Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2008., 00:47   #201
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
za takav slučaj ti je najbolje praxiten uzest, dobro djeluje.
Ako ima recept.
__________________
Groundhog day - the groundhog has blue eyes
nina333 is offline  
Old 17.09.2008., 01:22   #202
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
za takav slučaj ti je najbolje praxiten uzest, dobro djeluje.
Praksiten,na dugoročno,može izazavati blagu ovisnost uz nizak stupanj tolerancije.
žacko1 is offline  
Old 17.09.2008., 01:26   #203
mljac
tjeskobna pastrva is offline  
Old 17.09.2008., 09:52   #204
e da rekla si da ti ide na gore ...
uglavnom sam čito da če ti od antidepresiva u početku biti gore te da če se to onda popraviti...
ispravite me ako sam u krivu
ipak su to neke kemikalije, i daje mi nije jasno kako oni djeluju i zkaj tako dugo
prodajemkolica is offline  
Old 17.09.2008., 12:12   #205
Quote:
prodajemkolica kaže: Pogledaj post
e da rekla si da ti ide na gore ...
uglavnom sam čito da če ti od antidepresiva u početku biti gore te da če se to onda popraviti...
ispravite me ako sam u krivu
ipak su to neke kemikalije, i daje mi nije jasno kako oni djeluju i zkaj tako dugo
U principu, nakon dužeg vremena napetosti, (prag napetosti je za svakog drugačiji) mozak jednostavno "zaboravi" prirodno proizvoditi serotonin..Tako da nekada nije dovoljno vježbanjem, suncem, i sl ponovo potaknuti mozak na proizvodnju serotonina(bez toga nemože se bolje čovjek osječati, i da mu je sve 5+ u životu)..U glavnom, uz pomoč antidepresiva-ponovo nauči mozak kemijski proizvoditi serotonin..i da, napočetku je malo gore, ali kasnije sve dođe na svoje..i zbilja nije coaxil tako jak..jedan od slabijih..

__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Old 17.09.2008., 14:08   #206
@girlnextdoor mislim da si nesto pobrkala jer coaxil je drugaciji od ostalih antidepresiva njegovo djelovanje sto se tice serotonina je oprecno.
dok ssri inhibiraju ponovno pohranu serotonina coaxil je ubrzava dakle ne zadrzava serotonin
meni je izgledao ok antidepresiv, imala sam jaku anksioznost i paniku 24 sata na dan i pitala doktora da mi ga prepise ali u italiji ,gdje zivim, njega nema. moj doktor nije nikad cuo za njega, trazio je i po nekim svojim prirucnicima ali ga nije nasao. mislim da u to vrijeme (prije godinu dvije) nije bilo niceg ni na talijanskim stranicama na netu tek sam bila nasla nesto na francuskim, ako se dobro sjecam to je jedini evropski AD; proizveden u francuskoj. nekoliko mojih prijatelja i prijateljica su ga uzimali zbog panike, anksioznosti, somatizacije i zadovoljni su a negdje sam bila citala da se daje i kod ljecenja ovisnosti.
drago mi je da je i tebi pomogao.
clarity is offline  
Old 18.09.2008., 00:42   #207
braćo i sestre,molim Vas pokušajte barem sa biljnim preparatima prioritetno...
žacko1 is offline  
Old 19.09.2008., 23:50   #208
ne bi ih preporučila! pila sam Sanvale jedno vrijeme no budila bi se odvratno umorna..i psihić mi je rekao da tako djeluju..preporučam persen
marinella is offline  
Old 21.09.2008., 13:43   #209
ja bih preporučila autoru teme da se okani raznih tableta i sličnih "prisilnih" metoda spavanja...
ne kažem da nije ok... nema mi boljeg sna od onog kad popijem par xanaxa ili praxitena.... al ah... nije to dugoročno rješenje...

a od Sanvala sam imala halucinacije i nisu mi ništa pomagale te tablete... spavala sam plitko i imala noćne more...ili bih se budila non stop...

mislim da je uglavnom glavni problem nesanice neka entropija misli koju moraš jednostavno dovesti u red.

bilo bi ti ok da pronađeš misao koja će ti odgovarati prije nego što zaspeš.

nemoj pretresati probleme i sranja koja su te snašla toga dana ili još prije... za to uvijek ima vremena..ali ono razdoblje prije sna definitivno nije vrijeme za to...

barem kod mene funkcionira... i zaspem u roku od 10-15 minuta.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Old 27.09.2008., 13:33   #210
Quote:
matex kaže: Pogledaj post
nephthys???
kako ide?

hej, hej, nestala sam malo.
evo me natrag

nego, meni se sredilo ono s plakanjem, usta su mi opet normalna. valjda tako treba biti.

ali majko moja, u kombinaciji s alkoholom.....sinoć sam popila 2 čaše bambusa. slabog, pola-pola. a ja sam osoba kojoj je trebalo pol litre brandya da se napijem....i pila sam dosta u svoje vrijeme. nego, nakon te dvije čaše....kad sam došla doma, čula sam nešto, rekli su mi nešto što me povrijedilo. ja sam uspjela to toliko napuhati, postala paranoična, plakala ko luda godina, lagano sam bila i suicidalna (a to stvarno nikad pri zdravoj pameti nisam), mislim da sam se općenito ikad u životu sinoć najgore osjećala. pa mislila sam da ću jutro dočekati u vrapču ili mrtvačnici...nekako sam zaspala izmorena od plača a sada imam takvu glavobolju i tako me pere mamurluk da to nije normalno.

