebalo bi razbistriti što se pita, uzeti problem po problem.

U tom smislu, probaj zamisliti autonomiju jedne udruge u svojstvu kakvu ima neka država. Ima svoja tijela, instrumente, svoja pravila, procedure, i koliko god se ona nekom ne činila bog zna što, tu nema neke rasprave oko toga imaju li na to pravo ili ne. Jasno da imaju. Dinamo provodi svoje procedure, skupština postoji, članovi izjašnjavaju svoju volju javnim govorom, prijedlozima, radom u tijelima udruge... i na koncu biranjem i bivanjem biranim.
buzz svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 19:28   #1012
Quote:
Salihu kaže: Pogledaj post
Već sam to nekoliko puta pisao, ali ponovit ću ukratko.
Nije istina da je Dinamo isključivo nasljednik Građanskog iz nekoliko vrlo bitnih razloga:
1. ideju os osnivanju Dinama dao je Ico Hitrec HAŠK-ovac
2. u prvom Dinamu igralo je 8 igrača Građanskog, 5 igrača HAŠK-a, 4 igrača Concordije i 2 igrača Ferarije
3. prvi trener Dinama je HAŠK-ovac Boris Kunst
4. prvi gol za Dinamo dao je Ivica Medarić HAŠK-ovac
5. Dinamo je u početku igrao na terenima Građanskog, Concordije, HAŠK-a i ZET-a
6. za Dinamo nisu navijali samo navijači Građanskog nego i HAŠK-a, ali kako je Građanski bio daleko najpopularniji klub i u jugi i u NDH jasno je da je većina novih Dinamovaca potjecala od navijača Građanskog

Dinamova veza s Građanskim je više emotivna nego stvarna. I ja bih volio da je stvar jasnija, ali ovako je teško decidirano reći čiji je Dinamo nasljednik. Zato je po meni najbolje da se držimo stvarnog datuma Dinamovog osnivanja 1945.
Upravo to. Ali mene zanima još jedna stvar, dal su se prilikom osnutka odrekli svega onoga kaj su HŠK-ovci osvojili i da Dinamo počinje od nule? To me zanima.
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 19:58   #1013
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
Upravo to. Ali mene zanima još jedna stvar, dal su se prilikom osnutka odrekli svega onoga kaj su HŠK-ovci osvojili i da Dinamo počinje od nule? To me zanima.
Inzistirali su samo na trofejima iz NDH kao najdražima.
__________________
__________ disciplina kičme _____________ _uvijek imati na umu.
shosho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 20:27   #1014
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
Upravo to. Ali mene zanima još jedna stvar, dal su se prilikom osnutka odrekli svega onoga kaj su HŠK-ovci osvojili i da Dinamo počinje od nule? To me zanima.
Nije se tu nikog ništa pitalo. Dekretom su ukinuti i zabranjeni svi klubovi u jugi koji su djelovali pod okupacijom osim Hajduka. Umjesto njih stvoreni su potpuno novi klubovi koji su kretali ispočetka. Ukidanjem klubova poništeni su i njihovi trofeji.
Salihu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 20:29   #1015
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
Navedi neke.
Pa primjerice svi vrhunski nogometni njemački klubovi isto su ukinuti od okupacijskih vlasti 1945.
Pa onda Manchester United, dalje traži sam.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 20:30   #1016
Quote:
Salihu kaže: Pogledaj post
Nije se tu nikog ništa pitalo. Dekretom su ukinuti i zabranjeni svi klubovi u jugi koji su djelovali pod okupacijom osim Hajduka. Umjesto njih stvoreni su potpuno novi klubovi koji su kretali ispočetka. Ukidanjem klubova poništeni su i njihovi trofeji.
A danas kad ta govna više nisu na vlasti mi priznajemo te trofeje i te momčadi koje su bile perjanice hrvatskog nogometa između dva svjetska rata.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 20:49   #1017
Quote:
shosho kaže: Pogledaj post
Inzistirali su samo na trofejima iz NDH kao najdražima.
Gle, ak nemaš kaj pametnog za reći, bolje šuti, bit ćeš tako pametniji.
Quote:
Salihu kaže: Pogledaj post
Nije se tu nikog ništa pitalo. Dekretom su ukinuti i zabranjeni svi klubovi u jugi koji su djelovali pod okupacijom osim Hajduka. Umjesto njih stvoreni su potpuno novi klubovi koji su kretali ispočetka. Ukidanjem klubova poništeni su i njihovi trofeji.
E to me zanimalo. Znači Dinamo kao takav je osnovan i kreće od nule 1945. godine.
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Pa primjerice svi vrhunski nogometni njemački klubovi isto su ukinuti od okupacijskih vlasti 1945.
Pa onda Manchester United, dalje traži sam.
Svi vrhunski njemački klubovi? Recimo Bayern se tijekom 2. svjetskog rata natjecao kao amaterski klub, ali nije bio ukinut.
Manchester United je samo promijenio ime i to ga je spasilo od bankrota, ali nije bio ukinut. HŠK Građanski je bio ukinut i kao novi klub nastaje Dinamo po uzoru na moskovski Dinamo, uzima boje dresa i većinu igrača iz HŠK-a, ali Dinamo nije nasljednik HŠK-a, jer je HŠK ukinut 1945. godine. Jel shvaćaš riječ ukinut? Klub je bio raspušten, ukinut, prestao je s radom, otišao u povijest. Nitko ne bi sporio oko toga da je Dinamo nasljednik HŠK-a, da su ga tadašanje vlasti samo preimenovale, ali nisu ga preimenovale, već ukinule.
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 20:55   #1018
i kolko sad na kraju ima dinamo godina? Da znam da li da slavim ili ne!?
Morales77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 21:33   #1019
Quote:
Morales77 kaže: Pogledaj post
i kolko sad na kraju ima dinamo godina? Da znam da li da slavim ili ne!?
Ove godine navršava se 100 godina osnutka Građanskog i to je vrijedno proslavit. Na temelju stvorenog u tom klubu nastao je Dinamo. Nije se nogomet u Zagrebu počeo igrati 1945. Nogometni klub prije svega čine navijači. A oni koji su navijali za Građanski kasnije su navijali za Dinamo.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 21:46   #1020
Kad sam bio klinac, tamo negdje 5. ili 6. razred, prvi put se prikazivala serija Velo misto. I u epizodi su igrali Hajduk i Građanski. Ja kao klinac znao sam tad koji je u tom trenutku moj klub. Onako dječački naivno sam htio da u seriji Građanski dobije. I sigurno nisam bio jedini.
A ti sad piši da je to srcedrapajuće.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.