Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2010., 01:38   #81
zar nema selektivno po kodecima? recimo:

h.264: transcode never
mpeg-4 part 2: transcode always
mpeg-2: transcode ask



mts avi mp4 sve su to kontejneri, naravno, važno je što s codecima u njima radi...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 06:49   #82
Quote:
psihoza kaže: Pogledaj post
ma rekao sam mu. Zaderao se cak iz dnevnog, cula me i zena u drugoj sobi, ali on nista

Salu na stranu.. neznam kako da mu kazem da bas mts ne transkodira. Imam opciju da nista ne transkodira ali to nije bas jer sta cu onda sa divxima? Osim toga, Mezzmo kaze da on zna transkodirati samo ono sta TV ne kuzi, a ono sta kuzi da ne transkodira. Medjutim, to se ne dogadja pa je mzda problem i u profilu iako tamo stoji bas Sony Bravia
probaj sa Generic 1,2,3,4 program je lagano bedast,pazi meni na njemu :

Panasonic V10 na profilu - Panasonic Viera ne radi
Philips 9603 na profilu - Phillips ne radi

ali na generic rade oba, pa možda najbolje da probaš tak,jer im očito postavke za određeni tip TV-a ne vrede baš ništ.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 09:30   #83
Ah, mozda sam se i zeznuo, splet okolnosti i kasni sat. Naime procesor je bio visoko jer je u pozadini dovrsavao transkodiranje divx-a (Mezzmo ima opciju dovrsavanja zapocetih transkodiranja u pozadini).

Slika izgleda ipak je HD i nije transkodirana... zabunilo me to sto nije bas neke hi kvalitete ili mi se tako cini (provjerit cu isti klip direktno s kamere) te na Sony Bravia TVu kod listanja klipova uz ime pise MPEG2. E to mi nije jasno zasto pise, ali ne kuzim se previse u formate pa je to mozda normalno.

Anyway, drugi dojam je da je solidan Mezzmo, ako prorade titlovi uskoro. Cini mi se jedino da radi vece opterecenje na procesor... nekih 60-70% mi uzme za testni divx, a na WMFu mi je uzimao 40-50%. Mozda samo setting kompresije a mozda i drugi alat (ffdshow i... koristi li WMF VideoLan?)
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 13:29   #84
Eto kako sam ja rješio DLNA na SONY Bravia-i ex 500 .

Kao srever na lapropu koristim Serviio i PS3, za serviio preko FormatFactory-a prekodiram bilo koji film u MP4 (ujedno lijepi i titlove ako se zovu isto kao film) a sa PS3 direktno ide prema TV-u i isu i titlovi.
Laptopom wirelessom do routera a od routera prema TV-u ide UTP.
Pošto sam u ovome friški trenutno gledam kako MKV prebaciti prema TV-u za gledanje, vjerovatno će ići sa PS3 ili sa MKV2VOB samo prebaciti u MPG (to windoze same nude za slanje na TV) ali ne znam kako će biti s titlovima unutar MKV-a. Ako se netko izgrao sa DLNA i SONY Bravom te sa MKV dobrodošla iskustva može podjeliti.
xtr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 13:54   #85
>gledam kako MKV prebaciti prema TV-u za gledanje

Pa najljepše je - ne raditi/prebacivati ništa. Pustiti DLNA serveru (pojednostavljeno java programu) da napravi transkodiranje "u letu". Pritom će i titlove staviti odgovarajuće pa do TVa / PS3 stiže "slika s titlovima".

Osobno nemam PS3, no imam PC i Sony Bravia W5500.
Spojeni su PC i TV u mrežu (ne koristim wireless radi veće propusnosti).

Koristim besplatni PMS (PS3 Media Server) kao DLNA server instaliran na PC.
Podesio sam mrežne postavke na TV, te dozvolio ovaj DLNA server.
Potom daljinskim od TV-a biram film i staim "play", a PMS odradi posao da shvati da ima recimo MKV + eksterni titl, pa to dekodira, te istovremeno kodira u drugom formatu.
Ukratko 5 sekundi nakon što sam stisnuo "play" na TVu imam sliku.
Koristim 720p filmove (cca 4-8 Gb po filmu).
Dovoljno je nabaviti film i titl te stisnuti "play" - bez prethodnog korištenja dodatnih sw (osim PMS).

