Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2006., 14:33   #41
Quote:
pribadača kaže:
bok, sarron,
ja imam isti problem! ne kužim u čemu je stvar! bojler je na maximumu i ipak ne uspijeva zagrijati vodu, nego teče hladna (kad je na maksimumu na vrućoj)!
kažu da je to normalno, ali nije to baš takav pritisak da bi im čovjek povjerovao, bože moj, pa danas da mi pričaju takve priče! kaj bum se tuširala na curak vode?!?
javi ako riješiš problem!
ja ih ganjam ovih dana!
jel se radi o protocnom bojleru ili kombiniranom ( grijanje i topla voda ) ?!?!?
kad je zadnji puta ciscen sekundarni izmjenjivac topline ?!?!
kakav je pritisak vode, isti kao prije ili se je smanjio?!?!?!
moguce da je bilo necistoce u sistemu centralnog grijanja te da se je ona nakupila u sekundarnom izmjenjivacu sto je rezultiralo normalnim pritiskom tople vode ( kad se nakupi kamenac u sekundarnom izmjenjivacu smanji se i pritisak tople vode ) ali ne i zadovoljavajucom toplinom vode
jel prije bilo sve OK ili zeza od prvog dana?
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 14:39   #42
Quote:
Sarron kaže:
Imam isto Vaillantov boiler (turboblock plus). Kada pustim vrucu vodu na pipi na maksimum voda se zbog jačine protoka ne može zagrijati. Tek kad pipu zatvorim na pola uspijeva zagrijati na namještenu temperaturu. Da li je to normalno? Nema li boiler nekakvu regulaciju protoka?
koliko ja znam bojler ima regulaciju jacine protoka a nalazi se na bojleru, sa donje strane kod izlaza cijevi za toplu vodu iz bojlera.ako nije dobro namjesten protok mozes imati jak pritisak ali nedovoljnu temperaturu ili mali pritisak i kipucu vodu.
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 16:40   #43
Quote:
marijoj kaže:
koliko ja znam bojler ima regulaciju jacine protoka a nalazi se na bojleru, sa donje strane kod izlaza cijevi za toplu vodu iz bojlera.ako nije dobro namjesten protok mozes imati jak pritisak ali nedovoljnu temperaturu ili mali pritisak i kipucu vodu.
Ma sve u svemu mnogo komplicirano i bez veze jer osnovni uvijet nije ispunjen, konstantan pritisak vode u mreži
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 16:46   #44
problem je što se ti bojleri proizvode gdje se proizvode, i nisu isto ko i roba koja se kupuje npr u njemačkoj
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 14:50   #45
Quote:
pribadača kaže:
bok, sarron,
ja imam isti problem! ne kužim u čemu je stvar! bojler je na maximumu i ipak ne uspijeva zagrijati vodu, nego teče hladna (kad je na maksimumu na vrućoj)!
kažu da je to normalno, ali nije to baš takav pritisak da bi im čovjek povjerovao, bože moj, pa danas da mi pričaju takve priče! kaj bum se tuširala na curak vode?!?
javi ako riješiš problem!
ja ih ganjam ovih dana!
Nije stvar u pritisku vode, nego to što se radi o protočnom bojleru. Kada je protok vode veliki, bojler ne uspijeva zagrijati vodu. Probaj istovremeno puštati vodu u lavabou i u kadi i to na najjače, izlazi gotovo hladna voda.
Kod mene je kombinirani bojler i isto sam se bunila na to što je voda polutopla, ali to je jednostavno tako. Čim je protočni bojler, mlaz tople vode nemože biti jači.
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 09:52   #46
Potrosnja plina Vaillant za grijanje vode

Nedavno sam kupio plinski bojler Vaillant VUW 242 (24 kW) za centralno grijanje i sanitarnu vodu.Toplu vodu koristim u kupaonici i kuhinji.
Za sada samo grije vodu.
Cini mi se da malo previse trosi. Samo za dvije osobe dnevno ode oko 1 m3 plina (u Rijeci je to mjesani plin - 4,7 kn po m3).Mislim da je to malo previse.Prije sam vodu grijao sa elektro bojlerom i potrosnja na struju je bila puno manja.
Zanima me ima li netko slican uredaj i kolika mu je potrosnja u m3 (samo za grijanje vode).

hvala
 
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 10:05   #47
električni brže griju vodu. da li koristiš opciju s grijanim cijevima (održava temperaturu cijevi 24h) ili s hladnima? kod junkersa je to eco tipka, ne znam što je to kod vaillanta

inače, ja nekako sumnjam da na plinu varaju tj. ubacuju dušik
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 13:11   #48
Smile Pad tlaka

Bojler je star oko 1,5 g. i do sada je dobro radio, ali je mu je iz nekog razloga pao tlak i počeo je dosta bučno raditi i vrlo kratko zagrijava vodu, 10 sekundi. Osim toga, valjda zbog pada tlaka ne uspjeva zagrijati stan na postavljenu temperaturu, a jedan radijator slabije radi.

Nadam se da neko iskusniji ima prijedlog rješenja...
 
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 14:32   #49
Quote:
nori kaže:
Bojler je star oko 1,5 g. i do sada je dobro radio, ali je mu je iz nekog razloga pao tlak i počeo je dosta bučno raditi i vrlo kratko zagrijava vodu, 10 sekundi. Osim toga, valjda zbog pada tlaka ne uspjeva zagrijati stan na postavljenu temperaturu, a jedan radijator slabije radi.

