Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2009., 12:41   #61
Zagreb je sad navodno povecao naknade pa je 1 djete - 3600, 2 djete - 7200 a 3 i svako iduce je 10800 sve do 7 godine
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 12:44   #62
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
samo ti za ovu bebu neće vrijedit, ne? jer treba imati prebivalište 5 godina na novoj (osječkoj kod tebe) adresi.
Zaručena zvala sam poglavarstvo i kaže mi tamo teta da nema uvjeta.
Valjda mi je dobro rekla.
Ja sam jučer već sve obavila i vratila se kući mami
(sad stalno muža zajebavam)
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 17:07   #63
Quote:
babybum kaže: Pogledaj post
Evo ovo sam našla na net-u za Rijeku

Sukladno smjernicama Grada Rijeka za 2008. godinu, u okviru mjera populacijske politike Grada Rijeke za 2008. godinu, Poglavarstvo Grada Rijeke odlučilo je da se za svako dijete rođeno od 1. siječnja 2008. godine, pod uvjetom da dijete i barem jedan od roditelja imaju prebivalište na području grada Rijeke, dodijeli novčana potpora za opremu novorođenčeta u visini od 1.000,00 kuna jednokratno.

Radi ostvarivanja ovoga prava, roditelj je dužan u roku od šest mjeseci od rođenja djeteta dostaviti Gradu Rijeci, Odjel gradske uprave za zdravstvo i socijalnu skrb (šalter br. 5, Titov trg 3) izvod iz matične knjige rođenih za dijete, uvjerenje o prebivalištu za roditelja i dijete za koje će se ostvariti pravo na novčanu potporu za opremu novorođenčeta.
E, a ima li nešto o prebivalištu?
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 19:20   #64
u Koprivnici(tam sam prijavljena) 1000 kn..
a u jednoj općini u koprivničko križevačkoj županiji 25 000 kn..i to reteroaktivno,svima koji su rodili od 2004-te
__________________
I want to hug you and squeeze you into itty bitty pieces ♥
Br2B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 13:04   #65
Supruga i ja očekujemo prvo dijete u 7.mj. pa evo normalno da se pripremamo za financijske troškove itd... pa smo nabasali i na ove novčane naknade. mi smo konkretno brod-posavska županija, Slav.Brod. zanima me koliko bi trebali dobiti od grada, županije ili koga već ?? Čitajući malo o tim jednokratnim pomoćima postavljam evo sebi i ostalima jedno veliko pitanje : Zašto grad Zagreb odskače znatno po iznosu te naknade ( oko 5000 kn) dok ostali gradovi (Našice, Vinkovci, Dubrovnik, Rijeka...............) kako sam pročitao ovdje daju mizeriju od oko 1000 kn i manje. Nemojte mi samo pisati o pronatalitetnoj politici i bla bla. Djeca u Slavoniji i na Jadranskoj obali jedu i seru jednako kao i u Zagrebu. nisam ni hdz ni sdp ni štatijaznam koji več ne, ali to je Bogu za plakat kako se raspoređuje lova koju nam otkidaju od plaća za državne proračune sve je to vezano za gradske proračune, ali ljudi moji pa ćemu se onda ćuditi što sve više mladih obitelji sa djecom bježi prema zagrebu i ostavlja sve praznija naselja na rubnim dijelovima RH
ZgeNbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 14:49   #66
Quote:
ZgeNbo kaže: Pogledaj post
Supruga i ja očekujemo prvo dijete u 7.mj. pa evo normalno da se pripremamo za financijske troškove itd... pa smo nabasali i na ove novčane naknade. mi smo konkretno brod-posavska županija, Slav.Brod. zanima me koliko bi trebali dobiti od grada, županije ili koga već ?? Čitajući malo o tim jednokratnim pomoćima postavljam evo sebi i ostalima jedno veliko pitanje : Zašto grad Zagreb odskače znatno po iznosu te naknade ( oko 5000 kn) dok ostali gradovi (Našice, Vinkovci, Dubrovnik, Rijeka...............) kako sam pročitao ovdje daju mizeriju od oko 1000 kn i manje. Nemojte mi samo pisati o pronatalitetnoj politici i bla bla. Djeca u Slavoniji i na Jadranskoj obali jedu i seru jednako kao i u Zagrebu. nisam ni hdz ni sdp ni štatijaznam koji več ne, ali to je Bogu za plakat kako se raspoređuje lova koju nam otkidaju od plaća za državne proračune sve je to vezano za gradske proračune, ali ljudi moji pa ćemu se onda ćuditi što sve više mladih obitelji sa djecom bježi prema zagrebu i ostavlja sve praznija naselja na rubnim dijelovima RH
draga ne se ljutiti ali u Zagrebu se placa i veci porez i veci prirez pa eto toliko
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 15:02   #67
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
draga ne se ljutiti ali u Zagrebu se placa i veci porez i veci prirez pa eto toliko
S tolikim prirezom bi ih zadavila da nam daju 1000kn. Toliko ja njima platim u 2-3 mjeseca od plaće. Naknade koje idu iz državnog proračuna (npr. HZZO) svi dobivamo jednako, bez obzira na mjesto stanovanja ili prosjek primanja. Provjerite si ugovore za police životnog osiguranja. Npr. Merkur plaća 3% od ugovorene cifre osiguranja.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 16:50   #68
Quote:
Calliope kaže: Pogledaj post
E, a ima li nešto o prebivalištu?
nisam nigdje našla uvjete u prebivalištu
__________________
17.05.2009...stigla Lana
babybum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 17:28   #69
Ne vjerujem da oba roditelja moraju biti prijavljena odredjeno vrijeme. Mislim da samo majka mora biti odredjeni vremenski period prijavljena u mjestu od kojeg dobiva naknadu..
Sve drugo je u najmanju ruku diskriminacija samohranih majki.
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 18:30   #70
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
draga ne se ljutiti ali u Zagrebu se placa i veci porez i veci prirez pa eto toliko
Kolika je razlika od mojih 20% do otprilike 35%poreza što se plača u ZG , a
kolika je razlika između 1000kn u Brodu i 5000kn u ZG-u? mislim,što je tu je,ali to stvaaaarno nije u redu spram moje mizerije od 2300kn plaće za posao koji se u Zagrebu plaća ne manje od 3500kn.
Blaža85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 20:06   #71
Quote:
Blaža85 kaže: Pogledaj post
Kolika je razlika od mojih 20% do otprilike 35%poreza što se plača u ZG , a
kolika je razlika između 1000kn u Brodu i 5000kn u ZG-u? mislim,što je tu je,ali to stvaaaarno nije u redu spram moje mizerije od 2300kn plaće za posao koji se u Zagrebu plaća ne manje od 3500kn.
zašto se ljutiš na Zagreb i na nas, nismo mi krivi što je stanje takvo...

