Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2005., 23:04   #1
Medicinski fakultet - Zagreb

eto
ja cu na medicinu


ko ce jos? se spremate? kak se spremate?

nek se javi neki student med, il neko ko je piso prijamn a nije upo... svi savjeti komentari podatci...su DOBRODOŠLI





i, .., ako netko ima 'strategiju' ,uspješnu naravno, za naučit fiziku za prijamni.. isla sam u prir-mat gimnu, pa mi je predznanje itekako bogato, međutim, formule neznam napamet, i neznam na kaj da se koncetriram kod ucenja, vježbanje zadataka(žuta zbirka) il je to mozda pretesko za medicinu, pa da rade teoriju i formule progutam

misla sam preć, detaljno, one ogromne u tri djela,Nada Brković Zbirka zadataka iz fizike, teoriju, i malo bacit pogled na zad...
medicinari...kak vam se čini?



a kemija....... kaj je najbitnije... kolko se anorganska pojavljuje... cula sam da su najvise prva 2 raz, i organska..



biologiju... sam cula da treba naštrebat knjige sve tri.. i da tu nema problema,, .. samo da treba perfect znat sve podatke......








ajde, javite se.................................. pomogni te mladoj i nevinoj
LeeLooo is offline  
Old 22.05.2005., 23:51   #2
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=63358
https://www.forum.hr/showthread.php?s...0&pagenumber=2

bilo je jos toga, ali mi se ne da sad traziti.
Crimson Petal is offline  
Old 24.05.2005., 16:01   #3
a ono fala na brojnim i iscrpnim odgovorima
LeeLooo is offline  
Old 24.05.2005., 22:14   #4
Jao, ja idem isto na med. Najvise se bojim kemije, neznam u kojoj mjeri je treba naucit i cega sve ima na prijemnom. Svaki komentar dobrodosao..
coeurdeloupe is offline  
Old 24.05.2005., 23:23   #5
ovako...

ovako...
ja sam studentica medicine, druga godina.
fizika-nikako žuta zbirka, ja sam ju riješila cijelu, potrošila masu vremena na to i nakraju nikakve koristi. 80 % je teorija.
formule se trebaju znati, jer su neka teorijska pitanja napisana na temelju njih. većina je gradiva(barem prija 2 god) bila iz elektromagnetizma. zadaci su relativno jednostavni(nikako ne vježbati neke dugačke zadatke)
biologija. naučiti sve 3 knjige- jednostavno
kemija- anorganska je bila 3-4 pitanja, koja ako imas imalo pojma o kemiji mozes riješiti bez da pročitaš 3.razred.
organsku naučiti cijelu knjigu, al ono-baš sve-detaljno, i prva 2 razreda budu.
zadaci iz kemijske su najjednostavniji, vremenski oduzimaju oko 1 min da se riješe, čisto uvrštavanje u formulu
sretno!!!!!!!!
mea is offline  
Old 25.05.2005., 01:23   #6
thanks


jos nesto,
jel teorija komplicirana i detaljna tak da trebas razumjet svo gradivo ono bas super, ili je osnovna. npr. neke definicije..

za anorgansku sam isto to cula, al mi je malo bed jer ko zna mozda mogu tu bas zamku postavit.. pa, ako stignem planiram i tu knjigu progutat.

sto se tice biologije, neki kazu da evolucija i ekologija se gotovo uopce ne pojavljuje, jel to istina??!
genetika- cini mi se da krizanja i to budu puno kompliciranjija i da se puno pojavljuju neg u knjizi profilovoj... ?
LeeLooo is offline  
Old 25.05.2005., 01:31   #7
Quote:
coeurdeloupe kaže:
Jao, ja idem isto na med. Najvise se bojim kemije, neznam u kojoj mjeri je treba naucit i cega sve ima na prijemnom. Svaki komentar dobrodosao..

da... kemija je najgora, al.. ja planiram bio i fiz 'savrseno' naucit, pa kemiju kak stignem.. nije ti to tolko bed.. 'progutas' organsku, i ak stignes anorgansku, a prvi i drugi razred uci posebno pozorno, i ak imas neku skriptu (ima od pomaka na cd-u savrsena) uci i po njoj jer su naglasili neke stvari koje u knjizi (pricam pretezno o 2 raz) predu kao ocite, a dosta se pojavljuje...tj. prvi i drugi razred treba fakat naucit s punim razumjevanjem i jasno da kuzis to...


... nadam se da ovi savjeti nece meni stetit buduci da si mi konkurencija
LeeLooo is offline  
Old 25.05.2005., 01:48   #8
sve ti to ovisi...
meni je kemija bila jako lagana, a najmanje sam ju učila, obrnuto vrijedi za fiziku
naravno, ako stignes, prođi što više toga, ali vjeruj mi neće stavit puno anorganske, kad se to na medicini uopće ne uči.
fiziku moraš baš razumjet, i moraš dobro znat, da bi mogla sve skupa povezat.
pitanja nisu koja je definicija točna, već nešto tipa:
ako elektron uleti u električno polje, desit će se to i to...uglavnom, doslovne odgovore na ta pitanja nećeš naći u knjizi, nego moraš razumijeti.
križanja su bila 2 pitanja, ekologije oko 5 ja mislim. najviše prvi razred bilologije, nauči svaku riječ iz te knjige.
mea is offline  
Old 25.05.2005., 02:39   #9
thanks.

