Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2017., 15:45   #1161
Za djecu se uvijek tako i savjetuje jedino sto nije zakonski propisano.

Pa onda onaj koji ostaje u stanu "isplacuje" ovog drugog.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 16:40   #1162
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
I sama Dora Maar mi se čini nekakvom onodobnom feministkinjom, pa mi nikako nije jasno kako je tako nešto bilo moguće. Ona je bila feministkinja koja je bila ekstremna na zbilja poseban način ...
na osnovu čega uopće misliš da je bila feministkinja, posebno ekstremna?
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 16:43   #1163
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
na osnovu čega uopće misliš da je bila feministkinja, posebno ekstremna?
Znam da nije bila feministkinja u smislu da bi bila formalna pripadnica nekog takvog pokreta, autorica ili potpisnica nekakvih ideoloških feminističkih programa ili deklaracija i slično. Napisao sam da mi se "čini nekakvom onodobnom feministkinjom" jer je još dvadesetih i tridesetih godina hrabro i bez ikakve osobne zadrške stvarala sasvim nezavisnu karijeru umjetnice (fotografkinje i slikarice): https://en.wikipedia.org/wiki/Dora_Maar

Zato mi se ovo njeno ponašanje s Picassom nikako ne uklapa, pa sam "ekstremna" upotrijebio ironično - naime čini mi se da je tim ponašanjem u vezi Picassa otišla u krajnost suprotnu od njenog dotadašnjeg habitusa samostalne umjetnice i samostalnog duha.

Kao da joj je umjetnički autoritet Picassa toliko puno "vagao" da je odlučila da od njega mora prihvatiti sve, i to bez obzira na sve, iako se je on sadistički zabavljao gurajući granicu sve dalje i dalje. Dakle, njezino ponašanje je bilo nešto kao ova druga slika u ovom stripiću, samo naravno ne doslovno ("težina fizičke privlačnosti"), nego u smislu "težine umjetničkog autoriteta", ako shvaćaš koju analogiju ili paralelu hoću povući:



Inače, jučer je na TV bila emisija o Modiglianiju i Jeanne Hébuterne
https://en.wikipedia.org/wiki/Jeanne_H%C3%A9buterne
i tu je recimo jasno da se, iako je i Jeanne bila slikarica, tu jednostavno radilo o smrtno, tragično zaljubljenoj ženi kod koje nije bilo nikakvog prethodnog "feminističkog habitusa" kao kod Dore Maar.

Ili, još dosta ranije je bila slična emisija o Salvadoru Daliju i "njegovoj" Gali, gdje je izneseno mnogo toga što nisam znao (Picassov život mi je bio buno bolje poznat od Dalijeva.). Unatoč Galinim prethodim vezama s Elouardom i drugima u umjetničkim krugovima, ni tu nema elemenata kao kod Dore Maar. (A u braku s Dalijem jednostavno je iskorištavala njegov mazohizam, ništa više.)
Hlebyn is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 16:47   #1164
ja vise opce ne kuzim kaj sad tebe muci. da, zene se nekad nesretno zaljubljuju, i?
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 16:56   #1165
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
ja vise opce ne kuzim kaj sad tebe muci. da, zene se nekad nesretno zaljubljuju, i?
Ma ništa me ne muči, samo sam išao usporediti te slučajeve. Dora Maar mi se čini bitno drugačijom.

Opusti se (kao da stalno tražiš konfrontaciju) i radije pročitaj malo o tome, zbilja je fascinantno, ne vjerujem da ti je sve poznato. Ako nekako može (TV na zahthev?), pogledaj i te emisije, zbilja zanimljivo.
Hlebyn is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 16:59   #1166
nisam trenutno u tom filmu i ne gleda mi se.

ne kuzim di ja trazim konfrontaciju, pitam o cem ti je post jer nije bas jasno
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 17:23   #1167
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
nisam trenutno u tom filmu i ne gleda mi se.

ne kuzim di ja trazim konfrontaciju, pitam o cem ti je post jer nije bas jasno
Moj post je odgovor Aryni na njeno pitanje o mom prethodnom postu o Dori Maar.
Hlebyn is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 21:46   #1168
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Ako sinu kupis stan i upises ga kao vlasnika tog stana, tesko da ce pripasti zeni nakon rastave.
U braku se, odnosno pri razvodu, dijeli zajednicka imovina na pola, a ne ono s cim si usao u brak (osim ako nisi stan prepisao na zenu kad si se ubracio).

