Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2007., 15:30   #21
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
jaca moja zadnja m je bila 21.4. i meni se danas ni gestacijska nije vidjela na uzv a kamoli plod...
ako ti se sad plod vidi a u 5.tjednu si kao i ja nemaš brige, pa ni ne može biti velik!!!

na koju foru su ti izračunali da si u 9.tjednu maaaaajko mila....
za tebe

Vodič kroz trudnoću

Trudnoća traje 266 dana od trenutka začeća do poroda. Računa se od prvog dana zadnje menstruacije i tada trudnoća traje 9 mjeseci i 10 dana ili 10 lunarnih mjeseci (40 tjedana ili 280 dana). No samo oko 3% trudnica rađa upravo toga dana.

Trajanje normalne trudnoće je između 38 i 42 tjedana.
Posljednja menstruacija : 21.04.2007
Termin poroda : 26.01.2008

Do očekivanog poroda je još 242 dana.

Sada ste u 5. tjednu trudnoće.
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:30   #22
jaca tebi se bar plod vidi blaaaago tebi .... i to tak rano već ... a ja umirem od straha u iduća 3 tjednaaa.....
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:31   #23
Quote:
jaca99 kaže: Pogledaj post
25.4.

meni zanja bila 2.4 i sada sam ti je 8+2... dakle ti nisi 9 tjedana... mozda te je zamijenio s nekim
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:31   #24
Quote:
diana11 kaže: Pogledaj post
Vodič kroz trudnoću

Trudnoća traje 266 dana od trenutka začeća do poroda. Računa se od prvog dana zadnje menstruacije i tada trudnoća traje 9 mjeseci i 10 dana ili 10 lunarnih mjeseci (40 tjedana ili 280 dana). No samo oko 3% trudnica rađa upravo toga dana.

Trajanje normalne trudnoće je između 38 i 42 tjedana.
Posljednja menstruacija : 25.04.2007
Termin poroda : 30.01.2008

Do očekivanog poroda je još 246 dana.

Sada ste u 5. tjednu trudnoće.
Curke sorry, sad vidim da sam krivo napisala, zadnja mjesečnica je bila 25.3.
jaca99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:31   #25
Trudnoća se broji od prvog dana posljednje menstruacije, a ne od dana začeća. Razlog tomu je što vrlo mali postotak žena (10 - 15 %) ima savršen ciklus, svakih 28 dana, te se ne može odrediti točan dan kada je došlo do oplodnje.

Jajašce Vam je upravo oplođeno jednim od 500 000 000 spermija i Vi ste zanijeli. Oplođeno se jajašce dijeli u sve veći broj stanica. Oku još nevidljivo, ali sadrži "zapisane" sve karakteristike.

("Napad" spermija na jaje. Njih svega oko 200 uspjelo je doprijeti do samog jajeta (sl. lijevo), a samo će jedan sretnik uspjeti "ući" uz pomoć enzima na svojoj glavi (sl. desno).

Oko šestog dana nakon oplodnje, blastocista se hvata za sluznicu maternice, i upada u nju sve dok ju tkivo sluznice ne prekrije u potpunosti. U ovom je trenutku trudnoća već čvrsto započela, a embrionalni čvorić poprimio je oblik spljoštenog diska te se ne može brže razvijati. Sada ga hrani trofoblast koji urasta u okolnu sluznicu maternice. Sada po prvi puta nakon oplođnje majka doista hrani i štiti svoje dijete.

4. tjedan:

Sada jajašce stiže u maternicu gdje još neko vrijeme slobodno plovi, a zatim se ugnježđujeu već pripremljenju sluznicu maternice koja se brine i za prehranu embrija.

Razvijaju se stanice od kojih će nastati posteljica, organ koji je neophodan za daljni nastavak trudnoće. Embrionalni disk postaje ovalan. Na gornjoj površini mu se pojavljuje jedno žljebasto udubljenje, nazvano primitivnom prugom, na osnovi korde, jedne vrste kralježnice koja na svakom kraju ima somite. Iz njih će za četiri tjedna nastati sustav za kretanje (lokomotorni sustavl - kralješci, rebra, mišići trupa i udova. Na gornjoj površini embrionalnog diska ispod korde pojavljuje se nova brazda: to je ishodište budućeg živčanog sustava.

