Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 08.05.2005., 10:54   #11
vjeronauk u školama

Pročitala sam sve, i razmišljam zašto ljudi daju djecu na vjeronauk u škole:
1) da se djeca ne izdvajaju od ostalih
2) katolici su, pa žele da djeca nešto nauče o tome
3)jednostavnije im je, tj. praktičnije

Ne obračajte pažnju na redosljed, ali mislim da večina ljudi, iako ne prakticiraju odlazak u crkvu, dijete krste, krizmaju i ...jer je to "zgodno za napravitu", tradicija je, nikad ne znaš. Sad imamo situacije kad se ljudi s 30-40 godina krste i provode ostale sakramente da nekom budu kumovi ili se vjenčaju u crkvi (znam ja dobro da to nije nužno, moguć je brak između vjernika i nevjernika itd., pa me poštedite komentara tog tipa).
Prema tome, ako to sve misle provesti, onda je zgodno to odraditi u sklopu škole, ne moraš ga navečer voditi nigdje posebno, jednostavno je prikladno.

ja sam protiv vjeronauka u školama, čak nisam ni za priču, neka druga vjera diskriminirana i sl., jednostavno sam protiv svih takvih stvari

Imam friški primjer. Od frendice mali ide prvi razred, ne ide na vjeronauk, oni se tako dogovorili, premda su po rođenju katolici, ne prakticiraju vjeru OK. Ko fol pitali malog bi li išao, klinac naravno ništa ne kuži, kaže ne bi išao i ne ide.
Poslije 2 tjedna počinju problemi, mali se stalno tuče u školi. Ona šizi, razgovara s malim, ode u školu. Razlog: druga djeca mu govore da je prljav i pokvaren jer ne vjeruje u Boga. Od kud to. Djeca su pitala učiteljicu zašto on ne ide na vjeronauk, što je ona mudro objasnila da neki ljudi ne vjeruju u Boga. Klinci doma starce pitali kakvi ljudi ne vjeruju u Boga: naravno prljavi, pokvareni, zli ... I eto sranja.
zhmigi is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.