Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2004., 20:07   #141
Quote:
Tako rezoniras da sam bila uvjerena da se netko s nama sali .
No, svatko tko rezonira drukčije od tebe je šaljivdžija? Zanimljivo.

Quote:
Vjerujem; to je tvoje poimanje demokracije... zatvor za sve one koji mislie razlicito...
Ne, nema to veze sa demokracijom. Mislim da se većina ljudi barem načelno slaže da možeš raditi sve što želiš sve dok time ne štetiš drugome. Pjesme koje raspiruju nacionalističke osjećaje su bile štetne zbog multietničkog sastava Jugoslavije.
Inače, božićne pjesme su se pjevale otkad ja pamtim za sebe i nitko zbog njih nije zatvaran.Ti kao da si živjela na Marsu, a ne u ex-yu.


Quote:
Nitko nije rekao da toga uopce nije bilo... ali to nije bio sastavni dio sustava. That was my point.
To je bio dio sustava, a i najnovije haaške optužnice potvrdjuju dio toga.Kada se dokaže krivnja barem jednom od generala, to će biti i službeno. Strah, represija, likvidacije, progoni...sve je to bio dio Tuđmanovog aparata.

Quote:
Ma u pravu si. Sjecam se da su bili zabranjeni Novi list, Feral, Nacional... name it... da se razumijemo, pritisaka je bilo (najogavniji je bio onaj napad na radio 101), ali usporedjivati to sa slobodom tiska do 1989 je... khm...
Isti taj feral je izlazio i prije 1989 gdje je žestoko kritizirao tadašnji sistem, ali nikada nije bio pod takvom presijom kao za vrijeme Tuđmana. To je Ivančić sam izjavio.
Krcko_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 20:10   #142
Pa neće svoj na svoga. Kome ti prodaješ priču da su Feralovci žestoko kritizirali onaj sistem. jesu al' u kurc u. A što se mene tiče ..kad bi bio na vlasti da sam bio na mjestu Tuđmana zabranio mi onaj šund i smeće od novina. Pa nek seru i žale se helsinškom odboru. Ko ih jebe. Namjestiš im ovo..ono sjebeš ih a smeće nek se žali. Govna jugoslovenska lažljiva.
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.