moja mati radi ko blagajnica za mizernih 2500kn u konzumu 6 dana tjedno i na putovanje do posla i natrag gubi čitavih 2 i po sata dnevno, pa plaća 15% veći porez od tebe i ne ljuti se na druge jer plaćaju manji porez što nisu u zagrebu

život nije fer.

zagreb plaća 3600 kn za prvo dijete. osijek plaća 1000. neki gradovi plaćaju i manje ili ništa. a ono blato ti za 3. dijete da 60 000 kn. u zagrebu bi za 3. dobio 1o-ak tisuća.
nije fer što ja plaćam veći porez u zagrebu, a ako jednog dana dobijem i 3. dijete dobit ću samo 10 000, umjesto 60 ooo kolko bih dobila tamo?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 20:52   #72
U Zagrebu se placa i prirez od 18%.
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 22:31   #73
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
nigdje na netu ne mogu naći nešto takvo... od kud ti to?

dao Bog pa da jesu

EDIT : našla sam nešto...?

"Dosad su mlade obitelji dobivale za prvo dijete 3000, za drugo 6000, a za treće 9000. Sad će se pomoć pojačati 20 posto; 3600 za prvo, 7200 za drugoi 10800 kuna za treće dijete. Samohrani rodiljeti dobivat će paket pomoći, prigodne darove, a djeca će im na besplatne tečajeve, ljetovanja i zimovanja." - kaže žena s drugom foruma da je iz Zagreb.hr časopisa citirano...
i moja šogorica mi je isto rekla al jučer smo dobili poštom rješenje za 3000kn...
dakle niš od 3600...
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 22:47   #74
ma ček malo...

ajmo ponoviti gradivo

Država ti daje nakandu od 2600 kuna + tvoj grad ti daje naknadu (jednokratnu)

Koji su uvjeti za državu a koji za grad

son li me je sad šokirala nečim..spoznajom jer ona u trenutku poroda nije bila prijavljena na adresi gdje joj je kasnije beba prijavljena (različite adrese) gubi pravo na taj iznos od HZZO

PA ko je tu lud??
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 22:49   #75
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ma ček malo...

ajmo ponoviti gradivo

Država ti daje nakandu od 2600 kuna + tvoj grad ti daje naknadu (jednokratnu)

Koji su uvjeti za državu a koji za grad

son li me je sad šokirala nečim..spoznajom jer ona u trenutku poroda nije bila prijavljena na adresi gdje joj je kasnije beba prijavljena (različite adrese) gubi pravo na taj iznos od HZZO

PA ko je tu lud??
očito smo mi ludi....
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 22:54   #76
[QUOTE=BlackLotus;18802689]zašto se ljutiš na Zagreb i na nas, nismo mi krivi što je stanje takvo..


ma sorry nisam ja ljuta na nikog al ebemu pa čovjeku dođe stvarno krivo kad mora tako nešto od države doživljavat
Blaža85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 22:56   #77
selim se na korčulu u ono Blato,pare su u pitanju
Blaža85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 22:59   #78
i ja čini mi se
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 00:27   #79
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da oba roditelja moraju biti prijavljena odredjeno vrijeme. Mislim da samo majka mora biti odredjeni vremenski period prijavljena u mjestu od kojeg dobiva naknadu..
Sve drugo je u najmanju ruku diskriminacija samohranih majki.
ne mora nuzno majka biti prijavljena na odredjeno vrijeme nego jedan od roditelja! dakle moze bit da je otac prijavljen duze od 5god.,a majka tek godinu dana. (govorim za zg)
__________________
12.5.2009. ~ stigao moj mali miš

slikice
lana1313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 10:17   #80
onda nek meni netko pomogne....ja sam u Zg-u prijavljena tek nekoliko mjeseci, mada ti živim i radim već 5 godina (a samo živim već 10)-tko mi je kriv što se nisam ranije prijavila. Mm je u drugom gradu prijavljen cijelo vrijeme. Djete će biti rođeno u Zg-u i tu prijavljeno (jer živimo u Zg-u)....koliko se meni čini mi smo lagano "popušili" naknadu i od Zg-a i od grada u kojem mm živi. Jer koliko sam čul a da bi mm dobio naknadu dijete bi trebalo biti prijavljeno s njim ili
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.