Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2010., 16:02   #781
Ajde pomozite čovjeku ako ima nekih rješenja, da nebude da mjenja sve ispočetka. Nemo01 u plinske kombi bojlere se nerazumijem baš pa neznam točno šta bi mogli smislit a da besprijekorno radi. Jesi se raspitivao sa majstorima koji rade plinske sisteme grijanja, ako već ovaj što je ugrađivao nije upozorio na ishod dobivenog. Mora postojat neko rješenje, nemora uvijek nužno bit da je sve SF cijenovno. Dosta inteligentnih rješenja sam pročitao na ovim forumima u ovi par godina. Smislih ovo sa kombi bojlerom i cijanometrom slučajno, dok sam pisao post da ti odgovorim. Inaće sam auto struke pa neka rješenja sa auto plinskih i vakumskih uređaja na vozilima, uspješno primjenjujem i u "običnim" potrebama kučanstva.
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 18:17   #782
Kao prva pomoć i najjednostavnija je da se prekine stalna cirkulacija pumpe,ja ni do danas nisam dobio odgovor zašto je na bojleru postavljena ta stalna cirkulacija pumpe
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 19:33   #783
Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
Generale lee, nisam spominjao nikakve tropute i četveropute ventile kojima naravno treba mini robotika da rade. Svoj problem mislim da ću uspješno riješiti preko magnet ventila i cijanotermostata.
A, nisi spominjao pa što trzaš!

Samo nabavi neke tihe, a ne da svaku minutu zdrma kuču preko instalacije CG
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 20:04   #784
Nebi trebalo bit el. schokova, postoje niskovoltni magnet ventili, a imam i uzemljenje peći i cijevi. Mislim da je to dobra i povoljna uradi sam varijanta rješenja za nas koji imamo kombinirani bojler i drvenu peć. Nemoraš odma pljuvat po idejama.
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 01:36   #785
dfgg
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 08:22   #786
ventil na kombibojleru

Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
Kao prva pomoć i najjednostavnija je da se prekine stalna cirkulacija pumpe,ja ni do danas nisam dobio odgovor zašto je na bojleru postavljena ta stalna cirkulacija pumpe
to je tastova kuća i budem ga pitao zašto k vragu stalno radi pumpa,sobnog termostata nema koji bi upravljao pumpom,ostaje termostat bojlera i mogučnost da se negdje u bojleru prebaci rad pumpe na stalan i na rad reguliran termostatom bojlera?
tast je pitao neke lokalne centralaše,ali tu nema neke sreće pa je meni dao zadatak da pitam pametne ljude na netu
-sad sam pomnije pogledao kako je spojeno i vidio da je polazni vod kombi bojlera vezan na vod za kupaonski radijator-tj. vertikalu za radijator jer je to čovjeku bilo najjednostavnije tu zalotati;inače su vodovi odprije napravljeni od željeznih cijevi -dakle prema kupaonskom radijatoru ide željezna cijev na koju je on vezao bakrenu cijev prema radijatoru i tu stavio t -komad za bojler;isto tako je napravio za povrat;cijevi kojima je spajao su 18 mm ;radijator dobro grije,ali ja mislim da zbog takvog načina spajanja kombi bojler nema dobar protok.
Koji profil priključnih cijevi treba biti da bi kombi bojler imao dobar protok?
Nadalje,bojler su tako nagurali u kut da se ne može staviti kuglasti ventil jer se nema kamo zasun povući,pa su tu obični ventili (ja sam mislio da su kuglasti) i s njima otvarati dotok vode za bojler je tlaka.Sve u svemu,teški fušeraj).Sad bi i meni za kuću trebali raditi grijanje na kruta goriva pa me sve to muči.Zašto oni-jer su mi susjedi i zato jer me posao neće ništa koštati,ali moram se unaprijed dobro pripremiti za moguće zamke.

