Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2014., 09:49   #5441
kupujem madrac i ne bih uzeo neki šrot...rođak ima ergoactiv oxygen trio i ne može ga nahvaliti...ipak cijena mu je nevjerojatna, ide prema tempuru i to je za razmisliti...nism siguran za širinu koja bi mi štimala. ne bih širi od 120 cm a možda bi mogao proći i onaj od 100 cm... šta mislite...razlika u cijeni skoro 200eura...ipak EA daje samo 2 godine garanciju i to me zbunjuje... yisk. koji se toliko pljuje daje na Wellpur gold madarace 25 godina...usputjeftiniji 2 i pol puta...pomozite...
12okram is offline  
Old 28.08.2014., 11:25   #5442
Odlučio sam kupiti krevet i madrac.
Dimenzije 140x200 je mjera jer sam ograničen s prostorom.
Nemam snage ni volje više spavati na trosjedima itd...
Uglavnom za cijeli krevet i madrac bih dao do 3000kn.
Jednostavno trenutno nemam više pa bih vas molio za neki savjet.
Ne mora to biti ništa specijalno. Da se mogu naspavati he he..
E da, ja sam 82kg a cura 55kg...
synx is offline  
Old 29.08.2014., 11:52   #5443
Za madrace i jastuke je uvijek bolje da su tvrđi neko mekši, jer je to puno bolje za kralježnicu. U svakom slučaju svako tijelo ima svoj položaj kralježnice u kojem se osjeća najbolje, zbog čega je kupovina madraca zaista individualne prirode.. Svakako je prije bilo koje kupovine potrebno dobro istražiti sve ponude koje e naaze na tržištu
LidachZg is offline  
Old 29.08.2014., 12:19   #5444
Quote:
LidachZg kaže: Pogledaj post
Za madrace i jastuke je uvijek bolje da su tvrđi neko mekši, jer je to puno bolje za kralježnicu. U svakom slučaju svako tijelo ima svoj položaj kralježnice u kojem se osjeća najbolje, zbog čega je kupovina madraca zaista individualne prirode.. Svakako je prije bilo koje kupovine potrebno dobro istražiti sve ponude koje e naaze na tržištu
Zašto je bolje da su madrac i jastuk tvrđi? Ovu izjavu na našim prostorima slušamo već 50 godina, ali nikad još nismo čuli zašto je dobro spavati na tvrdom? Zanimljivo je da takav stav postoji samo kod nas, a u ostatku EU je stav baš suprotan.
Koji su to argumenti tvrde podloge koji pogoduju kralježnici? U tom slučaju bilo bi logično da ljudi još uvijek spavaju na podu, a ipak su razvojem civilizacije i tehnologije tražili podloge koje nisu tvrde. Kod nas većina ljudi spava na pretvrdim madracima ili na premekanim bonell madracima. Oboje je jednako loše. Nije točno da svako tijelo ima svoj položaj kralježnice, jer svi pripadamo istoj vrsti i svi zdravi ljudi imaju isto građenu kralježnicu. Ni kralježnica ni naše tijelo nisu kockastog oblika, pa zbog toga tvrda podloga nije dobra. Tvrdi madraci koncentriraju pritisak na najisturenije dijelove tijela (rame i bokovi) i baš je to često uzrok bolova u vratnoj kralježnici i donjem dijelu leđa. Mekši madrac (ako je dobro napravljen) pravilinije će rasporediti pritisak i lakše će dovesti kralježnicu u opušten položaj. Problem je što je puno teže napraviti dobar mekani madrac nego tvrd madrac, pa naši vrli proizvođači linijom manjeg otpora uglavnom rade pretvrde madrace od loših materijala. Za dobar mekani madrac treba imati i bolji materijal. Par postova iznad se spominje Oxygen Trio madrac. Probajte taj madrac (HR 50 i 60) i usporedite ga se nekim HR madracem 30kg. Odmah će vam sve biti jasno. Ili probajte Tempur usporediti s Dormeo madracima. Na žalost cijena će vam ipak reći da je za većinu nas bolji onaj od pjene 30kg. ...jer on je onako fino tvrd , pa će dulje trajati
afoj is offline  
Old 29.08.2014., 12:20   #5445
Quote:
synx kaže: Pogledaj post
Odlučio sam kupiti krevet i madrac.
Dimenzije 140x200 je mjera jer sam ograničen s prostorom.
Nemam snage ni volje više spavati na trosjedima itd...
Uglavnom za cijeli krevet i madrac bih dao do 3000kn.
Jednostavno trenutno nemam više pa bih vas molio za neki savjet.
Ne mora to biti ništa specijalno. Da se mogu naspavati he he..
E da, ja sam 82kg a cura 55kg...
Obavezno dvije podnice po 70cm, ako je krevet za dvije osobe !!!
afoj is offline  
Old 29.08.2014., 12:39   #5446
Quote:
12okram kaže: Pogledaj post
kupujem madrac i ne bih uzeo neki šrot...rođak ima ergoactiv oxygen trio i ne može ga nahvaliti...ipak cijena mu je nevjerojatna, ide prema tempuru i to je za razmisliti...nism siguran za širinu koja bi mi štimala. ne bih širi od 120 cm a možda bi mogao proći i onaj od 100 cm... šta mislite...razlika u cijeni skoro 200eura...ipak EA daje samo 2 godine garanciju i to me zbunjuje... yisk. koji se toliko pljuje daje na Wellpur gold madarace 25 godina...usputjeftiniji 2 i pol puta...pomozite...
Fenomenalan madrac, vrhunski materijal!!! U rangu s najboljim Optimo, Sembella i sličnim razvikanim firmama, ali ipak dosta jeftiniji.
O garancijama od 25 godina sam tu već knjigu napisao. Šteta da me Nives pretekla s naslovom "gola istina" Priča je vrlo jednostavna. Madrac nema elektroniku koja će možda krepati za godinu dana. Ako nešto nije u redu s madracem to će se pokazati u prvih par tjedana. Vijek trajanja materijala svakako nije u tim garancijama ili se u startu kupuje proizvod u koji je ukalkulirana cijena određene količine povrata. Sve se to lijepo naplati već u startu. Treba samo biti realan i ne očekivati da će madrac trajati 25 godina, jer takvi pjenasti materijali još ne postoje ma što proizvođači madraca tvrdili i kleli se u to garancijama.
afoj is offline  
Old 29.08.2014., 13:37   #5447
ja stvarno više nema pojma kao se odlučiti

