Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2010., 13:18   #81
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
zamilite, operete i ne smrdi!!
zlico je'na
bacila sam jednu majicu zbog ovog problema
al' ja znam zašto se usmrdila - furala sam se bezopasne antiperspirante, posve neušinkovite usred ljeta
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 13:16   #82
jeeeee pronađeno je riješenje ! Vama je pomoglo sad ću probati i ja
zeeebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 19:40   #83
"dakle jednu kritičnu majicu sam prvo malo nakvasila u predjelu lijevog pazuha"


kako misliš "nakvasila"?
lady-j is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 20:29   #84
Pozdrav svima, vidim da je tema odavno zamrla, ali znam da problem iz naslova nije mirakulozno nestao i da i dalje jako puno ljudi ima isti problem, te se nadam da ću sa ovim postom za koji ću odvojiti nešto vremena da ga napišem pomoći svima “unesrećenima” i rasvijetliti problem smrdljivih komada odjeće koje je jednostvno nemoguće oprati.

Vidim da velika većina ima samo upitnike iznad glave i nude rješenja koja im prva padnu na pamet, ali vjerujte mi probao sam apsolutno sve dok nisam otkrio u čemu je problem i kako ga otkloniti. Najbliže rješenju je bio netko tko je napisao da probate komade odjeće “ozračiti” suncem, što u teoriji i ima smisla ako okrenete komad odjeće naopačke da ne izblijedi i držite ga dugo pod UV zrakama sunca koje bi trebale uništiti bakretije koje su zapravo uzročnik tog nesnosnog smrada koji se pojavljuje doslovno par minuta nakon što obučete “čistu” opranu majicu na čisto oprano tijelo.

Znači definitivno nije problem u higijeni, "jakom znoju", dezićima i vrsti pamuka ili majica jer se meni to osobno dogodilo na jako skupim komadima odjeće i kvalitetnom pamuku i vuni, deziće nema koji nisam probao, a brigu o higijeni vodim jako jako ažurno. Najčešće je tu riječ o šarenom vešu, a problem je što se navedena odjeća ne pere na visokim temperaturama koje bi eventualno ubile bakterije koje se nastane na plodnom području za razvoj bakterija, a to je područje ispod pazuha jer je vlažno i toplo, a i tamo se najviše znojimo a te iste bakterije se “hrane” našim znojem. Znači potrebno je ubiti bakterije, ukloniti neugodni miris iz odjeće i onda ih naravno oprati i nakon toga postaju kao nove.

POSTUPAK:
1. Kupite Etilni alkohol 70% za čišćenje te običnu špricaljku poput onih u kojima su sredstva za čišćenje prozora, te napunite bočicu. Izvrnite komad odjeće naopačke i dobro našpricajte područje ispod ruku sa etilnim alkoholom, te će alkohol ubiti nastanjene bakterije na robi.

http://www.biocoshop.eu/gotovi-proiz...-ciscenje.html

Link za etilni alkohol, 55kn je litra

Nakon toga našpricane majice smotajte i stavite u plastičnu vrećicu i zatvorite vrećicu i ostavite neka odstoji cca pola sata ili više ako želite

2. Izvadite majice iz vrećice i sada ih ponovno natopite po istom području ali ovaj puta alkoholnim octom koji možete kupiti u apsolutno svim dućanima. Alkohoni ocat iako ima intezivan i neugodan miris će u potpunosti ukloniti neugodne mirise iz odjeće, a ujedno će i omekšati robu.
Ponovno stavite majice u vrećicu, zamotajte vrećicu da se zatvori otvor i zaboravite na njih pola dana-dan.

3. Sutra izvadite majice iz vrećice i jednostavno ih bacite na obični program pranja u veš mašini i nakon toga uživajte u odjeći koja će ponovno mirišati kao prvog dana kad ste ih kupili. Postupak možete ponavljati svakih par tjedana-mjesec dana, ovisno kad se i ako se ponovno roba "kontaminira", ali ovaj proces će vam definitivno spasiti drage komade odjeće koje se inače sramite nositi jer ispada da ste smrdljivac koji se ne pere, a zapravo je stvar do majica koje veš mašina iz pranja u pranje ne opere kako treba i ne ukloni bakterije.

Uživajte i nadam se da sam pomogao svakome sa sličnim problemom, jer sam u razgovoru sa ljudima koje poznajem saznao da jako puno ljudi zapravo imaju taj problem sa određenim komadima odjeće, samo ih je sram pričati valjda o tome i onda takve majice nose samo po doma ili ih koriste kao “radne majice”. Ja sam bio prisiljen naći rješenje jer mi se to počelo događati sa većinom odjeće, a volim voditi brigu i o sebi, svom izgledu, higijeni, a naravno i o svojoj odjeći. Sada se u svim onim majicama/vestama koje su smrdile ko krepotina mogu cijeli dan kretati i znojiti i na kraju radnog dana doći doma i dalje mirišati ljepo i sviježe.

Tako da nema potrebe za kupovanjem nove odjeće, već samo malo truda i vremena da postojeću "popravite"
Mladen385 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.