Zadnje uređivanje nemo01 : 23.02.2010. at 08:50.
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 18:38   #787
Više manje koliko ja znam svi bojleri od onih starih 30+ godina,pa do ovih novih imaju mogućnost izbora rada pumpe,jedino je razlika da kod onih starijih je to rješeno preklopnicima ili kratkospojnicima,a kod novih elektronski.Mislim da bi već to drastićno ublažilo problem pothlađivanja bojlera.Troputi ventil koji sam spominjao ranije je termostatski i radi bez motora,problem je temperatura od 60 stupnjeva,ali i automatike za upravljanje grijanja bojlera održavaju temperaturu za zagrijavanje na cca 80 stupnjeva.Jedino potpuno konforno rješenje je troputi ventil(motorni s komandom termostat bojlera)ili poseban krug cirkulacije s posebnom pumpom samo za grijanje kombi bojlera(relej preklopnik- com.faza,1-pumpa cg,pumpa tv).
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 21:38   #788
Moguće da se potkrala greška kod spoja crni i bakar cijevi. Imali smo slučaj kad je majstor sa premosnicom crnih na bakrene cijevi, nije uočio da je zbog nekih divljih motanja cijevi kod postavljanja 77g okrenut dovod i povrat. Ozračiva sam ko lud, grijanje cijelo počelo radit polovično. Dok sam ga uspio uvjerit da se nešto dogodilo, da sam uočio da je okrenut vod i da su struje vode u sukobu, da mi negrije baš nešt bojler a i cijeli sistem, od kad smo vršili nadogradnju bakrom. Prvo mi nije vjerovo, napokon kad je došao, ispričao se i bez problema samo okrenuo smjer. Od tad sve odlično.
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 08:29   #789
ventil na kombi bojleru

Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
Više manje koliko ja znam svi bojleri od onih starih 30+ godina,pa do ovih novih imaju mogućnost izbora rada pumpe,jedino je razlika da kod onih starijih je to rješeno preklopnicima ili kratkospojnicima,a kod novih elektronski.Mislim da bi već to drastićno ublažilo problem pothlađivanja bojlera.Troputi ventil koji sam spominjao ranije je termostatski i radi bez motora,problem je temperatura od 60 stupnjeva,ali i automatike za upravljanje grijanja bojlera održavaju temperaturu za zagrijavanje na cca 80 stupnjeva.Jedino potpuno konforno rješenje je troputi ventil(motorni s komandom termostat bojlera)ili poseban krug cirkulacije s posebnom pumpom samo za grijanje kombi bojlera(relej preklopnik- com.faza,1-pumpa cg,pumpa tv).
-bojler je noviji-problem je što pumpa radi dosta dugo i nakon što se ugasi plamenik pa tjera vodu po sistemu koja je temperature oko 30 stupnjeva i sad TA VODA oduzme temperaturu vodi koja je prethodno ugrijana u kombi bojleru
-ovo sam našao od danfosa;taj ventil ima regulaciju od 0-90 stupnjeva i koliko mi se čini tu ne treba nikakva dodatna automatika

"TVM-H
Termostatski mješajući ventil TVM-H može se koristiti u sustavima za pripremu PTV sa spremnikom ili u sustavima za protočnu pripremu PTV.
Ograničava i održava stalni temperaturni nivo u sustavu. Termostatski ventil osigurava stalnu temperaturu mješanja na izlazu ventila."

ivan ridjan-spoj crne i bakarne je o.k. inače nebi kupaonski radijator grijao kako spada i protok je prema tastovim riječima dobar jer razlika dolaza i polaza kod bojlera nije velika
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 10:47   #790
Onda OK. Nadam se da ćeš uspjeti sa termostatskim mješajućim. Inače čim se ugasi vatra, moraš zatvarat ventile na kombiniranom bojleru, sve i da neradi pumpa, opet je termički most otvoren i akumulirana toplina se izgubi.
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 22:22   #791
Talking

Quote:
duda kaže: Pogledaj post
Ne znam kako ali i ja očekujem uskoro novi obračun pa ću vidjeti da li su se oni nešto zabunili prošle godine ili stvarno toliko trošim... drži mi fige da je ovo zadnje
ne znam i ja trošim u kuči a živim u primorju isto oko 400 kn struje a uglavnom se grijem na drva , kažem uglavnom jer kad je jako zima ipak u dječijoj sobi upalim grijalicu na struju cca 1,5 kw, i klimu u drugoj prostoriji cca 2,5kw . ne znam kako netko tko živi u zg. i grije se na struju potroši cca 500 kn struje ,doduše stanovi su izgleda ipak topliji od kuće ...
gitara2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 22:54   #792
molim pomoć, mogu u zagrebu od prijatelja kupiti stan u trnskom za relativno male novce treba mi za studenta ima 36 m2 ,zgrada nema plin, jer nema interesa kod stanara??? svi se griju na struju . stan ima samo jedan vanjski zid i postoji termica 2,5kw prijatelj mi kaže da se sasvim dobro i uz mali trošak struje cca 400 kn može grijati taj stan .ima li neko iskustva sa ovakvim stanovima i ovim načinom grijanja ,,,, pomoć hitno mi je .
gitara2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 15:59   #793
Nemaš onda previše opcija. Garsonjeru od toliko kvadrata kako i kažeš nemaš sa čim drugo grijat, tako da se struja isplati kad je sve drugo nedostupno. Rata će ti i bit oko 400-500kn bez najavljenog poskupljenja. Sva ostala ulaganja ako ne postoji interes, su preskupa za tako mal prostor. Još se niko nije baš ugrijao na struju, osim na Jadranu kad su temperature blaže, al mala je kvadratura pa termica i možda uljni radijator za svaki slučaj...
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 14:06   #794
Podno grijanje -uradi sam da li je moguće i kako?

