Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2013., 08:44   #1
Povišeni ALT i AST kod djeteta

Pozdrav. Radi se o mom sinu koji ima skoro 9 godina. Krajem ljeta završio je u bolnici zbog lijevostrane bronhopneumonije. Radili su mu i pretrage za tuberkulozu i to sljedeće: PPD 2 jedinice- negativan. Quantiferon TB test-pozitivan, Iskašljaj na BK 3x- mikroskopski neg. kultura neg. Također urađen je RTG srca i pluća: vidi se inhomogeno zasjenjenje u projekciji srednjeg i donjeg plućnog polja, lijevo, što govori u prilog svježih infiltrativnih promjena. Kupole ošita pravilne, desna oštrih kontura, dok je lijeva dijelom neoštrih kontura. Lateralni fc. sinusi dobro diferencirani, slobodni. Hilovaskularni crtež primjeren. Sjena srca primjerena.
Kontrolni RTG: i nadalje se vidi inhomogeno infiltrativno zasjenjenje u srednjem i donjem plućnom polju lijevo, koje pokazuje znake regresije.

Uglavnom, zaključak na kontroli je sljedeći: Dijagnoza: latentna tuberkulozna infekcija, Rhinitis acuta, St. post. bronhopneumoniam lat. sin.
Terapija: ISOZID 1x150 mg/ 2 mj
Kontrola AST i ALT 2x mjesečno

1. kontrola= AST 58,( ref. int. 14-39), ALT 36, (ref int. 11-37)
2. kontrola= AST 96, ALT 94



Ovo zadnje me užasnulo. Zvala sam dr. nakon prve kontrole, kaže sve ok nek nastavi piti

Mislim sutra zvati zbog ove druge jer po meni je 96 daleko izvan referentnih vrijednosti, zar ne????

Molim ako netko nešto zna, odgovorite....
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 23:02   #2
Ovaj lijek protiv tuberkuloze uzrokuje to povišenje jetrenih proba koje se rebaju reodvno kontrolirati. Ovo je blago povišenje, dijete je pod kontrolom, na idućoj kontroli će se vidjeti trend gibanja tih vrijednosti. Nema mjesta panici.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 23:34   #3
Da, te vrijednosti ne znače upalu jetre.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.