Nadam se da neko iskusniji ima prijedlog rješenja...
Na Vailant bojlere imaš 2 godine garanciju, najpametnije ti je pozvati servisera i neka ti on to popravi. Jer svako otvaranje ili neki popravak u vlastitoj izvedbi povlači za sobob gubitak garancije.
Inače što se tiče pada tlaka, prvo napiši na koliko ti je pao. Tlak u cijevima centralnog grijanja ti mora biti oko 1.2-1.5 bara u hladnom stanju. Prvo to provjeri pa onda potraži uzrok pada tlaka koji jedino može biti da ti je voda negdje procurila.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 14:53   #50
Objašnjenje ovlašenog servisera za Vaillant, a vezano uz pad tlaka, je da je to normalna stvar i nema nekog posebnog uzroka.
Kod mene non stop tlak u bojleru pada, a osim toga, bojler radi bez problema
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 15:25   #51
Quote:
oko_zeleno kaže:
Objašnjenje ovlašenog servisera za Vaillant, a vezano uz pad tlaka, je da je to normalna stvar i nema nekog posebnog uzroka.
Kod mene non stop tlak u bojleru pada, a osim toga, bojler radi bez problema
Tlak u bojleru pada samo kad centralno grijanje nije u pogonu. Tada bi tlak kao što sam i naveo trebao biti izmedju 1-1.5 bara, ako padne ispod 1 bar znači da sistem negdje pušta. Tlak kad je centralno grijanje u pogonu trabao bi biti od 1.5-2 bara.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 15:31   #52
A gdje bi to sistem trebao puštati? Ak pušta kaj nebi onda trebala biti negdje lokvica vode, ili kod nekog od radijatora ili negdje oko bojlera.
Ali sve je suho ko barut, ali tlak kratko vrijeme nakon kaj se digne, opet padne i to na 1 i onda na 1 drži do besvjesti, ako ga se u međuvremenu ne podigne!
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 15:52   #53
Quote:
oko_zeleno kaže:
A gdje bi to sistem trebao puštati? Ak pušta kaj nebi onda trebala biti negdje lokvica vode, ili kod nekog od radijatora ili negdje oko bojlera.
Ali sve je suho ko barut, ali tlak kratko vrijeme nakon kaj se digne, opet padne i to na 1 i onda na 1 drži do besvjesti, ako ga se u međuvremenu ne podigne!
Koliko ti je tlak u bijleru kad ti ne radi grijanje?
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 08:36   #54
Tlak u bojleru je nakon kaj padne sa 1,5 konstantno 1, i kad ide samo topla voda i kad radi grijanje. I ispod 1 nikad ne pada, i sve radi normalno.
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 06:02   #55
Jel vi kaj servisirate te vaše Vaillante
mislim onak, iz čista mira i ak sve ispravno radi
ovaj moj radi 4 godine bez greške
nikad nije servisiran
kaj bi trebalo tu kaj počistit ili ono "dok sve dela, niš ne dirat"
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 08:58   #56
Baš nedavno imao sam problem sa zagrijavanjem tople vode.Bojler uopće nije htio zagrijati vodu u kupatilu u kadi.Serviser je došao i zamjenio troslojni ventil i od sada radi besprijekorno kada okrenem do kraja onda je voda stvarno vrela tako da sada moram pažljivije puštat vodu jer dolazi dobro zagrijana voda,neovisno o mlazu on je odlično grije.Kad je bio serviser objasnio mi je da je poanta u troslojnom ventilu.Prije su u te ventile ugrađivali neku kuglicu sada se rade ventili sa valjkom tako da su ovi pouzdani i ne stvaraju probleme.Ali stoji činjenica da taj ventil košta 900 kn.
__________________
Surfujem...
Upravnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 09:59   #57
Kakav je Junkers?

Ima li tko Junkersa, kakvi su oni?
Da li tko zna, koliko košta onaj dodatni rezervar za toplu vodu kod kombi-plinskih bojlera. Navodno oko 1000 kn veliki (mislim preko 100 l). Čuo sam da kad još to uzmeš nemaš problema s naglom potrošnjom tople vode.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 10:40   #58
Quote:
sky cruiser kaže:
Ima li tko Junkersa, kakvi su oni?
Da li tko zna, koliko košta onaj dodatni rezervar za toplu vodu kod kombi-plinskih bojlera. Navodno oko 1000 kn veliki (mislim preko 100 l). Čuo sam da kad još to uzmeš nemaš problema s naglom potrošnjom tople vode.
mene je Vaillant sa spremnikom 120 l koštal oko 14.000 kn

kaj se tiče Junkersa, kupili su ga moji starci dok sam bil klinac
Imaju ga i dan danas, radi odlično, a prošlo je dobrih 30 godina
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 12:20   #59
Quote:
fishenwalc kaže:
mene je Vaillant sa spremnikom 120 l koštal oko 14.000 kn

kaj se tiče Junkersa, kupili su ga moji starci dok sam bil klinac
Imaju ga i dan danas, radi odlično, a prošlo je dobrih 30 godina
A koliko te je koštao taj dodatni spremnik od 120 lit?
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 20:36   #60
Quote:
sky cruiser kaže:
A koliko te je koštao taj dodatni spremnik od 120 lit?
Koliko je sam spremnik ne znam, jer mi na računu piše bojler sa spremnikom i jedna cifra - 14.120 kn
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.