Podno grijanje po sistemu uradi sam - da li je moguće i kako?

više na blogu http://geoterma.blog.hr/
geoterm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 12:37   #795
Geoterm odličan posa, dosta dobra objašnjenja i po meni odličan izbor materijala za zidanje i oblaganje. Za ostalo treba 100 godina da se otplati. Mi smo svoj projekt zidali sa punom starom većom ciglom 42cm debljina zida plus žbuka izvana- iznutra 48cm zid i naknadno stiropor 8 cm. No, to je manje zdanje, teško je prikupit dosta dobre stare cigle i teže je zidati. Samo nije mi jasno gdje si ubacio završne radove sa podnim grijanjem ?
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 15:40   #796
Smile

Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
Geoterm odličan posa, dosta dobra objašnjenja i po meni odličan izbor materijala za zidanje i oblaganje. Za ostalo treba 100 godina da se otplati. Mi smo svoj projekt zidali sa punom starom većom ciglom 42cm debljina zida plus žbuka izvana- iznutra 48cm zid i naknadno stiropor 8 cm. No, to je manje zdanje, teško je prikupit dosta dobre stare cigle i teže je zidati. Samo nije mi jasno gdje si ubacio završne radove sa podnim grijanjem ?
Ovdje je sve u nastavku http://geoterma.blog.hr/2010/03/index.html#dan4 listaj blog do kraja
geoterm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 09:51   #797
Thanks Geo !
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 08:22   #798
jedno pitanjce. Punici mi je otisla termopeć od 2.5 kw mislim, koja vrsta elektro peći bi bila dobra kao zamjena ( odnos topline /potrošnje struje).To jest koja peć je najučinkovitija.
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 09:52   #799
Quote:
Dolina mahuna kaže: Pogledaj post
Pozdrav...i imam jedno pitanje.
Malo me sekira smještaj plinskog bojlera u odnosu na kuhinju i 2 kupatila.
Od dosta isprobanih mogućnosti ostala mi je varijanta u špajzi.
E sad...do kuhinje i malog kupatila cijevi tople vode su cca 5m,a do glavnog kupatila 8-10m!
Mene zanima jel to može proći?
Koji bojler,koliko kW?
Grijalo bi se cca 110m2!
Razmatrali smo prije ovo pitanje, uzeti u obzir savjeti i predloške.
Doveo sam čovjeka na lice mjesta i kaže:
Cirko bojler 24kW sa posebnim spremnikom od 130l.
Čovjek je objasnio da bi imao istu, ako ne i veću potrošnju plina samo sa kombi bojlerom, ili sa nekim kondenzacijskim.
Tako da je odluka vjerovatno pala...ai cijena jako varira.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 10:04   #800
Regulator Vaillant CalorMatic 430

OK, sve je meni jasno kako to radi, no nigdje ne mogu naci benefit
jednog ovakvog ulaganja...
Kolika je meni usteda pri grijanju sa jednim ovakvim regulatorom?
Koliko sam shvatio on sluzi za to da bojeler grije vodu na odredjenu
temperaturu u ovisnosti
o vanjskoj... e sad...jel zna netko nesto vise o tome...?

Druga stvar... Imam situaciju sa 2 kupatila i 2 kuhinje.
Sve je to relativno blizu...e sad pitanje je sto staviti cirko plus spremnik
ili nesto kao aqua block sa spremnikom.

U kupatilu ce se samo tusirati, a kuhinje ce se rijetko koristiti. Svaki majstor kaze
svoje...
Rajnus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.