Vjerojatno bi dio stana isao njoj jer su zajedno u njemu zivjeli i odgajali djecu (za koju se uvijek savjetuje da je bolje da ostanu tamo gdje su i rasli), no nikako cijeli stan.

Ista stvar bi bila i da je zena usla u brak s vlastitom nekretninom.

Nitko tu nije privilegiran, zakon je jasan. Prouci ga. Manje ces srat.


Novi obiteljski zakon, ovaj upravo povucen to drugacije definira..

Tzv. Obiteljski dom po njemu ostaje mjesto gdje zive djeca nakon rastave. Vlasnik stana, tko god da on bio (buduci stanar, ili onaj koji izlazi iz njega) ga ne moze prodati dok su god djeca u njemu.
Isto tako, sud moze (da, moze) odrediti da se placa podstanarstvo ako je vlasnik onaj koji vise nece zivjeti u njemu..

Uglavnom, prijedlog zakona je uklonjen sa weba, a dok je tamo bio, je bilo takvih klauzula koje su zapravo ponistavale (ustavno) pravo raspolaganja svojom imovinom.

Isto tako se obiteljski dom ne smije opteretiti nicime (hipotekom) bez dozvole drugog bracnog partnera, a pri tome nije spomenuto vlasnistvo ili suvlasnistvo kao kriterij za to.

Obiteljski dom je uveo bivsi zakon, onaj SDP-ov, ne znam kako je trenutno sa njime (nije da se aktivno bavim proucavanju toga)


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 19:24   #1169
dakle nešto je bilo u prijedlogu i povučeno je pa se zato treba brinuti?


i ne vidim u čemu je problem
pa nisi idiot da prodaješ stan u kojem ti žive djeca
a vidim da se i vlasnika osiguralo na način da mu onaj koji ostaje živjeti u stanu plaća podstanarstvo
meni to zvuči fer
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:42   #1170
Stvarno mi nisu jasni ovi koji se bune protiv novog zakona.
Napraviš djecu, razvedeš se i onda očekuješ da će ti djeca završiti na cesti?

Djeca su odgovornost i muški bi ju trebali prihvatiti.
(Kažem muški jer vidim da se samo oni bune oko tog zakona)
Ninochkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 09:37   #1171
Quote:
Ninochkica kaže: Pogledaj post
Stvarno mi nisu jasni ovi koji se bune protiv novog zakona.
Napraviš djecu, razvedeš se i onda očekuješ da će ti djeca završiti na cesti?

Djeca su odgovornost i muški bi ju trebali prihvatiti.
(Kažem muški jer vidim da se samo oni bune oko tog zakona)
Kaj god.
Imaš veliku temu na politici, pogledaj malo:
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Kad bi bilo tako jednistavno... ali nije.

Evo, znam jedan brakorazvod sa djecom koji je započeo po prvom Opačičkinom zakonu, a sada već 11 mjeseci čeka presudu Ustavnog. U međuvremenu se sve toliko zbrkalo da se uopće ništa ne zna, po kojem se zakonu što sudilo i što vrijedi.
A ratifikacijom Istanbulske konvencije
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1031135
pojačat će se trend mizandrije, osobito pristranih tumačenja zakona na štetu muškaraca:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...9&postcount=16
Hlebyn is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 09:19   #1172
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Paul Joseph Watson u sridu o dvoličnosti zapadnjačkog feminizma nakon iranskih prosvjeda i odbacivanja hidžaba tamošnjih borkinja za ravnopravnost