koji od ova dva je bolji?

1.http://jysk.hr/spavaca-soba/madraci/...-s25-dreamzone

2. http://www.meblo.hr/madrac-aktiv-plus/pid/2535

za jyskov može i puna podnica, a za ovaj drugi trebam kupiti i podnicu pa cijena dođe ustvari na isto
mačkonja is offline  
Old 30.08.2014., 08:55   #5448
U fazi sam kupovanja madraca 200x160 (krevet sa podiznom podnicom ispod koje je spremište).

Izbor sam sveo na:
http://www.ergoactiv.net/proizvodi/futura-visco-madrac
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/pr...392/#/00272388

Čine mi se vrlo slični. Ikein sam isprobao i ugodan je. Koji je bolji izbor?

Koliko sam vidio idealno bi bilo nabaviti madrac u kombinaciji HR i Memory pjene, ali mi je 6-7k kuna previše za nešto što dosad nisam isprobao (od rođenja sam spavao na madracima (stan, vikendica itd) sa bonell jezgrama cjenovnog razreda 500-700kn prosječne starosti 7g)
Charles1 is offline  
Old 30.08.2014., 10:29   #5449
Quote:
Charles1 kaže: Pogledaj post
U fazi sam kupovanja madraca 200x160 (krevet sa podiznom podnicom ispod koje je spremište).

Izbor sam sveo na:
http://www.ergoactiv.net/proizvodi/futura-visco-madrac
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/pr...392/#/00272388

Čine mi se vrlo slični. Ikein sam isprobao i ugodan je. Koji je bolji izbor?

Koliko sam vidio idealno bi bilo nabaviti madrac u kombinaciji HR i Memory pjene, ali mi je 6-7k kuna previše za nešto što dosad nisam isprobao (od rođenja sam spavao na madracima (stan, vikendica itd) sa bonell jezgrama cjenovnog razreda 500-700kn prosječne starosti 7g)
Isprobajte i ovaj drugi, pa odlučite. Za Matrand ne piše koji je omjer pjena. Koliko je memory pjene, a koliko PU? Cijeli madrac je 18, pa kad se oduzme navlaka (3cm) Ostane jezgra 16cm. Koliko je tu PU pjene, a koliko memory pjene?
Futura visco je 16cm PU + 5cm memory. To je jezgra viša za 5cm u odnosu na Matrand madrac, a cijena je 300kn niža!? Toliko o povoljnoj IKEA-i
afoj is offline  
Old 30.08.2014., 10:33   #5450
Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
ja stvarno više nema pojma kao se odlučiti

koji od ova dva je bolji?

1.http://jysk.hr/spavaca-soba/madraci/...-s25-dreamzone

2. http://www.meblo.hr/madrac-aktiv-plus/pid/2535

za jyskov može i puna podnica, a za ovaj drugi trebam kupiti i podnicu pa cijena dođe ustvari na isto
Jeste ih isprobali?
Gold s 25 je ergonomski bolje napravljen, ali s lošim materijalom. - trebao bi biti udobniji.
Aktiv plus ima jezgru od boljeg materijala, ali je ergonomski kriminalno napravljen. 7 zonski madrac koji u presjeku ima samo dvije tvrdoće ne može biti 7 zonski madrac. To je skoro, pa ravan komad HR pjene.
afoj is offline  
Old 30.08.2014., 14:59   #5451
Quote:
Charles1 kaže: Pogledaj post
U fazi sam kupovanja madraca 200x160 (krevet sa podiznom podnicom ispod koje je spremište).

Izbor sam sveo na:
http://www.ergoactiv.net/proizvodi/futura-visco-madrac
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/pr...392/#/00272388

Čine mi se vrlo slični. Ikein sam isprobao i ugodan je. Koji je bolji izbor?