Jedino sam PMS u postavkama limitirao na 38 Mbps. Bez toga su neki dijelovi nekih filmova znali "trzati". Također znam da sam inicijalno morao staviti par postavki u PMS da dobijem normalnu sliku.
veljac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 21:48   #86
ja imam sad mezzmo i sve zivo mi cita..(spojen mreznim k.)
imam pany vt20,dal je moguce ne njemu i titlove imat,ja nisam skuzio kak:/

+dal uz ovakav jedan program postoji potreba za recimo popcorn a210,tvix s1 ili nesta slicno?
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 22:19   #87
Quote:
Flo kaže: Pogledaj post
ja imam sad mezzmo i sve zivo mi cita..(spojen mreznim k.)
imam pany vt20,dal je moguce ne njemu i titlove imat,ja nisam skuzio kak:/

+dal uz ovakav jedan program postoji potreba za recimo popcorn a210,tvix s1 ili nesta slicno?
Postoji...recimo ja imam hrpu video spotova skinutih SS2 karticom i od njih 1400 mezzmo ih prepoznaje samo 71 kao video datoteke...čak ni developeri mezzmo-a ne znaju zašto, s obzirom da ih svi programi na PC-u uredno prikazuju...a i posuđeni WDTV ih uredno vrti
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 23:06   #88
Ne koristim mezzmo nego PMS. Nisam uočio tako katastrofalni postotak. Uglavnom što god podmetnem radi 95% materijala bez problema (uglavnom filmovi, prezežno 720p)
No slažem se da je zgodno imati i "još nešto".
Osobno sam bacio oko na popcorn A-210, jer želim 1080p, a to s ovim nemam. 720p da - bez problema, no 1080p ... ne baš ... nešto radi ali za većinu je prezahtjevno.
Napominjem da imam Sony W5500, a na 100mbps mreži izgleda da sve iznad 38mbps ne prolazi glatko. Naravno ovisi o n stvari, ali metodom palca i uzaludnih pokušaja došao sam do tog broja.
Govorim o postavci "maximum bandwidth" u aplikciji "PMS" s kojom nema rizika da će nešto "trzati".

A što je s mezzmo? Zar su titlovi problematični?
Priznajem danas prvi put čujem za mezzmo, PMS me služi pa nisam u toku... (no još manje ću biti ako popcorn bude bio ono što očekujem)
veljac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 23:20   #89
Quote:
veljac99 kaže: Pogledaj post
A što je s mezzmo? Zar su titlovi problematični?
Priznajem danas prvi put čujem za mezzmo, PMS me služi pa nisam u toku... (no još manje ću biti ako popcorn bude bio ono što očekujem)
Meni titlovi rade u Mezzmo-u, većina mkv-a isto tako, problem su samo mpeg2 streamovi skinuti sa satelita. Nije problem u samom Mezzmo-u nego u ffmpeg-u koji Mezzmo koristi za dekodiranje i vađenje info-a za njegovu bazu.
Većina tih programa je ionako samo GUI koji povezuje par drugih programa i projekata kao što su ffmpeg, VLC, Lame i slično
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 23:28   #90
Hm, da.
Po mom iskustvu za novije filmove, tipično mkv bolje kvalitete, 720p PMS bolje radi s Mencoder, no stariji materijal, tipično nižih rezolucija puno bolje obrađuje s ffmpeg. Kad nema titlova, koristim po mogućnosti bez transkodiranja.

Samo ne znam kako podesiti PMS da "pametno" sam odabere najprikladniju kombinaciju. Trenutno mi je Mencoder default i s tim gledam 90%. No onih 10% zna naživcirati, pogotovo ako treba objasniti boljoj polovici par "kombinacija".
veljac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 23:53   #91
Čemu Mezzmo

probao sam ga i daleko je lošiji od PMS-a.
Osobno mi je najbolji Wild Media Server ili ti WMS
Relativno jednostavan za podesit i zbilja jako dobro radi sa Panasonicom i Philipsom
međutim nažalost više nije besplatan

odmah do njega je PMS koji je također odličan,samo je daleko teži za posložit da sve radi kak se spada.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 02:15   #92
Meni je Mezzmo najbolji u kombinaciji sa LG plazmom, al eto baš ono što je meni važno ne radi dobro
A već bio spremio novce nakon što sam isprobao 10-ak media servera
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 09:47   #93
osobno nisam uspio natjerati PS3 Media Server da proradi sa LG Blu-ray playerom (stalno javlja da ne može naći PS3, a LG ga vidi i prikaže u svojoj listi ali se ne može spojiti...Mezzmo mi je proradio iz prve ali neću ulaziti u to koliko je moćan jer ga nisma puno koristio...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 10:18   #94
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
osobno nisam uspio natjerati PS3 Media Server da proradi sa LG Blu-ray playerom (stalno javlja da ne može naći PS3, a LG ga vidi i prikaže u svojoj listi ali se ne može spojiti...Mezzmo mi je proradio iz prve ali neću ulaziti u to koliko je moćan jer ga nisma puno koristio...
Vjerojatno bi radio bolje,jer kolko sam ja skužil , Mezzmo je odličan kad je u pitanju uređaj koji može pročitati većinu formata + eksterne titlove ,međutim ako sam uređaj nema te mogućnosti te sam program mora radit transkodiranje i ljepit titl na film e onda su tu WMS i PMS daleko bolji

Moj Philips nemre prikazat ništa osim MPEG2 (i to ne sve) a ne čita apsolutno niti jedan format titlova međutim nakon zafrkancije sa postavkama i sa solidnim procesorom WMS i PMS mogu transkodirat čak i BD filmove iz m2ts formata sa DTS 7.1 zvukom + eksterni titl i zaljepit ih gore i pošalju to kao MPEG_PS i sve šljaka bez greške,naravno uz smanjenje kvalitete,ali i dalje se radi o poprilično dobroj kvaliteti

Inače PMS naravno uvijek javlja da ne može naći PS3 jer to naravno i prvo traži,ali čim nađe neki drugi "renderer" sve uredno radi.