istina, nisam jela cijeli dan, pa su te dvije čaše djelovale kao 4, ali nisam bila pijana...frendica koja je prije bila na ad mi je rekla da oni jako loše djeluju s alkoholom i da je ona nakon par puta prestala piti dok nije bila gotova s ad...ali ovo nisam očekivala.

gledajući unatrag, stvarno ne vidim razloga za takvo raspoloženje...mislim, imala sam ja i prije loših epizoda (gadnih epizoda) ali ljudi su mi trebali govoriti i gore stvari da bih si tako pogubnu priču u glavi složila...ovo nije bilo normalno...i još k tome imam tako loših par dana, hebu me sa svih strana...uf, bude prošlo...

kao tebi ide?
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Old 27.09.2008., 13:58   #211
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
hej, hej, nestala sam malo.
evo me natrag

nego, meni se sredilo ono s plakanjem, usta su mi opet normalna. valjda tako treba biti.

ali majko moja, u kombinaciji s alkoholom.....sinoć sam popila 2 čaše bambusa. slabog, pola-pola. a ja sam osoba kojoj je trebalo pol litre brandya da se napijem....i pila sam dosta u svoje vrijeme. nego, nakon te dvije čaše....kad sam došla doma, čula sam nešto, rekli su mi nešto što me povrijedilo. ja sam uspjela to toliko napuhati, postala paranoična, plakala ko luda godina, lagano sam bila i suicidalna (a to stvarno nikad pri zdravoj pameti nisam), mislim da sam se općenito ikad u životu sinoć najgore osjećala. pa mislila sam da ću jutro dočekati u vrapču ili mrtvačnici...nekako sam zaspala izmorena od plača a sada imam takvu glavobolju i tako me pere mamurluk da to nije normalno.

istina, nisam jela cijeli dan, pa su te dvije čaše djelovale kao 4, ali nisam bila pijana...frendica koja je prije bila na ad mi je rekla da oni jako loše djeluju s alkoholom i da je ona nakon par puta prestala piti dok nije bila gotova s ad...ali ovo nisam očekivala.

gledajući unatrag, stvarno ne vidim razloga za takvo raspoloženje...mislim, imala sam ja i prije loših epizoda (gadnih epizoda) ali ljudi su mi trebali govoriti i gore stvari da bih si tako pogubnu priču u glavi složila...ovo nije bilo normalno...i još k tome imam tako loših par dana, hebu me sa svih strana...uf, bude prošlo...

kao tebi ide?
pa ide, ide pa stane, u biti ne osjećam sad ono neke ogromne pomake da nešto ide, ali bolje mi je..i dalje imam neke tegobe, znam i sada biti onako pomalo depresivna ili me operu neki simptomi, ali u puno manjoj mjeri, a doduše prošlo je tek mjesec i tjedan dana tako da se nadam da će se ustabilit s vremenom..
a šta se tiče slkohola, to sam prekrižila čim sam dobila coaxil jer on se koristi kod ovikavanja od alkohola...tako da ništa čudno da si se tako osjećala..
a čini mi se da neću niti probat sudeći po tvom postu :-)
matex is offline  
Old 27.09.2008., 14:07   #212
ma znala sam ja da oni ne ide baš najbolje s alkoholom i da se koriste za odvikavanje...ali ovo je bilo ravno reakciji s antabusom. mislim, za dvije čaše.....nisam se planirala napiti, nikako...ali ovo...


meni je isto ajd oke, sad kad su nestale nuspojave. ovo što sam loše je direktan utjecaj okolinskih faktora i tako bi utjecalo na sve, imali oni depresiju ili ne.

ja pijem sad 6 tjedana taman, pa bi sad trebao stvarno početi djelovati, bar po pitanju tih nekih fizioloških i općenitih reakcija na okolinu. sam da me uravnoteži, da se mogu pomaknuti, i na konju sam.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Old 29.09.2008., 11:48   #213
Adderall XR

Adderall XR sam pila za socijalnu fobiju (koja je sad vec presla u agoraphobiu), depresiju, OCD i ADD (ADHD).
Taj zadnji poremecaj mislim da nemam, ali 3 psihijatra su rekla da imam, tako da ni sama ne znam.

Problem je u tome sta mi psihijatrica nece da prepise taj lijek.
Sve lijekove koje mi ona zeli dati, sam vec uzimala i nijedan mi nije pomogao.


Ovo je vecina lijekova koje sam uzimala (vecinu sam uzimala po preporuci drugih ljudi, ne psihijatara):
Seroxat
Zoloft
Sulpirid
Valium
Xanax
Paxil
Nardil
Velafax
Percocet
Codeine

Poredani su manje-vise po redu po kojem sam ih pila.

