Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2006., 12:10   #1
Rođenje djeteta - naknade

Visina novčane pomoći od 1. srpnja 2011. iznosi:
- za prvo dijete roditelja podnositelja zahtjeva 1.800,00 kuna koje će se isplatiti u dva jednaka obroka, tijekom jedne godine;
- za drugo dijete roditelja podnositelja zahtjeva[COLOR="rgb(244, 164, 96)"] 3.600,00 kuna[/COLOR] koje će se isplatiti u četiri jednaka obroka, tijekom dvije godine;
- za treće i svako daljnje dijete roditelja podnositelja zahtjeva 54.000,00 kuna koje će se isplatiti u jednakim godišnjim obrocima tijekom 6 kalendarskih godina. [/I]

Novčana pomoć za opremu novorođenčeta

Papiri se predaju u Vodnikovoj 14 u Gradskom uredu za zdravtsvo i branitelje, pauza od 11.30-12
------------------------------------------------------------------------------------------------
Naknada od HZZO-a iznosi 2328,20 kn

------------------------------------------------------------------------------------------------
Opatija - 3000 kn jednokratno









Budući da ću uskoro postati otac, a kako to nikad prije nisam bio, molio bih vas da mi pomognete svojim iskustvima. Zanimaju me detalji oko procedure prijave rođenja, gdje, što, kako...
Budući da smo supruga i ja iz ZGa, zanima me gdje i kako se prijavljuje za onu mjesečnu pomoć koju grad daje za dijete? Također, na kakve sve naknade moja žena ima pravo? Kakve je formulare potrebno ispunjavati, gdje potražiti više informacija? Čuo sam nešto da HZZO daje 1360kn, ali treba napraviti zahtjev. Draga je u radnom odnosu, krenula na porodiljski prekjučer.

Oprostite zbog konfuzije, ali ne znam što bi prvo trebali napraviti. Hvala za pomoć!
__________________
Raj na zemlji nalazi se na grudima žene, na leđima konja i na stranicama knjiga.
arapska narodna poslovica

Zadnje uređivanje mandy : 01.07.2011. at 09:37.
Feferon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 13:02   #2
Evo imaš o tome na Rodinom portalu

http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...st2ID=&Show=17

Inače će to službenik u matici rođenih još detaljno objasniti kamo trebaš ići za ovu jednokratnu naknadu HZZO-a-

Što se tiče ovih 100 kn mjesečno od grada (ako je prvo dijete), to se rješava u Vodnikovoj ulici i treba ti sva sila dokumenata, a stalno mijenjaju što treba pa se najbolje svježe informirati. No, izgleda da će oko toga doći do drastične promjene, pa će se dobivati jednokratna naknada (3000 kn za prvo dijete)
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 22:58   #3
Kada bi trebalo doći do te drastične promjene za naknadu od 3000 kuna!?!
Još nismo prijavili dijete za mjesečnu naknadu (mali ima mjesec i pol dana) ali planiramo ovaj tjedan...hm...da pričekamo ili? Postoji li neki vremenski rok do kada se treba prijaviti za mjesečnu naknadu? jednokratnu pomoć smo obavili...
__________________
great pretender
latitia26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 12:06   #4
mene isto zanima, ak netko zna: čula sam neki dan da su povisili porodiljne naknade, da nije više 1600 kn, nego oko 2800????
mislim, ne vjerujem u to..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 13:20   #5
To je istina već odavno ali ovisi o plaći (e sad kako ovisi to baš i ne znam).

Dakle - prvih 6 mjeseci porodiljna naknada je u visini plaće ALI ne može biti veća od 4.250 Kn. Znači - ako imaš plaću 3.000 Kn prvih 6 mjeseci dobivaš 3.000 Kn, a ako imaš 10.000 Kn dobivaš prvih 6 mjeseci 4.250 Kn.

Drugih 6 mjeseci postoje 'razredi', onaj tko je prvih 6 dobivao 4.250 drugih 6 dobiva 2.500 Kn, ali može se dobivati i 1.600 no kada se dobiva toliko (tj. sa kojom plaćom) to ne znam.

Ovo za drastičnu promjenu - tj. za prvo i drugo dijete će se dobivati jednokratna neoporeziva naknada od Grada u iznosu od 3.000 i 6.000 Kn. Za treće i daljnju djecu dobivat će se godišnje 9.000 Kn. No to tek ide na glasanje, a onima koji već primaju naknadu od 100 (ili više, ovisno o broju djece) Kn mjesečno će se isplaćivati razlika. Znači, nemate nikakvog razloga da ne odete ostvariti to pravo - i požurite jer se ne isplaćuje unatrag, mi smo predali tek sada a dijete ima godinu i pol pa smo zapravo izgubili dosta love.
(Za ove jednokratne naknade će navodno staviti rok od 6 mjeseci za prijavu)
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 18:40   #6
hvala verice
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:19   #7
Prava na naknade - još nešto