za fiz u pravilu mislim da nece bit problema, .. ide mi i matisa i fizika, a i ucim s razumijevanjem. samo se nadam da se necu razocarat i ne upast, jer ce mi se cijeli svijet srusit. kolko god kazem da se bojim previse sam navikla na super ocjene itd da bi bila svjesna da je moguce da ne upadnem

a kak si se inace snasla na faksu? drzis prosjek ili ides na prolaz??

jel stignes svaki vikend van, na kavu 2-3 puta vikendom i pogledat koji filmic seriju...:?

sori kaj gnjavim, al znas kak je to pred prijamni.. sam o tom pricas
LeeLooo is offline  
Old 25.05.2005., 02:42   #10
Quote:
LeeLooo kaže:
na kavu 2-3 puta vikendom i pogledat koji filmic seriju...:?

mislila sam: na kavu 2-3 puta prek tjedna, i pogledat svaki dan dva neki filmic.. tj. ocu imat bar 2 h dnevno za sebe, .. mislim, meni je prevelika zelja pa i ak necu imat ,jebiga, vec sam odavno shvatila da je vrlo vjerojatno da cu morat ugasit tv jednom zauvijek
LeeLooo is offline  
Old 25.05.2005., 13:47   #11
Re: ovako...

Quote:
mea kaže:
80 % je teorija.
sad ne znam jel se ovo odnosi na zg mozda, ali u osijeku je prosle godine bilo tek nekoliko pitanja iz teorije. uglavnom su sve bili super jednostavni zadaci (ono, osnovne formule ).

biologija je bila ok. ja volim biologiju.

kemija. ah, organska, da. tu sam nesto 'iskemijala.'

stajaznam... ja sam najvise vremena potrosila na fiziku zato jer smo u srednjoj fiziku "radili" vrlo jadno [zadaci su bili iz raznih skripti ~ bas pitanja s prijemnih]. na kraju su mi se zadaci cinili jos laksi nego oni sto sam ih vjezbala.

*

ma, sad mi se cini kao da je taj prijemni bio piece of cake, ovo sve drugo je... .
Crimson Petal is offline  
Old 25.05.2005., 13:53   #12
ok. al milsim da je totalno drugo prijamni u osijeku i u zg, ispravi me ako grješim, al ti faksevi nit su isto organizirani..
ono, cak se nemres ni prebacit iz os u zg, ni obrnuto...


tak ja cula..
LeeLooo is offline  
Old 25.05.2005., 14:03   #13
pa uglavnom su programi slicni.

a prebaciti se mozes, nije bas nemoguce. znam jednu curu koja je to napravila ove godine.
Crimson Petal is offline  
Old 25.05.2005., 14:05   #14
a neznam, moja sister je u zg medicina, 2 god, i ona mi nes brijala da nemres... al ok. ipak, mislim da je u zg drukciji prijamni, i tezi. ipak je veca navala...

kolko si ti imala posto na svom?
LeeLooo is offline  
Old 25.05.2005., 14:15   #15
sto se tice bas zadataka, mislim da je negdje oko 70%.

(a za ocjene max. br. bodova).
Crimson Petal is offline  
Old 25.05.2005., 15:14   #16
ima 120 zadataka.
racunam ovak:

38/40 na fizici
38/40 na bio
a kemiju bum valjda 25 znala.. navodno ima onih osnovnih pitanja a i u ku... pa učit cu!!!
znaci... to ispada .. 101/120 iliti 84,17% iliti UPAD.
s tim da imam.. iz srednje bodova imam 324/340 , a kako 1 zad nosi 5.25, to znaci moram rijesit 4 zadatka vise nego neko s max bodovima;to i nije neki bed.


a ukupno bi imala : (101*5,25+324)/1000=85,45%

i znaci.. solidan upad

eh sad, ako sve krene kako sam ja zamisla...
i ako budem ucila 7 h dnevno kako mi je u planu...
i ako..
i ako..



LeeLooo is offline  
Old 25.05.2005., 15:19   #17
puno srece zelim.

ako imas kakvo pitanje, slobodno napisi na prirodnim znanostima, mi smo tamo prosle godine davili za svaku sitnicu koja nam nije bila jasna (zadaci, teorija).

kad vam je prijemni, btw?
Crimson Petal is offline  
Old 25.05.2005., 15:26   #18
prijamni je izmedu 11 i 15 . nepise tocno.. al nes sam nacula da je 15.7. .. a jos cu saznat..


fala na savijetu, brijem da cu gnjavit na prir znanostima
LeeLooo is offline  
Old 25.05.2005., 23:42   #19
stigneš imat 2 sata za sebe, osim možda na anatomiji
ak ti tak računaš zadatke 38/40...ti budeš prva na prijemnom...
prosjek mi je osrednji, ali puno bolji na drugoj godini...
mea is offline  
Old 26.05.2005., 00:02   #20
sister mi je rjesila 39/40 iz bio, i kaze da je itekak moguce,
a fiz ja fakat znam a i fuuuul mi ide, pa planiram to dvoje savrseno naucit, a racunam da cu kemiju zajebat na prijamnom.

pa,.. sjecam se da je pretprosle godine 1. imo 112/120 zadataka brijem. tak da ziher necu bit prva,..
LeeLooo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:58.