Ako znate neki lijek koji bi mogao pomoci, hvala.
waste is offline  
Old 28.10.2008., 00:33   #214
Bok! Imam pitanje..
Pijem Citalon već godinu i pol. Ugl, nešto mi je pomogao, ali imam želju prestati išta piti. Pošto je stvarno duga priča oko odlazaka mojim doktorima i svodi se na to da na mene apsolutno nitko ne pazi kako i koliko ja to pijem, ne znam donijeti pravu odluku. Da li prestati to uzimati, i probati sama normalno živjeti ili piti to u nedogled? Već sam ih probala ne piti, pa me znao uloviti osjećaj panike. Ali sam uvijek odjedanput prestala, a mislim da je najpametnije napraviti kao "intervention"..prestati malo po malo..

Ugl, vidim da je već prošlo par mjeseci od zadnjih postova, pa molim vaša iskustva.. Thanx!
Dani69 is offline  
Old 28.10.2008., 09:20   #215
Meni nije ništa pomogao, a nuspojave su me ubijale. Umjesto da se smanje, kako je normalno nakon tjedan ili koliko već početka uzimanja, meni su bile svaki dan sve gore. Na kraju sam ga morala prestati uzimati. Ali čula sam dosta ljudi da im zbilja pomaže...
BeautifullyChaotic is offline  
Old 29.10.2008., 14:27   #216
Uzimam ga oko godinu dana, pomogao, nemam vise napade placa i panike, ne nameravam da ga ostavljam.
dushica is offline  
Old 03.11.2008., 15:17   #217
Zoloft

Zanima me da li je tko od vas koristio Zoloft? Ako je, da li je i kada primjetio neke pozitivne promijene? Nuspojave?
Zolta is offline  
Old 03.11.2008., 15:31   #218
Čuo i čitao sam razne priče... Neki znaju reči kako su odmah osjetili neku promjenu... Recimo sa nuspojavom (npr. proljev i mučnina) u istom danu osjete neke mrvicu drugačije osječaje... Dok su neki rekli da ni nakon 2 tj. korištenja nisu osjetili razliku...
Ali mislim da se svi slažu da prvih recimo 2 ili 3 dana pretrgaj tabletu, pa pola uzmi... Zoloft zna imati dosta jake nuspojave u prvim danima korištenja...
Buđenje između 02 i 04h u noći recimo... Naravno, kasnije se zaspi... Ali negdje sam pročitao da i takvo buđenje, koje se može smatrati za nuspojavu, ima utjecaja na bolje liječenje...
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 03.11.2008., 18:42   #219
Uzima san Zoloft, nakon tjedan dana već donese svjetlo u život, osjećaš se bolje, i tako. OK. Nuspojave: ponekad mucnina i slicno, neke tegobe u probavi, al sve je to sitno, dakle, nije jako izrazeno. Jedino impotencija i nedostatak seksualne zelje, to me mucilo... Al svi smo individualni, nekome pase Xanax nekome zoloft itd.
Logicus is offline  
Old 03.11.2008., 22:42   #220
Quote:
Zolta kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je tko od vas koristio Zoloft? Ako je, da li je i kada primjetio neke pozitivne promijene? Nuspojave?
Uzimam Zoloft već dvije godine. Nuspojave sam imala prvih dva- tri tjedna, odnosno toliko je trebalo da osjetim da počne djelovati. A ta dva - tri tjedna bila su jaaaako gadna. Prvi put sam tada imala panični napad, nisam mogla spavati, jesti, uglavnom ležala sam u strahu i panici u krevetu i gotovo završila na psihijatriji. Ali mene nitko nije upozorio da počnem s manjom dozom, tako da sam od početka uzimala i stu dozu ko i sada. Također nisam uopće znala što me čeka u fazi privikavanja (eh, da mi je onda bilo forumaša i iskustava). Uz Zoloft sam pila i helex, u početku 0.25 mg dva put na dan, i nisam se usudila na svoju ruku povisiti dozu, pa sam se nepotrebno još više mučila dva tjedna, dok mi konačno psih. nije rekao da slobodno povećam dozu na tri puta 0,5. Tek sam se tada počela polako izvlačiti. Sada nakon dvije godine uzimanja osjećam se super. Nemam nikakvih nuspojava, redovito kontroliram krvnu sliku, sve ok. Mislim da me lijek nije promjenio kao osobu, mislim ima dana kad sam vesela, kad sam tužna, ljuta, razočarana, preplašena...Ali pretjerana panika,užasan STRAH i te stvari ne poznam u te dvije godine. Evo malo sam se raspisala, ali mislim da je to potrebno znati ako se prvi put susrećeš sa Zoloftom, da znaš otprilike što te čeka, da ne odustaneš ako odmah ne primjetiš poboljšanje, nego čak i pogoršanje. Nekima bude bolje prije, nekima kasnije, ali uglavnom do poboljšanja i to znatnog, dolazi. Sretno! Pročitaj postove na "anksioznost" i "panični poremećaj", vidjet ćeš kakva iskustva ljudi imaju s uvođenjem i uzimanjem antidepresiva. Sretno!

Zadnje uređivanje midleage : 03.11.2008. at 22:48.
midleage is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.