Pozdrav svima. Našao sam u arhivi već o ovome https://www.forum.hr/archive/index.php/t-174644.html ali nigdje ne mogu naći po net-u obrazac za skinut pa da ga ispunim i vidim točno što se treba priložiti od dokumenata. Btw. za darivanje od općina sam našao sve na jednom mjestu, obrsasci, što i kako: http://www.zagreb.hr/dokument.nsf/8e...1?OpenDocument
Molim pomoć ako netko zna gdje se može skinuti obrazac za pomoć pri opremanju djeteta?
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:24   #8
mislim da taj obrazac možeš jedino kod njih dobiti. u klovićevoj obrazac stoji na stoliću vani u hodniku pa ga ispuniš u 2 primjerka prije nego uđeš
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:46   #9
Obrazac dobiješ kod njih kao što ti reče, a prilaže se samo djetetov rodni list i tvoja zdravstvena i osobna ako ne ideš sama to odnijeti.
Marelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 07:51   #10
Evo, bi ja ovaj tjedan. Na HZZO-u čak ne treba niti obrazac, nego samo se dođe sa papirima od djeteta i od majke(ili oca) i tam to žena upiše za 5 minuta. Nevjerojatno da je nešto čak i jednostavno u našoj administraciji.
Za porodiljni dodatak od HZZO-a ti daju obrazac na licu mjesta, pa ga ispuniš, jedino treba imati dosta papira sa sobom - izvodi iz matice, domovnica,..., već predani zahtjev za porodiljni - ovo nemreš obaviti odjednom nego te šetaju, a kak smo bili na 5 mjesta, i imamo i malo specifičan slučaj oko zaposlenja žene, ne znam sad to više napisati u čistopis jer nije mi ostao primjerak predanog materijala.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 16:09   #11
Jednokratne novčane naknade gradova i države

Konkretno, zanima me za ta naknada što se dobije od Grada Osijeka.
Čula sam da iznosi 4000,00kn + 500,00kn od Županije.
Koliko je potrebno biti prijavljen na adresi?
Što ako sam u gradu prijavljena na boravištu,a ne na prebivalištu?
Što se događa ako mama i tata nisu prijavljeni na istoj adresi?

Eto,ako netko ima iskustva ja molim za pomoć!

link za obrasce za područje Grada Zagreba Naknada za novorođenče
__________________
2 curke

Zadnje uređivanje mandy : 28.05.2009. at 21:51.
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 16:19   #12
za osijek ne znam, u zg-u se dobije 3000kn. i ovdje ti to ide ovako- jedan od roditelja mora imati prijavljeno prebivaliste u zg-u dulje od 5 god., a u trenutku podnosenja zahtjeva,oba roditelja moraju imati prijavljeno prebivaliste ovdje. zahtjev se mora podnijeti najkasnije 6 mjeseci od rodjenja djeteta.
__________________
12.5.2009. ~ stigao moj mali miš

slikice
lana1313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 16:22   #13
Za Zagreb sam pročitala na netu, čak sam i zvala poglavarstvo u Osijeku i gospođa mi je nešto nesigurno i zbunjeno rekla da se ne mora biti prijavljen određeno vrijeme.
Nadam se da će mi netko znati konkretno reći.
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 16:25   #14
Quote:
kirshna kaže: Pogledaj post
Za Zagreb sam pročitala na netu, čak sam i zvala poglavarstvo u Osijeku i gospođa mi je nešto nesigurno i zbunjeno rekla da se ne mora biti prijavljen određeno vrijeme.
Nadam se da će mi netko znati konkretno reći.
imamo mi tu na forumu dvije mamice koje su nedavno rodile u osijeku pa ce ti one sigurno moc vise rec kad vide tvoje pitanje!
__________________
12.5.2009. ~ stigao moj mali miš

slikice
lana1313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 16:23   #15
ja sam čula da su za zg povećali naknadu od 01.01.09 na 5000kn...
tiki81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 16:24   #16
Quote:
tiki81 kaže: Pogledaj post
ja sam čula da su za zg povećali naknadu od 01.01.09 na 5000kn...
oho!! ozbiljno?? ajde ako netko zna za sigurno,pa da nam potvrdi!
__________________
12.5.2009. ~ stigao moj mali miš

slikice
lana1313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 16:55   #17
Quote:
tiki81 kaže: Pogledaj post
ja sam čula da su za zg povećali naknadu od 01.01.09 na 5000kn...
To Bandić kupuje glasove!

Jel netko zna koliko je onda za drugorođeno dijete? Sigurno je ostala ista (6000) kakve sam ja sreće.
moonyena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 17:25   #18
ja nemam pojma, mi smo u višnjevcu godinu dana, a prije toga bili u os, čestitka s kojom dobiješ lovu, uredno stigla nakon 10ak dana- 4000kn od grada je
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 18:52   #19
Quote:
tiki81 kaže: Pogledaj post
ja sam čula da su za zg povećali naknadu od 01.01.09 na 5000kn...
nigdje na netu ne mogu naći nešto takvo... od kud ti to?

dao Bog pa da jesu

EDIT : našla sam nešto...?

"Dosad su mlade obitelji dobivale za prvo dijete 3000, za drugo 6000, a za treće 9000. Sad će se pomoć pojačati 20 posto; 3600 za prvo, 7200 za drugoi 10800 kuna za treće dijete. Samohrani rodiljeti dobivat će paket pomoći, prigodne darove, a djeca će im na besplatne tečajeve, ljetovanja i zimovanja." - kaže žena s drugom foruma da je iz Zagreb.hr časopisa citirano...
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 08.02.2009. at 19:00.
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 19:09   #20
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
nigdje na netu ne mogu naći nešto takvo... od kud ti to?

dao Bog pa da jesu

EDIT : našla sam nešto...?

"Dosad su mlade obitelji dobivale za prvo dijete 3000, za drugo 6000, a za treće 9000. Sad će se pomoć pojačati 20 posto; 3600 za prvo, 7200 za drugoi 10800 kuna za treće dijete. Samohrani rodiljeti dobivat će paket pomoći, prigodne darove, a djeca će im na besplatne tečajeve, ljetovanja i zimovanja." - kaže žena s drugom foruma da je iz Zagreb.hr časopisa citirano...
prijateljica mi je rekla da je čula al nisam ni ja 100% bila sigurna pa sam zato i napisala znači ipak nije 5000 nego 3600 super bar nešto!
tiki81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.