Koliko sam vidio idealno bi bilo nabaviti madrac u kombinaciji HR i Memory pjene, ali mi je 6-7k kuna previše za nešto što dosad nisam isprobao (od rođenja sam spavao na madracima (stan, vikendica itd) sa bonell jezgrama cjenovnog razreda 500-700kn prosječne starosti 7g)
Imas i u Emmezeti Silver dream na slicnu foru pa pogledaj. Fv je malo deblji i ima bolju navlaku al ovaj je i 300kn jeftiniji.
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Old 30.08.2014., 18:16   #5452
Pitanje, imam francuski ležaj koji je dosta tvrd i neudoban. Htio bih na njega metnuti nadmadrac jer mi se to čini kao ok opcija.
Vidim da dormeo ima akciju za nadmadrace, i interesantan mi je ovaj Silver-Ion Contour, jer na njemu spavaju Mejaši, a zna se da njih u zoru samo zorica budi, a ne neudoban krevet ko mene..
Dakle, ovo je nadmadrac: http://www.dormeo.com.hr/dodatni_mad...ur-dormeo.html
Treba mi 140x200 i ispadne me 600 kn. Jel to ok cijena i kakav je nadmadrac? Inače ja imam 100 kg a malecka mi 55 kg..
Unaprijed hvala na pomoći.
__________________
U srcu stari plamen gori vječito, za ovaj grad i ovaj klub mi svoj život dajemo!!!
espadrila is offline  
Old 31.08.2014., 08:38   #5453
nažalost morat ću odustati od oxygena, vele mjesec dana čekanja...krevet mi se doslovno raspada i nemam vremena za čekanje alovu ću potrošiti ako duže stoji...hitno idem u kupnju...izbor su mi revital duocell,optimovi viscotherm 20, senso med,i možda florena fein...uglavnom ne preko 6-6,5 tisuća kuna maximalno... ne znam kakav je curem...što predlažete...
12okram is offline  
Old 31.08.2014., 08:46   #5454
ili možda delta madrac od ergoactiva...
12okram is offline  
Old 31.08.2014., 16:29   #5455
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
Imas i u Emmezeti Silver dream na slicnu foru pa pogledaj. Fv je malo deblji i ima bolju navlaku al ovaj je i 300kn jeftiniji.

Silver dream ima 3cm memory pjene. Ergoactive ima 5cm, a danas sam mjerio u ikei - matrand ima 6-6.5cm.

http://i62.tinypic.com/mjbdjp.jpg

Zadnje uređivanje City : 01.09.2014. at 01:48.
Charles1 is offline  
Old 01.09.2014., 00:52   #5456
Mislim da sam se malo pogubila, prevelika je ponuda, previše proizvođača, sve slično, a različito

Zato trebam preporuku za kvalitetniji (tvrđi) madrac, radije bi hladno lijevanu pjenu nego poliuretan, ali svjesna sam da će me i koštat više....možda neki proizvođač koji nije toliko razvikan, a kvalitetan je?!
Lua is offline  
Old 01.09.2014., 10:33   #5457
Quote:
12okram kaže: Pogledaj post
nažalost morat ću odustati od oxygena, vele mjesec dana čekanja...krevet mi se doslovno raspada i nemam vremena za čekanje alovu ću potrošiti ako duže stoji...hitno idem u kupnju...izbor su mi revital duocell,optimovi viscotherm 20, senso med,i možda florena fein...uglavnom ne preko 6-6,5 tisuća kuna maximalno... ne znam kakav je curem...što predlažete...
Šteta za Oxygen, jer je po meni bolji od svih navedenih, ali i ovo ostalo su sve vrhunski madraci. Samo to su potpuno različiti madraci, malo je čudno da vam baš svi ovi odgovaraju!? ....Neki su HR, a neki memori.
afoj is offline  
Old 01.09.2014., 10:51   #5458
zanimljiv je i curem 2000, trebao bi biti top klasa jer po specifikacijama ima čak 85kg/m visco pjene...ima li ga itko kakva su iskustva..slična mu je alfa od ergoactiva i delta..afoj, što misliš...
12okram is offline  
Old 01.09.2014., 10:56   #5459
Quote:
12okram kaže: Pogledaj post
zanimljiv je i curem 2000, trebao bi biti top klasa jer po specifikacijama ima čak 85kg/m visco pjene...ima li ga itko kakva su iskustva..slična mu je alfa od ergoactiva i delta..afoj, što misliš...
Sve su super madraci, ali to su sve memori madraci, a Oxygen je potpuno drugačiji madrac. Bilo bi dobro da prvo vidite da li vam odgovara HR madrac ili memori madrac?
afoj is offline  
Old 01.09.2014., 11:03   #5460
ljudi dajte mi ideju. trebam madrac nestandardnih dimenzija 130x65cm. znaci ora biti raden po mjeri jer standardnih ima 125 ii 135.
zvala sam

hespo
bernarda
perfecta
happy dreams
eurospuzva
renotex

koga jos da zovem? tko jos proizvodi madrace?
vlovrec is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.