Beba je prostim okom vidljiva, velika je poput točkice.

5. tjedan:

Počinje se razvijati živčani sistem, osjetilni organi, pokrovna tkiva iz jedne skupine stanica, pluća,crijeva, želudac, jetra iz druge skupine stanica, koštano tkivo, mišići, urinarni trakt, i krvožilni sustav, te spolni organi iz 3. skupine. Krajem ovog tjedna embrij je dug oko dva milimetra i u prosjeku svakoga dana udvostruči svoj obujam. Malo pomalo, embrionalni se disk odvaja od okoline i zauzima položaj oko zamišljene osi koju će činiti pupkovina. Ovaj spljošteni disk poprima oblik cilindra sa stijenkom i šupljinom u kojoj će se smjestiti različiti organi - krvožilni sustav sa srcem, probavni sustav, dišni sustav, mokraćni i spolni sustav. Istodobno, embrionalni disk se presavija. Na jednom kraju pojavljuje se ispupčenje koje će postati glava, a na drugom se oblikuje mali rep (kaudalni pupoljak), koji će najvećim dijelom nestati te će od njega preostati samo trtična kost. Srčana cijev već pokazuje stezanja i uskoro će se iz nje oblikovati srce.

Veza s majčinim krvotokom je uspostavljenja te se hormoni stvoreni isključivo u stanicama tkiva buduće posteljice mogu naći u majčinoj cirkulaciji.

Beba sada ima oko 2 mm u duljinju.
za sve nas
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:32   #26
Quote:
jaca99 kaže: Pogledaj post
Curke sorry, sad vidim da sam krivo napisala, zadnja mjesečnica je bila 25.3.
onda ovako

Vodič kroz trudnoću

Trudnoća traje 266 dana od trenutka začeća do poroda. Računa se od prvog dana zadnje menstruacije i tada trudnoća traje 9 mjeseci i 10 dana ili 10 lunarnih mjeseci (40 tjedana ili 280 dana). No samo oko 3% trudnica rađa upravo toga dana.

Trajanje normalne trudnoće je između 38 i 42 tjedana.
Posljednja menstruacija : 25.03.2007
Termin poroda : 30.12.2007

Do očekivanog poroda je još 215 dana.

Sada ste u 9. tjednu trudnoće.
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:33   #27
Quote:
diana11 kaže: Pogledaj post
ma jaco sve je ok samo se ginic malo spleo ili splela ali odi nekom normalnom
Sad vidim da sam se ja splela. Uf, toliko sam potresena od svega toga da ne mogu razmišljati! Šmrc.
jaca99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:33   #28
joooj danas svi s nekim problemima i jaca, i ja i ordinary wife.... ufff težak dan

evo malo ~~~~~~~~ cure da sve bude ok !!!!!! jaca daj potraži drugo mišljenje i drugog gina ...
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:33   #29
9. tjedan:

Prsti se počinju razvijati. Šake i prsti na rukama bolje su razvijeniji od stopala i nožnih prstiju. Pokreti su složeniji i uključuju rotaciju i primicanje i odmicanje ruku.

Veličina je 3 i pol cm, a težina 3 grama.

10. tjedan:

Prsti su potpuno razvijeni, a zglobovi se formiraju. Glavica brzo raste zbog mjesta potrebnog mozgu. Rep se uklopio u tijelo, te više ne postoji.

Još je uvijek velika 3 i pol cm, no teži 5 grama.


11. tjedan:

Beba je postala fetus! Više nije embrio. To znači da u ovom tjednu završava razvoj svih glavnih organa. Kritično razdoblje na osjetljivost raznih štetnih tvari prošlo je. Jajnici i testisi su formirani, a dečkić ima i mali penis. Glava čini čak jednu trećinu ukupne dužine tijela koja je 5 i pol cm. Fetus teži 10 g.
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:34   #30
Quote:
jaca99 kaže: Pogledaj post
Curke sorry, sad vidim da sam krivo napisala, zadnja mjesečnica je bila 25.3.
E onda jesi 9 tjedana trudna...Dužina i težina bebe:
beba je dugačka oko 3.5 cm, i teška oko 4 g.