Koji LG je u pitanju?

kolko sam ja skužil i WMS i PMS imaju problema sa uređajima koji su samo UPnP ili Http (Popcorn) dok sa onima koji su DLNA rade bez greške,možda je tu problem

možda je i moguće,ali niti jedan nisam uspio natjerat da normalno radi sa popcornom
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 11:20   #95
To je LG kućno kino HB965...

nisam imao vremena istraživati "u dubinu" i natezati se s rendererima jer je trebalo recenziju odradit a sumnjam da bi se kategoriji kupca takvog k.k. dalo zahebavat sa postavkama kako to zahtijeva PMS...vjerojatno bih ga i natjerao da proradi sa PMS, ali, kako kažeš, LG sam po sebi direktno podržava skoro sve formate pa je i manje moćan Media Server vjerojatno dovoljan za tigh par kombinacija LG ne podržava (recimo PCM audio u mkv i m2ts datotekama). koje bi onda media server trebao prekodirati u neki mpeg..
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 12:14   #96
DLNA Server transcoding

Jel mi moze ko malo pojasniti sto radi taj transcoding?

Naime, imam lg bd570 i ne playa mi neke mkv-ove pa me interesira da li bi instalacijom tversity-ja (koji ima transcoding) rjesio problem nepostojecih codeca na lg playeru.

tnx na pojasnjenju
keko_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 22:01   #97
Što konkrento ti ne čita LG? Koji video format? Što ti javi? Neke stari ne rade zbog nekih zabrana a ne jer LG ne podržava kodek...

Inače, odovor je da, transcoding može natjerati LG da upleja ako imaš neki neuobičajeni kodek...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 23:01   #98
Pozdrav forumašima,
prvi put sam na forumu i imam nekoliko pitanja vezanih za temu. Naime, već mjesec dana imam plazmu g20 i prateći ovaj forum naišao sam na ovu temu. Ova plazma je dlna certified, što bi značilo, koliko sam ja shvatio, da je mrežnim kabelom mogu spojiti na računalo, te pomoću daljinskog od tv-a reproducirati različite sadržaje pohranjene na hard disku pc-a.
Na pc-u imam jedan ulaz za mrežni kabel, na koji je kabelom spojen Homebox od vip- neta, preko kojeg imam bežični internet i fiksni telefon.
Na homeboxu ima još jedan slobodni priključak za mrežni kabel, pa me zanima mogu li tv pomoću mrežnog kabela direktno spojiti sa homeboxom, koji je, ponavljam, spojen mrežnim kabelom sa računalom, te da li ću na takav način ostvariti vezu tv-a i pc-a za reprodukciju npr. filmova.
U cijelu priču moguće je uključiti i ps3 koji je hdmi-om spojen na g20.
Ispričavam se zbog eventualnih nebuloza, jer je ovo za mene totalno novo područje.
Unaprijed zahvaljujem!
MJS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 08:44   #99
Da, možeš spojiti kako si opisao.
Najbolje bi bilo ako imaš 2 slobodna mrežna priključka pa da spojiš i PS3.

Ako imaš samo jedan mrežni priključak a želiš spijiti oba dodatna uređaja na rmrežu moraš kupiti router koji će biti u svojevrsnoj ulozi "produžnog kabela s razdjelnikom".
veljac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 09:23   #100
ej care.. ti si me vec pomagao oko toga
sad sam skuzio i topic o dlna serverima, no malo zujim jer dugo nisam pratio nista o codecima a, vidim, trebat cu se malo opet uhvatit ucenja.

ma imam instaliranog neru i nije mi htio playat neke mkv-ove.
sad kad sam naucio da su mkv-ovi containeri za video/audio/subtitle, pretpostavljam da ne moze citati neki video ili audio codec (vjerovatnije video)

kada loada video, tv mi prikazuje kako switchanje rezulocije (po par puta) i pukne. vrati me na file browser.

probao sam i sa ovim tversity-jem, a on mi zgasi lg player?!?
kad sam instalirao tversity, preporučio mi je da instaliram i taj neki program koj radi, kako sam skuzio, transcoding, no tu sam se osjeco ko da citam hijeroglife jer nisam znao koji codeci moraju ic preko njega a koji ne.
plus, preko njega nisam imao ni subtitlove koje sam imao preko nere?!?

ajd, ako imas neki hint, please shoot
keko_hr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:11.