Zbilja, neke feministkinje sad podupiru hidžabiranje , to zbilja jest ekstremno:
"I Am A Hijabi Feminist. Hijab is a symbol of empowerment"
https://www.huffingtonpost.com/entry...b014ae8c69e11d
"Hijab becomes symbol of resistance, feminism in the age of Trump"
https://www.usatoday.com/story/news/...rump/98475212/
Hlebyn is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:19   #1173
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post

Jel ovaj stripić insinuira da žene žele da ih nabildani istetovirani likovi siluju, prebiju, objektificiraju i super im je kad su mizogini ili se to samo meni čini?
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 17:09   #1174
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Jel ovaj stripić insinuira da žene žele da ih nabildani istetovirani likovi siluju, prebiju, objektificiraju i super im je kad su mizogini ili se to samo meni čini?
Pa izlijecila ih njegova prisutnost od feminizma, kako ne kuzis.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 01:42   #1175
Quote:
The brank, or 'scold's bridle,' originated around the early 17th century. Most early references date to the 1620's or 30's. It was used 'To curb women's tongues that talk so idle.'
The metal device passed over and round the head and was fastened at the back of the neck by a small padlock. The bridle-bit - a flat piece of iron, about two inches long and one inch broad, went into the mouth, and kept down the tongue by its pressure.
http://gallery.nen.gov.uk/assets/070...dited1_mid.jpg

ovako su tretirane zene, sa kaznama u Engleskoj i u SAD ,a koje su imale stav ili misljenje, to je , jednostavno bilo zabranjeno

Danas, u SAD puritanisticki mentaitet jos postoji, ali u Engleskoj je uspjesno nestao

na Balkanu, pojedini muskaraci jos uvijek imaju problem prihvatiti zene kao ravnopravne gradjanke jednog drustva

Nijedan drzavni zakon ne smije diskriminirati ravnopravna prava zena i muskaraca , a mnogi zakoni ne bi trebali donositi zakone i odluke umjesto zena, npr, abortus , disiminacija nakon povratka na posao poslije porodjanog perioda i sl.
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 02:05   #1176
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Pa izlijecila ih njegova prisutnost od feminizma, kako ne kuzis.
izlijecio je taj strip njegova autora od pameti
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 16:22   #1177
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Nijedan drzavni zakon ne smije diskriminirati ravnopravna prava zena i muskaraca
Znam jedan koji je izravno diskriminirajući i to baš tematski: izrijekom kaže ako se radi diskriminacija u korist žena da se ne radi o diskriminaciji.

Ista stvar ko da sutra jug SAD ponovo uvede crnačko ropstvo i donese zakon ukoliko su crnci robovi da se ne radi o ropstvu.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 16:44   #1178
joj jadni potlaceni bijeli muzjaci, zbilja vam nije lako.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 19:34   #1179
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Znam jedan koji je izravno diskriminirajući i to baš tematski: izrijekom kaže ako se radi diskriminacija u korist žena da se ne radi o diskriminaciji.
Naravno da je pozitivna diskriminacija logička besmislica.

Koji zakon, ded naziv i članak.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 20:04   #1180
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Znam jedan koji je izravno diskriminirajući i to baš tematski: izrijekom kaže ako se radi diskriminacija u korist žena da se ne radi o diskriminaciji.

Ista stvar ko da sutra jug SAD ponovo uvede crnačko ropstvo i donese zakon ukoliko su crnci robovi da se ne radi o ropstvu.
1. A koji je primjer doticne diskriminacije? Zaista ne volim diskirminirati istovremeno muskrace, ako istovremeno zelim biti ravnopravano tetirana zena

2. u SAD su tokom perioda robovlasnistva, crnci robovlasnici su imali crnce robove , ali ne i bijelce robove ; znaci robovlasnicki sistem je odobravao ropstvo, ali iskljucivo crne rase , i muloatos-a , jedna od tamnih strana nehumanizma u povijsti ljudske rase
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.