Jaca, umiri se, odi još jednom giniću, biti će sigurno sve u redu!!!!
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:34   #31
Quote:
diana11 kaže: Pogledaj post
onda ovako

Vodič kroz trudnoću

Trudnoća traje 266 dana od trenutka začeća do poroda. Računa se od prvog dana zadnje menstruacije i tada trudnoća traje 9 mjeseci i 10 dana ili 10 lunarnih mjeseci (40 tjedana ili 280 dana). No samo oko 3% trudnica rađa upravo toga dana.

Trajanje normalne trudnoće je između 38 i 42 tjedana.
Posljednja menstruacija : 25.03.2007
Termin poroda : 30.12.2007

Do očekivanog poroda je još 215 dana.

Sada ste u 9. tjednu trudnoće.

Eto vidiš.
jaca99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:35   #32
Quote:
jaca99 kaže: Pogledaj post
Curke sorry, sad vidim da sam krivo napisala, zadnja mjesečnica je bila 25.3.
svejedno može bit sve OK jer si mogla imat zakašnjelu ovulaciju. ja sam ostala trudna u PMS-u već i isto se nije poklapalo s njihovim računicama u vezi menstruacije, al sva sreća da ja nisam imala odnose cijeli mjesec do PMS-a, pa sam im sigurno mogla reći zašto to sve kasni i zašto je plod bio manji. tako je možda i kod tebe
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:35   #33
evo vam pozitivnih vibra a ja nesmijem jos 3 mjeseca raditi na novoj bebi zbog friskog spontanog smrccc
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:36   #34
zakasnjela oplodnja tj ovulacija to ce doci na svoje..dali si vadila beta krv
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:37   #35
Quote:
Škiljo kaže: Pogledaj post
E onda jesi 9 tjedana trudna...Dužina i težina bebe:
beba je dugačka oko 3.5 cm, i teška oko 4 g.

Jaca, umiri se, odi još jednom giniću, biti će sigurno sve u redu!!!!
E, a kod mene se ne vidi.

Naručila sam se kod drugog ginekologa, naručena za ponedjeljak.
jaca99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:38   #36
beta krv se dupla svaka 72 sata i ako se dupla sve je ok vadis ju 2-3 puta za redom, znaci u ponedeljak, srijedu i petak i ako raste s bebom je ok, izvadi kod obicne doktorice upuznicu za betu jedna ti vrijedi za sva 3 pregleda, svako vadenje krvi platis oko 14 kuna
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:41   #37
Quote:
diana11 kaže: Pogledaj post
zakasnjela oplodnja tj ovulacija to ce doci na svoje..dali si vadila beta krv
Poslao me da vadim sutra i u petak pa da u ponedjaljek dođem kod njega sa nalazima. Ma joj, toliko sam se radovala bebici. Mazila ju i pazila!
Hvala vam cure.
Iva, ja se nadam da je kod tebe sve ok, za tebe sam posebno držala fige da bude sve super!
Ma ni nama se malo ne poklapa izračunati datum oplodnje sa njegovim proračunima. Al sad bi već trebalo biti vidljivo.
jaca99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:41   #38
Quote:
jaca99 kaže: Pogledaj post
E, a kod mene se ne vidi.

Naručila sam se kod drugog ginekologa, naručena za ponedjeljak.
Gle, nemoj misliti odmah najcrnije. Znamo da si zabrinuta, ali pokušaj se smiriti jer stresom si samo odmažeš !!
Dakle, u ponedjeljak lijepo drugom giniću...I fakat, što ako je zakašnjela ovulacija??? E onda se ni ne vidi ništa još!
Evo ti malo
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:43   #39
ok javi nam rezultate ako ti je npr beta sutra 700 u petak ti mora biti velika tj dupla se svaka 72 sata a ako ti u petak beta pada tj manja je od prvog vadenja to ti sory nije dobro
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:43   #40
sad cu izvuci betu po tjednima budi tu
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.